Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Efekty ciężar czy bez


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
Hej mam pytanie czy efekty siłowe takie jak hannibal da szybciej trening z kamizelkami obciazeniowymi czy bez oraz jakaś dieta moze ? I jaki trening skazany czy co ?
  • 0

#2
tyraell

tyraell

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 29 postów
Jeżeli masz bazę, robisz załóżmy 15 podciągnięć w jednej serii i chcesz zwiększyć siłę bądź masę, możesz dorzucić sobie na początek 10% ciężaru swojego ciała. Jeśli nie, to jaki sens mam dodawanie obciążenia skoro nie radzisz sobie ze swoim własnym...? Choć to 15 podciągnięć to sprawa względna, bo do zwiększenia masy robisz 8-12, a siłę między 1 - 5 powtórzeń.
  • 0
Jeżeli ktoś ci mówi, że się zmieniłeś to znaczy, że przestałeś żyć według jego oczekiwań...

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Hej mam pytanie czy efekty siłowe takie jak hannibal da szybciej trening z kamizelkami obciazeniowymi czy bez oraz jakaś dieta moze ? I jaki trening skazany czy co ?


Przede wszystkim takiej masy nie zrobisz szybko!

Na początek na pewno typowy trening kalisteniczny bez obciążenia. Po dojściu do 10 kroku w każdym z tych ćwiczeń być może trening z obciążeniem. to zależy od tego jak Twój organizm będzie reagował na stymulację treningową.

I oczywiście bardzo wiele zależy od genetyki. Nie od dziś wiadomo, że murzyni mają lepszą, więc będzie Ci trudniej niż Hannibalowi ale pociesz się, że Arnold nie był murzynem;)
  • 0

#4
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Ale on nie pyta o masę, tylko chciałby robić takie rzeczy jak Hannibal. Łatwiej mu będzie przy mniejszej masie.

Tak jak kolega wyżej napisał. Jeśli masz podstawy - umiesz dobrze wykonać ćwiczenia kalisteniczne, możesz próbować kombinować z różnymi figurami. Tylko zastanów się jakie są Twoje możliwości i najpierw opanuj podciąganie, wznosy nóg, itd.. później muscle up, planche. Jak będziesz to potrafił to reszta będzie polegała na opanowaniu techniki :)
  • 0

#5
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Borys, fakt źle zrozumiałem pytanie. Ale i tak uważam, że przed robieniem ćwiczeń typu planche, muscle up itp. trzeba zrobić podbudowę mocnym, bazowym treningiem. 
Dokładnie tak, jak napisałeś:)
  • 0

#6
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Ja się boję, że z jednej strony te filmiki na YT motywują, żeby zacząć ćwiczyć, a po kilku treningach delikwent zaczyna rozumieć, że taki efekt osiągnie po kilku, czasem kilkunastu latach mozolnej pracy i się zniechęca. Nawet tu na forum zauważyłem, że kilka osób się zarejestrowało, przywitało, po czym jak się dowiedzieli, że za dwa miesiące nie będą robić muscle upów, to pouciekali :D
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Chłopaki nie ma z czego śmiać się. Jednym przyjdzie to szybciej, a drugim wolniej.
Też zauważyłem, że sporo osób loguje się i ucieka. Jam kontuzję i nie wiem. Ale są inne ćwiczenia. Jak ja pozostaje przy brzuszkach i nogach i innych ćwiczenia gdzie nie będę nasilać bark. Wiem, że to trudne jest. Bo mamy bardzo dużo ćwiczeń właśnie związanych z barkiem. Sam Wade o tym coś wspomniał.
Myślę, że to nic poważnego.

Ważne jest bazować jak najłatwiejszych ćwiczeniach. Pompki, brzuch, nogi, plecy, a stopniowo angażować dalsze partie. Szybko to nie przyjdzie jak to wykonują inni sportowcy jak np. Denis Minin, gdzie ćwiczą kilka lat.
Fajnie by było stworzyć na forum zestaw ćwiczeń najłatwiejszych, średnio zaawansowanych i zaawansowanych. Myślę, że to dobry pomysł. Zapewne ciężko będzie napisać kiedy ktoś osiągnie flagę, siłowe stanie na ręce, pompki w staniu na rękach, podciąganie na jednej ręce itp, są to już ćwiczenia zaawansowane i nie wiemy kiedy zacząć je robić.
A zapewne każdy z nas już by chciał to robić. Myślę, że warto uczulić nowych użytkowników na ten typ ćwiczeń, aby nie doznać kontuzji. Wiem, że jestem gotowy też osiągnąć flagę, ale cóż jak mogę doznać kontuzji tak jak przy siłowym staniu na ręce. Też może to być spowodowane złym odżywianiem, a to ważne też jest.

  • 0

#8
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Cassi - ja myślę własnie nad taką "encyklopedią", ale na razie w uzytku domowym... Wszystkie ćwiczenia i wypisane progresje... ;) Coś podobnego do Skazanego... ;) Taką wiedzę macie.
  • 0

#9
Borys85

Borys85

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 115 postów
Ja myślałem nad działem Wielka Szóstka i wiadomo jakich poddziałach, gdzie możnaby się skupić na poszczególnych ćwiczeniach. W sumie chyba zdecydowana większość forumowiczów polega w całości lub części na ćwiczeniach Wade'a.
  • 0

#10
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
No dokładnie Borys, ja polegam w całości na gimnastyce i Street Workout. :D Teraz dokształcać się będę z "Wade'a" ;)
  • 0

#11
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Ja się boję, że z jednej strony te filmiki na YT motywują, żeby zacząć ćwiczyć, a po kilku treningach delikwent zaczyna rozumieć, że taki efekt osiągnie po kilku, czasem kilkunastu latach mozolnej pracy i się zniechęca. Nawet tu na forum zauważyłem, że kilka osób się zarejestrowało, przywitało, po czym jak się dowiedzieli, że za dwa miesiące nie będą robić muscle upów, to pouciekali :D

no to prawda, ja się motywują na przyszlość, bo wiem, że to co robię teraz jest lepsze niż to co robiłem rok temu, czy kilka lat temu, jestem po prostu o kilka poziomów wyżej niż zaczynałem

a mi np l-sit czy pompki eksplozywne z odrywaniem nóg i rąk i z klaśnięciem przyszło jakoś łatwo i bez uczenia się tych ćwiczeń :P

  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dokładnie Hani. ;) Ja też miałem wbite na jedno ćwiczenie, w ogóle z niego zrezygnowałem, a po jakimś czasie wyszło samo. ;)
  • 0

#13
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Dla mnie Wade to trening na całe życie. Nie wiem czy dojdę do 10tego kroku we wszystkich ćwiczeniach - pewnie nie, ale będę do tego dążył i może to potrwać do końca mojego życia. I to jest dla mnie największym motywatorem. Nic nie przychodzi łatwo i szybko, a nawet jeśli to tak samo szybko przemija.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#14
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Dla mnie Wade to trening na całe życie. Nie wiem czy dojdę do 10tego kroku we wszystkich ćwiczeniach - pewnie nie, ale będę do tego dążył i może to potrwać do końca mojego życia. I to jest dla mnie największym motywatorem. Nic nie przychodzi łatwo i szybko, a nawet jeśli to tak samo szybko przemija.

dokladnie, jakby wszystko tak latwo i szybko wchodzilo to by pewnie 95 proc ludnosci osiagnela zakazana moc :P
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#15
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Ja myślałem nad działem Wielka Szóstka i wiadomo jakich poddziałach, gdzie możnaby się skupić na poszczególnych ćwiczeniach. W sumie chyba zdecydowana większość forumowiczów polega w całości lub części na ćwiczeniach Wade'a.

Dobry pomysł. Można by rozbudować te 10 kroków o dodatkowe ćwiczenia, bo czasem zdarza się tak, że robimy próg przejścia, a nie możemy zrobić nawet jednego powtórzenia kolejnego kroku. Ja tak miałem z przysiadami. Wymyśliłem sobie dodatkowe ćwiczenia i efekty są (choć nadal mam kłopot z lewą nogą). Gdybym się trzymał kroków Wade'a to nigdy bym nie przeszedł do kolejnego kroku.


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#16
junkpl

junkpl

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 42 postów
strasznie odbiegacie od tematu . w temacie chodziło o dyskusji na temat kamizelek czy innych ciężarów do ćwiczeń i chodziło mi o wszystkie za i przeciw ale jeśli już mowa o Wade czy wielka 6 to personalnie uważam że wszystkie te ćwiczenia dążą do jednego mianowicie siły i to nie małej osobiście wybrał bym trening dłuższy aktualnie ćwiczę programem armstronga i jeszcze nie mam opinii na temat czy warto jeśli was to ciekawi to napiszę za tydzień - 2 tyg. jakieś krótkie sprawozdanie
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych