Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

W czym zapisywać treningi ? :P Repy za pomocną odpowiedź


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#1
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Są jakieś programy w *.xls bądź w *.exe czy w innym formacie do zapisywania treningów ?
Bym zapisywał na kartce papieru, ale jakoś ochoty nie mam :P wcześniej tak robiłem, ale chcę czegoś nowego heh

a z czego wy korzystacie, pewnie z papieru i długopisu jak Wade radzi :)

oraz może dacie jakiś przykład zapisu treningu, może coś zapożyczę :P


tutaj zamieszczam aplikacje, lecz jest w j. francuskim, ale wypasiona
program jest w formacie *.xls, jeśli ktoś życzy, mogę udostępnić pełną wersję aplikacji :)
program służy do periodyzacji sezonu, przez makro, mezo, mirko-cykle itd...
dla różnych dyscyplin sportu
http://www.e-s-c.fr/planification.htm
http://www.e-s-c.fr/utilitaires.htm
http://www.google.fr...Y2ZpsatCCmen5KA
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#2
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Jak na razie wystarcza mi notes i długopis, robię tak już od czasu kiedy zacząłem ćwiczyć FBW na siłowni, systematycznie trzeba było zwiększać ciężar i zapamiętywać ilość powtórzeń w serii a zapiski bardzo to ułatwiały. A co do mojego zapisu zawiera on datę i godzine treningu, potem nazwa ćwiczenia ilość serii, powtórzeń i ewentualne uwagi, często również dopisuje jakieś swoje ważne dla mnie pierdoły związane z treningiem, rozpiski czy workouty w razie gdyby coś mi z głowy wyleciało. Ameryki nie odkryłem na pewno bo robię jak radził Wade, ale z czasem zauważyłem naprawdę że jest do bardzo praktyczne. Co do kartek papieru to łatwo je zgubić spróbuj może specjalny zeszyt założyć albo notes, komputera zawsze wszędzie z sobą nie zabierzesz natomiast notes w kielnie zawsze schowasz a coś do pisania sie znajdzie :)
  • 0

#3
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Heh. Ja jak pisałem sobie to ilość powtórzeń, serii, minut odpoczynku, wagę i ilość nocy, w których nie jadłem. xD (Mam manię jedzenia w nocy ) :D Udało mi się 111 nocy nie jeść z rzędu. :D
  • 1

#4
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
A może tutaj: http://kalistenikapo...ienniki-postępu :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#5
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

A może tutaj: http://kalistenikapo...ienniki-postępu :)

bym wolał mieć to na HDD komputera :P


  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#6
dugi

dugi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 85 postów
ja mam na forum DT ale proponuje notes i długopis , często nie mam dostępu do kompa a gdy zapomne jaki poziom ostatnio robiłem sięgam po notes i jest czarno na białym . :)
  • 0

#7
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Można zapisywać wszystko w arkuszu excella i umieszczać plik na dysku w chmurze. A można sobie naskrobać w notesiku :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#8
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ja to się specjalnie HTML i PHP nauczyłem, żeby zapisywać treningi....

Mój kumpel pracował kiedyś w sklepie sportowym. Nie raz przychodziły do niego paniusie, które pytały się czy nie mają "frotek fitness". Wiecie - to nie są takie normalne frotki na rękę. To są frotki na rękę ale takie do fitnessu! Cała reszta bielizny itp też musiała być fitness. Od koszulek po majty srajty fit.

I nie bierz mojego wpisu jako wrzut na ciebie.

Po prostu najprostsze rzeczy są najlepsze. Możesz na ścianie zapisywać czy na kartce. Różnicy nie ma zupełnie. A jak chcesz jeszcze większej zajawki, to co wpis rysuj sportowe szlaczki :}

  • 1

#9
tomektom

tomektom

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Sprawdźcie ten dziennik treningowy http://tomektom1.unixstorm.org/ wszelkie opinie i uwagi mile widziane dziennik jest w trakcie tworzenia.
  • 0

#10
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Heh jak miałbym ci wypisać błędy tego dziennika online to by mi klawiatury nie starczyło ;)
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#11
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Hannibal tak w ogóle to jakie funkcjonalności taki dziennik online miałby posiadać?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#12
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Hannibal tak w ogóle to jakie funkcjonalności taki dziennik online miałby posiadać?

nie mam pojęcia, tak aby można by było zapisywać dane i zautomatyzować działanie :P
a po za tym nie online tylko offline :D
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#13
tomektom

tomektom

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Hannibal może jednak pokusisz się o kilka sugestii co do dziennika treningowego ? Jak widzisz takie narzędzie przyda się wielu osobom.
  • 0

#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Hannibal może jednak pokusisz się o kilka sugestii co do dziennika treningowego ? Jak widzisz takie narzędzie przyda się wielu osobom.

nie wiem o co się rozchodzi, ale KABUM coś napisał pod twoim postem
ja nic do twojego dziennika nie mam

ja wolę dzienniki offline, które można w łatwy sposób przenosić z kompa na kompa etc :P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
tomektom

tomektom

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Skoro KABUM pyta o funkcjonalności to zupełnie nie rozumiem o jakie błędy chodzi ??? Domyślam się że o błędy w kodzie ? Mam racje KABUM ? Jednak wszystko działa bez zarzutu więc może pokusisz się o wypunktowanie kilku błędów ?
  • 0

#16
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
A ja nie rozumiem co chcesz automatyzować w planie treningowym.
  • 0

#17
tomektom

tomektom

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
Sethbdg, nie w planie treningowym jako takim, ale we wprowadzeniu planu do kompa automatyzacja wprowadzania np. zamiast wpisywać nazwę ćwiczenia masz już je gotowe wystarczy w nie kliknąć i się zapisuje, wybierając ze 100 ćwiczeń będzie ciężko ale jak już np. posegregujesz je po ćwiczonej partii i używanym sprzęcie zostanie powiedzmy 10 ćw... Sprawdź sobie na stronie podanej w poprzednich postach.

Dla przykładu ile czasu zajmie Ci wprowadzenie takiego treningu:
http://tomektom1.uni...10-0195eb63.php

Dzięki automatyzacji 30-60 sekund.
  • 0

#18
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów
Kiedyś kiedyś...
Zapisywałem sobie w zeszycie A5, a od tego roku - A4.
Otwieram gdziekolwiek i mam dwie strony (lewa i prawa) poświęcone na cały tydzień - od poniedziałku do niedzieli.
Wchodzą mi 2-4 treningi, więc miejsca jest aż nadto.

B5 by wystarczył.

Jak robię jakieś cykle, to sobie numeruję treningi - nie 234, 235, ale np. program X, trening 1. itd....

Potem meganagłówek - PROGRAM "Y" i od nowa numeracja.
Co jakiś czas/program - pomiary.

Ewentualne nowe rekordy - w ramkę - żebym łątwo odnalazł. Porównał. Bo między innymi o to mi chodzi.

Korzystajmy z rad najlepszych!


  • 0

#19
tomektom

tomektom

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 7 postów
kano: Idąc za twoją radą przystosowałem dziennik treningowy online do wytycznych. Można już kopiować treningi na inny dzień. Mianowicie dodając raz np. "Program X Trening 1" możemy go skopiować na inny dzień i ewentualnie nanieść poprawki np. zmiana kolejności ćwiczeń czy ilość powtórzeń, serii, ciężar.
  • 0

#20
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
tomektom ogólnie twój dziennik online działa prawidłowo, funkcjonalności spełniają swoje wymagania natomiast trochę można byłoby popracować nad usability strony ale najważniejsze to powinieneś totalnie zmienić grafikę bo twoja strona wygląda jakby była zrobiona 10 lat temu.
Dużym błędem jest robienie strony na ramkach frameset (jako programista na pewno wiesz o co chodzi).
Widać że nie używasz pliku .htaccess przez co adresy niektórych twoich podstron mają przy adresie znaczniki .php a powinny mieć .html
Nie pytam się o kod strony bo widzę że wszystko jest pisane strukturalnie ale jak strona powstawała dawno temu to powinna ulec bardzo dużemu refaktoringowi do nowych trendów.
Używasz kodowania iso-8859-2 czego w dzisiejszych czasach się już nie używa: standardem jest kodowanie UTF8.
Poprawienie takiej strony wymaga bardzo dużo pracy więc życzę powodzenia z drugiej strony jestem ciekawy czy dużo osób korzysta z twojej stronki.

Jeżeli chodzi o dzienniki offline jedyne wyjście to skorzystanie z przechowywania plików w chmurze: Dysk Google, Dropbox.

 
Gdyby ktoś szukał wzorów kart treningowych to polecam: https://www.google.p...chrome&ie=UTF-8
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych