Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Problem z równowagą [Przysiady]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21
SerbianTerminator

SerbianTerminator

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 28 postów
Jezeli mozna to podpinam sie pod wątek, zeby nie tworzyć nowego. Mam problem z przysiadem na jednej nodze. Na mojej duzo słabszej lewej zrobie 3 przysiady z prawie idealnie prostą nogą, a na mojej silniejszej prawej nodze zrobie ... wlasciwie to ani jednego powtórzenia, schodzę na dol i nie mam sily wyjść w górę. Czy to normalne ze na słabszej nodze zrobie minimum 3 powt, a na mocniejszej nodze ani jednego potw? Na razie probuje pomagać sobie sznurem, zawieszam na drążku i pomagam sobie nim troche, tylko nie wiem czy to dobre technicznie.
  • 0

#22
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Tak jak już gdzieś pisałem - rób pistolety w futrynie drzwi i pomagaj sobie rękami łapiąc futrynę. Ja bym chyba póki co kładł większy nacisk na prawą nogę. Na lewą mniej powtórzeń. A umiesz utrzymać prostą nogę przy obu pistoletach?
  • 0
Dołączona grafika

#23
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
M6K3, dobre podejście. Cofnąć się do kroku poprzedniego nigdy nie zaszkodzi aczkolwiek zawsze po przejściu do następnego kroku technika nie jest zadowalająca. Po paru powtórzeniach powinna się polepszyć w wyniku wyrobienia koordynacji wewnątrz i między mięśniowej:)

P.S. Jesteś fanem piłki ręcznej? Pytam ze względu na avatar. 
Serbian, myślę, że w przypadku nóg nie ma podejścia słabsza, mocniejsza. Chyba, że jesteś po kontuzji, lub uprawiasz specyficzny rodzaj sportu angażujący mocniej jedną nogę. W innych przypadkach nogi pracują unilateralnie czyli obustronnie i żadna z nich nie powinna być słabsza, czy mocniejsza. Być może spinasz się psychicznie albo robisz jakiś błąd w przysiadzie na prawą nogę. Najlepiej wrzuć film, będzie nam najłatwiej wychwycić powód.
  • 0

#24
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Zahir na pewno cofnięcie się spowolni nieco progres, ale czuję że tak będzie najlepiej :) bo siła w nogach chyba jeszcze nie jest dostateczna, szkoda się forsować.

Co do piłki ręcznej, to Po prawie 10 latach treningu i obracaniu się w tym sporcie można chyba nazwać mnie fanem xd


  • 0

#25
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
No to jestem pod wrażeniem. Wprawdzie osobiście nie jestem kibicem "ręki" ale mój wspólnik do niedawna Prezes klubu kibica Kieleckiej Iskry jest wielkim pasjonatem jeżdżącym na mecze po całej Europie, więc siłą rzeczy żyję tym sportem słuchając jego opowiadań;)

Sorki za off top ale nie mogłem się powstrzymać;)
  • 0

#26
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Świetny sport :) aczkolwiek kontuzjogenny :D Podobnie jak twój kolega i ty też tym żyję :)

Co by nie offtopować

Serbian, spróbuj robić połówki przysiadu, i siadać na jakimś podwyższeniu, które będziesz stopniowo w miarę progresu obniżał, też tak kombinuje właśnie :)
  • 0

#27
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Przystąpiłem zatem do lektury skazanego gdzie Wade radzi gdy są problemy z równowagą cofnąć się do etapu trzeciego i zapewne tak zrobię. Poćwiczę jeszcze parę tygodni przysiady pełne oraz wąskie i dopiero potem zabiorę się za nierówne.

Szczerze mówiąc, to nie bardzo widzę jak krok 3 przysiadów miałby pomóc w utrzymywaniu równowagi... Wg mnie jeśli już to krok 6 czyli przysiady wąskie.
Ja jeszcze raz zaproponuję Ci przysiady z wysuniętą stopą bez żadnej podpórki. Zacznij od lekkiego wysunięcia i stopniowo je zwiększaj.
To niezłe ćwiczenie moim zdaniem przybliżające do kroku 7. Sam je teraz wykonuję, bo nie mogę się podnieść z dolnej pozycji w tym kroku. Próbowałem różnych kombinacji - dużo wolniejszego tempa (10 - 20s), negatywów ale to ćwiczenie chyba jednak dało największe efekty. Choć negatywy (a właściwie scyzoryk z asystą przy ruchu w górę) też mi pomogły, bo opanowałem ruch w dół i teraz mogę go kontrolować.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#28
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Spróbuję w takim razie :) ze stopniowym zwiększaniem wysunięcia. Krok 3 na pewno nie pomoże w równowadze, ale w wzmocnieniu pośladkowych i czwórek to myślę że może być użyteczny:D
  • 0

#29
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Ech... Moglibyście przeczytać Skazanego uważnie. To nie jest problem z równowagą, tylko z brakiem rozciągnięcia.
  • 0
Shut up and get moving.

#30
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
A skąd wiesz jak rozciągnięty jestem? I z góry zakładasz że coś było czytane niedokładnie przez kilka zdaje się osób udzielających się w tym wątku, spoko!
  • 0

#31
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Bo ten problem miało jakieś pierdyliard osób przed Tobą?
  • 0
Shut up and get moving.

#32
SerbianTerminator

SerbianTerminator

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 28 postów
Zahir: miałeś racje, chyba za bardzo sie spinalem albo bałem ze sie wywróce. Mialem nie dotykać pistoletów przez jakis czas, ale nie wytrzymałem i dzisiaj spróbowałem na luzie, prawa noga 2 pełne powtórzenia z prosta nogą, lewa 4 powt. Bez wspomagania oczywiscie. Po seriach 10-8-6 ładnie noga puchnie.
  • 0

#33
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Sopel ok spoko szkoda że dokładne czytanie nie idzie u ciebie w parze z treningiem :) i że nie w rozciągnięciu u mnie jest problem ale to trzeba przeczytać wszystkie posty ze zrozumieniem z tego wątku :)
  • 0

#34
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Oczywiście, oczywiście. Żyj dalej w świecie złudzeń.
  • 0
Shut up and get moving.

#35
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Oczywiście, oczywiście idź spamuj gdzie indziej panie wszechwiedząca encyklopedio :)


  • 0

#36
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Ech... Moglibyście przeczytać Skazanego uważnie. To nie jest problem z równowagą, tylko z brakiem rozciągnięcia.


Pomijając fakt uważnego, lub nieuważnego czytania skazanego nie wierzę, że po 10 latach treningu piłki ręcznej M6K3 jest nie rozciągnięty:)
  • 0

#37
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Rosyjską gimnastyczką to ja nie jestem :) ale trochę czasu na rozciąganie zawsze poświęcam dlatego to na pewno nie jest problem, aczkolwiek podobno żyję w świecie złudzeń:D W tym wątku chyba już wszystko zostało powiedziane teraz czeka mnie odrobina pracy nad tym elementem i z głowy jak to mówią :)
  • 0

#38
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Miałem go spróbować ale zdecydowałem się jednak najpierw na wysuwanie stopy (bo mój problem jest inny).
Otóż, jest to połączenie kroku 7 i 9 czyli przysiad nierówny z piłką, a w dolnej pozycji wsparcie się na drugiej piłce (czy innym przedmiocie) co pozwoli Ci utrzymać równowagę. Oczywiście z treningu na trening musiałbyś próbować co raz mniej wspierać się o piłkę (np. początkowo opierać się całą dłonią, potem tylko palcami, a następnie co raz mniejszą ich ilością aż w końcu bez podparcia).
Co o tym sądzicie?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#39
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Myślę że można spróbować, pomysł wydaje się dobry, aczkolwiek bardzo podobny do tego stania w framudze drzwi aczkolwiek łatwiej zastosować progres w podparciu , spróbuję przy następnym treningu nóg i napiszę jak mi się ćwiczyło w ten sposób.
  • 0

#40
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Przyszedł mi do głowy jeszcze jeden pomysł. Miałem go spróbować ale zdecydowałem się jednak najpierw na wysuwanie stopy (bo mój problem jest inny).
Otóż, jest to połączenie kroku 7 i 9 czyli przysiad nierówny z piłką, a w dolnej pozycji wsparcie się na drugiej piłce (czy innym przedmiocie) co pozwoli Ci utrzymać równowagę. Oczywiście z treningu na trening musiałbyś próbować co raz mniej wspierać się o piłkę (np. początkowo opierać się całą dłonią, potem tylko palcami, a następnie co raz mniejszą ich ilością aż w końcu bez podparcia).
Co o tym sądzicie?


Osobiście próbowałem tego sposobu w treningu mojej operowanej nogi. Mnie bardzo pomagał. Lewą (zdrową ) nogę miałem na piłce i schodząc w dół podpierałem się lewą ręką na piłce lekarskiej znajdującej się po prawej stronie moich bioder. Dzięki temu pokonywałem najtrudniejszy dla mnie fragment ruchu. Stopniowo zmniejszałem siłę podparcia dotykając piłki lekarskiej tylko końcówkami palców. U mnie ten sposób się sprawdził.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych