Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pytanie dotyczące treningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów
No właśnie i tu się pojawia wg mnie lekka sprzeczność, gdyż core w przypadku pompek oznacza izometryczne napięcie i oznacza wytrzymałość czego nie wytrenuje się robiąc paręnaście pompek tygodniowo
  • 0

#22
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
To co mam w tym planie zmienić??? Częściej pompki?
 
Pompki moge robic codziennie ale czy to nie za duzo???
  • 0

#23
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Myślę, że z tą wytrzymałością to jest tak, że jest ci potrzebna tak długo jak wykonujesz pompki ;), a jeśli jej brakuje to możesz dodatkowo ćwiczyć plank, albo robić ćwiczenia z kólkiem
  • 0

#24
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Pompki będę robił codziennie do mojego planu też dodam plank. Jeszcze coś mam poprawić w planie????
Chciałem podkreślić że dopiero zaczynam uprawiac ten wspanialy sport:)
  • 0

#25
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Nie czuję się ekspertem więc nie chcę cię poprawiać. Piszę tylko o tym co uważam za najsłabsze ogniwo w drodze do pompki na jednej ręce. W kalistenice bardzo często pracuje kilka grup mięśniowych jednocześnie więc staraj się zaobserwować, która najbardziej cię ogranicza i w razie konieczności możesz spróbować wykonywać bardziej izolowane ćwiczenie na tą grupę. Z robieniem planka od początku to może dobry pomysł - sam zdecydujesz. W razie czego zawsze możesz przestać go robić. Natomiast codzienne pompki odradzam. Patrząc po sobie widzę, że w kalistenice lepiej zrobić trochę za mało, niż za dużo :)
  • 0

#26
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Rozumiem w takim razie pompki bede robil tak 3-4 razy w tygodniu zobacze jak to sie bedzie mialo z innymi cwiczeniami tez wypadaloby czesciej sie podciagac bo jeden raz w tygodniu to zamalo zaraz wrzuce poprawiony plan
 
Wszystkie cwiczenia wykonywac bede jak w ksiazce skazany narazie robie pompki bo chce ustalic poprawnie plan
Poniedziałek - podciąganie, plank
Wtorek –pompki , mostek , nogi
Środa – podciąganie, Plank, Mostek
Czwartek – pompki,
Piątek – podciąganie,
Sobota – pompki , plank,mostek
 
i co drugi dzien brzuch
  • 0

#27
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Osobiści nie lubię trenować codziennie, bo moim zdaniem grozi to szybkim wypaleniem, ale każdy z nas jest inny.
A gdybym jednak trenował codziennie to ograniczył bym podciąganie i pompki do 2x w tygodniu i zwiększył ilość treningów nóg z jednego do dwóch. Pierwsze etapy w skazanym są proste, ale zobaczysz, że krok drugi w podciąganiu daje nieźle w kość więc będziesz musiał mieć czas na regenerację.
  • 0

#28
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Poniedziałek - podciąganie, plank,mostek
Wtorek - brzuch, plank
Środa - Pompki,nogi
Czwartek - brzuch,plank
Piatek - podciąganie, plank, mostek
Sobota - brzuch, nogi, plank
Niedziela - pompki, plank, mostek


Wtorek oraz w czwartek dłużego wyśiłku na rece nie ma wiec dam rade sie zregenerowac jak myślicie?? Bo już nie mam pojęcia jak moge to ułożyc
  • 0

#29
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Wg mnie jest tego nadal za dużo. Jeśli nie doczytałeś skazanego do końca to przejdź do strony 321 - tam zaczyna się układanie planów treningowych. Jeśli zaś koniecznie chcesz ćwiczyć jakąś grupę mięśniową częściej to może spróbuj tak:
poniedziałek: podciąganie, brzuch, plank
wtorek: pompki, przysiady, mostek
środa: wolne
czwartek - powtórka z poniedziałku
Piątek powtórka z piątku
Sobota i niedziela wolne.
Dodam jeszcze, żę "Skazany" to nie jedyna książka o treningu z ciężarem własnego ciała. Bardzo fajna jest Building.the.Gymnastic Body Scotta Sommera - znajdziesz w pdf w necie bez problemu. Wg niej ćwiczy krzysiek20ino - prowadzi dziennik więc możesz zobaczyć w jaki sposób układa swój plan treningowy. a w razie czego poprosić go o pomoc :)
  • 0

#30
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Ok dziekuje za pomoc:) jak byś mógł zerknać na piątek tu sie chba pomyliłeś to prawda jeszcze nie doczytalem narazie skończyłem na rozdziale z pompkami
  • 0

#31
Robert

Robert

    Overcoming Gravity

  • Użytkownik
  • 254 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Jasne, piątek powtórka z wtorku :)
  • 0

#32
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Dziś z ciekawości robiłem pierwszy raz plank za pierwszym razem jak mierzylem czas to mi sie wykaszacz włączył w tel i nie wiem jaki był wynik zrobiłem po przerwie 2 minut jeszczeraz to cwiczenie ale wylaczylem wygaszac i wytrzymalem rowne 2 minuuty
  • 0

#33
Radecki

Radecki

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Poprawienie wyniku 3:31
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych