Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening Konsolidacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#21
Polak

Polak

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
a jak u was z rozgrzewką w TK albo smarowaniu?
  • 0

#22
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja w zasadzie rozgrzewam tylko stawy. Mięśnie nie, bo "smarowanie", czy tk ma tak niskie natężenie, że dobra rozgrzewka bardziej zmęczyła by mięśnie niż samo "smarowanie". Idea polega na tym, by nabierać wprawy w ćwiczeniu bez zmęczenia mięśni. Chodzi o to by centralny układ nerwowy nauczył się nowych ćwiczeń.
  • 0

#23
Kezmo

Kezmo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 32 postów
mam pytanko czy do smarowania gwintów ( robię podciąganie ) jak dodam biegi 4x w tyg to trening kulturystyczny czy fbw odpuścić czy można go jakoś wpleść
  • 0

#24
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Smarowanie gwintów polega na przyzwyczajaniu układu nerwowego do bodźców treningowych. W jego efekcie poprawiasz takie parametry jak koordynacja wewnątrzmięśniowa i międzymięśniowa. Powinno być przeprowadzane często ale z niską intensywnością. W zasadzie przy "smarowaniu gwintów" nie masz prawa się zmęczyć. Nie wpływa to wiec na inne Twoje treningi. Natomiast pamiętaj, że jedną z ważniejszych rzeczy w treningu jest regeneracja. Obserwuj więc swój organizm i sam odpowiedz sobie na pytanie, czy nie przesadziłeś z intensywnością. Pamiętaj, że lepiej być niedotrenowanym, niż przetrenowanym. Trzymaj się tej zasady.
  • 0

#25
Kezmo

Kezmo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 32 postów
a co sądzicie o połączeniu podciągania z łydkami w smarowaniu gwintów??
  • 0

#26
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
Możesz. Nie kolidują ze sobą te ćwiczenia. Ale na łydki to byś musiał obciążenie konkretne dać, żeby zrobić kilka powtórzeń. Chyba, że zrobisz powoli powtórzenia - kilkusekundowe.
  • 0

#27
Kezmo

Kezmo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 32 postów
a jakby wyglądało połączenie SKAZANEGO z podciąganiem wedlug nagiego wojownika, bo czytałem, ale nie wiem jak to połączyć, żeby nie angażować za mocno partii, które pracują przy podciąganiu... czytałem FAQ, ale nie wiem zbytnio jak połączyć ;p
  • 0

#28
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Smarowałem gwinty po 10 -12 powtórzeń przez około 8 tyg ,niestety po tym okresie zamiast podciągać się więcej spadłem drastycznie w ilości powtórzeń ,
Smarowanie do 5 powtórzeń i regeneracja !!! tak jak to zahir 11 napisał trzeba sie wsłuchać w organizm.
  • 0

#29
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

a jakby wyglądało połączenie SKAZANEGO z podciąganiem wedlug nagiego wojownika, bo czytałem, ale nie wiem jak to połączyć, żeby nie angażować za mocno partii, które pracują przy podciąganiu... czytałem FAQ, ale nie wiem zbytnio jak połączyć ;p


Jeszcze raz tłumaczę: Podciągaj się często ale mało intensywnie (po kilka powtórzeń). Możesz to robić nawet codziennie. Dbaj tylko o to, by intensywność była tak niska, byś w ogóle nie czuł zmęczenia. Niezależnie od tego rób normalny trening na podciąganie 2 - 3 razy w tygodniu. Możesz skorzystać ze "skazanego" bo opisane tam ćwiczenia pomogą Ci zapewnić progresję. W tych treningach ćwicz bardziej intensywnie (2 serie na maxa ze stopniowym zwiększaniem progresji). Zadbaj jednak o odpowiedni czas na regenerację.
  • 0

#30
Kezmo

Kezmo

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 32 postów
czyli smarowanie gwintów i trening skazanego tak? napisałeś, żeby 2 serie max ze stopniowym zwiększaniem...czyli normalnie robić 1 krok i w nim max, a jak max wyjdzie tam pułap, żeby przejść to iść do kroku 2 ? czy po prostu wybrać sobie dany krok i go robić max ?
  • 0

#31
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

Smarowałem gwinty po 10 -12 powtórzeń przez około 8 tyg ,niestety po tym okresie zamiast podciągać się więcej spadłem drastycznie w ilości powtórzeń ,
Smarowanie do 5 powtórzeń i regeneracja !!! tak jak to zahir 11 napisał trzeba sie wsłuchać w organizm.

tylko jaki był twój maksymalny poziom, albo jaki to był procent tego maksymalnego wyniku ? 10-12 reps to bym się nie zdziwił
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#32
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
moje maksimum 19 , jezeli chodzi o drążek to mam duże spadki ,mozliwe ,że dodając jeszcze innego rodzaju trening niewystarczająco się regenerowałem
  • 0

#33
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Rob, jeśli Twój max to 19 powtórzeń, to moim zdaniem w "smarowaniu" narzuciłeś sobie zbyt dużą ilość powtórzeń. Według mnie 5 to max. Myślę, że masz rację mówiąc, że spadki ilości mogą też wynikać z niedostatecznej regeneracji. Zwłaszcza przy tak wymagającym ćwiczeniu jak podciąganie.
  • 0

#34
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
obecnie " czuje nie chęć " podchodząc do drążka zastanawiam czy nie odpuścić podciągania przez około 3 tyg,lub wykonywać jedynie pierwsze kroki ze skazanego w celu "odrobienia" siły.
  • 0

#35
oldzi

oldzi

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Hej, jestem nowa w temacie kalisteniki i nowa na forum :) Wątek co prawda ucichł, ale wydał mi się najodpowiedniejszy. Od miesiąca ćwiczę kalistenikę według programów opisanych w książce “Skazany na trening”. W końcu trafiłam na barierę i nie mogłam zrobić jednego prawidłowego podciągnięcia, więc przeszłam na trening konsolidacyjny. Po tygodniu konsolidacji zrobiłam dziewięć podciągnięć. Podczas konsolidacji robiłam po jednym podciągnięciu trzy razy dziennie. Czy jest sens robić konsolidację kolejny tydzień? Jeśli dobrze pamiętam Paul Wade radzi, żeby robić trening konsolidacyjny 1 lub 2 tygodnie. Przez ile czasu Wy robicie trening konsolidacyjny? Robicie normalne treningi problematycznych partii ciała podczas konsolidacji, czy je zawieszacie? Z góry dzięki za odp :)


  • 0

Mój dziennik treningowy i nie tylko  ^_^ 

 

-> http://www.zwolnionazwfu.pl/ <-


#36
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Hej, jestem nowa w temacie kalisteniki i nowa na forum :) Wątek co prawda ucichł, ale wydał mi się najodpowiedniejszy. Od miesiąca ćwiczę kalistenikę według programów opisanych w książce “Skazany na trening”. W końcu trafiłam na barierę i nie mogłam zrobić jednego prawidłowego podciągnięcia, więc przeszłam na trening konsolidacyjny. Po tygodniu konsolidacji zrobiłam dziewięć podciągnięć. Podczas konsolidacji robiłam po jednym podciągnięciu trzy razy dziennie. Czy jest sens robić konsolidację kolejny tydzień? Jeśli dobrze pamiętam Paul Wade radzi, żeby robić trening konsolidacyjny 1 lub 2 tygodnie. Przez ile czasu Wy robicie trening konsolidacyjny? Robicie normalne treningi problematycznych partii ciała podczas konsolidacji, czy je zawieszacie? Z góry dzięki za odp :)

Od zera do 9 podciągnięć w tydzień? Pełnych??


  • 0

#37
oldzi

oldzi

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

To były podciągnięcia do poziomu (dopiero krok 2 w Skazanym), czyli podciągasz się leżąc pod drążkiem. Podciągasz się aż dotkniesz klatką piersiową do drążka. Ja nie byłam w stanie dotknąć drążka, ale po tygodniu konsolidacji udało mi się to 9 razy. Do takich normalnych podciągnięć na drążku jeszcze daleko... :)


  • 0

Mój dziennik treningowy i nie tylko  ^_^ 

 

-> http://www.zwolnionazwfu.pl/ <-


#38
Justy^a

Justy^a

    Advanced Member

  • Instruktor

  • 1 013 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Kwalifikacje:Trener Personalny

Acha... Już myślałam, że jest jakiś sposób czarodziejski : ) Wiesz co nie wiem, czy robić dłużej, niż tydzień. Osobiście co jakiś czas podciągam się w ciągu dnia jeden raz (bo to już teraz nie problem) albo zwisam sobie na drążku, jak pod nim przechodzę. Po zajęciach fitness zawsze podciągam się 3 - 4 razy, zanim pójdę do domu. Myślę, że pomaga mi to zachować siłę, ale nie rozwija. Zwisanie z drążka bardzo poprawia siłę chwytu, która jest potrzebna do pełnego podciągania i dobrze działa na kręgosłup (przynajmniej mój). Witam na forum i pozdrawiam : )


  • 1

#39
oldzi

oldzi

    Brak

  • Użytkownik
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dziękuję za odpowiedz :) w takim razie, odpuszczę sobie konsolidację i może też trochę pozwisam w nadziei, że na mój kręgosłup też podziała :)


  • 0

Mój dziennik treningowy i nie tylko  ^_^ 

 

-> http://www.zwolnionazwfu.pl/ <-





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych