Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

WYZWANIA 11-2K12 "Najtwardsi z Twardych"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#1
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ponieważ to mnie przypadła w udziale przyjemność zorganizowania "wyzwań" w listopadzie, pragnę gorąco zaprosić wszystkich do wspólnej zabawy:)

Nauczeni doświadczeniem poprzednich edycji (dziękujemy za burzę mózgów i liczne komentarze) wprowadzamy pewne zmiany:

Po pierwsze dzielimy konkurencje na wytrzymałościową i techniczną. w pierwszej "przymykamy oko" na pewne niedoskonałości techniczne, bezwzględnie wymagamy tylko pełnego zakresu ruchu i przestrzegania środków bezpieczeństwa (czyli piętnujemy wszystko co kontuzjogenne).

Natomiast w konkurencjach technicznych zwracamy uwagę na wszystkie szczegóły techniczne, takie jak: pozycja ciała, tempo wykonania, nie korzystanie z odbicia itp.

Nie chce wymieniać wszelkich wymagań technicznych, gdyż chciałbym uniknąć dyskusji, że jakiś element nie był wyszczególniony. Jest to tym istotniejsze, że chciałbym, żeby "wyzwania" mogły być dla każdego, więc będzie możliwość wrzucania wielu ćwiczeń o różnej skali trudności. Opisanie wymagań technicznych każdego z nich było by niepotrzebne i po prostu ... nudne! W razie wątpliwości co do techniki odwołujemy się do książki "Skazany Na Trening" Paula Wade

W tym miesiącu "na tapetę" chciałbym wziąć dwa ćwiczenia z "wielkiej szóstki" których do tej pory nie było w "wyzwaniach". Są to : pompki w staniu na rękach i mostki.

By umożliwić wszystkim użytkownikom udział w tej rywalizacji, dopuszczamy każdy z dziesięciu kroków tego ćwiczenia. Inspiracją była tu dla mnie piękna i odważna Sonia, która bierze udział w każdej naszej akcji, choć nie jest jeszcze w stanie wykonać bardzo zaawansowanych ćwiczeń. Soniu będziesz mogla pokazać nam kruka nad którym aktualnie pracujesz, zamiast pompek w staniu na rękach.

Jeszcze jedna nowość: Dla zwycięzców przewidziano nagrody w postaci żółtego nicku z hasłem "Mistrz Wyzwań" który będzie się pojawiał przy awatarze. Nagroda symboliczna ale jednak prestiżowa. W związku z tym mamy jednak wymaganie w postaci umieszczenia na filmiku kartki z napisanym przez siebie forumowym nickiem . Chodzi o to, by w 100% wykluczyć sytuacje w której ktoś wrzuca nie swój film.

Przy ocenie będą brane takie parametry jak:

W konkurencji wytrzymałościowej - ilość powtórzeń (pełny zakres ruchu)

W konkurencji technicznej - stopień trudności ćwiczenia i jakość jego wykonania.

Ponieważ jednak może się zdarzyć, że niektórzy użytkownicy zasłużą na nagrodę nie spełniając tych kryteriów, zastrzegam prawo przyznania nagród specjalnych przez ekipę forum.

Chciałbym żeby wszyscy użytkownicy poczuli się nie tylko jako uczestnicy "wyzwań" lecz również ich sędziowie. Wszyscy tworzycie jury, którego prezydium stanowią administratorzy i moderatorzy. Szczególnie ważne będą dla nas głosy tych którzy sami wzięli udział w rywalizacji. Pamiętajmy jednak, że nie chodzi o brutalną krytykę koleżanek i kolegów, lecz o rzeczową dyskusję na temat techniki ćwiczenia:)

I jeszcze jedno. Zrezygnowałem w tym miesiącu z podziału na rywalizację kobiet i mężczyzn. Nasze dziewczyny udowodniły, że są twarde jak skała i spokojnie mogą podjąć rywalizację z facetami. (Po tym jak Vegan skopała nam tyłki w przysiadach boli mnie do tej pory;) )

Zamieszczając filmy dokonujemy opisu w następujący sposób: ćwiczenie/krok/rodzaj rywalizacji/ilość powtórzeń. np. mostek/krok7/techniczny/15

Konkurs kończymy 25 listopada.

Proszę o informację zwrotną co sądzicie o nowych zasadach i jak największy udział :)


  • 0

#2
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Pełny zakres ruchu: "pocałowanie niemowlęcia" ze skazanego, czy poniżej linii rąk?

Ręce na szerokość barków, czy większy rozstaw?
  • 0

#3
sheisbutterfly

sheisbutterfly

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Moderator
  • 473 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
:) co za miła adnotacja:) w takim wypadku nie ma wymówek i biorę udział w obu wyzwaniach:))
  • 0
"Najpierw, rób to co konieczne, potem, to co możliwe, a na końcu okaże się że robisz rzeczy nie możliwe"

Chcesz dodać mi skrzydeł? :) to proste!! wciśnij Rep !! :)

#4
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Ja się wezmę za pompki :)
  • 0
Dołączona grafika

#5
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja tam za Sonią, tylko obadać te mostki muszę. :D Przyda się. :D
  • 0

#6
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
może przydałby się jakiś link przedstawiający te 10 kroków dla osób które nie czytały Skazanego?
  • 0

#7
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Krzysztof, myślę raczej o "pocałunku niemowlęcia". W przypadku pompek w ustaniu na rękach będzie to dotknięcie głową podłogi, przy mostku pełne wypchnięcię bioder i wycięcie kręgosłupa w łuk.

Mr. Burns, postaramy się wrzucić zdjęcia przedstawiające wszystkie kroki:)
  • 0

#8
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
@Mr.Burns - tu jest ściągawka: http://img585.images...0/convictyd.jpg
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#9
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wielkie dzięki Michał:) Postaram się jutro wrzucić swoje wyzwaniowe filmy:)
  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Zahir niezły pomysł z tymi wyznaniami. Tylko nie mam aparatu wczoraj oddałem do Media Markt. Za 2 tygodnie naprawią, ale nieważne postaram się coś nagrać :)
Myślę już o pompkach w 9 kroku, a może i wznosy nóg. Postaramy się :)
  • 0

#11
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
pompki w staniu na rękach/krok5/techniczny/7



Zgodnie z zaleceniem Wojasa który zwrócił uwagę na wskazówki Wade'a starałem się łokcie kierować do przodu (choć nie widać tego na filmie). Ruch był dla mnie całkiem nowy i ilość powtórzeń drastycznie spadła ale do końca miesiąca droga daleka, więc wyniki poprawimy;) Na zdjęciu w "skazanym" ręce nie są na szerokości barków, lecz szerzej. Starałem się to skopiować. Co sądzicie o tym rozstawie rąk? Czy robić węziej? Liczę na komentarze.

Cassi, liczę, że jednak coś nagrasz:)
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Jacuś :D Dobrze jest, czego narzekasz. :D Pompeczki ładne, jak technicznie to wg "skazanego" ;) Czyli w porządku. No węziej jest trudniej, bo większy zakres ruchu trzeba zrobić. ;) Ja się przyzwyczaiłem robić na szerokość barków. ;) Ale zrobię szerzej. Jak skręcam ręce to jakoś tak nie naturalnie mi. Wolę robić jak Ty masz na filmie. ;) A jakby co, to jedna uwaga. Kontroluj muśnięcie o ścianę stopami. Nie uderzaj. ;) Masz jeszcze trochę czasu, więc ocenię. Plusik dla Pana.
  • 0

#13
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wielkie dzięki, z muśnięciem nogami ściany było lepiej ale wczoraj chyba za bardzo się przejąłem zmianą techniki;) Jeszcze raz dzięki za wsparcie, czuję się zmotywowany i na pewno jeszcze to poprawię :) 
Mam nadzieję że inni wkrótce do mnie dołączą. Kornelsp zawsze przodował. Teraz pewnie też coś wrzuci:)
  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
może żebyś ustawił palce skierowane na wprost bądź delikatnie na zewnątrz, może wtedy łokci by zeszły inaczej ?
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Hannibal, ustawiałem palce na wprost. Ale będę próbował poprawić technikę
  • 0

#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Chłopaki moje zdanie jest takie. W pompkach w staniu na rękach.
Jeśli pompujemy w szerszym rozstawie palce idą lekko na zewnątrz. Palce do przodu na szerokość barków, a jeśli wąskie pompki palce idą do wewnątrz i oddalamy się od ściany co aktualnie staram się osiągnąć.
Czyli jestem na etapie 34cm odstępu między palcami wskazującymi i już palce kieruję do wewnątrz.
W tych pozycjach czuję się najlepiej :)
  • 0

#17
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Właśnie wpadłem na temat listopadowych wyzwań (szacun Zahir za pociągnięcie tematu) i postanowiłem, że od razu nagram swój filmik. Zamieszczam go z nadzieją na uwagi z Waszej strony co do techniki wykonania. Na kroku 4 w pompkach jestem od niedawna więc technika jeszcze kuleje. Postanowiłem również zamieścić mój film po to by mieć odniesienie co do progresu w pompkach gdy zamieszczę filmik pod koniec miesiąca po lekkim zagęszczeniu treningów tego ćwiczenia (liczę na większa liczbę powtórzeń i ich lepszą technikę) ;)
Pozdrawiam!

pompki w staniu na rękach/krok4/techniczny/6


  • 0

#18
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie no ładnie jest technicznie. Ładnie nogi w miarę złączone. Plusik dla Ciebie i czekam na więcej.
  • 0

#19
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Dzięki Krzysiu.
Natchniony filmikiem Zahira postanowiłem spróbować pełnych (z lekkim dotknięciem włosami pokrowca na laptopa, nie podłogi - bałem się, że rozbije sobie głowę;D) pompek w staniu na rękach :D. 5 powtórzeń bo szóste nie pełne.


pompki w staniu na rękach/krok5/techniczny/5


Kurcze zapomniałem zamieścić karteczki z moim nickiem, ale jak będę zamieszczał następne filmiki to się poprawię.
Pozdrawiam
  • 0

#20
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Łukasz - również jak Zahir staraj się nie uderzać tak mocno, w drzwi stopami, bo sobie je odbijesz, a przy okazji szybę. ;) Reszta w porządku. ;)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych