Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

POMOC W PLANIE TRENINGU (POCZĄTEK)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Witam

Przez weekend przestudiowałem książkę SKAZANY NA TRENING, i mam kilka pytań związanych z treningiem.
1. Jak rozplanowac dokładnie pierwsze treningi?
- Czy mam przechodzić w pierwszych treningach do następnego kroku np: Cwiczenie 1 POMKI PRZY ŚCIANIE (ile serii i po ile powtórzeń?)
Co z krokiem nr 2 pompki pochylone? Mam je wykonywać w pierwszym treningu po skończeniu serii ćwiczenia 1 ? i następne ćwiczenie czy trenuje przez kilka treningów czy robię tylko ćwiczenie nr 1 do momentu jak zrobię 3 serie po 50 powt?
2. O ile mam zwiększać ilości wykonywanych powtórzeń co trening?
3. Jak generalnie mam się do tego zabrać? (interesuje mnie siła i masa).

  • 0

#2
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
1.Zależy czy już wcześniej miałes doczynienia z jakąś aktywnością fizyczną, szczególnie w sportkach siłowych. Jeśli nie to rób tak jak w książce jest opisane, to było jakos pod koniec rozdział Przykładowe Plany Treningowe czy coś takiego.
2. O tyle ile dasz rade.
3.

Przez weekend przestudiowałem książkę SKAZANY NA TRENING


  • 0

#3
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Jestem po długiej przerwie treningowej ale daje sobie radę podciągam sie i pompuje od czasu do czasu ale chcę zacząć od podstaw. Moim zdaniem nic nie wynika z tematu ŚWIERZA KREW plan dla początkujących:
np Poniedziałek pompki i wznosy nóg 3-5 serii. Ale czy mam wykonywać 10 kroków jeden po drugim w pompkach np po trzy serie?

  • 0

#4
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ja, gdyu zaczynałem to robiłem krok po kroku. Jeśli dasz radę to zrób 3 serie, a jeśli nie to tyle ile uważasz za słuszne.
  • 0

#5
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Czyli mam zrobić 10 kroków pompek na pierwszym treningu i 10 kroków na wznosy nóg?

  • 0

#6
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Czyli mam zrobić 10 kroków pompek na pierwszym treningu i 10 kroków na wznosy nóg?

10 kroków to nie 10 serii
do 10 kroków możesz dochodzić nawet kilka/naście lat

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#7
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów
Rozumiem że powinienem robić max 3 serie z danego ćwiczenia np: pompki przy ścianie ale czy przechodzę do kroku drugiego (pompki na biurku) na pierwszym treningu?  


Czyli mam zrobić 10 kroków pompek na pierwszym treningu i 10 kroków na wznosy nóg?

10 kroków to nie 10 serii
do 10 kroków możesz dochodzić nawet kilka/naście lat


Rozumiem że powinienem robić max 3 serie z danego ćwiczenia np: pompki przy ścianie ale czy przechodzę do kroku drugiego (pompki na biurku) na pierwszym treningu?

  • 0

#8
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Kurde, robisz przykładowo 3 serie przy ścianie - 2 razy w tygodniu. Jeśli osiągniesz próg przejścia ( przy tym ćwiczeniu o ile pamiętam było 3x50 ) to na następnym treningu możesz zabrac się za pochylone.
  • 0

#9
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów

Kurde, robisz przykładowo 3 serie przy ścianie - 2 razy w tygodniu. Jeśli osiągniesz próg przejścia ( przy tym ćwiczeniu o ile pamiętam było 3x50 ) to na następnym treningu możesz zabrac się za pochylone.


Coś kolego chyba źle mi piszesz. Zrozumiałem to tak że na pierwszym treningu robię dwa ćwiczenia czyli pompki przy ścianie 3x50 i podwijanie kolan 3x40 i to wszystko. Zakładając że taki trening robię raz w tygodniu (tak jest zalecane dla początkujących a ty mi piszesz że przykładowo dwa razy w tygodniu). A tydzień później dokładam ćwiczenie następne. Chyba to powinno wyglądać trochę inaczej. Jak możesz to napisz mi jak powinien wyglądać poniedziałek (pierwszy trening) i o ile mam zwiększać ilości co trening zakładając że ćwiczę Poniedziałek pompki i wznosy nóg i Piątek podciąganie i przysiad. Jak możesz napisz mi dokładnie pierwszy trening. Tu link do uproszczonego treningu z książki : http://i.imgur.com/zw13Y.jpg jak możesz to odnieś się do ilości serii i powtórzeń zawartych dla początkującego np 1x10 kiedy mam dojść do 3x50
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Spróbuj co trening zwiększać o jedno powtórzenie. Robisz te dwa ćwiczenia przykładowo: Poniedziałek: 2x20 to na nastepny poniedziałek zrób 2x21 (możesz zwiększać również o kilka powtórzeń jeśli masz siły). Jednak nie forsuj się i odkładaj "siłę do banku" czyli zostaw sobie zapas sił po ostatnim powtórzeniu, byś był świeży.
  • 0

#11
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów

Spróbuj co trening zwiększać o jedno powtórzenie. Robisz te dwa ćwiczenia przykładowo: Poniedziałek: 2x20 to na nastepny poniedziałek zrób 2x21 (możesz zwiększać również o kilka powtórzeń jeśli masz siły). Jednak nie forsuj się i odkładaj "siłę do banku" czyli zostaw sobie zapas sił po ostatnim powtórzeniu, byś był świeży.


Czyli na cały trening poniedziałkowy robię tylko te dwa ćwiczenia po dwie serie?

  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Tak, a jeśli masz siłę to robisz 3 serie, by szybciej przejść próg, jednak radziłbym Ci zostać przy tych dwóch seriach. Tak, pompki i wznosy nóg co poniedziałek. ;)
  • 0

#13
vspart80

vspart80

    Go KalistenikaPolska.pl

  • Użytkownik
  • 13 postów

Tak, a jeśli masz siłę to robisz 3 serie, by szybciej przejść próg, jednak radziłbym Ci zostać przy tych dwóch seriach. Tak, pompki i wznosy nóg co poniedziałek. ;)


Podsumowując na pierwszym treningu robię pompki w podporze o ścianę 2x50 i unoszenie kolan siedząc na ławeczce 2x50 i co tydzień zwiększam? Jeśli tak to trening zajmie mi max 25min. O ile mam zwiększyć w przyszłym tygodniu?
  • 0

#14
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Nie, wtedy robisz już 3 serię ,gdyż próg przejścia w pierwszych dwóch zrobiłeś, a potrzebne są 3 serie po 50.
  • 0

#15
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Chodzi o to, że następny poziom danego ćwiczenia powinienieś robić dopiero po osiągnięciu progu przejścia z poprzedniego poziomu tego ćwiczenia. Jeśli na początek 3 serie będą za ciężke, to zrób dwie.
  • 0

#16
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Jeżeli ktoś przestudiował tę ultra banalną w zrozumieniu książkę i wciąż nic nie rozumie, to mam jedną radę - odpuścić sobie jakiekolwiek treningi bo to strata czasu ;]
  • 0

#17
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
@vspart80 przeczytaj tę książkę raz jeszcze. Tam naprawdę wszystko o co pytasz jest opisane.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#18
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Zawsze myślałem, że do treningu potrzeba siły, wytrwałości, zacięcia, a tu się okazało, że podstawą jest umiejętność czytania ze zrozumieniem :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#19
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
bez odpowiedniej najprostszej wiedzy, sama wytrwałość i zacięcie szybko przeminą gdy efekty nie będą widoczne.
  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

bez odpowiedniej najprostszej wiedzy, sama wytrwałość i zacięcie szybko przeminą gdy efekty nie będą widoczne.

...wtedy brak dobrej motywacji i podmuchu wiatru który doda nam skrzydeł, gdy już będziemy padnięci i zniechęceni do dalszej pracy :cool:
motywację powinniśmy znaleść na własną rękę, a wiadomo bez dobrej motywacji daleko nie zajdziemy,

"'Robiący coś' nie przejmuj się
krytyką ze strony 'nie robiących nic'"
Peter Sinclair


a co do wiedzy, to myślę i jestem pewny, że każdy kiedyś zaczynał sam bądź z pomocą innych, i nie trzeba obwiniać nikogo, ktoś szybciej uczy się i potrafi rozumieć a innym zajmuje to samo zagadnienie więcej czasu

"Sposobem na zaczęcia jest
skończenie mówienia i podjęcie działania."
Walt Disney


tylko wystarczy czekać, czekać i czekać aż wszystko samo się ułoży, więc to kwestia czasu kiedy ogarniemy się w pewnej sprawie czy to sport czy motoryzacja...

"Nie rezygnuj nigdy z celu
tylko dlatego,
że osiągnięcie go wymaga czasu.
Czas i tak upłynie.


nikt nie urodził się z pełną wiedzą, nie zapominajmy że człowiek uczy się przez całe życie, zdobywa tę wiedzę, raz są upadki i trzeba wyciągać wnioski co nam nie wyszło i nie popełniać drugi raz tego samego błędu...

"Zrób coś, co wydaje się dla Ciebie niemożliwe. Ponieś
porażkę robiąc to. Spróbuj ponownie. Tym razem zrób to lepiej."
Oprah Winfrey

"Największą barierą dla sukcesu
jest lęk przed porażką."
Sven Goran Eriksson


"Potykając się, można zajść daleko,
nie wolno tylko upaść
i nie podnieść się."
Johann Wolfgang van Goethe


wiadomo, że innych derwuje/wychodzą z siebie/gotują się etc...że dla nich to banalne pytania/pytania retoryczne etc... ale bądźmy wyrozumiali i wczujmy się w ich problem/ichną sytuację, żebyśmy my czegoś nie wiedzieli i zapytali na forum, to żeby każdy nas wyśmiewał czy nie piszmy o wyśmiewaniu się, chociaż bycie ignorowanym na forum, nie sądzę, aby to było w jakimś stopniu przyjemne...

więc można zadać pytanie, od czego jest forum ? dla ludzi wszechwiedzących/inteligentych/mądrych czy dla wszystkich ? [oczywiście to pytanie retoryczne i nie wymagam odpowiedzi] :P

na sukces składa się wiele składowych i każdy składnik jest ważny w sporcie :cool:

jednym koledze jedno zagadnienie tłumaczyłem kilka a może nawet kilkanaście razy i to ledwo kumał o co mi chodzi :cool: więc wrzućmy na luz, a nie cały czas na pełnym gazie :D

ot rozpisałem się :D
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych