Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Rodzaje treningów wg skazanego, od jakiego zacząć i co jaki czas zmieniać ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Witam !
Otóż przeczytałem skazanego i mam mały problem. Mam dużo czasu, jestem w miarę sprawny, nie mam tłuszczu, jestem wręcz za szczupły :D ale swoją siłę mam, biegam różnie ostatnio 8,46 km przez 42 minuty i takie tam duperele. Chodzi mi to czy zaczynać od świeżej krwi czy od dobrego sprawowania, które na pierwszy rzut mi się podoba. Dziękuje za odpowiedź ;)
  • 0

#2
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
świeża krew... buduj fundamenty :)) nie przeskakuj poziomów , lepiej dla ciebie i twojej SIŁY :D
  • 0

#3
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
okej to na pierwszy ogień świeża krew, i jeszcze małe pytanie za ile mogę zmienić to na dobre sprawowanie ?
  • 0

#4
Luko

Luko

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 1 921 postów
podstawowa zasada, to słuchaj swojego ciała :)

  • 0

#5
Kogut

Kogut

    Padre Koguto

  • Użytkownik
  • 60 postów
Tutaj bym polemizował z tą świeżą krwią, tym bardziej jeśli jakiś fundament masz. Ja np. nie zaczynałem od świeżej, bo to jednak troche za mało, jeśli jesteś przyzwyczajony do jakiegoś w miare regularnego wysiłku i ruchu, dlatego, polecam jednak dobre sprawowanie. Gdybyś sie mimo wszystko zdecydował na ŚK, to trenujesz do momentu w którym poczujesz, że to za mało i że możesz spokojnie zwiększyć ilość treningów, bez konsekwencji w stylu przetrenowanie itp. i taka zasada odnosi sie do każdego planu :) Wszystko zależy od tego ile możesz i jesteś w stanie, pamiętając to co pisze Wade, że masz dawać na treningu w palnik i to ostro, ale nigdy tak ostro, żeby nie móc sie ruszyć.


  • 0

#6
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
według wade jeżeli w treningu świeża krew w wszystkich ćwiczeniach dojdziesz do 6poziomu to przechodzisz na dobre sprawowanie :)
  • 0

#7
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
No tak, ale w książce jest raczej mowa o zaczynaniu od zera, wiadomo, że zupełnie początkującemu wystarczy świeża krew.
Autor tematu jak widać trenuje już jakiś czas i ma całkiem nieźle wyrobioną wytrzymałość, więc myślę, że spokojnie może zaczynać od "Dobrego Sprawowania".
  • 0

#8
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Moim zdaniem zdecydowanie możesz zacząć od "dobrego sprawowania". Nie jest to trening który "zafunduje" Ci przetrenowanie.

"Świeża krew" jak sama nazwa wskazuje przeznaczona jest dla ludzi którzy zaczynają przygodę ze sportem i ich kondycja jest w fatalnym stanie.
  • 0

#9
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Aaa rozumiem, bo wiecie chodzę do liceum wojskowego i w pierwszej i drugiej klasie chodziłem wg programu nauczania na samoobronę (systemy krav maga i defendu). I na tych treningach nie było lekko, powiem że nie było lipy. Do tego sam w domu czaszami trenuje te techniki itd. więc trochę za głosem ego trochę za głosem motywacji chciałem spróbować czegoś lepszego gdyż mam sporo czasu po szkole i w tygodniu bym się nudził będąc niecierpliwy do treningu czekając do poniedziałku i czwartku. Tym bardziej, że nastawiłem się w klasie 3 na to, że będę ciężko pracował nad swoim ciałem.
Z góry dziękuje za pomoc :D ;)
  • 0

#10
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Ja coś tam w życiu poćwiczyłem i potrenowałem, ogólnie zawsze ze sportem miałem dużo wspólnego, swoją przygodę z kalisteniką zacząłem od przeczytania skazanego i planu dobre sprawowanie, dlatego że w tygodniu mam jeszcze treningi i coś tam bawię się w SW. Zawsze jednak trzeba pamiętać o umiarze i unikać przetrenowania. Jeśli chcesz to nie musisz także wszystkich ćwiczeń zaczynać od pierwszych poziomów, ja trening dobrałem tak by odpowiadał moim własnym wymaganiom, od najniższych poziomów zaczynam tylko te ćwiczenia w których nie jestem za dobry lub chce przygotować stawy i ścięgna do "innego" rodzaju regularnego wysiłku.
  • 0

#11
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Myślę, że spokojnie możesz zacząć od Dobrego Sprawowania. Po tym co napisałeś, sądzę, że masz solidną podbudowę pod treningi. Tak na prawdę wszystko zależy od Twojego organizmu. Ja zaczynałem od zera i trenowałem wg planu opartego na Supermaxie (tylko z ilością serii nie 10-50 a 2-3 :) ) i byłem zadowolony.
Zacznij wg DS, jeśli to będzie dla Ciebie za dużo, to zmienisz na Świeżą Krew, a jeśli uznasz, że za mało i nie ma efektów to zawsze możesz coś pokombinować i zwiększyć intensywność.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#12
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Najlepiej zacząć :-D a po miesiącu lub dwóch zdecydować czy siła i wytrzymałość rosną czy idzie w kierunku przetrenowania. Ważne żeby czuć co sie dzieje z organizmem.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#13
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
No póki co dziś zaliczony pierwszy trening, i powiem że zdziwiłem się lekko iż te ćwiczenia podstawowe z kroku pierwszego pompek i wznosów nóg dały się odczuć. Nie żebym miał problemy, była rozgrzewka i starałem się robić technicznie, ładnie wyszło, notka w dzienniku jest ^^ Trochę przejrzałem te forum, poczytałem to tu to tam, i myślę że obecny plan "Dobre Sprawowanie" wystarczy mi na najbliższe 9-12 miesięcy, tylko kolejne kroki będę zmieniał gdy moje ciało sobie poradzi i uznam, że to co robię idzie za łatwo. Jutro dzień wolny więc wykręcę parę kilometrów słuchając przy okazji nowej starej muzyki. Będę się musiał też zastanowić nad jakąś dietka. Pyry i bochny chleba futruje jak "mały prrry" :D ale to jeszcze pomyślę, póki co mleczko, jajeczka i ograniczać skrobie, bo żeby stosować to muszę na siebie pracować. Mamusia nie da mi dodatkowych pieniążków na moje "widzi misie" a w moim domu jest mała zasada to co jest to się je :D
  • 0

#14
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

a w moim domu jest mała zasada to co jest to się je :D


Zawsze możesz jeść to co jest ale pół porcji ;) To też jakaś dieta...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#15
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
nie lubie być głodny,a po za tym z czegoś białko trzeba czerpać ^^
  • 0

#16
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów

nie lubie być głodny,a po za tym z czegoś białko trzeba czerpać ^^


Samymi ćwiczeniami tkanki tłuszczowej nie zredukujesz :) wiec się jeszcze zastanów, redukcja zaczyna się od kuchni ^^
  • 0

#17
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Tyle, że ja tłuszczu nie mam :) może zobaczycie na te zdjęcie, jest trochę yyy... ale robione do dziewczyny xd http://imageshack.us.../834/zdj3b.jpg/ ale chyba widać, że na moim ciele nie ostała się ani jedna tkanka tłuszczowa prawda ? :D a narazie źrem co chcem i nic mi nie jest, że się tak wyraże slangiem staropolskim :D
  • 0

#18
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Definitywnie tobie redukcji nie potrzeba ;d
  • 0

#19
Aras

Aras

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
No jak narazie :D i się cieszę :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych