Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Skakanka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Edit Michał: Wydzieliłem posty z dziennika treningowego, bo myślę, że warto założyć wątek o skakance.

Polecam wrzucić skakanke w formie tabaty, ostatnio zacząłem tak skakać po treningach, nie jest aż tak wycieńczające, jak np. tabata w formie przysiadów czy czegokolwiek innego, ale też daje do pieca i zajmuje tylko 4 minuty :) No i uczucie metabolizmu który nie do końca ogarnia i zaczynasz sie pocić dopiero 3-5 minut po treningu - bezcenne :P
  • 0

#2
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Polecam wrzucić skakanke w formie tabaty, ostatnio zacząłem tak skakać po treningach, nie jest aż tak wycieńczające, jak np. tabata w formie przysiadów czy czegokolwiek innego, ale też daje do pieca i zajmuje tylko 4 minuty :) No i uczucie metabolizmu który nie do końca ogarnia i zaczynasz sie pocić dopiero 3-5 minut po treningu - bezcenne :P

skakanka też może mocno dać w kość, jak ma się ją z obciążeniem :D
czuć od nadgarstków aż po barki i plecy :D

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#3
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów

skakanka też może mocno dać w kość, jak ma się ją z obciążeniem :D
czuć od nadgarstków aż po barki i plecy :D


Tak, ja wiem :) Ale jednak obciążenie do skakanki to nie jest najlepszy pomysł, stawy sie mogą obrazić :P
  • 0

#4
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


skakanka też może mocno dać w kość, jak ma się ją z obciążeniem :D
czuć od nadgarstków aż po barki i plecy :D


Tak, ja wiem :) Ale jednak obciążenie do skakanki to nie jest najlepszy pomysł, stawy sie mogą obrazić :P

no ciekawe to co piszesz
ja zaczynałem z mniejszym obciążeniem, potem mi za lekkie się stało to zmieniłem na cięższe, dokładnie nie wiem ile gram,
jakoś stawy trzeba przy hartować :P pewnie początkujący mocniej oberwie po stawach, wiem, nadgarstki ostro drętwieją i w ogóle szok dla organizmu :D
skakanka z decathlon domesoy czy jakoś tak :P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#5
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
To to jedna strona medalu, ale jeszcze stawy w nogach, te chyba nawet gorzej obrywają. Znałem gości koszykarzy co chcieli poprawić wyskok i grali w obciążnikach i teraz sie kolanka mszczą i kostki. Fakt, że skakanka to nie jest tak agresywna forma ruchu, ale mimo wszystko, osobiście, bym nie ryzykował :P
  • 0

#6
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Polecam wrzucić skakanke w formie tabaty, ostatnio zacząłem tak skakać po treningach, nie jest aż tak wycieńczające, jak np. tabata w formie przysiadów czy czegokolwiek innego, ale też daje do pieca i zajmuje tylko 4 minuty :)


Spróbuję. Zawsze to jedna minuta zaoszczędzona ;)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

To to jedna strona medalu, ale jeszcze stawy w nogach, te chyba nawet gorzej obrywają. Znałem gości koszykarzy co chcieli poprawić wyskok i grali w obciążnikach i teraz sie kolanka mszczą i kostki. Fakt, że skakanka to nie jest tak agresywna forma ruchu, ale mimo wszystko, osobiście, bym nie ryzykował :P

obciążniki na nogi to jedna wielka głupota, jaki jest cel tego ? oczywiście można w jakimś stopniu poćwiczyć dozując niewielką ilość treningu w skali rocznym, staż i doświadczenie pewne trzeba mieć
skakanka nie obciąża tak stawów, jak skacze się po miękkiej nawierzchni, odpowiednim obuwiu i wie się jak skakać :P
nie wiem jaka jest różnica między skakanką z obciążeniem i bez jeśli chodzi o obciążenie kolan :P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ja nie wyobrażam sobie założyć obciążenia na nogi i skakać na skakance.
To już wolałbym zastosować trening siły eksplozywnej zamiast skakanki z obciążeniem.
Szkoda nóg, a na pewno dadzą znać w przyszłości np. kolana.
Ja używam obciążenia nóg tylko na brzuch szczególnie wznosy nóg i ćwiczenia na boczki.
Więc dla mnie skakanka jest typowo do ćwiczeń rozgrzewkowych i cardio na spalanie tłuszczyku.
  • 0

#9
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ja nie wyobrażam sobie założyć obciążenia na nogi i skakać na skakance.
To już wolałbym zastosować trening siły eksplozywnej zamiast skakanki z obciążeniem.
Szkoda nóg, a na pewno dadzą znać w przyszłości np. kolana.
Ja używam obciążenia nóg tylko na brzuch szczególnie wznosy nóg i ćwiczenia na boczki.
Więc dla mnie skakanka jest typowo do ćwiczeń rozgrzewkowych i cardio na spalanie tłuszczyku.

ja też nie wyobrażam założyć obciążenie na nogi i skakać na skakance

jaśniej: skakankę kupuje się w sklepie z obciążeniem, te obciążenie jest w rączkach, można je zmienić bądź wymontować ręcznie :P na pewno nie na nogi :P


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#10
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Ahaaaaa, to mów odrazu :P Ja byłem święcie przekonany, że mówisz o obciążeniu zakładanym na ciało, jak nie na nogi to na nadgarstki np. bo mówiłeś, że ręce i barki chodzą :P A jakiej wagi są te obciążenia w skakance tak z ciekawości ?
  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ahaaaaa, to mów odrazu :P Ja byłem święcie przekonany, że mówisz o obciążeniu zakładanym na ciało, jak nie na nogi to na nadgarstki np. bo mówiłeś, że ręce i barki chodzą :P A jakiej wagi są te obciążenia w skakance tak z ciekawości ?

taką skakankę posiadam:
są to 150 oraz 250g
150g - skakałem z takim obciążeniem to po jakimś czasie leciutkie stało mi się, to zmieniłem na 250g i to daje w kość :P
no ręce, barki aż po plecy czuć :P
http://www.decathlon...-niki-21104097/

http://www.decathlon...anki-192887340/
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
A to ciekawe :D Ale 80 zł ;/ No nic, jak zaczne zarabiać to sie zastanowie nad takim sprzętem :P Ale faktycznie zdaje sie, że to fajna sprawa :)
  • 0

#13
euzebio

euzebio

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
czesc, zaczynam skakac na skakance i chcialbym popytac was i prosic o kilka porad, otóż:

1. Jaka rozgrzewka, zeby nie przeciazac zbytnio kolan i innych czesci ciala.
2. Od bardzo dawna nie mialem do czynienia ze sportem aktywnym, jaki przyjac rozklad treningu..
3. Pytanie jak trenowac wytrzymalosc, a jak sile.. Tzn duza ilosc serii i malo powtorzen to na co idzie? I Mala ilosc serii, ale po wiele razy ..
  • 0

#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Cześć euzebio :)

Najpierw proponuję nauczyć wyczuć rytm na skakance i nauka skakania :)
Dobra najpierw przywitaj się w dziale przedstaw się podaj swoje parametry ile masz lat, ile ważysz, ile masz wzrostu i trzymasz dietę lub nie. Sam wiesz i wtedy pogadamy :).

Tu masz mały poradnik jak skakać na skakance https://www.youtube....?v=iWjLIKmkvNI. I zaczynaj to robić stopniowo. Najpierw 1 dzień poświeć 10 minut, odpocznij z jeden dzień, znów poskakaj z 10 minut, znów odpoczynek z 1 dzień i tak dalej. Staraj się zwiększać ten czas, aż osiągniesz ten poziom :)

Polecam :)
Tylko przywitaj się, a znajdziesz na tym forum dalszą poradę :)
Pozdrawiam

A to jest dobry kawałek :) dla motywacji

  • 0

#15
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Też muszę zakupić skakankę.
Cassi, dobry post, przyda się :)
  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

czesc, zaczynam skakac na skakance i chcialbym popytac was i prosic o kilka porad, otóż:

1. Jaka rozgrzewka, zeby nie przeciazac zbytnio kolan i innych czesci ciala.
2. Od bardzo dawna nie mialem do czynienia ze sportem aktywnym, jaki przyjac rozklad treningu..
3. Pytanie jak trenowac wytrzymalosc, a jak sile.. Tzn duza ilosc serii i malo powtorzen to na co idzie? I Mala ilosc serii, ale po wiele razy ..


Ad.1. Skakanka to właśnie doskonała rozgrzewka. Aby nie przeciążać kolan trzeba miękko lądować na palce po każdym skoku. Oczywiście jeśli masz dużą nadwagę, to skakanka będzie dla Ciebie zbyt wymagającym przyrządem i lepiej zacznij od czegoś mniej wymagającego a do skakanki powróć po zrzuceniu zbędnego balastu.

Ad. 2 Taki, żeby powoli przygotować organizm do wysiłku, więc nie przesadzaj na początek z częstotliwością i natężeniem. Zadbaj też o to, by podczas treningu Twój wysiłek był tlenowy.

Ad. 3 Jeśli chcesz budować siłę, to skakanka nie jest odpowiednim przyrządem. Przerzuć się na przysiady a w konsekwencji pistolety. Jeśli ma to być siła eksplozywna pomyśl o treningu pliometrycznym. Skakanka wyrabia kondycję, wytrzymałość oraz "lekkość" poruszania niezbędną np. w sportach walki.
  • 0

#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ad.1. Skakanka to właśnie doskonała rozgrzewka. Aby nie przeciążać kolan trzeba miękko lądować na palce po każdym skoku.

dodam od siebie, aby mieć odpowiednie obuwie z amortyzacją oraz należy wybierać miękkie podłoże i równe aby nie uszkodzić sobie stóp i nóg w tym kolan
jak będziesz intesywnie skakać, złe obuwie, i powierzchnia będzie zbyt twarda, możesz mieć problemy z ITBS czyli piszczele odezwą się, dokuczliwa kontuzja

Ad. 2 Taki, żeby powoli przygotować organizm do wysiłku, więc nie przesadzaj na początek z częstotliwością i natężeniem. Zadbaj też o to, by podczas treningu Twój wysiłek był tlenowy.

Dokładnie, zacznij od lekkiego skakania, aby poprawić swoje wyczucie skakania i wytrzymałość
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
darmed73

darmed73

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 49 postów
  • LokalizacjaZąbki
Na początku łydki dostaną nieźle popalić,dlatego na początku zalecam 0,5 - 1 minuty co drugi dzień i tak co jakiś czas zwiększać czas skakania.
Świetny sposób na rozgrzewkę :-)
  • 0
Szybkość w walce nie jest dobra bez siły ,która powinna iść z nią w parze.

#19
euzebio

euzebio

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 11 postów
Nie mam dużej nadwagi, lekki brzuszek .. Mam w planach zbic z 4-5 kg, chodzi mi glownie o wyrobienie kondycji przez zime, na wiosne mam zamiar biegac + troche siłowni. Obuwie oczywiscie zakupione, mam nadzieje ze sie nada. Dzieki za wiele odpowiedzi, przydadza sie napewno :)
  • 0

#20
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
Skacz codziennie ale z mniejszym natężeniem. Po 4 tygodniach zrób przerwę i zobaczysz co to znaczy lekkość w nogach :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych