Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Proszę o pomoc w treningu 5x5. Pytania.

5x5 trening siłowy plan treningowy plan na siłę

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
klonik

klonik

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów

Wiek-25

Płeć-mężczyzna

Wzrost i waga -188 cm-80kg-   17-20% bf

Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat- wczesniej troche siłowni od pól roku kalistenika

Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości- złamana lewa ręka, kontuzja prawego barku

Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? Tak

Cel treningowy - głównie siła i  rozwój  podstaw  potrzebnych  z czasem do elementów statycznych

Plan treningowy:

PON.

Podciąganie nachwyt 5x5

Pompki na poręczach w krzesełku 5x5

Pistolety 5x5

WT.

Raczkowanie pająkiem 10 min z przerwami

Wznosy nóg 2 serie

Mostki 2 serie

Mostki i wznosy progresja ze skazanego aktualnie 7 kroki

ŚR. - wolne

CZW. - to co w poniedziałek

PT. - to samo wtorek

SOB. NIEDZ. - wolne

Oczywiście wszystkie ćwiczenia wykonywane bez żadnych szarpań czy kołysań.

Pytania:

1) Czy powinienem zmienić trening 5x5 na 3 razy w tygodniu w pon-śr-pt a wznosy i mostki wt-czw  jeżeli w aktualnej pozycji regeneracja wyrabia? Czy przyniesie to lepszy efekt?

2) Czy zamieniać co trening dipy na progresje pompek na jednej ręce ? Czyli jeden trening dipy a kolejny progresje pompek i znowu ipy itd.

3) Czy mogę dorzucić stanie na rękach po treningach 3 razy po 30 sek?


  • 0

#2
klonik

klonik

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Jakąkolwiek pomoc? Odpowiedź na pytania?
  • 0

#3
konop90

konop90

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 290 postów
Aż takim ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, że możesz połączyć oba treningi w jeden. Czyli do głównego planu dodać mostki i wznosy nóg. Wydaje mi się ze powinieneś też wyrównać ruchy push i pulla co do stania na rękach rób przed treningiem właściwym
<br />
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Jakoś przeoczyłem wcześniej Twój temat, ale postaram się już odpowiedzieć na Twoje pytania:

 

1. Zacznij od aktualnego schematu (swoją drogą fajny plan, myślę że przyniesie efekty) i dopiero później kombinuj ze zwiększeniem częstotliwości;

 

2. Możesz tak robić, ewentualnie można też wymieniać te ćwiczenia w dłuższych okresach czasu np. w jednym pełnym cyklu (powiedzmy że co 6 tygodni);

 

3. Nie widzę przeciwwskazań, tylko bądź z tym ostrożny skoro miałeś kontuzję barku (może lepiej byłoby dodać jakieś zwisy w stylu Ido Portala?).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
klonik

klonik

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Dziękuję za odpowiedzi! Co do kontuzji to może się źle wyraziłem bo nie była ona spowodowana treningiem a zbiciem poprzez upadek ciężkiego przedmiotu na mnie 😎 ostatnio próbowałem stania i nie było żadnych bólów wiec powinno być ok. A i nie do końca zrozumiałem co to "zwisy w stylu Ido Portala?"
  • 0

#6
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Odwiedź kanał Ido Portal na YT albo poszperaj w googlu/na forum jego ćwiczenia, sam przeszedł kontuzję ręki a teraz robi podciągnięcia jednorącz na tej właśnie ręce. Ma dobre podejście do tego typu ćwiczeń i wiele osób zachwala sobie jego metody, dlatego Ci go poleciłem.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#7
klonik

klonik

    Brak

  • Użytkownik
  • 6 postów
Już znalazłem i z pewnością przestudiuję! Dzieki za pomoc!
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 5x5, trening siłowy, plan treningowy, plan na siłę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych