Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Półpompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
A nie pomyśleliście, że może nie jest w stanie jej zrobić, i ćwiczy na łatwiejszym etapie, utrudniając go obciążeniem?
  • 0
Shut up and get moving.

#22
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Ten cały filmik ma otoczkę bardziej popisową jak dla mnie. Przy utrudnianiu danego ćwiczenia
obowiązuje dalej nie naganna technika, a on wygląda jak by chciał zrobić ich jak najwięcej i jak najszybciej. Aby sie pochwalić.

  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#23
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

A nie pomyśleliście, że może nie jest w stanie jej zrobić, i ćwiczy na łatwiejszym etapie, utrudniając go obciążeniem?


Sopel dobrze kminisz. Słuchajcie pewnie chłop nie mógł wykonać więcej powtórzeń to kombinuje z obciążeniem, bo ma stagnację :):):)
Czy to jest kalistenika czy crossfit już? na tym filmiku co wstawiłem wyżej

  • 0

#24
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Jak dla mnie kalistenika. Już rzymscy legioniści wykorzystywali obciążenia do utrudnienia treningu z własnym ciałem.
  • 0
Shut up and get moving.

#25
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Czyli zamiennikiem łańcucha mógł być człowiek siedzący na plecach legionisty, który pompuje pompki na jednej ręce ;) Kalistenika
  • 0

#26
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Wg Wade'a piłkę powinno się przetaczać podczas schodzenia w dół. Gość tego nie robi. Pytanie czy to przetaczanie ułatwia czy utrudnia? Wydaje mi się, że utrudnia, bo jest mniejsza stabilność. Cassi jak to wygląda w praktyce?
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#27
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Przy toczącej sie piłce jest łatwiej. Ręka na piłce po prostu ma więcej siły niż w pełnym zakresie jej ruchu przy wysięgnieciu i dużo bardziej wspomaga.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#28
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
To cwiczenie daje w kosc nawet jesli reka lezy na ziemi.
  • 0
Dołączona grafika

#29
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Wg Wade'a piłkę powinno się przetaczać podczas schodzenia w dół. Gość tego nie robi. Pytanie czy to przetaczanie ułatwia czy utrudnia? Wydaje mi się, że utrudnia, bo jest mniejsza stabilność. Cassi jak to wygląda w praktyce?


Michale
U mnie jest tak. Jak piłka toczy się wtedy mam łokieć prosty w ręce.
A gdy już piłka nie toczy się co jest u mnie w późniejszych powtórzeniach wtedy łokieć ugina się i jest ruch oszukany.
Czyli na zgiętych łokciach przechodzę próg przejścia, ale to nie jest droga do kroku 10, więc wolę pozostać dłuższy czas przy tym kroku 9 na łokciu prostym. Wade pisze, aby starać się robić na prostych łokciach.

No temu gościowi na filmiku piłka nie toczy się, może ze względu że nogi ma wyżej. Nie próbowałem tego, ale zapewne jest to trudniejszy wariant.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych