Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Trening Konsolidacyjny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam
ćwiczę raz w tygodniu podciąganie na drążku
jestem na kroku 8 w skazanym i za cholerę nie mogę przejść do progu średnio zaawansowanego czyli 2serie po 6 powtórzeń. Aktualnie jestem 2 seriach zrobić 3 powtórzenia i co tydzień to samo.

Wade piszę, że jeśli zatrzymam się na tym kroku to mam robić po jednym pół podciągnięciu rano, po obiedzie i wieczorem przed snem i piszę żebym wykonywałem 1 tydzień lub 2. Czy ktoś już to stosował? Trening kosolidacyjny strona 310

Z góry dzięki ;)
  • 0

#2
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Trening konsolidacyjny Wade zalecał przy przechodzeniu do nowego ćwiczenia, jeśli nie możemy wycisnąć nawet progu startowego.
Może zamiast ćwiczyć kilka razy dziennie ćwicz po prostu częściej?
  • 0
Shut up and get moving.

#3
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzisiaj ma trening podciągnięć i ciekawe ile dzisiaj wycisnę na 1 ręce, ale wydaje mi się że muszę zastosować ten trening konsolidacyjny. Sopel dzięki będę ćwiczył 3 razy dziennie przez tydzień pół podciągniecia na jednej ręce po 1-2 powtórzenia. Wtedy zobaczymy. strona 310 wade
  • 0

#4
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Trening konsolidacyjny opisywany przez Wade'a to nic innego jak "Smarowanie gwintów" opisywane przez Tsatsoulina w Nagim Wojowniku.
Ja stosowałem przez tydzień ale nie widziałem efektów. Być może trenowałem zbyt intensywnie... albo za krótko :)

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#5
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

Trening konsolidacyjny opisywany przez Wade'a to nic innego jak "Smarowanie gwintów" opisywane przez Tsatsoulina w Nagim Wojowniku.
Ja stosowałem przez tydzień ale nie widziałem efektów. Być może trenowałem zbyt intensywnie... albo za krótko :)


A w jaki sposób trenowałeś trening konsolidacyjny? Bo piszesz że zbyt intesywnie
  • 0

#6
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Zgadzam się z Michałem, trening konsolidacyjny jest bardzo zbliżony do "smarowania gwintów". Ja dość często stosuję tę metodę i u mnie dawała rezultaty. Zawsze jednak dbałem o to, by przy "smarowaniu" się nie męczyć. Robiłem góra po kilka powtórzeń, tak by pozostać świeżym.
  • 0

#7
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Warto przeczytać The Super FAQ do Skazanego, jest tam rozdział o różnicy między treningiem konsolidacyjnym a smarowaniem gwintów. Nie mówię że to zupełnie co innego, ale też i nie to samo.
  • 0
Shut up and get moving.

#8
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki zahir, więc zastosuję się do tego programu jak opisałem post poprzedni. Zobaczymy co będzie dalej. Dam znać ;)
Po prostu pozostać świeżym 
Sopel czyli czym różni się smarowanie gwintów, trening konsolidacyjny? nie mam FAQ skazanego jest po angielsku. Może tylko tym, że wykonujemy ten program tylko od 1 tygodnia do 2?
  • 0

#9
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

A jednak coś innego.


Niby tak ale jak dla mnie to dopiero w CC Super FAQ jest to opisane. W pierwszej chwili zgodziłem się z tym, że to dwie różne techniki ale po zastanowieniu mam wrażenie, że Wade trochę na silę próbuje je rozdzielić. Moje przemyślenia poniżej.

Sopel czyli czym różni się smarowanie gwintów, trening konsolidacyjny? nie mam FAQ skazanego jest po angielsku. Może tylko tym, że wykonujemy ten program tylko od 1 tygodnia do 2?


Wg Wade'a TK to "odblokowanie" nowych technik. Nie możesz wykonać jakiegoś ćwiczenia - robisz TK aż w końcu, dzięki wielokrotnemu powtarzaniu małej ilości powtórzeń, wyrabiasz technikę i zaczynasz je wykonywać prawidłowo. Tymczasem Smarowanie to wyrabianie siły i zwiększanie ilości powtórzeń.
TK to trening krótko terminowy, a Smarowanie - długoterminowy.
W TK wykonuje się małą liczbę powtórzeń (ktoś kto wykonuje większą ich ilość nie potrzebuje TK), a w Smarowaniu można stosować różne zakresy powtórzeń w zależności od celu.

A co pisze Caculin? Zaleca ograniczyć ilość powtórzeń do 5 lub mniej. Nie wspomina nic ile czasu ma trwać trening, choć z jednej strony podaje żeby sprawdzać swoje "rekordy" najczęściej co 2 tygodnie lub 2 miesiące, a z drugiej strony daje przykłady ludzi, których wyniki zmieniły się po tygodniu.

Podsumowując - jak dla mnie to TK możemy nazwać krótkoterminową wersja Smarowania albo po prostu jedną z opcji w jakiej możemy użyć Smarowania. Nie rozgraniczałbym więc tych dwóch technik. Bo jeśli będę potrafił podciągnąć się dwa razy i zacznę przez tydzień robić trening podciągając się 3 razy dziennie po 1 powtórzeniu, to będzie to TK czy Smarowanie? :)

A w jaki sposób trenowałeś trening konsolidacyjny? Bo piszesz że zbyt intesywnie


Ja ćwiczyłem podciągnięcia (4-5 powt.), wznosy nóg (4-5 powt.) i pompki pełne (8 powt.). Pierwsza seria była rano, a kolejne dopiero po pracy ok. 18:00 do 23:00. Wtedy robiłem 4 - 5 serii. Ogólnie czułem się obolały po 2 dniach ale ciągnąłem to dalej bo nadal mogłem robić tyle samo powtórzeń czystych technicznie. Po tygodniu, dałem sobie chyba ze 3 dni przerwy i wróciłem do normalnych treningów. Jeszcze przez kilka treningów czułem się lekko obolały. Żadnych efektów w postaci zwiększenia liczby powtórzeń niestety nie zobaczyłem.
A może było za dużo ćwiczeń? Wg Tsatsoulina powinny bać max 2.
Na pewno jeszcze kiedyś spróbuję ograniczając się do jednego ćwiczenia.

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#10
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Michał, ja przy "smarowaniu gwintów": nie pracuję nigdy więcej niż nad jednym ćwiczeniem, a ilość powtórzeń i serii dobieram tak, by w ogóle nie czuć zmęczenia. I mnie taki trening bardzo służy. Moim zdaniem, jeśli wracasz po pracy po 18 i jeszcze robisz trening (napisałeś, że ostatnia seria ok. 23), to ciężko będzie osiągnąć efekty. Ale tym bardziej skupił bym się na jednym ćwiczeniu do podciągnięcia.
  • 0

#11
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Dzięki chłopaki za rady. Jeśli co jeszcze wiecie to piszczcie. Ten post przyda się innym użytkownikom ;)
Zahir pewnie ten trening konsolidacyjny przydatny będzie też dla pompek jednorącz.
  • 0

#12
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Myślę, że bardzo. Przeskok nawet z najtrudniejszego wariantu pompek dwuręcznych do jednoręcznych, jest bardzo duży. Nagle trzeba radzić sobie z napięciem całego tułowia, by utrzymać je w równowadze. Dlatego będąc na tym etapie zamierzam wcielić go w życie.
  • 0

#13
weyer

weyer

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 62 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
Korzystałem z techniki TK przy kroku 7 w podciąganiu. Robiłem 4 -5 serii po 1 podciągnięciu na każdą rękę codziennie przez tydzień. Zanim zacząłem, mogłem zrobić właśnie tylko 1 powtórzenie i mówiąc szczerze słabe technicznie. Po tygodniu zrobiłem 3 w pełni poprawne technicznie podciągnięcia. Jeżeli o mnie chodzi to jestem gorącym zwolennikiem TK (lub jak kto woli "Smarowania Gwintów"). Wydaje mi się, że kluczową sprawą jest nieprzemęczanie się, tj. nieprzesadzanie z liczbą powtórzeń w serii oraz z liczbą ćwiczeń jakie stosujemy jedno czasowo. Myślę, że istota tej techniki tkwi przede wszystkim w przyzwyczajeniu układu neurologicznego do wykonywanego często ruchu.
Pozdrawiam serdecznie!
  • 1

#14
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Moim zdaniem, jeśli wracasz po pracy po 18 i jeszcze robisz trening (napisałeś, że ostatnia seria ok. 23), to ciężko będzie osiągnąć efekty. Ale tym bardziej skupił bym się na jednym ćwiczeniu do podciągnięcia.


Następnym razem na pewno skupię się na jednym ćwiczeniu. Niestety w ciągu dnia (w pracy) nie mam jak ćwiczyć :(
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#15
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Myślicie że 1 tydzień przy metodzie TK wystarczy?
zahir11 napisałeś żeby skupić się tylko na 1 ćwiczeniu to znaczy żeby zrezygnować z innych ćwiczeń i cały tydzień robić TK z podciągnięć i nic więcej?
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#16
Rob PMC

Rob PMC

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 135 postów
Zaczynałem od 3 powtórzenia teraz ,jeżeli jestem wypoczęty [nie robię biegów czy roweru] to seria smarowania wynosi 10 powtórzeń .
  • 0

#17
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kano, chodziło mi o to, by jedno ćwiczenie robić metodą "smarowania gwintów". Oprócz tego normalny, planowy trening. W moim przypadku trzy razy w tygodniu programem "dobre sprawowanie".
  • 0

#18
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Ćwiczę to półpodciąganie już 2dni rano, po obiedzie i przed snem. Uczucie po dwóch dniach bolesne. dzisiaj odpoczywam jutro znowu jadę z tym TK. Trening ten stosuję wyjątkowo tak jak piszę WADE na wyjątkową okazję. ;) 

Myślicie że 1 tydzień przy metodzie TK wystarczy?
zahir11 napisałeś żeby skupić się tylko na 1 ćwiczeniu to znaczy żeby zrezygnować z innych ćwiczeń i cały tydzień robić TK z podciągnięć i nic więcej?


Ja robię tak. Rezygnuję z pół podciągnięć w środy dla treningu TK. Bo tu ćwiczę codziennie. Jak przejdę do normalnych podciągnięć zrobię po TK 3 dni wolnego min.
  • 0

#19
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Witam dzisiaj udało mi się zrobić 4 pół podciągnięcia, więc chyba coś pomógł TK :) ciekawe co będzie za tydzień.
Jeśli nie uda mi się zrobić 5 półpodciągnięć w przeciągu 2-3 tygodni to może zwiększyć podciągania na drążku do 2 razy w tygodniu z odstępem 4 dniowym czy lepiej nic nie kombinować?
  • 0

#20
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Wczoraj zrobiłem :) 5 pół podciągnięć na drążku i co mogę napisać.
Dzięki treningowi konsolidacyjnemu ruszyłem dalej. Nie odczuwam żadnego bólu tylko biceps jak pompuje się przy podciąganiu. Wszystko wolno robię, ale jak ruszę to krótkie zatrzymania na drążku.

Polecam TK. Ale tylko w wyjątkowych sytuacjach jak pisze Wade.

A pytanie do forumowiczów. Do jakich ćwiczeń możemy użyć TK - nie było tego na forum.
Na pewno podciągania na jednej ręce, pompki na jednej ręce i co jeszcze?
Ja myślę, że tylko do trudnych ćwiczeń. Może mylę się.
Na pewno zastosuję do pełnych podciągnięć :)

Polecam TK :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych