Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

trening obwodowy a trening 10x5

obwod trening 10x5 masa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
NN0

NN0

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Wiek - 18

Płeć  - Mezczyzna

Wzrost i waga - 176cm ok 62kg wagi, 12-13% BF

Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat - poza zaangazowaniem na lekcjach WF, mozna doliczyc gre w pilke oraz czesto wysoki wysilek przy pracach domowych, 3 miesiace cwiczen z ciezarkami w domowym zaciszu oraz ok. 2 miesiace cwiczen z masa ciala.

Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości - uraz plecow/barku (nie bylo diagnozy u lekarza choc odczuwalem bol w prawie calej prawej gornej stronie plecow) gdzies z 4 lata temu oraz uraz nadgarstka 2 miesiace temu, przez co mialem reke w gipsie przez miesiac i bylem zmuszony przerwac treningi z masa ciala.

Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? - Tak

Cel treningowy  - glownie wzrost masy miesniowej i polepszenie sylwetki. przybranie masy do 70kg przy jednoczesnym zarysowaniu miesni, w szczegolnosci klatki.

Czas jaki możesz poświęcić na treningi  - 3-4 treningi w tygodniu po 1,5h

Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych - Dieta normalna, ograniczam choc nie unikam niezdrowa zywnosc, przy czym staram sie szukac bogatych w wartosci odzywcze rzeczy. czesto jadam platki owsiane i po treningu robilem shake z platkow, masla orzechowego, banana oraz czasami twarogu.

Plan treningowy stworzony przez Ciebie

            Podciagniecia nachwytem - 6 powtorzen 

            Dipy na poreczach - 6 powtorzen

            Przysiady - 20 powtorzen

            Pompki zwykle - 12 powtorzen

 

calosc zamknieta w obwodzie wykonywanym 3-4 razy na treningu w zaleznosci od zmeczenia robiac przy tym minute przerwy miedzy kazdym kolejnym cwiczeniem. wykonywane co drugi dzien na zasadzie trening-odpoczynek

       

Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś planplan stworzylem w oparciu o kanal yt Kura Workout, oraz wszelakiej masci mniej waznych artykulow.

 

 

Witam, jak mozna zauwazyc, jestem dosyc chudy. stosowalem powyzszy plan treningowy przy pierwszym spotkaniu z kalistenika przez ok 2 miesiace. jak na moje odczucia plan spelnial sie dosyc fajnie. udalo mi sie przybrac pare kg oraz w malym stopniu polepszych wizualnie miesnie (glownie grzbietu oraz tricepsow). Mam zamiar wrocic do treningow. Stad pytanie, jak sprawdza sie powyzszy plan w konfrontacji z planem 10x5 z linku nizej

http://kalistenikapo...masę-mięśniową/ ? z tego co sadze po przeczytaniu tematow na forum, stary plan mial zbyt malo powtorzen aby byc typowo planem pod mase? Plan 10x5 byl dosyc sporo zachwalany przez niektore osoby w komentarzach, ale obawiam sie czy jestem w stanie podolac tylu seriom gdy robie ok 11/13 podciagniec nachwytem/podchwytem gdyz czesto w starym planie po 3-4 seriach bylem juz dosyc zmeczony. Moze ta dluzsza przerwa z minuty do 2/3 minut zalatwi robote?

takie drugorzedne pytanie, rozmyslalem nad kupnem kolek gimnastycznych, odciazylyby one troche ten nadgarstek, ktory byl kontuzjowany. A cwiczenia na nich tez wydaja sie fajne choc dosyc trudne.

 

Czy moglby mi ktos pomoc i wyrazic opinie w tej sprawie?

 

Pozdrawiam


Użytkownik NN0 edytował ten post 27 grudnia 2017 - 01:58

  • 0

#2
KAzet

KAzet

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 143 postów

Trening obwodowy przeważnie jest krótszy i możesz budować też i kondycję. A pro po treningu 10x5 musisz sprawdzić jak reaguje na twój organizm. Sam nim trenowałem i miałem efekty, ale uważam, że mogłem go trochę zmodyfikować.Jeśli tyle razy się podciągniesz idealnie technicznie to nawet musisz je trochę utrudnić np. dodanie lekkiego ciężaru, albo wypróbuj zatrzymania izometryczne.W skrócie dobierz ćwiczenie w którym robisz 6-10 powtórzeń i ćwicz 10x5 przerwy właśnie od 2 do 3 minut.Poczytaj trochę o diecie polecam wątek na forum o diecie tłuszczowej ale nie ograniczaj się tylko do niego. A pro po twojego planu jest trochę źle ułożony poczytaj na forum jest wątek o treningu obwodowym. 


Użytkownik KAzet edytował ten post 27 grudnia 2017 - 10:03

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obwod, trening, 10x5, masa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych