Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dipsy - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Cześć
Przeglądając forum non stop trafiam na różne cwiczenia i techniki, które się dziwacznie nazywają ( planche dipsy flagi nie flagi, frog standy i inne ) i się w tym nie orientuję. Być może kiedyś popatrze na googlach co jest co, ale jak na razie udało mi się ustalić co to są dipsy :D
I tu jest problem - kiedy chcę je robić, to strasznie mnie boli klata. Jak schodzę powoli w dół, to mam takie dziwne przeczucie że zaraz mi coś w klatce rąbnie.
Z 1.5 roku temu na WF'ie siedziałem na ławeczce, bo nie ćwiczyłem ( nie miałem stroju :D ). Tak mi się nudziło więc zacząłem robić takie coś podobne do dipsów, jakby odwrócone pompki ( na tej ławeczce ). Po jakiś 20 powtórzeniach coś mi tak strzeliło w klacie, że przez chwile oddychać nie mogłem. Akurat był dzwonek na przerwę i ledwo się z sali wyczołgałem, tak to cholernie bolało. Nie jestem pewien co to było, ale pewnie naderwałem jakieś ścięgno. przez miesiąc nie mogłem robić gwałtownych ruchów ani żadnych cwiczen potem trochę przechodziło i po może 3 miechach wszystko było już w porząsiu.
Rezultat: teraz trochę boję się robić pełne dipsy, bo jak już nawet lekko schodzę to wyczuwam w klacie to samo to wtedy na WF'ie.
Wiecie co zrobić, żebym mógł robić dipsy? Może porządna rozgrzewka klatki szczególnie?

  • 0

#2
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Ja bym zalecal udac sie na przeswietlenie retgenowskie klatki aby miec pewnosc co jest grane.Po konsultacji z lekarzem podjac odpowiednie dzialanie czyli zlikwidowac bol po czym mozna trenowac dany obszar ciala.
  • 0

#3
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Przeglądając forum non stop trafiam na różne cwiczenia i techniki, które się dziwacznie nazywają ( planche dipsy flagi nie flagi, frog standy i inne ) i się w tym nie orientuję. Być może kiedyś popatrze na googlach co jest co, ale jak na razie udało mi się ustalić co to są dipsy :D


I po to właśnie powstał SŁOWNIK ĆWICZEŃ

Ja bym zalecal udac sie na przeswietlenie retgenowskie klatki aby miec pewnosc co jest grane.Po konsultacji z lekarzem podjac odpowiednie dzialanie czyli zlikwidowac bol po czym mozna trenowac dany obszar ciala.

Dobra rada. Tym bardziej, że coś Ci wcześniej tam strzeliło.

Być może jesteś za mało rozciągnięty i stąd ten ból. A być może coś sobie uszkodziłeś i teraz się to odzywa. Odpowiednia rehabilitacja może pomóc w tym przypadku.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#4
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Rentgen by chyba nic nie wykrył. Teraz jest wszyściutko w porządku, i nie mam problemów np. z pompkami. Może to kwestia rozgrzewki na klatke faktycznie?

  • 0

#5
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Przed każdym ćwiczeniem siłowym musisz wykonać minimum 5min rozgrzewkę oraz 5min rozciągania dopiero wtedy zabieraj się za takie ćwiczenia jak dipsy.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#6
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Nie wiem jak jest u ciebie ale miałem ten sam problem
Po paru pompeczkach bolała mnie jak by miała zaraz wybuchnąć ,ale z regularnymi ćwiczeniami przestało.
  • 0

#7
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
A ja mam pytanie: co to do cholery są "dipsy"? To coś takiego jak hamburgersy?
Co do bólu, to też mi taki dokucza czasem, jeśli się nie rozgrzeję za dobrze. Ale poradziłem sobie z tym w prosty sposób - olałem to ćwiczenie na rzecz pompek.
  • 0
Shut up and get moving.

#8
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Dobrze więc... kiedyś jeszcze spróbuję dipsów, po solidnej rozgrzewce tym razem.
Gdyby dalej nie halo... albo rentgen albo olać. W sumie to tylko ćwiczenie poboczne. Wolę podstawy ( pompki ) ;)
  • 0

#9
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Dipsy to pompki na poręczach równoległych - w kulturystyce bodajże pompki szwedzkie.

aquanight - dipsy podobno lepiej działają na klatkę i tricepsy niż pompki zwykłe.
  • 0

#10
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Bardzo możliwe.
Ale na razie podstawy ;)
  • 0

#11
czerwiec

czerwiec

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 13 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ja przy robieniu dużej ilości dipów zauważyłem, że może boleć klatka w okolicach mostka. Ale to przy głębokich zejściach i zmęczeniu się pojawiało u mnie. Wiec moja rada to tak głęboko nie schodzić i robić to ćwiczenie w miarę "na świeżo". :)
  • 0

#12
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Rentgen by chyba nic nie wykrył. Teraz jest wszyściutko w porządku, i nie mam problemów np. z pompkami. Może to kwestia rozgrzewki na klatke faktycznie?


Rozgrzewka zawsze być powinna i to konkretna, a nie jakieś tam pomachanie ręką. Szczególnie jeśli coś Cię boli. Spróbuj też się porozciągać porządnie i nie zaczynaj od razu od dipów tylko wykonaj kilka lżejszych ćwiczeń na klatę. No, i możesz tak jak radzi często Wade zacząć od płytszych dipów i starać się po kilku treningach po trochu je pogłębiać. Ale zawsze tak, żeby nie było bólu.

A co do RTG to są jeszcze USG i rezonans magnetyczny. Wiele się można z nich dowiedzieć. Jak sobie tam coś uszkodziłeś to może to wyjść przy badaniu.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#13
gsmt

gsmt

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 137 postów
bol w klatce podczas dipow to nic innego jak "przeciagniecie", czasami tez tak mam jezeli wracam po przerwie, ale wmiare szybko przechodzi
  • 0

#14
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Przepraszam za lekkie "zejście" z tematu...

A ja mam pytanie: co to do cholery są "dipsy"? To coś takiego jak hamburgersy?


:D Sopel "czepiasz się" po raz wtóry nazewnictwa tego ćwiczenia, uważam, że bez powodu. W większości źródeł ćwiczenie o którym mówimy amerykanie określają jako Dips (http://www.calisthen...rcise.com/dips/). Dip - opadać , zanurzać się (l.pojedyncza)
Dips - spadki, opady, zanurzenia (l. mnoga od dip)

więc czy dipy czy dipsy jeden ciul :D i to i to neologizm w języku polskim ;)
pozdrawiam
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, internet czasem bywa szkodliwy:( Za dużo filmów ze SW z dipsami:( Paul Wade nie włączył tego ćwiczenia do swojej książki nie bez powodu. To po prostu ćwiczenie dla zaawansowanych. Jeśli przy jego treningu zaczęła boleć Cię klata, to może po prostu nie byłeś wystarczająco przygotowany do jego zrobienia. I nie chodzi tu tylko o odpowiednią rozgrzewkę ale również o podbudowę siłowo - mięśniową. Wróć więc do pompek a jak dojdziesz już do tych robionych jednorącz, możesz pomyśleć o dipsach. Rozgrzej się porządnie a jeśli coś będzie Cię boleć, bezwzględnie skontaktuj się z lekarzem.
  • 0

#16
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Jak dla mnie nie zamieścił ponieważ nie pasuje do jego programu to ćwiczenie. Wszystkie tam ćwiczenia dążą do celu wielkiej Szustki.
To ćwiczenie jest jednak wymagające i zalecał bym na początku nie opuszczania sie zbyt nisko. Przy schodzeniu nisko jest potrzebne dobre rozciągniecie mięsni.
Ból w mostku jest normalny ponieważ to ćwiczenie bardzo dobrze działa na dolna cześć klatki tak zwane podcinanie i oddziałuje w inny sposób jednak na ciało jak pompki.
W planie oliviera' L jest to fundamentalne ćwiczenie i tam jest również fajnie rozdzielone to ćwiczenie na łatwiejsze.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#17
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Jak dla mnie nie zamieścił ponieważ nie pasuje do jego programu to ćwiczenie. Wszystkie tam ćwiczenia dążą do celu wielkiej Szustki.


Kolecc proszę Cię... miej litość... Teraz już chyba każda przeglądarka ma wbudowany słownik i podkreśla, gdy walimy ortografy...

A co do dipów to się trochę z Tobą zgadzam - mamy tu podstawowe i jednocześnie jak najbardziej uniwersalne ćwiczenia, a dipy poza nie wykraczają. Poza tym skoro są pompki i to bardzo wymagające, to dipy nie są już tak konieczne.
A po drugie wg mnie nie zamieścił tego ćwiczenia, bo to "więzienny" system treningowy (pomijam czy na prawdę czy to tylko chwyt reklamowy) więc ograniczający się do minimum sprzętu. Może w celi nie było jak tego ćwiczenia wykonywać?

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#18
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów

Przepraszam za lekkie "zejście" z tematu...
:D Sopel "czepiasz się" po raz wtóry nazewnictwa tego ćwiczenia, uważam, że bez powodu. W większości źródeł ćwiczenie o którym mówimy amerykanie określają jako Dips (http://www.calisthen...rcise.com/dips/). Dip - opadać , zanurzać się (l.pojedyncza)
Dips - spadki, opady, zanurzenia (l. mnoga od dip)

więc czy dipy czy dipsy jeden ciul :D i to i to neologizm w języku polskim ;)
pozdrawiam


Hmm... Czyli podwójna liczba mnoga jest Twoim zdaniem w porządku? No to jedzmy hamburgersy i hot-dogsy, używajmy komputersów, róbmy muscle upsy. Jakaś konsekwencja językowa powinna być.
  • 0
Shut up and get moving.

#19
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów

Panowie, internet czasem bywa szkodliwy:( Za dużo filmów ze SW z dipsami:( Paul Wade nie włączył tego ćwiczenia do swojej książki nie bez powodu. To po prostu ćwiczenie dla zaawansowanych. Jeśli przy jego treningu zaczęła boleć Cię klata, to może po prostu nie byłeś wystarczająco przygotowany do jego zrobienia. I nie chodzi tu tylko o odpowiednią rozgrzewkę ale również o podbudowę siłowo - mięśniową. Wróć więc do pompek a jak dojdziesz już do tych robionych jednorącz, możesz pomyśleć o dipsach. Rozgrzej się porządnie a jeśli coś będzie Cię boleć, bezwzględnie skontaktuj się z lekarzem.


Zahir zawsze konkrety :)
Też tak myślę -to ćwiczenie nie na teraz.

Czerwiec -napisałeś, że boli mostek. Otóż to. Wtedy właśnie mi coś w mostku strzeliło.

To odkładamy na kiedyś sprawę dipsów ;)
  • 0

#20
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Chodziło mi o to, że by zacząć robić pompki na poręczach trzeba mieć wypracowaną pewną bazę. Tak więc albo najpierw pompki, albo łatwiejsza forma dipsów. I zgadzam się z Michałem, że jest to ćwiczenie specjalistyczne. Wprawdzie mocno angażuje triceps i dół klatki ale nie jest tak wszechstronne jak zaawansowane kroki w pompkach. Nie zgadzam się natomiast z Kolcem, że ból w klacie jest normalny. Jeżeli ktoś miesiąc dochodzi do siebie, to na pewno nie jest to normalne. Ale mogło to wynikać zarówno z braku rozgrzewki, jak również przeciążenia zbyt ciężkim ćwiczeniem. Dlatego doradzam najpierw zrobienie bazy, potem solidną rozgrzewkę a jeśli ból się powtórzy wizytę u lekarza.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych