Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Trening unilateralny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Oczywiście brak przerwy nie jest obowiązkowy - nawet Delavier wspomina o tym żeby robić przerwę na złapanie oddechu.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#22
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Oczywiście, ja robię, po przećwiczeniu obu rąk. Przy 9 kroku w pompkach daję radę. Jeśli natomiast kiedyś dojdę do 10 w pompkach, czy podciąganiu, to myślę, że konieczna będzie przerwa po przećwiczeniu jednej ręki, bo te ćwiczenia są bardzo wymagające.
  • 0

#23
Toemk

Toemk

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 48 postów
Trenuję na masę - do 10 powtórzeń. Czy przy treningu unilateralnym z rękoma używanymi na przemian w serii, mam robić do 20 powtórzeń?

Próbowałem najpierw 10 powtórzeń jednej ręki, potem drugą... jednakże nie mam siły tak ćwiczyć - po ćwiczeniu pierwszej ręki, nie ma ona nawet siły trzymać statycznej pozycji by ćwiczyć drugą (trenuję tak, by ostatnie: ósme, dziewiąte, może dziesiąte powtórzenie było już prawie niemożliwe).

Zastanawia mnie, czy jeśli będę robił do 20 powtórzeń unilateralnie, to czy aby na pewno będzie to szło w masę a nie wytrzymałość.

Edit:
Zahir11, chyba źle mnie zrozumiałeś, więc rozwinę: Zastanawia mnie, czy jeśli będę robił do 20 powtórzeń unilateralnie (prawa, lewa, prawa, lewa, x 20), to czy aby na pewno będzie to szło w masę a nie wytrzymałość.

Aktualnie robię 12 powtórzeń (prawa, lewa, prawa, lewa x 12) i ja afraid, że wychodzi to jedynie 6 powtórzeń na rękę i zamiast masy robię siłę. :)
  • 0

#24
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Absolutnie na jedną rękę nie dasz rady zrobić tylu powtórzeń, co na dwie. Sam już się o tym przekonałeś;) Pompki jednorącz stają się trudniejsze nie tylko dlatego, że ten sam ciężar dźwigasz jedną ręką, ale również dlatego, że mocno angażuje wszystkie mięśnie tułowia. I właśnie po o robisz jednorącz, by nie było to 20 powtórzeń;)
  • 0

#25
kwiatstg

kwiatstg

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 54 postów
unilateralnyczyli lepiej robic 3x10 czyli 30 razy jedna reka biceps i tak samo druga reka 30 razy czy 10 jedna i 10 nastepna?
  • 0

#26
wietri

wietri

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLegnica
To raczej indywidualna kwestia, ale ja robiłbym na zmianę.
  • 0

#27
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Oczywiście, że na zmianę. Regeneracja jest wtedy sensowniejsza a poza tym nasze ciało z natury jest przystosowane do pracy zmiennej. Kiedy jedna ręka się męczy, pracuje druga. Czy w ciężkiej fizycznej robocie nie postępujesz podobnie?
  • 0

#28
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Poza tym skraca Ci się dzięki temu trening :) W czasie, który normalnie poświęciłbyś tylko na odpoczynek, robisz serię drugą ręką, a pierwsza i tak odpoczywa.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#29
yadan

yadan

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 52 postów
Ja jeszcze bym dodał żeby w celu równomiernego rozwoju każdy trening zaczynać od różnej strony, czyli raz prawej raz lewej.
  • 0

#30
Dom

Dom

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 1 022 postów
Mozna i tak, jednak pierw trzeba zrównoważyć siłę w obu kończynach. Wtedy pierw słabsza potem silniejsza.
  • 0

#31
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Ja jeszcze bym dodał żeby w celu równomiernego rozwoju każdy trening zaczynać od różnej strony, czyli raz prawej raz lewej.


A to już zależy: http://forum.kaliste...=24260#pid24260
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#32
Lędzian

Lędzian

    Member

  • Użytkownik
  • 17 postów
  • LokalizacjaLubelskie
Pewnie gdzie ktoś się o to pytał ale temat stworzony do tego.
Co jeśli lewą rękę ma się rozwinietą słabiej od prawej (mowa już o wizualnej różnicy). Gdy zrobię np 2 pompki na jedną i na druga, wiadomo ta lepsza będzie sprawniej je wykonywala. I jak się to ma do korekty różnicy?
  • 0

#33
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

różnicę niwelujesz zawsze równając do słabszej strony, nie robisz dodatkowej objętości na słabszej stronie tylko robisz mniejszą objętość na mocniejszej


  • 0

...


#34
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zawsze zaczynaj od wykonywanie ćwiczenia od słabszej ręki. Wówczas to ona będzie ustalała Twój maks dla danego ćwiczenia i nie przekraczaj go ręką prawą. Wtedy po jakimś czasie wyrównasz dysproporcje.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych