Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

WYZWANIA 10-2K12 "Żarty się skończyły"


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
120 odpowiedzi w tym temacie

#61
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Revo odwalił kawał dobrej roboty i tu nie ma dyskusji, bo zaczął super akcję i pociągnął ją dalej. Myślę, że wszyscy się uczymy i będzie co raz lepiej, a każda uwaga jest cenna więc też nie ma się co obruszać tyko trzeba spojrzeć na to co zrobić by było jeszcze lepiej. Cytując klasyka "[...] Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie. Tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy." :)
Większość z nas tak naprawdę zaczyna dopiero zabawę z kali więc nie ma co liczyć na filmiki w stylu BarBrothers czy Hanibala. Pomysł z poziomami jest świetny. Osoby bardziej zaawansowane będą mogły się wykazać, a jednocześnie "nowicjusze" nie będą skazani tylko na oglądanie. Oni też będą mogli wziąć udział w wyzwaniu.
Jednocześnie uważam, że w regulaminach konkursów powinno być dokładnie opisane jak ma być wykonywane ćwiczenie, by nie było niedomówień. Wszystkich powinny obowiązywać te same reguły żeby uniknąć jakiś niepotrzebnych pretensji, że "on zrobił więcej, bo nie robił tak czysto technicznie jak ja".
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#62
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów
ciekawa dyskusja. myślę że z czasem wypracujemy taką format wyzwań, który zadowoli większość użytkowników - zarówno tych początkujących, jak i zaawansowanych. ja jestem za tym, żeby ćwiczenia były wykonywanie tak poprawnie jak to tylko możliwe, ale nie zamieniajmy tego w laboratorium :)

(może dobrym pomysłem byłyby też kiedyś "nieoficjalne" wyzwania, trochę poza głównym programem - tzn. jesteś dobry/dobra w jakimś ćwiczeniu? nagraj, wrzuć, zaproś innych użytkowników do sprawdzenia swoich sił)
  • 0

#63
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Wrzucam swój filmik z podciągnięć. Celowałem w ponad 40. Wyszło z 42-43. Nie wiem dokładnie bo się pogubiłem, a jedno podciągnięcie było spalone. Co do reszty czekaj na ocenę czy wszystko według reguł.



Z jakiegoś powodu nie działa mi przycisk wrzucania filmów jako okienko. Może komuś uda się edytować mój post.
  • 0
Dołączona grafika

#64
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kawałek mnie nie było, a tu tyle filmików. Idę coś nagram. Może jutro wrzucę.

Chłopaki bardzo ładnie, aby więcej filmików.
A co do techniki ćwiczeń prawie każdy z nas robi jakieś błędy. Musimy starać się je eliminować i dążyć do perfekcji :)
  • 0

#65
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, bardzo fajna się zrobiła ta dyskusja:) Szkoda, że nasi politycy nie potrafią tak konstruktywnie rozmawiać;)

Revo, to był świetny pomysł z tymi wyzwaniami:) Wnoszą bardzo wiele dobrego a nawet jeśli pojawia się krytyka, to jest bardzo konstruktywna:)
  • 0

#66
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec

Revo, to był świetny pomysł z tymi wyzwaniami:) Wnoszą bardzo wiele dobrego a nawet jeśli pojawia się krytyka, to jest bardzo konstruktywna:)

Również uważam, że wyzwania są świetnym pomysłem, trzeba je tylko troszeczkę uściślić i doprecyzować. Tak aby każdy miał z tego korzyści i aby jak najwięcej osób udało się nam dzięki temu zachęcić i zainspirować. Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze. :)
Przecież to dopiero druga seria wyzwań... Wszystko przed nami. :D


  • 0

#67
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Ja już nie zdołam wrzucić filmu następnego... :D Nogi do dzisiaj bolą... :D
  • 0

#68
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Z jakiegoś powodu nie działa mi przycisk wrzucania filmów jako okienko. Może komuś uda się edytować mój post.

Używasz Firefoxa 16 ? Coś tam porypali i nie działa JavaScript na forach z silnikiem MyBB :/

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#69
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
Sport Level 10 Podciągnięcia.

Tak jak pisałem wczoraj, wrzucam filmik z podciągnięciami na drążku.
Na razie zrobiłem 10.
Co robię źle?
Proszę o opinie?
Postaram się wrzucić jeszcze jeden :) tylko, że już myślę, że zrobię więcej.
Nie ćwiczyłem 1 miesiąc. Nie robiłem rekordu.

Chwilowo przetwarza się na YT.

  • 0

#70
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
cassi, nie powinieneś opuszczać się całkowicie do dołu, lekkie ugięcie w łokciu powinno być, takie mało widoczne, musi być napięcie w mięśniach, nie można poluzowywać całkowicie, taki mały zdrowotny detal, tak technicznie i siłowo moim zdaniem było ok, napisałem to dla twojego bezpieczeństwa, bo film jest very good :D
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#71
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Nie widzę żebyś robił coś źle :)
  • 0
Dołączona grafika

#72
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki chłopaki.
Zauważyliście, że konik3023 na filmiku trzyma szerzej ręce. Czy jest łatwiej?
Szczerze napiszę, że nigdy nie próbowałem na szerszym chwycie
Pewnie on już spory kawałek ćwiczy?
Hani dzięki za spostrzeżenie nie będę prostował rąk tylko lekko ugięte.
Przy wyprostowanych jest trudniej podnosić się. Postaram się nakręcić jeszcze 1 filmik.
  • 0

#73
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Im szerszy chwyt tym trudniej. Przynajmniej u mnie.
  • 0
Dołączona grafika

#74
Mr.Burns

Mr.Burns

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 89 postów

nie powinieneś opuszczać się całkowicie do dołu, lekkie ugięcie w łokciu powinno być, takie mało widoczne, musi być napięcie w mięśniach, nie można poluzowywać całkowicie, taki mały zdrowotny detal


mógłbyś coś o tym więcej napisać? - ja zchodzę a do swobodnego zwisu i myślałem że tak najlepiej (w myśl zasady, że jest to największy możliwy zakres ruchu).


 

trzyma szerzej ręce. Czy jest łatwiej?


nachwyt normalny to mniej więcej równo ręce i plecy. nachwyt szeroki bardziej angażuje plecy.
  • 0

#75
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

nie powinieneś opuszczać się całkowicie do dołu, lekkie ugięcie w łokciu powinno być, takie mało widoczne, musi być napięcie w mięśniach, nie można poluzowywać całkowicie, taki mały zdrowotny detal


mógłbyś coś o tym więcej napisać? - ja zchodzę a do swobodnego zwisu i myślałem że tak najlepiej (w myśl zasady, że jest to największy możliwy zakres ruchu).


Jest to dobrze opisane w Skazanym (str. 146). Chodzi o to żeby ciężar ciała w pozycji dolnej trzymać na mięśniach, a nie wieszać na więzadłach. Lekkie ugięcie w łokciach czyli lekkie podciągnięcie powoduje, że stawy nie są obciążone i dzięki temu nie są narażone na kontuzje.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#76
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Cassi, bardzo ładnie:) siłowo, technicznie:)
  • 0

#77
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

nie powinieneś opuszczać się całkowicie do dołu, lekkie ugięcie w łokciu powinno być, takie mało widoczne, musi być napięcie w mięśniach, nie można poluzowywać całkowicie, taki mały zdrowotny detal


mógłbyś coś o tym więcej napisać? - ja zchodzę a do swobodnego zwisu i myślałem że tak najlepiej (w myśl zasady, że jest to największy możliwy zakres ruchu).

tak jak napisał MIchal :P
jeszcze w googlach można oblukać co nie co o tym

 

trzyma szerzej ręce. Czy jest łatwiej?

im szerzej tym trudniej, no oczywiście jak masz słabe mięśnie pleców to będzie trudniej, bardziej angażuje najszerszy grzbietu i inne mięśnie pleców niż żeby chwycić na wysokości barków



  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#78
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki
Staram się mieć plecy napięte i nie puszczać napięcia do końca. Ale z łokciami muszę zrobić porządek. A jeśli zacznę ćwiczyć z rozstawem szerszym to powiększę plecy?

Burns czyli jak zmienię nachwyt szerszy od barków to zaangażuję plecy?
A co za tym idzie zrobię więcej powtórzeń, bo angażuję bardziej plecy?
  • 0

#79
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

czyli jak zmienię nachwyt szerszy od barków to zaangażuję plecy?
A co za tym idzie zrobię więcej powtórzeń, bo angażuję bardziej plecy?


Właśnie niekoniecznie - raczej zmniejszy się liczba powtórzeń - zwróć uwagę na wyniki w podciąganiu nachwytem i podchwytem.

Mi im szerzej, tym ciężej - na szczęście mam drążek w futrynie, to z szerokością nie mam co szaleć ;)
  • 0

#80
mrsayso

mrsayso

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
  • LokalizacjaWałbrzych
Szybka ściąga :) podciąganie wraz z mięśniami, które pracują, w kolejności od najwiekszej wykonywanej pracy

1. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU SZEROKIM UCHWYTEM (NACHWYT):
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-
mięśnie najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion

2. PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU W UCHWYCIE NEUTRALNYM:
-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu- mięśnie obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, najszersze grzbietu, dwugłowe ramion

3.PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU PODCHWYTEM:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-najszersze grzbietu, obłe mniejsze, obłe większe, podgrzebieniowe, dwugłowe ramion


cassi czym szerszy chwyt tym bardziej pracują najszersze grzbietu (robią się szerokie plecy) ale jak ćwiczy się wąskim chwytem to plecy stają się "grubsze". Ilość powtórzeń zależy od tego które mięśnie masz mocniejsze. Ja kiedyś podciągałem się tylko szerokim nachwytem i ładnie mi wchodziło, natomiast naturalny chwyt szedł mi ciężej. (mimo, że dla wielu osób naturalny chwyt jest wygodniejszy). Teraz wraz ze "Skazanym" wróciłem do naturalnego :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych