Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Duża klata bez poręczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów

Krzysiu mi nie chodzi o to ze ta ksiązka jest zła bo jest ok. Wszystko jest ułożone w klarowny sposób i nawet nowicjusz sie nie pogubi przy trenowaniu bo ma wszystko napisane co kiedy jak i ile robic.


O to mi też nie chodziło. ;) Nie twierdziłem, że książka Ci się nie podoba. ;)

Zaufajcie mi na słowo ze budowanie sylwetki to w głównej mierze jedzenie a nie trening.


Jak najbardziej ja to wiem. 70 procent to dieta, 30 to trening.

Waga trenującego człowieka zazwyczaj nawet po roku trenowania jest taka saman jak przed rozpoczęciem treningów.


Ja jestem tego przykładem. Widać mi może trochę bardziej mięśnie. ;) Waga ciągle w granicach jak na początku treningu.

Tym co piszę chce skierowac młodych ludzi na odpowiednie tory i pomóc im w osiagnięciu odpowiedniego wyglądu a nie tylko umiejetnosci chodzenia na rekach czy robienia zwodzonego mostu.


Wygląd mnie nie interesuje, tzn. ładna sylwetka, taki brzuch na wierzchu. :D Ja bazuję na umiejętnościach i kto jest za mną też książki tej użyje.
Masz również w całej swojej wypowiedzi rację, co do budowania sylwetki, zachęcając początkujących, którzy chcą mieć ładne muskularne ciało. ;)


  • 0

#22
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja po roku czasu wróciłem ze swoją wagą dokładnie do tego miejsca w jakim byłem. W tzw. międzyczasie straciłem 5 kilo fatu i przybrałem prawie tyle samo mięśni. Jak na rok ćwiczeń to nie jest źle. Tylko muszę się przyznać, że to nie tylko od kalisteniki ale również kettli.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#23
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Na pewno masz dużo racji GymManiak , natomiast nie widzę żadnych przeszkód w tym żeby budować masę stosując system "wielkiej szóstki". System Wadea przy odpowiednim podejściu (modyfikacji),czyli dobrze dobranej liczbie treningów, serii i powtórzeń, ze względu na fajną progresje ćwiczeń i ciągłą zmianę bodźców działających na mięsień jest świetny również dla chętnych zyskać na masie. Stosując trening "wielkiej szóstki" oraz dbając o dietę na plusie, jesteśmy w stanie osiągnąć przyrosty bo tak jak napisałeś "budowanie sylwetki to w głównej mierze jedzenie...".
Ja jakiś czas temu ważyłem 75kg przy wzroście 185cm, na początku zacząłem trening mający na celu przybranie na wadze, był to trening nieregularny, składający się głównie z ćwiczeń z własną masą (jeszcze nie znałem pojęcia kalistenika) i wolnym ciężarem - głównie hantle. Przytyłem do 85kg, z racji, że treningi były nieregularne a dieta na plusie ale trochę śmietnikowa (czasy studenckie) część z tej masy to był tłuszczyk. Teraz ćwiczę tylko kalistenicznie, ważę 90-87kg (w zależności od cyklu treningowego) przy czym systematycznie,stopniowo gubię oponkę (bf na pewno spadł o kilka %), staram się jeść zdrowo, często i dużo (nie jest to reżim dietetyczny,zdarza mi się jeść śmieciowe fast foody). Podsumowując udało mi się znacząco zwiększyć masę mięśniowa stosując trening z własną masą ciała bazujący na ćwiczeniach z wielkiej szóstki,ale nie stosując się ściśle do opisanych w książce, zalecanych przez autora liczby powtórzeń. Mam raczej luźne podejście co do progów przejścia.
Pozdrawiam
  • 0

#24
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Panowie panowie.....ja nie napisałem tego do takich gości jak Wy, którzy już maja pojęcie co z czym sie je , tylko do początkujących zeby własnie mieli swiadomość ze ślepe nasladowanie treningu z ksiązki nie zrobi z nich mega typków. Jak ktoś wie o co biega i potrafi modyfikowac trening to oczywiście ze zrobi masę ćwiczeniami z 6 Wade'a.

Ogólnie to widzę taki rozłam w uzytkownikach tego forum na ludzi którzy chcą zaoszczędzic na siłowni i wybrali kalistenike...... i na tych którym blizej do gimnstyków/akrobatów. Mi teraz akurat blizej do grupy gimnastycznej bo złapałem taką zajawkę ale wiem ze wiele osób oczekuje muskulatury więc staram sie im pomóc jak mogę w osiagnięciu celu.

Bar-man rep za ketle.... moje ulubione zabawki :)

  • 0

#25
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jakby co to służę pomocą w kwestiach "gimnastycznych". ;) Wszystkich zainteresowanych zapraszam.
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Siłą "skazanego" nie wynika z tego że jest to nowa wiedza, tylko z faktu, że w jednym miejscu zebrano spójny zestaw ćwiczeń z profesjonalnie ułożoną metodyką i dużą dawką wiedzy na temat treningu. To świetna książka w zakresie podstawowym a nie kompletne kompendium.
  • 0

#27
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Dla mnie książka Wade'a była wprowadzeniem w zupełnie nowy świat. Świat ćwiczeń świadomych. Bo to on w sposób prosty wytłumaczył mi pewne zależności związane z budowaniem siły/masy/wytrzymałości (system przez niego opisany zawiera progresję i periodyzację treningów), uprościł podejście do treningu (mała liczba ćwiczeń wielostawowych starczy za cały arsenał zbędnych ruchów), nauczył pokory (zaczynamy od ćwiczeń prostych, nieobciążających, nawet jeśli jesteśmy znacznie silniejsi), nauczył by nie ćwiczyć do upadku mięśni, że trening musi być krótki i intensywny (jedna sesja nie powinna przekraczać 45-55 minut, bo jej celem jest wzrost parametrów, a nie doprowadzenie się do stanu przemęczenia) itd, itp. Druga część jego książki pokazała mi jak należy się odżywiać (i równocześnie jak tego nie robić). Zasady przedstawione przez tego autora są uniwersalne. Sposób przedstawienia jest chwytem marketingowym ale jak widać działa on na wyobraźnię ludzi i przyciąga do treningu (w sumie ciekawe jak mit więziennego kafara działa na ludzi w ten sposóB). I chwała mu.

Książka jest moim zdaniem napisana najprościej jak to możliwe i nawet tłumacz niewiele namieszał. Wszystko powinno być zrozumiałe. Do tego Super FAQ jest jakby ktoś poczuł, że coś jest niedopowiedziane.

System przedstawiony przez Wade'a jest przykładowy. Można by podmienić ćwiczenia i też by działał. Ale jak już wspomniałem, zasady są uniwersalne i to one muszą być w głównej mierze kierować naszymi dalszymi poczynaniami. Ja stale czytam o innych sposobach treningu i diety i ciągle staram się coś zmieniać, ulepszać. W chwili obecnej nie ćwiczę tylko kalisteniki. Jest ona podstawą rozwoju siły w moim treningu. Ćwiczenia z masą ciała są zawsze na pierwszym miejscu i staram się robić stały progres. Ale dodatkowo ćwiczę kettlami. Wprowadziłem też ćwiczenia sandbagiem i to nie jakimś tam różowym, ładnym, wyposażonym w uchwyty, tylko wielkim, ciężkim worem (mógłbym do niego wejść). Robię nim dwa-cztery podstawowe ćwiczenia nastawione na siłę. Robię codziennie smarowanie gwintów na drążku i kółkach. Przy okazji stosuję dietę "leangains" notuję zmiany w wyglądzie i to całkiem zadowalające. Ale nie wygląd jest dla mnie najważniejszy ale siła i umiejętności.

Dla mnie ćwiczenia takie czy inne to sposób na życie i nie dążę do tego by coś mi szybko przyszło. Jestem realistą i wiem, że w moim wieku nic szybko mi nie urośnie. Leków nie biorę. Kalisteniki nie zacząłem ćwiczyć ze względu na chęć wprowadzenia oszczędności ani na chęć nagłej zmiany swojej sylwetki. Ciało buduje się wolno (degraduje szybciej ;)) więc trzeba podchodzić do tego metodycznie. Z dnia na dzień efektów nie widać. Trzeba pracować i się nie zniechęcać, a efekty same się pojawią. Zastosowany przez Wade'a chwyt marketingowy związany z klimatem więziennym ma swój dodatkowy przekaz. Jest nim kwestia czasu. Ćwiczenie systemem rozpisanym dla skazanego na 20 lat odsiadki oddaje dokładnie perspektywę czasu jaką powinniśmy się kierować w ćwiczeniach. Lata, nie dni i miesiące. Jestem ciekawy ilu ludzi zniechęca taka perspektywa. Ilu nie było w stanie zacząć od podstawowych ćwiczeń bo były dla nich zbyt łatwe, zbyt krótko trwał trening, zbyt śmieszne by się nimi pochwalić. A prawda jest taka że każdy kto zaczął od pompek opartych na drzwiach, przysiadów odwróconych i innych początkowych kroków i konsekwentnie realizował ten plan po roku wygląda zupełnie inaczej. No ale teraz taka epoka, że każdy chce efektów natychmiast i liczy się efekt głównie wizualny, estetyczny i plażowy. Więc buduje się masę, klatę i bica. Jak w 3 miesiące nie urośnie to trzeba brać gainery, jak 6 miesięcy nie daje rezultaty to albo sterydy albo siłkę się zarzuca bo trafiło się na ścianę :D

Trening jest dla cierpliwych.
  • 1

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#28
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bar-Man, piękny post. Powinieneś pisać artykuły na portalu:) Dasz się skusić?

Rep poleciał:)
  • 0

#29
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Haha Zahir przeceniasz moje umiejętności, ale spróbować mogę. Czemu nie. Pozostaje oczywiście kwestia najważniejsza, czyli przygotowania merytorycznego do tematu publikacji. W wielu aspektach moja wiedza nie jest wystarczająca by się nią chwalić. Ale jak to nie będzie jakoś znacznie wykraczało poza moje możliwości to spoko.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#30
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Przecież zawsze możesz skorzystać z internetu. (Oczywiście ze sprawdzonych stron) Poradzisz sobie na pewno.
  • 0

#31
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie przeceniam, bo widzę jak piszesz. Temat wybierz sam. Taki w którym będziesz dobrze się czuł. Tekst wyslij mailem na adres kalistenikapolska@gmail.com

Trzymam kciuki i chętnie przeczytam gotowy tekst:)
  • 0

#32
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Dobra. Postaram się skrobnąć coś o treningu. Sam ocenisz.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych