Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Pistolety bez wzrostu masy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Witam. Mam pytanie odnośnie pistoletów. Moim zdaniem mam już i tak dość ''rozbudowane'' uda i nie chciałbym ich już powiększać. Obawiam się, że jeśli zacznę ćwiczyć przysiady według ''Skazanego'' to ta masa przyjdzie. ;) I właśnie moje pytanie: jak mam ćwiczyć, żeby osiągnąć pistolety bez wzrostu masy? Może smarowanie gwintów? Co o tym myślicie? Z góry dzięki za odpowiedzi.
  • 0

#2
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Długie przerwy miedzy seriami, maksymalna liczba powtórzeń to chyba 3-5. Ciężko.żeby uda nie urosły.ja jadę przysiady bardzo powoli do przodu choć mógłbym juz robić 3 kroki dalej. Mi rosną jak głupie.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#3
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Właśnie o to chodzi. Mi też uda strasznie szybko rosną, jak tylko zacznę ćwiczyć nogi. Wiem, że nogi też pasuje robić, żeby się wzmocniły, ale jeszcze większy przyrost masy mnie trochę przeraża. :P Może te długie przerwy faktycznie pomogą. I oczywiście mało powtórzeń.
  • 0

#4
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Też tak mam!
1. ćwiczę - uda rosną
2. przestaję ćwiczyć - dalej rosną (pewnie się otłuszczają)

Ale ja na nogi to głównie kettluję..
  • 0

#5
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Też lubię ćwiczyć kettlami, ale ostatnio to ja się boję cokolwiek na nogi robić. :D
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bartekbaltyk15, jeśli masz rozwiniętą wystarczającą masę mięśniową na nogach, to po prostu rób trening pliometryczny (informację o nim znajdziesz na forum). W ten sposób poprawisz sprawność nóg, skoczność i elastyczność bez wzrostu masy.
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Też lubię ćwiczyć kettlami, ale ostatnio to ja się boję cokolwiek na nogi robić. :D


A długo ćwiczysz nogi?
  • 0

#8
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Do zahir11: Czytałem już kiedyś o treningu pliometrycznym, nawet kilka razy wykonywałem (wedlug P90X), ale zawsze żyłem w przekonaniu, że po nim też masa rośnie. :D Widzę, że jednak coś przeoczyłem. :P Na pewno go wypróbuję. Dzięki za radę.
Do cassi: Właśnie to jest najgorsze, że takie ''konkretne'' ćwiczenia na nogi robiłem w życiu maksymalnie ok. 5 miesięcy. Mimo tego zawsze miałem dość umięśnione uda, nie wiem skąd. :P Grałem w piłkę nożną dość dużo, ale od tego nie powinny tak rosnąć. :P
  • 0

#9
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Też macie problemy. Facet ma mieć mocne nogi i tyle. Ja tam bym się cieszył gdyby mi same nogi rosły.

Jak nie chcesz rozbudowywać masy, to rób więcej ruchów a i dorzucaj bieganie (widziałeś maratończyka z naprawdę dużymi nogami?).
Chociaż po prostu patrz, bo niektórym ludziom rosną nogi od większej liczby ruchów. Kwestia genetyki i ilości koloru włókien w nogach :)

Ale najważniejsze. CIESZ SIĘ że ci nogi rosną. Nogi rozbudowane = nogi ładne.
  • 0

#10
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Geny geny geny.
Jednym nie idzie redukowanie a innym masowanie..

Tenisistki mają "mocne" uda - właśnie od krótkich sprintów, a nie będę wspominał o kolarzach torowych, którzy traskają megasprinty na rowerach:

http://www.sportowie...zne-uda-torowca - ekstremum :)

Myślę, że plyo podziała właśnie jak te sprinty..
Na odchudzenie - kiedyś na jakimś forum czytałem - ćwiczenie z dużą liczbą powtórzeń (typu przysiady w seriach po 20) - niby jakiś tłuszcz tam zalega, który można wytopić.. :)

Biegi długodystansowe też pewnie dobrze działają - jak pisał kartofelek.
Może nie od razu maraton, ale taki jogging mógłby pomóc.
  • 0

#11
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Właśnie u mnie genetyka jest taka ''pod masę''. Niestety nie tylko tą mięśniową. :P Oprócz tego, że na większe nogi trudniej znaleźć wygodne spodnie :D chodzi mi też o to, że większa masa nóg jeszcze bardziej utrudni mi ćwiczenia typu podciąganie i jeszcze więcej czasu zajmie mi praca np. nad muscle up'em. :P Czyli powinienem robić np. przysiady, tylko z ilością powtórzeń powyżej 20-30? I właśnie zacznę biegać, może to też trochę wysmukli mi nogi. Jak myślicie?
  • 0

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Jeśli chcesz przejść na trening pliometryczny. Poczytaj trochę o tym.
Jest to ćwiczenie bardzo wymagające. Dobrze przeprowadź właściwą rozgrzewkę i rozciąganie. Moja rada.

http://kalistenikapo...id=9518#pid9518
  • 0

#13
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Pewnie jest różnica: odchudzenie nóg, a wykonywanie treningu takiego, żeby nogi nie rosły a zyskiwały siłę..

Moim zdaniem PLYO może powodować przyrosty masy. Są takie różne programy typu "olimpijskie boje" - właśnie na przyrost masy w udach, czy ramionach (podrzut/jerk).

Generalnie - każde zaskoczenie mięśni może spowodować ich przyrost.
Zazwyczaj jest tak, że jak się chce, żeby rosły - to nie idzie, albo odwrotnie..
Trzeba próbować!!

Kurde, może sam zamiast robić przysiady z dwoma szesnastkami, będę robił więcej powtórzeń a bez obciążenia, albo z jednym kettlem... Hmmm... trzeba przemyśleć.
Spadku ud daaaaaaaaaaaaawno nie zaobserwowałem. Są OK, ale niech nie rosną - mam podobny problem..
  • 0

#14
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Sam też muszę przemyśleć. W sumie odchudzić ich na razie nie planuję. Bardziej chodzi mi o to, żeby zyskać siłę (np. do pistoletów) bez przyrostu masy. Treningu pliometrycznego takiego bardzo zaawansowanego też nie będę robił. Dzięki za wszystkie rady, lecą repy. :P
  • 0

#15
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Nie wiem czy i Wy to zauważyliście ale górna połowa ciała jest ćwiczona znacznie częściej, a mięśnie rosną wolniej, dolna rzadziej a szybciej rośnie. Może odwrócić tą tendencję i ćwiczyć górę tak jak nogi, a tempo przyrosu się wyrówna :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#16
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dokładnie tak jest tym częściej ćwiczymy określone partie mamy małe przyrosty, więc jak zwiększymy ćwiczenia z nogami to co? Będziemy je palić?
Uświadomcie mnie :)
  • 0

#17
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Czytałem kiedyś (chyba w jakiejś książce P. Tsatsouline), że mięśnie nóg łatwiej pobudzić do wzrostu przez to, że jakoś lepiej przewodzą te impulsy wszystkie. :P Używamy ich do chodzenia, utrzymywania równowagi itd (lekka, ale częsta praca), więc tworzy się jakby więcej połączeń nerwowych i później przy treningu lepiej reagują na bodźce. Jakbym znalazł, to wrzucę cytat. :)
  • 0

#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Czytałem kiedyś (chyba w jakiejś książce P. Tsatsouline), że mięśnie nóg łatwiej pobudzić do wzrostu przez to, że jakoś lepiej przewodzą te impulsy wszystkie. :P Używamy ich do chodzenia, utrzymywania równowagi itd (lekka, ale częsta praca), więc tworzy się jakby więcej połączeń nerwowych i później przy treningu lepiej reagują na bodźce. Jakbym znalazł, to wrzucę cytat. :)

a ja czytałem, że ćwicząc nogi przed treningiem np bicepsa [mała partia ciała] to szybciej urośnie nam biceps, ze względu na testosteron który wydziela się przy ćwiczeniu dużej partii ciała przed mniejszą tutaj czworogłowe przed bicepsem
czy jakoś tak to szło :)
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
bartekbaltyk15

bartekbaltyk15

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 283 postów
Też tak słyszałem. :P I hasło: Chcesz być wielki, trenuj nogi. :D
  • 0

#20
FurioS

FurioS

    Street Workout Łódź - szukaj nas na FB

  • Użytkownik
  • 299 postów

a ja czytałem, że ćwicząc nogi przed treningiem np bicepsa [mała partia ciała] to szybciej urośnie nam biceps, ze względu na testosteron który wydziela się przy ćwiczeniu dużej partii ciała przed mniejszą tutaj czworogłowe przed bicepsem
czy jakoś tak to szło :)


Czyli załóżmy, że przed treningiem właściwym zrobię sobie te 20 przysiadów, to lepiej będzie wchodziło ?
  • 0
"Aby odnieść sukces w tym co robisz musisz wpierw odnieść zwycięstwo nad własnymi słabościami."




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych