Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kawa przed treningiem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21
RaVeN

RaVeN

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 20 postów
Poczytajcie sobie jakie napoje energetyczne są "zdrowe", ja zamiast kawy wole sobie łyknąć tabletki kofeinowe, tanie, a kofeiny w nich jest 200mg (też zależy od producenta) bardzo dobrego kopa dają.
  • 0

#22
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów

Sopel, ten okultyzm kiedyś Cię zabije.


Gdyby kózka nie skakała to by smutne życie miała ;)
  • 0
Shut up and get moving.

#23
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Poczytajcie sobie jakie napoje energetyczne są "zdrowe", ja zamiast kawy wole sobie łyknąć tabletki kofeinowe, tanie, a kofeiny w nich jest 200mg (też zależy od producenta) bardzo dobrego kopa dają.


Dokładnie zgadzam się Ravenem, wspominałem już o "zdrowotnych" skutkach picia napojów energetycznych. :)
  • 0

#24
aesculapus

aesculapus

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Ja czasem piję kawkę przed treningiem. Minimum 30 minut przed. Oprócz działania pobudzającego ma jeszcze jedno fajne;), przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej:) Ale picia przed samym treningiem bym odradzał. Po pierwsze kofeina nie działa od razu, po drugie trening i związane z nim pozycje mogą powodować zgage. Tyle. Pozdrawiam:)
  • 0

#25
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Nie mówię żę kawa jest zła, w żadnym razie, ale po prostu jej nie chce.

Sopel co do okultyzmu to jest on mi raczej nie po drodze. Co do "kontrolowania" tych procesów, to nie jestem w stanie zrobić czego tylko chce (może kiedyś:)), ale poprostu mam wrażenie że nie stosując się pewnych norm jestem zdrowszy i lepiej kontroluję ciało.

Ale nie zrozumcie mnie źle. Nie jestem jakimś tam nawiedzonym gościem;)
  • 0

#26
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
Kawy nie powinniśmy pić przed śniadaniem kofeina zmienia wrażliwość organizm na insulinę i może powodować gwałtowny poziom cukru po zjedzeniu. Natomiast po posiłku ma zalety: usuwa zmęczenie, wzmacnia serce i mięśnie, ułatwia oddychanie, pomaga pozbyć się zakwasów po intensywnym wysiłku. Nie dodajemy do niej nic śmietanki, mleka, cukru bo wtedy mamy bombę kaloryczną. Naukowcy mówią, że kawa zwiększa wydolność mięśni nawet o 25% ponieważ uwalnia zmagazynowany w nich wapń wtedy jesteśmy wytrzymalsi i szybsi. Od 250mg-750mg od 4 filiżanek wzwyż zależnie mogą pojawiać się objawy lekkiego zmęczenia, otępienia, mdłości, ból głowy, zwiększone napięci mięśni, zaburzenie snu, arytmia serca. Podobnie najlepsza i najzdrowsza kawa jest parzona w ekspresie
  • 0

#27
Jacol

Jacol

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Na pewno należy zrezygnować z tak popularnej rozpuszczalki. Ziarna kawowe poddane licznym obróbkom termicznym nie mają żadnych wartości, zatem chętnie kupowane kawy rozpuszczalne to chemia, chemia i jeszcze raz chemia. Zamiast tego najlepiej pic kawę wprost z ekspresu. Ekspresy ciśnieniowe nie są dziś już tak drogie. Za kilka stówek można kupić prosty ekspres, a kawa zaparzona ciśnieniowo z pewnością będzie dla naszego organizmu najlepszym rozwiązaniem.
Oczywiście wszystko z umiarem.
  • 0

#28
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
>za kilka stówek
To ja już wolę tabletki ;)
Swoją drogą, jak skończy mi się kofeina (czyli pewnie za 2-3 miesiące) to spróbuję tabletek z guaraną, wychodzi równie tanio, a podobno też świetnie działa.
  • 0
Shut up and get moving.

#29
julo1976

julo1976

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 159 postów
Ja jednak zamiast kawy/energetyka polecam BCAA jakies 20-30min przed treningiem i dobry sen 7-8h w przeddzien treningu, wtedy nie trzeba wspomagac sie kawa.Ja sam pije kawe max raz w miesiacu i przez to chodze pozniej 10h nakrecony:):)
  • 0

#30
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Ja kiedyś próbowałem na kawie. Jedynie niesmak w ustach mi to dawało. Żadnego kopa, nic, zero wpływu na spalani. Ponoć niektórym pomagało, ale u nich tak czy siak nie widziałem żadnych efektów. No ale ponoć działa.
Kofeina w proszkach była lepsza (ogólnie jeden z lepszych środków na spalanie), ale to się nijak nie ma do przed treningowych odżywek. Kto próbował kiedykolwiek Rhino to wie o czym mówię. Mała łyżeczka tego świństwa i do północy chodzisz jak w zegarku.

Nie wiem czy wiecie, ale zielona herbata ma większy kop od kawy :) Znajdźcie sobie w sklepie herbatę Gun Powder (reszta herbat przy niej to szmiry). Jedna z najlepszych rzeczy na spalanie, chociaż to zwykła zielona herbata, do której trzeba się przyzwyczaić.

A i tak na spalanie najlepsze jest białko.
  • 0

#31
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Dieta i trening są najlepsza na spalanie. Kawa jest najlepsza na wszystko inne :D
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#32
Drumrider

Drumrider

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 17 postów
Kofeina jest składnikiem wielu spalaczy tłuszczu, często w połączeniu z ekstraktem z zielonej herbaty. Moje doświadczenie z piciem kawy i zielonej herbaty przed posiłkiem jest pozytywne w kwestii spalania tłuszczu. Kawa ok pół godziny przed treningiem też mi pomaga. Trzeba jednak uważać bo nadmiar kofeiny może wywołać problemy z ciśnieniem i dolegliwości przewodu pokarmowego. Umiarkowana ilość na bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie i chroni przed wieloma chorobami.
  • 0

#33
Konto usunięte

Konto usunięte

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 316 postów
Tylko nie labolatoryjna :D. Znajomy mi opowiadał jak jego kumpel wziął kiedyś małą łyżeczkę takowej. Potem trafił do szpitala z białkami w oczach. Lekarka mu opowiedziała, że taka dawka jaką wziął równa się 47 red bull'om wypitym naraz :} Fartem przeżył bo mu zrobili szybkie czyszczenie czy jak to się tam nazywa.
  • 0

#34
vanthomas

vanthomas

    Nieustający w zdobywaniu celów

  • Użytkownik
  • 173 postów
Witam, takie mam do was pytanie może nie związane z odżywianiem. A mianowicie jak wpływa kawa na nas ? Wypiłem po południu kawkę, i pierwszy raz na treningu miałem zawroty głowy. Ale przeszły po czasie. Czy może przyczyną było to, że w mc jakieś 140 kg brałem ? I mogłem jakoś kręgosłup obciążyć ?


mc - martwy ciąg
  • 0

#35
m6k3

m6k3

    Man of Steel

  • Zasłużony
  • 803 postów
  • LokalizacjaRzeszów
Moim zdaniem wina martwego ciągu jak i kawy, która podniosła ciśnienie, a ciężar zrobił resztę czyli poprzez spięcie całego ciała zablokował się na chwilę dostęp utlenowanej krwi do mózgu jednocześnie podwyższyło się ciśnienie śródczaszkowe co spowodowało zawroty głowy (ciśnienie śródczaszkowe i obwodowe są od siebie ściśle zależne, dlatego ludzie z wysokim ciśnieniem miewają zawroty głowy). Możliwe że kawa była mocna, widziałem chłopaka który padł przy rwaniu właśnie po suplach na spalanie (dużo tam kofeiny i tauryny i innego g**na). Chłopak padł jak po nokautującym ciosie....
  • 0

#36
Pablo14

Pablo14

    gnls

  • Użytkownik
  • 314 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Ja piję rano czarną sypaną (bez mleka, cukru), a w autobusie i tak śpię. Można powiedzieć, że piję dla smaku.
Kiedyś na kickboxingu koleś który wypił w ciągu dnia 3 kawy uderzył mnie high-kickiem. Ja na szczęście na szczękę dostałem, ale kolesia złapał skurcz w łydce i 20 minut nie mógł się podnieść. Spowodowane to było niedoborem magnezu, który kawa wypłukuje z organizmu. Pamiętajmy, że u sportowców skurcze trwają o wiele dłużej.
  • 0

#37
Sethbdg

Sethbdg

    Nie ćwiczę 5x5. ;)

  • Bywalec
  • 1 055 postów
Ja mam tak samo jak Ty, wiewioreq ;P
Jedyne, co mnie w porannej kawie pobudza, to fakt, że muszę zwlec dupę z wyra i iść do kuchni ją zrobić. :P
  • 0

66668745.png


#38
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
ja kawy nie piję, jak już coś piję to albo kakao z soją/wodą/mlekiem bądź sok z wyciskanych pomarańczy, ew. wodę mineralną

jak ktoś od dłuższego czasu pije kawę to nie dziwię się czemu już nie pobudza i nie daję kopa tak jak kiedyś, słyszałem, że pijąc kawę to obniża się nam sampoczucie czy wewn. energia życiowa [mierząc w latach - oczywiście - nie z dnia na dzień czy z miesiąca na miesiąc] lecz to się kumuluje w sobie etc...
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#39
Tym3k

Tym3k

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 107 postów
Ja pije kawę dla smaku od 0 do 2 razy w tygodniu
http://www.czarnakaw...kawa-a-zdrowie/
Kawa ma swoje duże plusy jak i minusy !
w umiarze jest spoko !
  • 0

#40
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów
był wątek http://kalistenikapo...?highlight=kawa
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych