Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rozciąganie - nogi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nie, bo możesz coś zerwać.
  • 0

#22
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Możesz w ogóle bez rozgrzewki się rozciągać. Teraz tak robię i jest spoko. ;) Ale jeśli chcesz, to polecam skakankę, pajacyki, krążenia ramion, karku, itp. ;) Zaczynając od góry.
  • 0

#23
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja mam odmienne zdanie. Rozciąganie przed treningiem, a tym bardziej bez rozgrzewki zawsze traktowałem jako niebezpieczne. Wszyscy trenerzy sportów walki z jakimi miałem do czynienia zawsze robili rozciąganie na koniec treningu. Może to kwestia tego, że pod koniec treningu już ludzie byli zmęczeni więc siłówki czy techniki nie było sensu robić. Ale dla mnie zawsze to było naturalne żeby rozciągać się będąc porządnie rozgrzanym przez ćwiczenia siłowe.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#24
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja też robię najpierw trening siłowy, aa dopiero później się rozciągam. ;)
  • 0

#25
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Ćwiczenia rozciągające (izometryczne) powinno robić się na samym końcu trening ponieważ zaburzają one naszą koordynację.

Poniżej zamieszczam cytat Pavla Tsatsouline z "Rozciągania odprężonego":

Ćwiczenia izometryczne igrają z proprioceptorami, zaburzając koordynację na całą resztę dnia. Dlatego nie wykonuj ich przed uprawianiem swojej dyscypliny sportu. Ogólnie zasada jest taka: jeżeli musisz robić statyczne rozciąganie, zanim przejdziesz do swojej aktywności portowej, nie jesteś jeszcze gotów na jej wykonywanie. Istnieją tu tylko nieliczne wyjątki, np. izometryczne ćwiczenia na barki i nadgarstki przed przysiadem u napakowanych trójboistów siłowych, którzy inaczej nie weszliby pod gryf.


Ja się z tym muszę w 100% zgodzić. Kiedyś zrobiłem sobie rozciąganie przed moim treningiem PK i prawie się później zabiłem przy wykonywaniu podstawowej techniki (lazy vault - dla wtajemniczonych), pokonując barierkę. Tak więc nie polecam...
  • 0

#26
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
A co powiecie na tak rozgrzewka
Mała rozgrzewka typu pompeczki,przysiady
Potem trening
Rozciąganie dynamiczne
A na końcu rozciąganie statyczne??
  • 0

#27
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Jak najpierw się porozciągasz statycznie, to potem dynamiczne lepiej będzie wchodziło.
A co do rozgrzewki to dodaj krążenia obwodowe, skipy, ewentualnie skakanke albo bieg w miejscu.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych