Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Duża klata bez poręczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Zastanawia mnie czy można zbudować pełną podziwu klatkę piersiową bez poręczy.Poręcz jednak to najlepsze ćwiczenie na klatę,a zwykle pompki nie obciążają tak mięśni bo używają tylko % cześć ciała w porównaniu do innych ćwiczeń np podciąganie ,przysiady,pompki w staniu na rękach.
Co o tym myślicie?
  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Myślę. :D Może spróbowałbyś dać obciążenia na łopatki, wyżej nogi dał, ręce bliżej bioder, wąsko ręce.
  • 0

#3
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Możesz robić pompki z planche, wtedy ciśniesz cała masą :P A tak serio myślę, że dobry motyw to wąskie pompki z dokładanym obciążeniem.
  • 0
Dołączona grafika

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
I dodatkowo głową w dół.;)
  • 0

#5
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A co do obciążenia plecak może być? Bo ludzi nie polecają z powodu obciążenia kręgosłupa.
  • 0

#6
SerbianTerminator

SerbianTerminator

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 28 postów
A czy przypadkiem dlonie ustawione wąsko nie angażują bardziej trica? Zawsze myslalem ze pompki z szeroko rozstawionymi dłońmi i palcami skierowanymi na zewnątrz najbardziej angażują miesnie klatki. Im wyżej stopy tym idzie ciężej. BTW: nie masz dostępu do poręczy, czy to tylko tak z ciekawości?
  • 0

#7
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Tak z ciekawości i dostępu też nie mam.
A co do pompek
Szeroko ręce -na szerokość klatki
Normalnie -grubość
Wąsko -środek klatki
  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No nie może. Lepiej kamizelka obciążeniowa, a jak już chcesz to w okolicach łopatek coś połóż. W górnej części pleców. ;)
  • 0

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja nie polecam zewnętrznych obciążeń ale zawsze można robić pompki jednorącz i rozpiętki na kółkach gimnastycznych:)
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Pompki - wszelkie warianty - byle sprawiały trudność na tyle, żeby nie wychodzić w dziesiątki powtórzeń! :)

Co do plecaka i obciążenia - pomyśl o kamizelce z obciążeniem. Plecak - położony tak bliżej łopatek/karku niż lędźwi i będzie git!
Możesz taż dać taśmy/ekspander

Dołączona grafika
  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A czy przypadkiem dlonie ustawione wąsko nie angażują bardziej trica? Zawsze myslalem ze pompki z szeroko rozstawionymi dłońmi i palcami skierowanymi na zewnątrz najbardziej angażują miesnie klatki. Im wyżej stopy tym idzie ciężej. BTW: nie masz dostępu do poręczy, czy to tylko tak z ciekawości?

ręce pod klatą tworząc trójkąt = angażują trica i środek klaty


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A co myślicie o tych pompkach czy naprawdę budują klatę tak jak ludzi mówią?


  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Pierwsze to pompki pliometryczne budujące głównie siłę eksplozywną, drugie to pompki supermana działające zapewne mocno na klatę, lecz jeszcze bardziej na siłę. Schemat ruchowych jest tu niesamowity:)
  • 0

#14
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A pompki na jednej ręce paul'a co o nich sądzicie,bo siłę dają a masę?
  • 0

#15
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Myślę,że samo dojście do kroku mistrzowskiego jakim jest pompka na jednej ręce, pokonując wcześniejsze kroki zbuduje Ci klatę jak marzenie :D
  • 0

#16
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Ja myślę, że pierwszym ćwiczeniem na masę powinno być ćwiczenie z kubłem zimnej wody :D Jakby się na łeb wylała to by przyszło otrzeźwienie.

Te wszystkie pytania o masę, przyrosty od pompek w trzy miesiące, bicepsy 45cm w pół roku i inne cuda to jest efekt tych wszystkich marketingowych bzdur z gazet dla "kulturystów". Nikt już nie myśli, że żeby mieć to wszystko to trzeba lata trenować i to z poświęceniem. I co z tego że ktoś przy odpowiednich proporcjach zacznie od razu robić 10 krok Skazanego ? Mój kolega robi pompki w pionie i przysiady na jednej nodze. Nigdy nic nie trenował. Ale i nic mu nie urosło. Bo nie robił tych 10 kroków, na które trzeba rok-dwa-trzy poświęcić. Bo to od tych wszystkich ćwiczeń po drodze coś może urosnąć, a nie od kroku 10tego. Do budowania masy potrzebny jest właściwy trening (w tym progresja), dieta i co najważniejsze czas.

Te wszystkie filmy z YT tak działające na wyobraźnię młodych ludzi powinny być opatrzone właściwym komentarzem żeby wiedzieli, że panowie w nich występujący robią te swoje ćwiczenia od lat i nie wskakiwali pierwszy raz na drążek dwa tygodnie temu.

A tu co chwila na forum zapytanie jak się zbudować jednym ćwiczeniem. No ludzie. Proszę Was nie bądźcie naiwni. Trzeba wylać wiadra potu żeby mieć efekt. Nic nie przyrośnie od zadawania pytań i oglądania filmów w internecie.

Sorry ale co wątek to podobne pytania.
  • 1

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

A pompki na jednej ręce paul'a co o nich sądzicie,bo siłę dają a masę?


Oczywiście, że dają i stymulują mnóstwo mięśni które nie są aktywne podczas pompki oburącz (np. międzyżebrowe). Ale zgadzam się z postem Bar - Mana. Najważniejsza jest progresja i powolne zaliczanie poszczególnych ćwiczeń a nie przejście od razu do najtrudniejszych wersji. Wszystko przyjdzie z czasem a zbyt szybkie zaliczanie poszczególnych kroków i przechodzenie od razu do wersji mistrzowskich na pewno nie przyniesie niczego dobrego.

  • 0

#18
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
bar-man szacunek za trzeźwość umysłu. Leci rep

Ogólnie to wszystko na tym forum jest ok ale ten kult Wade i dziesieciu kroków mnie lekko irytuje. Jest to dobra książka ale nie ma w niej nic nowego czego by ludzie jeszcze nie wymyślili i nie wiedzieli jeżeli sie takimi rzeczami interesują. Kazdy kto wcześniej inetresował się gimnastyka zna te kroki tylko nazywa je cwiczeniami wprowadzajacymi. Ten szum wokół wiezienia chyba tak ludzi podjarał :)

Co do robienia masy klatki to polecam rozpiętke na kółkach (zaufaj mi na słowo ze nie musisz nawet robić pompek i wystarczy to jedno cwiczenie).

Trening dwa razy w tygodniu. zacząć od 3 seri i co dwa tygodnie dodawać jedna serię. Starać się tak dostosowac ruch by maksymalnie zrobic 10-12 powtórzeń w serii (do upadku miesnia). Do tego duzo jeść, duzo wody pić i klatka urośnie.
  • 0

#19
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No wszystkich progesji to ja nie znałem. Szczególnie tych łatwiejszych, bo nigdy ich nie robiłem. ;)
  • 0

#20
gymmaniak

gymmaniak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Krzysiu mi nie chodzi o to ze ta ksiązka jest zła bo jest ok. Wszystko jest ułożone w klarowny sposób i nawet nowicjusz sie nie pogubi przy trenowaniu bo ma wszystko napisane co kiedy jak i ile robic.

Chodzi mi o to ze jest to bardziej poradnik jak dojść do tych mistrzowskich kroków "10" niż np jak zbudowac muskularną sylwetkę. A mam swiadomość ze znaczna część ludzi chce nie tylko robić pompke na jednej ręce ale też mieć potężna klatkę i piękne masywne podkowy na tricepsach a wszystko to uzyskac trenując w domu.

Mam znajomych po odsiadkach i prawda jest taka ze kazdy kto pakuje pod celą zażywa metanabol i to w sporych ilościach i to bez odbloków (non stop)

Na to ze dobrze rosna wpływają więc androgeny i podstawowe rzeczy takie jak to ze maja ograniczona ilość ruchu (nie spalaja bez sensu kalorii) i najwazniejsza rzecz o której nikt nie mysli - ze maja posiłki zawsze o tych samych godzinach (reżim odzywiania to jest złoty klucz do sukcesu). Ale nie znam nikogo kto by cwiczył na odsiadce i nie wymieniał szlugów na zarcie albo nie odkupował od innych paczek żywnosciowych zeby jeść więcej. Zaufajcie mi na słowo ze budowanie sylwetki to w głównej mierze jedzenie a nie trening. Trening to tylko bodzieć który pozwala przyswajac /wbudowywac składniki odzywcze w uszkodzona tkanke mięsniową.

Nawet gladiatorzy w starożytnosci ćwicząc kalistenicznie dostawali od dwóch do trzech porcji więcej kaszy gryczanej i mięsa

Do budowania muskulatury zdecydowanie lepszy jest juz Proteo System bo tam intensywność dobrana jest bardziej uniwersalnie i autor na każdym kroku podkresla role odzywiania w tym sporcie. U Wadea goni sie progi przejscia i sie je dogania ale wystarczy wziąć centymetr i pomieżyć swoje obwody i szybko przyjdzie refleksja ze jakoś drastycznie te ramiona i klatka nie rosną. Ładnie sie rysuja i żyłują ale nie przyrastaja objetościowo! Waga trenującego człowieka zazwyczaj nawet po roku trenowania jest taka saman jak przed rozpoczęciem treningów.

System Wadea jest jednak bardzo fajny pod innym wzgledem. Daje olbrzymia satysfakcję z treningów , odnoszonych sukcesów i daje wielka motywację do dalszego trenowaniai i za to jest zdecydowanie godny polecenia.

Oczywiście nie kazdy musi sie ze mna zgadzać ale sam pamiętam jak byłem młodym chłopakiem i bardzo chciałem byc przypakowany. Tym co piszę chce skierowac młodych ludzi na odpowiednie tory i pomóc im w osiagnięciu odpowiedniego wyglądu a nie tylko umiejetnosci chodzenia na rekach czy robienia zwodzonego mostu.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych