Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Silka + kali.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#21
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Znam te trudniejsze ćwiczenia ale nie wiedziałem czy moge je robić
Waze ok 64
Tak bez problemu wykonałem kroki
Na pompkach jestem na 9/10
W reszcie nie pamietam jest wieczór nie chce budzić rodziny szukając karteczki
Moge wrzucić zdjęcia jeśli jest taka potrzeba
  • 0

#22
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Dźwiganie dużej liczby żelastwa w zbyt młodym wieku to nie za dobry pomysł tylko sobie szkodzisz ale zeby nie było to czcze gadanie wrzucam coś ciekawego :)

Prawo Delpecha-Wolffa – prawo dotyczące prawidłowego wzrostu kości, który może nastąpić jedynie pod warunkiem działania równomiernie rozłożonych sił nacisku i pociągania. Zbyt duży nacisk powoduje zahamowanie lub zatrzymanie wzrostu kości po stronie, na którą działa.
  • 0

#23
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Ale dałeś przykład , który idzie łatwo obalić
Arnold S. , Mariusz pudzianowski i wielu innych co ćwiczyli od 13 roku życia wyrastają

  • 0

#24
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Widzisz podaj mi teraz gdzie tak pisze, pewnie gdzieś na jakimś forum w internecie. Gdyby prawo Delpecha-Wolffa dało się tak łatwo obalić to byś dostał pewnie Nobla a definicja ta nie była by uczona na fizjoterapii, medycynie itd . A także próbujesz obalić lata gimnastyki korekcyjnej którą o dziwo działa a jest własnie oparta na tym prawie. Odsyłam do książek i naukowych publikacji. Ta dyskusja jest i tak bezcelowa bo zrobisz co będziesz uważał za słuszne, ale jak próbujesz obalić naukową teorię opartą zapewne latami badań to na przyszłość użyj bardziej wartościowych argumentów:).
  • 0

#25
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Ale przykładowo kettleball to już trening z obciążeniem .
Co bym musiał zrobić w streetworkout żeby być tzw. szafką napewno więcej kg bo 63 to za mało ale czy jak bym ważył 75-80 dalej bym umiał się podciągnąć tyle ile teraz 22 razy podchwytem
Jakie treningi stosować skazanego?
Hannibal chyba wgl. nie ćwiczył wg. Vade tylko codziennie na placyku a na rozgrzewkę robi bodaj 50 wejść siłowych
  • 0

#26
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
A czy ktoś tu mówi o kattlach ?

Hannibal to już inny poziom i przede wszystkim lata treningu.

Brak mi słów już do twojego toku myślenia, aczkolwiek jest typowe dla twojego wieku i polskich stereotypów. Co zrobić ? Trenować i odpowiednie się odżywiać nie robić niskiej jakość masy a wyłącznie czystą mięśniówkę...lata pracy przed tobą przynajmniej dobrze że masz jakiś cel.


  • 0

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Tutaj nie ma chyba nikogo, kto by zrobił 50wejśc siłowych.
Tym bardziej na rozgrzewkę..

Zainteresuj się Lafayem.
  • 0

#28
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
A moge połączyć lafaya oraz Vade? I do tego kettle. A z czasem kamizelka z obciążeniem
  • 0

#29
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Możesz to nawet połączyć z paralotniarstwem...

Chcesz zrobić jakiś program konkretnie? Czy ileś programów naraz, ale po łebkach??

Lafay i Wade (WADE!!! nie Vade!) nieco się wykluczają..
Lafay i kettle - zależy co z nimi byś chciał robić.
Sam Lafay ma nawet dwugodzinne treningi - będziesz miał czas i siłę (i motywację!!) żeby coś do Lafaya dodać??
Wade i kettle - jak najbardziej :) Kwestia dobrania programu.

Zacznij jedno i ewentualnie dokładaj..
  • 0

#30
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Wade i kettle by mi pasowało nie mam czasu zbytnio na Lafay choć uważam że jest lepszy jak będę miał jakieś dłuższe wolne to poćwiczę programem lafaya
A odnośnie planu Wade
odosobnienie + kettle w jakie dni i wgl.
widziałem kiedyś film na YT jak gościu łączył podciąganie + hantle na tricepsy
  • 0

#31
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kano pięknie Ci odpowiedział, że możesz to nawet połączyć z paralotniarstwem, lecz nie wiem, czy wyciągnąłeś z tego wniosek. Żaden ze sportowców podawanych przez Ciebie za wzór nie osiągnął efektów w krótkim czasie. Ćwiczyli długo i wytrwale a nie krótko i intensywnie! W Twoim przypadku masz wyrobić sobie mocną bazę mądrym treningiem. To co proponujesz to krótka droga do zniechęcenia i przetrenowania. Trenując ciężarami nie korzystasz z mądrości ciała i łatwo będzie Ci o kontuzję, nie wspominając już o prawie Delpecha - Wolffa o którym pisał M6K3. Problem w tym, że ćwiczyć możesz nawet od 4 roku życia ale potrzebne są odpowiednie do tego wieku ćwiczenia. Gimnastycy zaczynający w tym wieku trenują wyłącznie z obciążeniem własnego ciała i osiągają imponujące rezultaty. W czasach gdy Arnold Schwarzenegger miał 13 lat sztanga była rarytasem i możesz być pewny, że Arni nie miał jej w domu, lecz robił pompki i podciągał się na gałęziach.

Reasumując: Sposób treningu masz podany na tacy. Jeśli jednak chcesz robić po swojemu i dorzucać do tego treningu żelastwo według własnych wizji, to nie pytaj nas o zdanie, tylko rób po swojemu. W końcu to Twoje ciało. Dostałeś tu wystarczająco dużo fachowej pomocy i ostrzeżeń, więc będziesz mógł mieć pretensje tylko i wyłącznie do siebie.
  • 0

#32
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Dobra dzięki zrozumiałem cwicze dalej wg. Wade
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych