Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Półpompki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Witam
Doszedłem do kroku 8 gdzie muszę zrobić półpomki na jednej ręce.
Lecz mam duży problem gdy mam nogi szeroko to jest ok łapie stabilną pozycje i zrobię połpomkę z nogami przy sobie jest bardzo źle nie mogę nawet utrzymać równowagi a co dopiero pompkę robić.
Miał ktoś podobny problem?
Czego to wynika jaki mięśnie mam zasłabłe i jak to skorygować?
A jeszcze coś opanował już ktoś półpompki na jednej ręce?
  • 0

#2
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
To ćwiczenie jest trudniejszym ćwiczeniem od pompki z dźwignią która jest następnym krokiem. Możesz sie zastosować do rad napisanych w książce z ćwierć pompkami lub zwiększać kąt ćwiczenia, robiąc pompke na biurku, krześle, książkach podwyższeniu.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#3
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Qwsdm, jestem właśnie po pierwszym treningu na tym etapie. Łatwo nie było ale daję radę z nogami wąsko. Problem polega na tym, że traktujemy to ćwiczenie jako typowe na klatę, odpowiednik wyciskania. Przy pompkach na jedną rękę pracują jednak wszystkie mięśnie tułowia (ja czuję nawet międzyżebrowe). Zwłaszcza istotny jest tu grzbiet. Spróbuj następnym razem skorzystać z technik wysokiego napięcia. Napnij cały grzbiet i uginaj rękę. Z początku sprawi to trochę problemów ale przyzwyczaisz się. Jeśli to nie da efektu spróbuj dwóch innych sposobów:
1) Pół pompka na jednej ręce na podwyższeniu. Zmniejsza trudność wykonywanego ćwiczenia. Czym wyżej, tym lżej. W innych krokach (pompki wąskie) używałem tego ćwiczenia i efekty były idealne. JA robiłem to na schodach zaczynając od trzeciego i z czasem schodząc w dół, aż do ziemi.
2) Stójka na jednej ręce. Po prostu zajmij pozycję jak do pompki, napnij tułów i staraj się utrzymać tę pozycję jak najdłużej. Gdy dojdziesz do dwóch minut, nie powinieneś mieć problemów z pół pompką.

Mam nadzieję, że pomogłem:)
  • 0

#4
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
zahir11 dzięki ale najpierw spróbuje to co mówił Paul żeby zaczynać od początku.
Zacząłem od kroku 7 i trochę ćwiczyłem 6.Może po prostu brakuje mi podstaw,silniejszych stanów i bardziej wytrzymałych mięśni.Jak za kilka miesięcy wrócę to może nie będzie tego problemu.
A ty zahir11 zaczynałeś od początku?
  • 0

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

To ćwiczenie jest trudniejszym ćwiczeniem od pompki z dźwignią która jest następnym krokiem. Możesz sie zastosować do rad napisanych w książce z ćwierć pompkami lub zwiększać kąt ćwiczenia, robiąc pompke na biurku, krześle, książkach podwyższeniu.


Kolecc te dwa ostatnie ćwiczenia w pompkach są bardzo trudne, a szczególnie krok 9, bo tu musimy mieć rękę wyprostowaną leżącą na przedmiocie. Ja mam problem w 1 serii gdzie wykonam 15p z ręką wyprostowaną, a dalej już ręka ugina się, a w 2 serii już po 10p. Z tygodnia na tydzień jest lepiej.

qwdsm jeśli zrobisz półpompki z nogami szeroko rozstawionym to możesz stopniowo przybliżać nogi. Ja też miałem problem z tym tylko że zaczynałem od ćwierć pompek i ruch pogłębiałem do pół pompek i tym rezultatem zaliczyłem ten krok. Trochę zejdzie czasu ci z tym ćwiczeniem. Rób zawsze rozgrzewkę kroku 3 i 4.
Życzę wytrwałości ;)
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Qwsdm, jeśli nie jechałeś od początku, to rzeczywiście może brakować Ci podstaw. Akurat pompek nie zaliczałem od pierwszego roku, bo robiłem je od wielu lat. Przed rozpoczęciem treningu ze skazanego trzy razy w tygodniu jechałem dwie serie po 50 pompek. Tak więc zacząłem od zwykłej pompki (bodajże krok 4). Zaskoczeniem dla mnie było, że robiąc je technicznie według "skazanego" zamiast 2x50 w pierwszej serii zrobiłem 15 a w drugiej 10 a potem umierałem przez trzy dni. Ale już wszystkie następne kroki zaliczyłem według zaleceń Wade'a.
  • 0

#7
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Ogólnie krok 9 sprawia mi dużo mniej problemu jak 8 a nie cwicze tym systemem, tak sie tylko bawiłem . Jak dla mnie te ćwiczenia powinny być naodwrut xd
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#8
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
To chyba źle robisz dziewiąty. Jak pełny zakres ruchu może być łatwiejszy od połowicznego?
  • 0
Shut up and get moving.

#9
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
9 krok jest trudniejszy chyba że bardziej skręcasz i wyginasz korpus.Jeśli odstawisz najdalej piłkę i ręka będzie prostować się równo przy żebrach tak jak na obrazku to ćwiczenie jest tak trudne jak zwykłą pompka tylko że używasz mniej mięśni stabilizujących.
  • 0

#10
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Krok 9 jest trudny jak i krok 8. ciało mam proste przy tym ćwiczeniu, ale przy dalszych powtórzeniach łokieć w rękach się zgina. Spróbujcie zrobić na wyprostowanej ręce. Nawet czuję przy tym ćwiczeniu Krok 9 lekkie zakwasy z tygodnia na tydzień. Powiem wam jazda zaczyna się od kroku 8 i z tym też miałem problemy. Przy tym ćwiczeniu krok 8 czuć jak pracują barki i łokcie czuć. Jest to wymagające ćwiczenie. Należy pamiętać po kroku 8 wykonać pompki w pełnym zakresie.
  • 0

#11
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
różnica jest w tym że ręką druga stabilizuje pozycję dzięki czemu pompka w tedy nie sprawia mi trudności. W kroku 8 brakuje tego małego ale jednak podparcia przez co nawet mały zakres ruchu jest truniejszy. Gdy roztawie nogi jest ok
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#12
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kolec dokładnie masz rację, ale z czasem krok8 stanie się łatwiejszy i złapiemy równowagę. Trzeba kombinować z ustawieniem ręki (na początku będzie skłonność przekręcania się ciała, ale to minie tak było ze mną. Przy czym to ćwiczenie nie jest łatwe, ale z czasem ręka nabierze sił i ćwiczenie stanie się łatwiejsze. Kroki 8 i 9 są trudne. A Krok 10 to już nie wypowiem się. Zapewne zastosuję TK w kroku 10.
  • 0

#13
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
nigdzie nie mówię że nie są trudne tylko które mi sprawia dużo większa trudność
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#14
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Ogólnie krok 9 sprawia mi dużo mniej problemu jak 8 a nie cwicze tym systemem, tak sie tylko bawiłem . Jak dla mnie te ćwiczenia powinny być naodwrut xd


Rozumiem cię Kolec ;)

Ogólnie mówiąc:
Ale zapewne jeśli wykonamy najpierw krok 9, a później krok 8 na odwrót to nie dojdziemy do kroku 10. Podejrzewam, że musi być przerwa od tego zakresu ruchu na jednej ręce. Chodzi o staw, łokieć , barki.
A Paul Wade wie co robi.
  • 0

#15
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Nie próbowałem kroku 9 ale myślę, że pomimo połowiczności ruchu w kroku 8 może być trudniejszy. Robimy tu pół pompkę ale musimy utrzymać w napięciu całe ciało. W kroku 9 mamy podparcie na piłce, więc nie napinamy tak mocno tułowia do stabilizacji. Poza tym ręka spoczywająca na piłce trochę pomaga w zrobieniu ruchu.

Pomimo to myślę, że te kroki są dobrze ustawione. W kroku 8 budujemy siłę i uczymy się pełnej stabilizacji tułowia. W kroku 9 pogłębiamy ruch. W 10 łączymy to w całość.
  • 0

#16
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
Zewzglendu na dojście do kroku 10, jest to bardzo dobrze ułożone .
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.

#17
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Chłopaki gdzie można dostać takie łańcuchy? Film przedstawiający poziom 9 w skazanym tylko, że nogi są już trochę szerzej i dodane łańcuchy i robi to za szybko jak na siłę. Ciekawe ile te łańcuchy ważą?



  • 0

#18
qwsdm

qwsdm

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 416 postów
Te łańcuchy możesz kupić w castoramie,może będą delikatni inaczej wyglądać ale o tego samego użytku.
  • 0

#19
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Panowie, nie wydaje Wam się, że z tymi łańcuchami to już gadżeciarstwo? Zamiast skupić się na technice, gościu wymyśla show:(
  • 0

#20
kolecc

kolecc

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 247 postów
trochę tak większe wrażenie by zrobił robiąc pompkę na jednej ręce po prostu.
  • 0
To podróż daje nam szczęście, nie jej cel.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych