Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Mostek krótki i prosty ("Skazany...")


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

No i staram się codziennie rozruszać kręgosłup ćwiczeniami od Tsatsouline'a.

O jakich ćwiczeniach piszesz?

  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#22
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Dekompresja w zwisie (chociaż akurat ona działa odwrotnie do mostka, to warto ją robić), przedostatnie ćwiczenie na ruchomość stawów, i oczywiście kilka ćwiczeń rozciągających plecy (polecam zwłaszcza ulepszoną kobrę).
  • 0
Shut up and get moving.

#23
KABUM

KABUM

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 373 postów
Tutaj http://www.kulturyst.../stretching.htm masz 3 ćwiczenia rozciągające na mięśnie najszersze grzbietu. Warto je dołączyć do rozgrzewki bo są bardzo dobre.
  • 0

www.sportymiejskie.pl - Aktualności sportowe, wydarzenia sportowe, relacje z niszowych sportów.

 

 


#24
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Dzięki. Ale powiem szczerze, że nie jestem przekonany do rozciągania nierozgrzanych mięśni. Jakoś zawsze naturalne wydawało mi się, że robi się to po treningu...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#25
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
W takim razie Tsatsouline powinien Cię przekonać :P
"Superstawy" i "Rozciąganie odprężone"
  • 0
Shut up and get moving.

#26
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
"Rozciąganie" Caculina znam. Chodzę ostatnio do empiku i czytam fragmenty ;) W najbliższej przyszłości zapewne nabędę te knigę. Nawet coś tam już próbowałem i byłem pozytywnie zaskoczony. A "Superstawom" będę musiał się przyjrzeć.
Tymczasem popróbuję łagodniejszej wersji mostków i poszukam jakiś dodatkowych ćwiczeń na te partie mięśni. Wszelkie sugestie mile widziane :)
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#27
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Dobrą rozgrzewką będą też krążenia bioder i tułowia i jak napisał Bar-Man skręty tułowia. Oraz skłony tułowia Zarówno w staniu, jak i leżeniu.
  • 0

#28
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Tak dodam cos do ćwiczeń na prostowniki pleców. Co prawda żadna to kalistenika, ale też i nie kulturystyka. Otóż ostatnio muszę kopać rów koło domu (długie na kilkadziesiąt metrów głębokie prawie na 1,5) i zauważyłem ze po paru godzinach nieżle czuć plecy, głównie dolne partie (jak odgiąłem się do tyłu, to nagle miałem tam lufy armatnie :D ). A to za sprawą, że za każdym razem gdy chcę wyrzucic zawartość łopaty, to muszę się skecić i odgiąć do tyłu, co zmusza do stabilizacji ruchu cały tułów. Choć oczywiście nie każdy będzie mógł tego spróbować, to polecam kiedyś również różne tego rodzaju prace potraktować jak trening.
Pozdrawiam
  • 0

#29
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
W jednej ze swoich książek Pavel Tsatsouline opowiada o znanym trenerze boksu który tylko w taki sposób dbał o przygotowanie siłowe jego podopiecznych. Jako wolontariusze kopali ludziom ogródki, rąbali drzewo itp. Ja osobiście też korzystam z tego sposobu. Na prostowniki świetnie działa też rąbanie drzewa, które angażuje ponadto wiele innych partii mięśni.
  • 0

#30
kammaz04

kammaz04

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 37 postów
Ja przerzucam węgiel, coś jak kopanie rowu tylko chyba bardziej się uwalisz ;)
  • 0

#31
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Prace fizyczne są ok ale nie ma w tym jakiejś szczególnej progresji tak jak w przemyślanym treningu.
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#32
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Jeśli są wykonywane stale, to faktycznie mięśnie przystosowują się do tego rodzaju treningu i następuje stagnacja:( Jeśli jednak potraktujemy je jako urozmaicenie treningu, to zaskoczymy mięśnie nowymi bodźcami i uzyskamy progres. Aby przy stale wykonywanej pracy wciąż uzyskiwać progresję, należało by co jakiś czas zmieniać bodźce (uchwyt łopaty, rodzaj narzędzia itp.) tak, jak przy treningu:) I jeszcze jedno. Przy pracy fizycznej wyrabiamy nie tyle siłę, co wytrzymałość. Praktycznie zawsze nie wykonujemy kilku, lecz kilkaset powtórzeń. Stąd ten sposób treningu, choć egzotyczny może sprawdzić się przy boksie i innych sztukach walki, gdzie wytrzymałość jest najważniejsza. Dla nas może stanowić natomiast miłe urozmaicenie, po treningach typowo siłowych.
  • 0

#33
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Pojechaliście z tym kopaniem rowów i przerzucaniem węgla :)
Wolałbym jednak pozostać przy "tradycyjnych" ćwiczeniach...
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#34
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Wiesz, jak się pracuje łopatą, to trzeba dorobić do tego filozofie ;) A na poważnie, to pisaliśmy o tym jako o urozmaiceniu treningu a nie jego zastąpieniu. Odkąd zacząłem trenować kalistenikę inaczej patrzę na pracę fizyczną i od czasu do czasu z przyjemnością rąbie np. drewno do kominka. Na najszerszy grzbietu działa chyba lepiej od wiosłowania.
  • 0

#35
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

Wiesz, jak się pracuje łopatą, to trzeba dorobić do tego filozofie ;) A na poważnie, to pisaliśmy o tym jako o urozmaiceniu treningu a nie jego zastąpieniu. Odkąd zacząłem trenować kalistenikę inaczej patrzę na pracę fizyczną i od czasu do czasu z przyjemnością rąbie np. drewno do kominka. Na najszerszy grzbietu działa chyba lepiej od wiosłowania.


No to w takim razie muszę sobie sprawić kominek:P bo ostatni raz kiedy rąbałem drewno to ze 3 lata temu :P
  • 0

#36
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Kominek polecam nawet jak nie będziesz rąbał do niego drewna:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych