Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Silka + kali.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Pon .
15 h.
Podciagnie
Przysiady
Ćwiczenia siły chwytu


O 17 siłownia
Sztanga - wioslowanie
Przysiady ze sztanga
Ćwiczenie trica.


Wtorek

Pompki
Wznosy nóg
Cw. Łydek

Środa
15:00
Pompki w staniu
Mostek
Ćwiczenia karku

17:00
Sztanga kaptury
Sztanga plecy wyciskanie

Czwartek
Podciagnie
Przysiady
Cw. Siły chwytu

Piątek

15
Pompki
Wznosy nog
Cw. Lydek

17
Wyciskanie
Cw. Brzucha
  • 0

#2
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Skoro masz tyle przysiadów, to po co dodatkowo chcesz jeszcze te łydki męczyć?
Zostaw żelastwo, jeśli plan ma tak wyglądać ( a jak chcesz jakiś Split, fbw, ewnetualnie p&p - to na pw mozesz do mnie napisać).
Zastanawiam się jak mają wyglądać posiłki w poniedziałek, środę, piątek. To wygląda jakbyś od 13 to 18 miał nic nie jeść.
  • 0

#3
frantic

frantic

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
Mi się to nie podoba, że najpierw o 15 masz kalistenikę a o 17 siłownie. Musisz to razem trzymać.
Jeżeli 5 dni w tygodniu chcesz ćwiczyć, a Twoim planem jest zdobycie masy, to będzie tobie bardzo ciężko, gdyż mięśnie potrzebują regeneracji, a właśnie w czasie regeneracji mięśnie rosną - w trakcie snu.
  • 0

#4
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dlaczego nie połączysz tego treningu?
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Junkpl pisałeś wcześniej, że masz już spore osiągnięcia: wymienię poniżej.

moje osiągnięcia na chwile obecną to :
40 bardzo dokładnych powolnych pompek
oraz 15 powolnych podciągnięć
4 wejścia siłowe
wg. czego mam ćwiczyć mam 15/16 lat 180 wzrostu 62 kg wagi chcę jak najszybciej zbudowac mase/ siłe / wytrzymałość na 2 ostatnich mi zalezy najbardziej

Pozdrawiam !


Na twoim miejscu zrezygnowałbym z siłowni i ćwiczyłbym kali. Poczekaj z siłownią jeszcze.
Masz i tak spore osiągnięcia i rozwijaj je zmieniaj pozycje utrudniaj ćwiczenia- zmieniaj chwyty-podchwyt, nachwyt, dwuchwyt- mixed grip znajdziesz na YT, ułożenia rąk-wąsko, szeroko itd. jest dużo innych ćwiczeń i nie szarżuj za bardzo. Myślałeś zastosować dietę, aby przybrać na masie i odpowiedni trening.

Pozdrawiam
  • 0

#6
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Czemu zelastwo bez sensu ?
Aktualne wyniki to 22 podciagniecia 60 powolnych pompek
Cwicze 3 lata prawie i juz mięśnie nie rosną od ok 6 msc i myśle nad silka + kalistenika  
Krzysiek czyli mam to wszystko w jednym treningu ?
  • 0

#7
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Mięśnie nie rosną, bo na przykład plan, który wyżej podałeś wygląda jak strajk głodowy.
  • 0

#8
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
To jak mam to zrobic żeby to miało sens przykładowo odradzacie siłowni ale sztuki walki chwalicie co maja duże rozmiary mięśni do tego ?
  • 0

#9
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Skoro masz 15 lat, a ćwiczysz z ciężarami 3 lata, to gratuluję Twoim więzadłom.
Zależy ci na sile i wytrzymałości = kalistenika. Przy okazji masa wejdzie (tylko musisz jeść).
Sztuki walki to zupełnie co innego - tam wchodzi siła, wytrzymałość, umiejętności, charakter.
Jeśli już uparłeś się na tą siłownię, to jakiś rozsądny plan dostosowany do Twojego wieku oraz potrzeb. Jeśli ćwiczysz przykładowo splitem i chcesz dodać rownolegle kalistenikę, to wtedy zmniejsz intensywność splitu. (W wieku 15 lat nie rób przysiadów ze sztangą! Wiosłowanie też mógłbyś odpuścić i zastąpić czymś zdrowszym. )
Dodaj trochę stretchingu na rozluźnienie - chociaż 2x w tygodniu.
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie wszystko na raz. A siłkę z kali połącz w jeden trening. ;) Tj. zrób o 15 trening a zaraz po nim trening z godziny 17. Chyba, że tak Ci wygodnie. ;)
  • 0

#11
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Trening siłowy bez sprzętu - Lafay...
Przy 60 pompkach masy nie zbudujesz - musiałbyś je tak utrudnić, żeby zrobić ich kilka.
Z pozostałymi ćwiczeniami tak samo.

Młody jesteś.
Wystrzeliłeś ze wzrostem - daj organizmowi czas na to, żeby mięśnie dogoniły kości.
  • 0

#12
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
3 lata w sensie pompki podciagnie itd głownie capoeira a siłownia z dwóch powodów kumpel dla towarzystwa zaproponował mi to a drugi bo jak widzę typów z SW co maja bicek większy od głowy to ja tez chce :)
  • 0

#13
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wiewioreq dobrze ci mówi. Młody jeszcze jesteś,więc poczekaj z siłownią. Rozwijasz się. Czyli pomyśl o diecie jedz dużo, a zdrowo=budowa masy :)
  • 0

#14
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
To co proponujecie cwicze wg. Skazanego tym programem 6 dni 3-5 serii i wątpię żebym urósł

  • 0

#15
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nie rośniesz od ćwiczeń tylko od miski.
  • 0

#16
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
No dobra racja to mówicie ze silka stanowczo nie ?
A jakiś boks czy cos w tym stylu ?
  • 0

#17
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Sztuki/sporty walki - jestem na TAK.
Kali - jestem na TAK.
Siłka - raczej nie - nie taka z "treningiem na masę".

Podsumowując - "trening na masę" raczej nie jest jeszcze dla Ciebie.
Kali da Ci dobre podstawy pod taki trening (na przyszłość), a mięśnie też trochę powinny się rozwinąć :)

Oczywiście wszystko to musi być poparte odpowiednim odżywianiem.

POWODZENIA!
  • 0

#18
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Ok dzięki dalej cwiczyc tym programem Vade ? 
Może tak nie ogarniam juz niczego !
Nie mam pojęcia jak ćwiczyć
Widzę was jak robicie np . Pompki z kolyska czy inne a nie widzę żeby ktoś sie trzymał w 100% Vade
Chyba ze sie mylę to po prawcie mnie .
Był bym wdzięczny jak ktoś by mi napisał kiedy mam jak cwiczyc i kiedy moge trenować jakieś akrobacje na drazku
  • 0

#19
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Już ćwiczysz 3 lata.
Ja ćwiczę 15-2=13 miesięcy 2 miesiące przerwy kontuzja i złamany palec.
I efekty są :) Jestem 2 razy silniejszy i nawet trochę urosłem bez żelastwa+zdrowa dieta

Na jakim etapie jesteś w Wadzie?
Wykonasz wszystkie kroki? Jeśli tak to jesteś bardzo silny.
Jak nie zacznij od tych kroków co masz jakieś problemy. W książce masz podane jeszcze trudniejsze wersje ćwiczeń.

Zakup dodatkowo Lafaya trening siłowy bez sprzętu masz tam trudniejsze wersje ćwiczeń.
Jeśli coś znajdziesz napisz plan na forum ocenimy :)

  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nikt Ci nei mówi jak masz ćwiczyć. Jeśli chcesz ćwiczyć na siłce, ok. Tutaj jednak zajmujemy się treningiem typowo kalistenicznym i nasze "100 kg" na klatę to pompka na jednej ręce. ;) Ja odradzam Ci ćwiczenie w tak młodym wieku na siłce. ;) Trafiłeś na forum, w którym możesz ćwiczyć od najmłodszych lat! ;) Jesteś za młody na siłownię. Twoje kości rosną, rozwijają się. Jak podrośniesz, możesz zabrać się za żelastwo. Na ten czas ćwicz sobie pompki, brzuszki, a nie pożałujesz. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych