Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Muscle Up


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#21
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Też właśnie intensywnie pracuje nad muscule upem, niby siła jest ale jeszcze nie wyczułem dobrej techniki wiec na razie próbuję eksplozywne podciągnięcia i bardzo głębokie dipy na drążku powolutku nawet widzę progres :) Pozostaje tylko wyczuć prawidłowy ruch :)

też myślałem, że nie wyjdą mi muscle up'y, ale jakoś się udało, właśnie, ułożenie rąk i praca całym ciałem jest najważniejsza
lecz ja robiłem to na skrzyżowaniu dwóch drążków, może łatwiej a może i nie, lecz mi wyszło :D
zmontuje filmosa to zobaczycie :D

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#22
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Hani ja chetnie zobacze twoj filmik gdyz pracuje nad muscle-up i jakas podpowedz z twojej strony sie przyda.Przyznam ze 94kg nie jest latwo wywindowac ponad drazek, ale od tego jest upor i systematyczna praca:).Poczytuje Alkavadlo i w rozdziale muscle-up radzi aby robic podciaganie do klatki, plyo podciagniecia itp
  • 0
Trening to przyjemnosc, nie obowiazek a gimnastyka sportowa to radosc i satysfakcja z pokonywania sily grawitacji:) !

#23
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
SerbianTerminator - Mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz. :P Na razie przy nachwycie mnie boli jeszcze łokieć (niedawno uszkodziłem), więc to także mnie zraża do tego chwytu, ale będę pracował.
julo1976 - też tyle ważę, też staram się zrobić muscle up'a, wiem co czujesz. :P
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#24
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Poczytuje Alkavadlo i w rozdziale muscle-up radzi aby robic podciaganie do klatki, plyo podciagniecia itp

właściwie to ja trenuje ostatnio przeskoki z drążka na drążek, staram się bez przerwy to robić :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#25
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Panowie podpowiecie mi co robię nie dokładnie i nie bardzo technicznie ? Na pewno mi nogi uciekają to wiem.


  • 0

#26
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
To jest akurat techniczny. Za pomocą wymachów nóg. To ja nawet robię źle bo zmieniam chwyt. Do niczego nie można się doczepić. Płynne przejście z podciągania do podporu. A konkretnie o co chodzi?
  • 0

#27
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Te nogi mi uciekają za bardzo tak mi się to widzi.
  • 0

#28
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Te nogi mi uciekają za bardzo tak mi się to widzi.
  • 0

#29
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ale na początku nauki tak jest zawsze. Ja też macham jakby, chciał taxi złapać. Rób swoje. Kiedy zrobisz 5 takich to sobie rób już ładne techniczne bez wymachów.
  • 0

#30
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Musze się przyczepić, ale muscle up techniczny jest właśnie z udziałem nóg. Bez udziału nóg jest już muscle up siłowy.
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#31
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Toć napisałem wyżej, że jest.
  • 0

#32
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Małe nieporozumienie ;D Chodziło mi też o

rób już ładne techniczne bez wymachów


  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#33
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Spoczi. ;)

  • 0

#34
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Pytanie zasadnicze brzmi dla mnie jednak, po co za wszelką cenę dążyć do wejścia siłowego (używam polskiej nazwy). Fajnie to wygląda ale pod kątem treningu wrzuca jednak trochę zamętu. Ćwiczy jednocześnie triceps, biceps, najszerszy, klatkę itp. W związku z tym zupełnie inaczej trzeba planować treningi i regenerację.

Dla mnie sprawa jest prosta: jest to fajna sztuczka ale jako dodatek wnoszący urozmaicenie dla zaawansowanych. Robienie tego wcześniej za wszelką cenę, bo widziałem na YT i chciałbym tak samo jest bez sensu. I nie oceniam tutaj nikogo, bo za wrzucenie filmu posłałem repa. Wrzucam tylko swoje zdanie, choć wiem, że wielu z Was będzie gotowa mnie ukrzyżować za krytykę tego tak pięknie wyglądającego ćwiczenia.
  • 0

#35
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Krytyka jest dobra, motywuje, Tylko wiesz, nauczę się teraz tego to dajmy za 2 miesiące opanuje to pod kątem technicznym i w mojej "książeczce opanowanych ćwiczeń " znajdzie się i to. Cele są po to żeby je wyznaczać i tworzyć nowe.
  • 0

#36
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jasne, tylko według mnie najpierw warto wyrobić dobre podstawy i dopiero wtedy przejść do zaawansowanych ćwiczeń:)
  • 0

#37
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Jasne, tylko według mnie najpierw warto wyrobić dobre podstawy i dopiero wtedy przejść do zaawansowanych ćwiczeń:)

dokładnie masz rację
ja nie trenuję pod kątem np muscle up czy l-sit, v-na drążku, nie trenuje pod tym kątem, wyrabiam podstawy i z czasem sprawdzam czy dam rady wykonać coś skomplikowanego i o dziwo wychodzi
tak samo z flagą jest etc... z czasem levery back i front też wyjdą :D
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#38
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość


Jasne, tylko według mnie najpierw warto wyrobić dobre podstawy i dopiero wtedy przejść do zaawansowanych ćwiczeń:)

dokładnie masz rację
ja nie trenuję pod kątem np muscle up czy l-sit, v-na drążku, nie trenuje pod tym kątem, wyrabiam podstawy i z czasem sprawdzam czy dam rady wykonać coś skomplikowanego i o dziwo wychodzi
tak samo z flagą jest etc... z czasem levery back i front też wyjdą :D


Robię dokładnie tak samo :)
  • 0

#39
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów
Ja np. odbieram to całkiem inaczej.

Ćwiczy jednocześnie triceps, biceps, najszerszy, klatkę itp.

Skoro angażuje dużą ilość mięśni to może warto takie ćwiczenie wykonywać. Za każdym razem starać się zwiększać poziom wykonywanych ćwiczeń, a nie zatrzymywać się i robić tygodniami to samo.
Zgodzę się, że podstawy są ważne bo bez nich nie mam co próbować trudniejszych technik. No ,ale ile można te podstawy trenować? Miesiąc, rok, dwa lata ? Jeżeli opanowałem już jakąś "prostszą" technikę to utrudniam sobie trening i zamieniam je na trudniejszą.

  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."

#40
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów

Ja np. odbieram to całkiem inaczej.

Ćwiczy jednocześnie triceps, biceps, najszerszy, klatkę itp.

Skoro angażuje dużą ilość mięśni to może warto takie ćwiczenie wykonywać. Za każdym razem starać się zwiększać poziom wykonywanych ćwiczeń, a nie zatrzymywać się i robić tygodniami to samo.
Zgodzę się, że podstawy są ważne bo bez nich nie mam co próbować trudniejszych technik. No ,ale ile można te podstawy trenować? Miesiąc, rok, dwa lata ? Jeżeli opanowałem już jakąś "prostszą" technikę to utrudniam sobie trening i zamieniam je na trudniejszą.


A taką zmianą może być zmiana położenia rąk w muscle upie, albo podczepianie jakiegoś ciężaru. Co nie jest łatwe ale możliwe.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych