Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Progresja ciężaru w ćwiczeniach kettlami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
292 odpowiedzi w tym temacie

#21
BeF1990

BeF1990

    Outsider

  • Zasłużony
  • 433 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
Różnica cenowa jest na tyle nie istotna, że wole dołożyć te kilkanaście zł więcej ale mieć pewność, że wszystko będzie ok.

Dzisiaj byłem ze znajomymi na siłowni w Katowicach i tam było kilka różnych kettlebell'i. Wszystkie z allegro ale w różnych rodzajach. Miałem okazje sobie porównać kilka "modeli". Co ciekawe okazało się, że plastikowy kettl 20kg jest odczuwalnie lżejszy od dwóch żeliwnych 16kg. Natomiast obie 16-tki również różniły się od siebie rozmiarem i wagą.
  • 0

#22
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
plastikowe kettle to jest dopiero wypas :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#23
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
A może i takie http://www.kettlebellsforsalehq.com/ :)
  • 0

#24
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
I jak??
Kettle kupione? Doszły? Jak się sprawują??
  • 0

#25
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Moje sprawują się świetnie :-D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#26
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Dla osoby początkującej o jakiej masie pierwszy kettel byście polecili? Nie wiem czym mogę nakierować Was na moją siłę/wytrzymałość. Szczerze to myślałam o 8 lub nawet 4. Jakimś wyjściem byłoby nauczyć się jakiegoś ćwiczenia na sucho i przejechać się do wszystko mającego sklepu sportowego. Pytanie więc jakie ćwiczenie byłoby odpowiednie?

Pozdrówko
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#27
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Mógłbym polecić 8, albo 12kg.
8 - nawet jak szybko go pokonasz, to potem przyda się do rozgrzewek, czy jakichś obwodówek.. Bankowo się przyda - nawet później.
12 - może być wyzwaniem, które może zniechęcić.. a jak masz się za silną, to będzie OK.

Z tym ćwiczeniem - to o co chodzi?? :)
Chcesz się nauczyć ćwiczenia na sucho, a potem sprawdzić z kettlem??

Jak ciężką hantlę jesteś w stanie wycisnąć stojąc?
Military press/wyciskanie żołnierskie.

Obczaj jakie ćwiczenia są z kettlami i potem popróbuj ich z hantlą/sztangielką - i tak określisz w miarę odpowiednią wagę.

Kettle to nieco inne klimaty niż hantle, ale tak przynajmniej określisz swoje parametry ;)
  • 0

#28
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Trochę dygam o wytrzymałość w nadgarstkach. W żadnym treningu nie miałam wyciskania na stojąco, kiedyś próbowałam 10 i kilka razy poszło ale w sumie myślę, że zwyczajnie ją podrzuciłam. Prawda jest taka, że uczyłam się na sucho techniki do ćwiczeń i dopiero z tym szłam na siłownię. Teraz mam komfort, że kilka osób wytyka mi co psuję więc liczę iż moja praca ma jakiś sens :)
Oglądałam na YT ćwiczenia p. Pavel Tsatsouline i jakieś wyobrażenia treningu mam. Dobra, w poniedziałek sprawdzę siłę leszcza :P
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#29
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
10 kg kilka razy??
Możliwe, że to był podrzut?
OK

Wyciskanie to takie ćwiczenie.. jedno z wyznaczników, ale kettlami nie można operować jak sztangielkami (zmienić wagę), więc np. masz zbyt ciężkiego kettla:
robisz podrzut/jerk..
potem push press
potem military press
Wraz ze wzrostem siły.

Potem kettel jest zbyt lekki:
wyciskasz na jednej nodze, albo siedząc, albo robisz inne fajne rzeczy :)

Do wymachów 8kg może być zbyt mało, i w ogóle - dynamiczne ćwiczenia lepiej robić z nieco cięższym kettlem (żeby swing 8kg nie zmienił się w unoszenie kettla przodem!).
8 albo nawet 12.
4kg - zapomnij!!
 
http://powerworkout.blog.pl/ - tu jeszcze popatrz :)
  • 0

#30
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
aż się podrapałam po głowie.

Muszę przerzucić Wam swój wpis z treningów. Może pomożecie mi to ułożyć bym w czerwcu nie wymagała rehabilitacji
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#31
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Sprawdź ile razy wyciśniesz 8kg, ile razy 12kg... 16kg??
  • 0

#32
Konrad SF

Konrad SF

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 10 postów
Nawiązując do marki odważników, ja używam produkowane przez CKB i pomijając różne chwyty marketingowe mogę je polecić z czystym sumieniem. Nie używałem jednak odważników innych marek, więc nie mam porównania. W moim arsenale posiadam 2x16kg, 2x24kg, a co do pośrednich rozmiarów odważników proponuję alternatywę w postaci obciążników na nadgarstki które zakładamy na rączkę i w ten sposób możemy manipulować ich wagą. Sam stosuje takie chwyty, a co do samych ćwiczeń to naprawdę polecam TGU które buduje stabilność barków i pomaga w progresie Press-u.
  • 0

#33
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Zrobiłam 3 serie wyciskania po 15kg, 4-ta była już z dłuższym odpoczynkiem ale dokończona wiec sensownie będzie kupić 16kg. Właściwie wyciągam wnioski?
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#34
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
3serie z ciężarem 15kg (rozumiem, że 15kg w jednej ręce, a nie sztanga) - bardzo fajnie, ale zapomniałaś dodać PO ILE POWTÓRZEŃ!!
Co jest dosyć istotne :)
  • 0

#35
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Szczególiki kano :P No tak. 4x8x15kg sztanga i nawet jestem z tego dumna :)
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#36
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
TUTAJ napisałaś, że skoro sztangę 15kg wyciskasz w seriach po 8x, to 12kg kettel będzie zbyt lekki.
Kettel - to jakby hantla..
12kg będzie OK.

Z 16kg, to faceci się męczą!
Bierz 12.

Zobacz jeszcze ile razy wyciśniesz 12kg SZTANGIELKĘ jednorącz - skoro sztanga miałą 15, to 12kg na rękę może wcale nie wyciśniesz.
  • 0

#37
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Bierz 12kg. Będzie akurat.
16 za ciężkie.
8 za lekkie jeśli machnęłaś podobną wagą 4x8 (15 sztanga to po 7,5 na rękę).

Wysłane z Tapatalk2
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#38
orba

orba

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 430 postów
  • LokalizacjaPoznań
Dobrze Chłopaki zamówię sobie 12. Dla własnej samooceny spróbuję podejść do sztangielki 12 choć jakoś tego nie widzę bo w wyciskaniu na płaskiej robiłam chyba 9..głowy za to nie dam.
Żeliwny ma być?
Dzięki
  • 0
Każdy ma swego uciekającego króliczka

#39
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Żeliwny - obowiązkowo!
  • 0

#40
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Kupuj żeliwne z jednego kawałka. Żadnych plastikowych, z udziwnieniami, gumowymi podkładkami. Sam metal w jednym kawałku. Fajnie, że wchodzisz w temat bo ćwiczenie kettlem to jest niepowtarzalna sprawa.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych