Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

POMOC W PLANIE TRENINGU (POCZĄTEK)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
;) Ja jutro coś naskrobię o tym. ;) Jak te serie działają itp. Mam nadzieję, że ja to zrozumiałem... Choć z języka polskiego umiem w większości tylko ortografię... :D Napiszę co polega na czym itp. ;)
  • 0

#22
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Chciałem podziękować cierpliwym za pomoc i spokojne wytłumaczenie. Wystarczyło napisać żebym skoncentrował się na rozdziale BANK SIŁY (tam jest wszystko wytłumaczone). Dzięki Hannibal za zmotywowanie (trafne cytaty) i dzięki dla krzysiek20ino za chęć pomocy. Reszcie też dziękuję za pokazanie kolejnej mojej słabości jaką jest próba zbyt szybkiego opanowania wiedzy z książki co zmobilizowało mnie do przeczytania jej jeszcze raz z maksymalnym skupieniem (przyznam rozdział BANK SIŁY przeleciałem po łepkach). Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie i będę wdzięczny za każde rady.  

;) Ja jutro coś naskrobię o tym. ;) Jak te serie działają itp. Mam nadzieję, że ja to zrozumiałem... Choć z języka polskiego umiem w większości tylko ortografię... :D Napiszę co polega na czym itp. ;)


Będę bardzo wdzięczny za wskazówki dotyczące treningu. Dzieki za zainteresowanie. Pozdrawiam

  • 0

#23
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

...z książki co zmobilizowało mnie do przeczytania jej jeszcze raz z maksymalnym skupieniem (przyznam rozdział BANK SIŁY przeleciałem po łepkach).

nie przejmuj się,
ktoś napisał tutaj na forum, a nawet ja to popieram, że warto przeczytać dla samej satysfakcji i ogarnięcia w drobnych szczegółach tej książki, bo zawsze coś się wymknie, czegoś nie zrozumiemy za pierwszym razem etc...
nawet czytanie w kawałach/w urywkach/określonych działów jest to dobry sposób na przypomnienie sobie wiedzy
nie raz tak książki czytam :cool: oczywiście, że najpierw trzeba ją w całości przeczytać :cool:

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#24
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Ja do tej książki wracałem już z 4 - 5 razy , dzisiaj też zajrzałem i wykryłem błąd w treningu ! Co do planu sam jestem amatorem i zacząłem od " Świeża Krew " na początku września , pomimo iż wcześniej też ćwiczyłem.
  • 0

#25
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Ja do tej książki wracałem już z 4 - 5 razy , dzisiaj też zajrzałem i wykryłem błąd w treningu ! Co do planu sam jestem amatorem i zacząłem od " Świeża Krew " na początku września , pomimo iż wcześniej też ćwiczyłem.


Wielki szacun, że zacząłeś od świeżej krwi, pomimo wcześniejszych doświadczeń treningowych. Według mnie najczęstszym błędem jest rozpoczynanie od przeładowanych treningów, przy których "weteran" jest lekki;)

Według mnie zajdziesz daleko:)
  • 0

#26
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam vspart80 :)
Co do wskazówek chłopaki dobrze cię naprowadzili.
Ja przeczytałem dokładnie 4 razy skazanego. A nawet czytam przed treningiem jak to ma wszystko iść:
1. przyglądam się rysunkom na foto 1 i 2 danego ćwiczenia.
2. Wykonanie ćwiczenia
3. Rentgen ćwiczeń
4. Doskonalenie techniki
i wiadomo cele treningowe.
Ja nie przechodzę do następnego kroku jeśli nie przejdę progu przejścia.
Na forum ludzie różnie ćwiczą, ale ja robię tak jak wyżej napisałem.

Wszystko dokładnie czytam przed należytym ćwiczeniem danego dnia, które mam wykonać :)

Możesz także przejrzeć Super Faq-uzupełnienie Skazany na trening na stronie dragoon door i znaleźć inne programy treningowe, które podał WADE.

"Dobre Sprawowanie" 2serie treningowe przy świeżej krwi masz 3 serie treningowe jeśli zaczynasz od pierwszych kroków

Dobre Sprawowanie
-Poniedziałek
pompki, wznosy nóg
-Wtorek-wolne
-Środa
podciąganie, przysiad
-Czwartek-wolne
-Piątek
pompki w staniu na rękach, mostek
-Sobota-wolne
Niedziela-wolne
Czwartek

Pozdrawiam
  • 0

#27
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów

Ja do tej książki wracałem już z 4 - 5 razy , dzisiaj też zajrzałem i wykryłem błąd w treningu ! Co do planu sam jestem amatorem i zacząłem od " Świeża Krew " na początku września , pomimo iż wcześniej też ćwiczyłem.


Też wrócę kilka razy do tej książki i to na 100%. A tak z ciekawości jakie błędy znalazłeś? Też ćwiczyłem wcześniej ale z książki wynikło że głupio i teraz staram się to naprawić w mądry sposób.
Pozdrawiam

  • 0

#28
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Znalazłem takie błędy :
Podciąganie - źle trzymałem ramiona :P
źle Oddychałem
źle odkładałem siłę do banku (Nadal mogę robić to źle !)
Zapomniałem o napięciu barków przy ćwiczeniach w zwisie
Czasami coś mi umykało w opisie ćwiczenia jakiś mały detal

  • 0

#29
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Ja osobiscie zacznę od Świeżej Krwi nic nie kombinuję (przynajmniej jeszcze). Przed treningiem będę czytał co i jak i starał się precyzyjnie wykonywać ćwiczenia. Początek jest łatwy ale skupie się nad techniką. Taki mam zamysł. Dam sobie trochę czasu. Trening na maxa (wycieńczający) nic nie dał więc czas inaczej zacząć. Przerwy w treningu zastąpie bieganiem, basenem, lub rowerem. Tylko problem z masą!!!  

Znalazłem takie błędy :
Podciąganie - źle trzymałem ramiona :P
źle Oddychałem
źle odkładałem siłę do banku (Nadal mogę robić to źle !)
Zapomniałem o napięciu barków przy ćwiczeniach w zwisie
Czasami coś mi umykało w opisie ćwiczenia jakiś mały detal


Czyli problemy typowo techniczne? A tak z ciekawości kiedy przeszedłeś do progu nr 2 (chodzi mi o czas od zaczęcia treningu po ilu tygodniach)?

  • 0

#30
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Reszcie też dziękuję za pokazanie kolejnej mojej słabości jaką jest próba zbyt szybkiego opanowania wiedzy z książki co zmobilizowało mnie do przeczytania jej jeszcze raz z maksymalnym skupieniem (przyznam rozdział BANK SIŁY przeleciałem po łepkach). Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie i będę wdzięczny za każde rady.


Masz ode mnie repa za takie podejście do sprawy :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#31
kalwar

kalwar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaCiechocinek
A ja wychodzę z założenia, że będę przechodził na wyższe level wtedy i tylko wtedy gdy będę w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia z progów przejścia za jednym razem(1 tygodniu). Po prosty chciałbym uniknąć tego że np w przysiadach byłbym na 4 poziomie i przymierzał się do 5, a np w podciąganiu nie mógłbym przekroczyć progu 2, bądź 3. Reasumując chciałbym lecieć wszystkie ćwiczenia na tym samym poziomie, lecz okaże się za kilka/kilkanaście tygodni jaki będę w stanie osiągać progres siły i wytrzymałości/kondycji w moim przypadku.

vspart80 powodzenia i obyś nie stracił motywacji do ćwiczeń i osiągnął wymarzone efekty ;)
  • 0

#32
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Może do pewnego momentu Ci się uda utrzymać, ale już później? Pompki są łatwiejsze aniżeli podciągnięcia.
  • 0

#33
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Kalwar, a jaki jest sens takiego podejścia i do czego ono ma prowadzić? Bo mi się wydaje, że jedyne co osiągniesz to stagnację i zniechęcenie w ćwiczeniach, z którymi będziesz musiał poczekać.
Weź też pod uwagę, że nie bez powodu Wade radzi żeby mostki i pompki w staniu na rękach zaczynać dopiero gdy się dojdzie do 6 poziomu w przysiadach i wznosach nóg oraz 6 poziomu w pompkach. Te dwa ćwiczenia są trudniejsze i wymagają większej siły. Ponadto niektóre partie mięśni masz silniejsze niż inne i dzięki temu ćwiczenia będą Ci łatwiej szły.
Ogólnie, dla mnie dziwne podejście i ciekaw jestem Twojego uzasadnienia.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#34
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Też jestem zdania że lepiej przejść do następnego progu jak jesteś gotowy a nie czekać jak reszta będzie gotowa. Ćwiczenia są na inne partie mięśniowe i nic nie stoi na przeszkodzie żeby mieć silne ręce mimo trochę słabszego brzucha (tak mi się wydaje). Tak jak pisał Michal można się znudzić będąc w czwartym progu pompek siódmy tydzień bo nogi nie są w stanie przejść dalej. Mogę się mylić nowy jestem.
  • 0

#35
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie mylisz się.
  • 0

#36
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Zgadzam się z chłopakami w 100%.
  • 0
"Aby prze­być ty­siąc mil, trze­ba zro­bić pier­wszy krok." - Bruce Lee

#37
kalwar

kalwar

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaCiechocinek
Michal w sumie możesz mieć racje ze staniem na rękach i mostkiem, co prawda na W-Fie miałem gimnastyke na dość wysokim poziomie podłóg innych toruńskich szkół. Stanie na rękach i mostek nie są dla mnie obcymi ćwiczeniemi, ale z jednej strony te ćwiczenia to wysiłek jednostkowy. Np ćwiczenie na zaliczenie. fikołek do tyłu i stanie na rękach-ćwiczenie zaliczone po osiagnięciu pionowej pozycji i utrzymaniu 2-3s.
@Michal, posłucham się starszego i bardziej doświadczonego jak narazie odpuszcze mostek i stanie na rzecz pozostałych 4 ćwiczeń.
  • 0

#38
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
W sumie nie chodziło mi to żeby nie starać się iść równo wszystkimi krokami, a przykład z mostkami i HSPU to miał być tylko dowód na to, że niektóre kroki są trudniejsze.
Bo jeśli masz w miarę silne mięśnie i nie zaczynasz od totalnego zera (a z tego co piszesz wynika, że nie zaczynasz) to myślę, że nie musisz rezygnować z mostków i HSPU. Tylko warto się przygotować na to, że progres może być wolniejszy.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#39
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
W zasadzie nie mam nic do dodania. Pociągnięcia są na tyle trudnym ćwiczenie, że wykonuję je od 7 miesięcy i do progu przejścia mi daleko. W tym czasie w pompkach dokonałem trzech progów przejścia i jestem blisko czwartego.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych