Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

pytania nowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
1. jakie ćwiczenia wykonywać bym potrafił robić Muscle-Up
2.jakie ćwiczenia wykonywać by robić wznosy wyprostowanych nóg(umiem podciągnąć zgięte wyprostować i w tej pozycji utrzymam je 2-3s )
3.znacie jakieś dobre programy na brzuszki ,pompki i podciągnięcia
narazie to chyba wszystko:)
  • 0

#2
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Łobuz, w poście pt. "pytania nowego" pytasz się jak zrobić zaawansowane ćwiczenia którymi popisują się mistrzowie kalisteniki. Proponuję zacząć od treningu opartego na książce "skazany na trening". Będziesz tam miał rozpisany cały trening wraz z metodyką, reżimem treningowym itp. Muscle -up i wznosy prostych nóg to ćwiczenia do których możesz dojść po minimum rocznym intensywnym treningu. A prowadzą do nich między innymi ćwiczenia które wykonujesz Np. podnoszenie zgiętych nóg.
  • 0

#3
Orel

Orel

    Szeryf :D

  • Administrator - Boss

  • 582 postów

1. jakie ćwiczenia wykonywać bym potrafił robić Muscle-Up
2.jakie ćwiczenia wykonywać by robić wznosy wyprostowanych nóg(umiem podciągnąć zgięte wyprostować i w tej pozycji utrzymam je 2-3s )
3.znacie jakieś dobre programy na brzuszki ,pompki i podciągnięcia
narazie to chyba wszystko:)


Dokładnie tak jak napisał Ci zahir. Wszystkie podstawy masz zawarte w tej książce -> http://aros.pl/ksiaz...zany-na-trening , na prawdę warto i bardzo dużo się dowiesz.
  • 0

#4
łobuz

łobuz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 16 postów
myślałem że można to jakoś przyśpieszyć bo bardzo chciałbym umieć wykonywać te ćwiczenia ,ale widzocznie musze iść od samego początku :/
  • 0

#5
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Przyśpieszeniem nic nie osiągniesz.
  • 0

#6
Emil

Emil

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 662 postów
Rozciagaj nogi jesli chcesz robic wznosy z prostymi nogami
  • 0

#7
cassi

cassi

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Zasłużony
  • 1 496 postów

myślałem że można to jakoś przyśpieszyć bo bardzo chciałbym umieć wykonywać te ćwiczenia ,ale widzocznie musze iść od samego początku :/


Wszyscy chcemy :D  

1. jakie ćwiczenia wykonywać bym potrafił robić Muscle-Up
2.jakie ćwiczenia wykonywać by robić wznosy wyprostowanych nóg(umiem podciągnąć zgięte wyprostować i w tej pozycji utrzymam je 2-3s )
3.znacie jakieś dobre programy na brzuszki ,pompki i podciągnięcia
narazie to chyba wszystko:)


Warto na początku ćwiczyć wznosy kolan na leżąco tylko raz w tygodniu,
a najlepiej przeczytaj skazanego.

nazwa ćwiczenia "Flat knee raises"-wpisz na youtube
próg początkowy
1s 10p 1 tydzień
próg średniozaawansowany
2s 20p 2 tydzień
próg przejścia
3s 35p 3 tydzień
Najlepiej zakupić książkę

http://kalistenikapo...ead.php?tid=314
  • 0

#8
Daro

Daro

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 9 postów
Łobuz, ćwiczenia które wymieniłeś wymagają długich treningów. Jakby się dało przyspieszyć, to by chodziło pełno takich co to potrafią i wtedy nie byłoby to nic wyjątkowego, a tak to masz szanse dzięki systematycznym ćwiczeniom osiągnąć poziom dla większości ludzi niemożliwy.

Sam jestem na początku tej drogi ale już widzę pierwsze postępy i to daje kopa do dalszych ćwiczeń. Ćwiczę po to by mieć lepszą kondycję i po prostu żeby lepiej się czuć, bo w ostatnich latach dość mocno się zaniedbałem (jeżeli chodzi o sprawność fizyczną). Efektem ubocznym (ale mile widzianym) jest polepszenie sylwetki (przy tym ogólnego "wyglądu").

Tutaj masz fajny tutorial na Muscle Up :



  • 0

#9
sebkoz6

sebkoz6

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 3 postów
Witam! niestety nie mogłem zrobić swojego tematu dlatego piszę tutaj, z góry sorki.
Jestem tu nowy i dopiero raczkuję w temacie kalisteniki. Trenuję od 5 tygodni ale niestety po remoncie nie mam możliwości ćwiczenia na drążku. Został bym zabity gdybym tylko zamocował go w nowych futrynach :( czy macie może jakieś rady dla mnie jak to zastąpić i jak trenować aby osiągnąć dobre efekty w zwiększeniu siły i zwiększeniu obwodu?

  • 0

#10
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Jeśli mieszkasz w bloku, to możesz wyjść na ostatnie piętro klatki schodowej i złapać się "podłogi". Jeśli masz dom, to rozejrzyj się, czasem da się zawiesić na dachu garażu, a jak masz trzepak to w ogóle cudownie.
  • 0
Shut up and get moving.

#11
aquaknight

aquaknight

    aqua

  • Użytkownik
  • 366 postów
Jutro kończy się termin podsyłania filmików, które mają być na temat" bez drążka też da się ćwiczyć" tak więc jak wyjdzie, to możesz go pooglądać i wyciągnąć z tego wnioski i naukę :)
Ja np. mieszkam w domu to mam tak jak mówi sopel o tej klatce - mały "taras" , gdzie łapię się "podłogi" i podciągać się idzie.
Inna sprawa, rury w piwnicy, ale rozumiem, że ty masz remont i jeśli mieszkasz w bloku to odpada.
Oglądnij filmik to może coś zlapiesz ;)
  • 0

#12
krzysiek20ino

krzysiek20ino

    Jay-Jay Petersburg

  • Zasłużony
  • 1 536 postów
1.Możesz podciągać się na odpowiednio grubej gałęzi drzewa, aby się nie złamała. Dodatkowo wzmocnisz siłę chwytu, więc będziesz miał bonus.
2. Bramka do gry w piłkę ręczną - okrągła - na boiskach szkolnych.
3. Dwie prostopadłe do podłoża belki, bądź pnie drzew. Bierzesz gruby sznur, obwiązując go dwa, trzy razy wokół drzew. Możesz połączyć go taśmą.
4. Samodzielnie zespawaj drążki z rurek.
5. Pójdź, obejrzyj place zabaw, może tam coś się znajdzie. ;)
  • 0

#13
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Trzepak
Bramki do gry w piłkę (na stadionach, orlikach itp)
Stolik (podciąganie pod stołem)
Belki stropowe
Schody (na schodach na ostatnim piętrze w bloku)
Drabiny do wejść na dach, ewakuacyjne
Można kupić bezinwazyjny drążek taki jak ten http://allegro.pl/bd...2455590281.html
Rury w piwnicach (idealne są rury gazowe, odpowiednia średnica i pozbawione izolacji)
Place zabaw, drzewa, nawet na drzwiach można się podciągać byle byś sprawdził czy nie wyrwiesz ich z zawiasów zanim się uwiesisz.

  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/


#14
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa
Ja tam bym się na rurach w piwnicy nie wieszał... szczególnie tych od od gazu. Nie wiem, może one są mocno przytwierdzone i same są wytrzymałe ale jak ktoś odwalił fuszerkę i to pierdyknie to życzę szczęścia.
Jak już to bym się zaopatrzył w długą rurę i oparł ją z jednej strony drzwi od jednej komórki, a z drugiej - o drugie.
  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#15
dragon

dragon

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 109 postów
Jest ćwiczenie opisane przez Wade'a w skazanym 1. Otóż kładziesz się plecami na podłodze, zginasz ręce w łokciach i pchasz tak mocno żeby podnieść ciało do góry. Próbowałem-daje popalić:D
  • 0

#16
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Ja podciągam się na schodach. Wrzuciłem filmik do admina, więc w naszym forumowym filmie może będzie to widać. Można też podciągać się na drzwiach, jeśli się je otwarte podeprze jakimś klinem. Jest też mnóstwo możliwości typu trzepaki, place zabaw dla dzieci itp. zawsze też pozostaje lina. Koszt niewielki, zawiesić można na każdym drzewie, ćwiczenie fenomenalne na tyle, że do dziś pozostaje podstawą gimnastyki.

Poza tym myślę, że wiele pomysłów będzie na naszym forumowym filmiku, na którym podciągamy się "na byle czym". Wczoraj upłynął termin przesyłania materiałów, więc pewnie niebawem się ukaże.
  • 0

#17
Bar-Man

Bar-Man

    Bodyweight, Bags, Bells & Barbells

  • Bywalec
  • 826 postów
  • LokalizacjaToruń
Na rurze gazowej podciągałem się przez jakiś czas ale zrezygnowałem właśnie z powodów bezpieczeństwa. Ta jedna była dobrze podparta i gruba więc nie widziałem zagrożenia. Teraz już mam własny drążek :)
  • 0

Najgorszą rzeczą którą mógłbyś spotkać na drodze samodoskonalenia to uczucie spełnienia.

http://kalistenikapo...y-odosobnienie/





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych