Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

WYZWANIA 11-2K12 "Najtwardsi z Twardych"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
106 odpowiedzi w tym temacie

#41
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Konkurs kończy się 25 listopada postaram się wrzucić mostki.
  • 0

#42
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Gratulacje dla wszystkich chlopakow ktorzy pokazali filmy z wyzwaniami:)!
Zahir ja to bede glosowal wylacznie na twoja corke, odpadasz przy jej umiejetnosciach;)


To prawda:) Co będzie jak Ona porośnie:)
  • 0

#43
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Witam.

Czy dopuszczalne jest ujęcie nie całego ciała w kadrze? Chodzi o to, że mam mały pokój i łydki są ucięte w pompkach:)
  • 0

#44
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
A nie możesz gdzieś na powietrzu nagrać?
  • 0

#45
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
No będę się starał.
  • 0

#46
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Dobra zrobiłem dzisiaj (to znaczy już wczoraj w piątek) sesje filmową, na której uwieczniłem oba wyzwania oraz mały "something special". :)

Dopiero teraz udało mi się obrobić klipy i wrzucić wszystko na YouTube więc poniżej efekt moich starań.


WYZWANIA 11-2K12 - Najtwardsi z Twardych:


Pełny mostek / Krok 6 / Techniczny / 9
http://youtu.be/px03KlPYtng


Półpompki w staniu na rękach (wersja wolna) / Krok 4 / Techniczny / 7
http://youtu.be/UQoh_1mxCpI

  • 0

#47
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Brawo za obydwie rzeczy. ;) Do takich mostków to mi bardzo daleko. :D Przyzwyczaiłem się z głowy robić i tak już zostało...:D Plus.
  • 0

#48
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Dopiero teraz udało mi się obrobić klipy i wrzucić wszystko na YouTube więc poniżej efekt moich starań.

spoko, ja ostatnie video obrabiałem z 6 dni :D

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#49
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Witam.

Czy dopuszczalne jest ujęcie nie całego ciała w kadrze? Chodzi o to, że mam mały pokój i łydki są ucięte w pompkach:)


Wrzuć filmik, zobaczymy:) 
Bef, jestem pod wrażeniem, wysoko postawiłeś poprzeczkę:)

Widzę, że kostki mogłeś spokojnie zrobić w kroku 9, dlaczego zdecydowałeś się na 6?

Repy poleciały:)
  • 0

#50
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Widzę, że mostki mogłeś spokojnie zrobić w kroku 9, dlaczego zdecydowałeś się na 6?

Ponieważ aktualnie ten krok właśnie wykonuję. :)
Spostrzegawcze oko zauważy na moim filmie, że stopy mocno mi odjeżdżają w trakcie robienia mostka. Wypycham mocno miednice do góry, niestety napięcie jest na tyle duże, że nie jestem w stanie bez podpory utrzymać nóg w jednym miejscu. Zresztą dążę do maksymalnego rozprostowania kończyn. Jak będę w stanie w szczytowym punkcie mostka wyprostować nogi i ręce to wtedy dopiero przejdę prawdopodobnie do następnego kroku.

Chciałbym również nauczyć się robić ładny mostek ze złączonymi nogami. W ostatnim powtórzeniu próbowałem, ale jest to bardzo ciężkie.

PS: W trakcie nagrywania tego filmu zapomniałem w pewnym momencie policzyć sobie powtórzeń i się pogubiłem. Z tego powodu zrobiłem 9 a nie 10 mostków jak to było zamierzone. Przy następnej okazji trzeba wyrównać. :D
Zresztą na filmach tego nie widać, ale zanim ustawiłem dobrze statyw i aparat to do każdego ćwiczenia z osobna podchodziłem po kilka razy. Rekord padł chyba z backflipem, którego powtarzałem z 10 razy. ;) Dobrze, że Wyzwania są raz na miesiąc bo jeśli miałbym robić takie maratony częściej to prawdopodobnie bym padł.
  • 0

#51
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
BeF, to naprawdę są szczegóły. moje oko nie jest wystarczająco wprawne, żeby je wychwycić ;)
  • 0

#52
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Więc wrzucam i ja filmik.
Już chyba ponad rok nie ćwiczę pompek w staniu na rękach ale jeszcze jakaś forma jest :) Może komuś się spodoba.

No więc:
pompki w staniu na rękach/ krok 4/ techniczny/ 5
http://www.youtube.com/watch?v=-Ay79rR6SDQ&feature=youtu.be


Nadaje się?:D

Edit:
Wrzucam swoje zdjęcie do identyfikacji :P
Dołączona grafika

  • 0

#53
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Jasne, że się nadaję... Bardzo dobre te Twoje pompki zresztą. :)

Szkoda tylko, że ujęcie nie od boku. W wolnej wersji pompek na rękach dobrze wiedzieć jak ustawiamy ciało.


PS: Nie boli Cię czasem odcinek lędźwiowy przy wychodzeniu w górę?
  • 0

#54
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Dzięki.

Tak, czuje trochę ból w odcinku lędźwiowym. Może dlatego, że dłuuugo nie robiłem pompek. Chociaż pamiętam, że miałem z tym problemy zawsze jakieś.
  • 0

#55
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Tak, czuje trochę ból w odcinku lędźwiowym. Może dlatego, że dłuuugo nie robiłem pompek. Chociaż pamiętam, że miałem z tym problemy zawsze jakieś.

Tak mi się wydawało właśnie. Ból w tym miejscu bierze się z kilku powodów ale w Twoim wypadku będzie to prawdopodobnie zbyt duże odgięcie podczas wyciskania w górę oraz za słabe mięśnie. Warto opracować nad sylwetką podczas balansu aby być możliwie jak najprościej (nie wyginać ciała w łuk), oraz robić mostki, które świetnie wzmacniają mięśnie pleców.

Masz bardzo dobre predyspozycje, potrenuj trochę i nie zapomnij podzielić się z nami swoimi postępami.

Masz ode mnie rep. Świetna robota! :)


  • 0

#56
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Wielkie dzięki za porady BeF. Nigdy nie myślałem o tym by prostować ciało. Zacznę się przykładać do tych pompek, bo mnie zmotywowałeś. Jak już pisałem, zaczynam praktycznie od nowa więc powoli będę się rozwijał i zobaczymy rezultaty.
  • 0

#57
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Rafiki, bardzo ładne pół pompeczki ale jest jeden szczegół. Zapomniałeś dodać kartki z nickiem:( Oczywiście nie podważam Twojej wiarygodności ale moim zadaniem jest dbać o zasady. Nie chcę Cię już męczyć kolejnym filmem ale wrzuć proszę chociaż Twoje zdjęcie w tym samym miejscu w którym robiłeś pompki z nickiem. Na filmie nie widać wyraźnie Twojej twarzy, dlatego chciałbym, żeby to zdjęcie było robione w tym samym miejscu co film.

Rep oczywiście poleciał:) Pokazałeś nam się z dobrej strony, więc trzymam kciuki za Twój dalszy rozwój:)

P.S. BeF też nie umieścił kartki z nickiem ale jego wszyscy znamy, więc mu odpuszczam;)
  • 0

#58
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Ok zahir, masz rację. Jutro wrzucę zdjęcie jak nie zapomnę.
  • 0

#59
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Super, dzięki:)
  • 0

#60
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Bef nieźle masz rep

Bef

stopy mocno mi odjeżdżają w trakcie robienia mostka. Wypycham mocno miednice do góry, niestety napięcie jest na tyle duże, że nie jestem w stanie bez podpory utrzymać nóg w jednym miejscu. Zresztą dążę do maksymalnego rozprostowania kończyn. Jak będę w stanie w szczytowym punkcie mostka wyprostować nogi i ręce to wtedy dopiero przejdę prawdopodobnie do następnego kroku.


Ja także tak mam, ale gdy nie robię tego na dywanie i bez skarpetek na drewnianej podłodze jest dużo lepsze napięcie i nogi, ręce nie rozjeżdżają się. Mostki trenuję 2 razy w tygodniu.

Rafik dla ciebie także rep :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych