Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Obwód przedramienia i nadgarstka

obwód przedramienia obwód nadgarstka przedramie nadgartsek obwód

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Prawidłowe mierzenie przedramienia to wyprostowana ręka i nienapięte mięśnie.

Mam 18.5cm/30.5cm przy 25% bf

Mogę mieć maksymalnie 35cm w przedramieniu i 44cm w bisepsie przy 8% bf: http://www.weightrai...t/bodypred.html

 

Bardzo dużo ludzi ma odziwo więcej niż 35cm OoO -> http://www.sfd.pl/Ob...ia-t243488.html

Niektórzy nawet piszą że mają +40 - możliwe jeśli ktoś jest bardzo wysoki i trenuje już przynajmniej 4 lata. Bardzo rzadko zdarzają się ludzie wyjątkowi którzy mają +20cm w obwodzie nadgarstka. Albo jeśli u kogoś występują duże predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej na rękach lub ma bardzo duży bf wtedy to nawet z 50cm możliwe :)


  • 0

#2
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Myślę, że mało kogo na tym forum interesuje obwód bicepsu czy przedramienia. Bardziej interesująca jest umiejętność wykonywania różnych elementów czy siła :) Duży bajceps jeszcze o niczym nie świadczy, a właściwie częściej w ogóle o niczym nie świadczy ;)


  • 0

#3
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Myślę, że mało kogo na tym forum interesuje obwód bicepsu czy przedramienia. Bardziej interesująca jest umiejętność wykonywania różnych elementów czy siła :) Duży bajceps jeszcze o niczym nie świadczy, a właściwie częściej w ogóle o niczym nie świadczy ;)

 

Bez urazy ale to hipokryzja.

To gadanie typu: liczy się jedynie charakter człowieka a nie wygląd - mam tu na myśli nieatrakcyjną twarz nie mięśnie.

W pierwszej kolejności chcemy lepiej wyglądać a dopiero dalej jest zdrowie, umiejętności etc. -> Wybieramy sport dopiero gdy mamy rzeczywiście jakieś problemy ze zdrowiem lub zauważymy u siebie zbyt dużą otyłość, często nawet to nie jest nas w stanie przekonać lub po prostu nie chcemy słyszeć że to niezdrowe etc.

Ludzie mają taką naturę że prawda to temat tabu i o tym się nie wspomina - wymieni się setki innych przyczyn treningu a o głównej się nie wspomni - bo to mało inteligentne :)

Zauważ jaką popularność zyskali Bar Brothers - czy robili jakieś piękne tricki czy po prostu napinali nienaturalne mięśnie ? Czy Medrano bierze suplementy bo chce lepiej wykonywać ćwiczenia ?

 

Chcę powiedzieć tylko że sam siebie oszukujesz.

 

Napisałem że mam 30.5cm w przedramieniu a moje maksymalne predyspozyjne na wyprostowanej ręce to 35cm. Zdziwiłem się tylko skąd na forum sfd tylu bogów co mają w przedramieniu 36+cm. Nie dość że mój nadgarstek nie jest aż tak mały, a według robionej kiedyś ankiety na sfd większość ma nadgarstek mniejszy.

 

Takie przeciwstawianie się we wszystkiemu co podchodzi pod kulturystykę też mądre nie jest. To takie pozowanie na bardziej inteligentnego, albo bo tak w tym środowisku nie przystoi.

 

Ja trenuję po to aby zbliżyć się do granicy możliwości jeśli chodzi o masę mięśniową - i wierzę że siłownia to nie jedyna kuźnia mięśni - wystarczy pooglądać transformacje ludzi którzy trenowali jedynie kalistenicznie w rok zdobywając 12kg przy tym tracąc trankę tłuszczową - oczywiście wiele osób to 16-18 latki więc oni naturalnie jeszcze się rozwijali stąd taki wzrost wagi.

Na podstawie osób ćwiczących na siłowni: [ograniczają nas kości które nie rosną ! W przeciwieństwie np. do krokodyli kości są tej samej długości do końca życia, ja mam 178cm a teraz mogę jedynie maleć do starości - więc gdyby kości rosły to wtedy można było by powiedzieć że mięśni też mogłoby być więcej - no ale niestety tak nie jest - u ludzi biorących hormon wzrostu obserwuje się wzrost kości, lub ludzie giganci u których cały czas jest wydzielany hormon wzrostu - nadmuchać mięśnie jak balon na kości da się jedynie sterydami]

naturalny-przyrost-masy-miesniowej-McDon


  • 0

#4
Ambu

Ambu

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 201 postów

Myślę, że mało kogo na tym forum interesuje

To, że większość przedkłada siłę i umiejętności ponad wygląd i za cel obiera sobie właśnie budowanie siły to jedno. Ale to, że pewnie ponad 90% użytkowników nie obraziłaby się jakby przy okazji złapali trochę mięcha to drugie. Sylwetka jest i zawsze będzie ważnym i nierozłącznym elementem treningu.

 

Mnie natomiast interesuje jaki jest cel tego tematu. Żadnego pytania, żadnego wyraźnego tematu do dyskusji tylko kilka rzuconych obwodów, i co teraz? Mamy swoje obwody podawać czy co?


  • 0

#5
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

To, że większość przedkłada siłę i umiejętności ponad wygląd i za cel obiera sobie właśnie budowanie siły to jedno. Ale to, że pewnie ponad 90% użytkowników nie obraziłaby się jakby przy okazji złapali trochę mięcha to drugie. Sylwetka jest i zawsze będzie ważnym i nierozłącznym elementem treningu.

 

Mnie natomiast interesuje jaki jest cel tego tematu. Żadnego pytania, żadnego wyraźnego tematu do dyskusji tylko kilka rzuconych obwodów, i co teraz? Mamy swoje obwody podawać czy co?

 

No to taki luźny temat w dziale offtopic. Jeśli ktoś nie chce pisać ile ma to pisać nie będzie. Nie wiem jaki jest problem ? Luźny temat, taka mała konkurencja kto ma więcej przy jakim poziomie tkanki tłuszczowej.


  • 0

#6
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Chcę powiedzieć tylko że sam siebie oszukujesz.

Aha.

Ambu - zaczynałem również od celów sylwetkowych. Bardzo szybko przestały mnie one interesować bo zrozumiałem, że sylwetka nie przeżyje za mnie w zdrowiu 80 lat. Tak samo nie interesują mnie duże mięśnie - jedynie zwiększają zapotrzebowanie energetyczne i masę dźwiganego ciała - po co? Mięśnie będę miał takie jakie potrzebuje przy aktualnie wykonywanych ćwiczeniach i tyle. Nie interesuje mnie jaki mogę maksymalnie uzyskać obwód bicepsa - on za mnie nie zrobi front lever - zrobi to siła. Tak samo klatka piersiowa nie zrobi za mnie planche - zrobi to siła i mobilność. I tak można wymieniać. Optymalizację takich parametrów mojego ciała jak masa mięśniowa, obwody, poziom tkanki tłuszczowej pozostawiam naturze. Ćwiczę dla zdrowia, siły, wytrzymałości czy koordynacji. To są rzeczy, które mnie interesują :)

To, że Ty Papaja masz takie płytkie postrzeganie świata i swojego ciała to zupełnie Twoja sprawa i ja to szanuję jednak bez urazy ale nie przykładaj każdego do swojej miarki :)


  • 0

#7
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

No dobrze temat nie sprawdził się w tym środowisku :) Merfi84 możesz mnie uznawać za głupiego, plytkiego, mało inteligentnego o wąskich horyzontach. Żeby jeden temat i to w dziale offtopic zrobił takie poruszenie ? Są tematy głupsze, mądrzejsze ale dział offtopic właśnie od tego jest - jeśli kogoś to nie interesuje to po co o tym tak stanowczo pisze ? Chcesz pokazać światu że ty jesteś inny niż wszyscy ? Jeśli kogoś to nie interesuje to niech nie podaje swoich wymiarów. Trochę dystansu.


  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

 

Prawidłowe mierzenie przedramienia to wyprostowana ręka i nienapięte mięśnie.

Mam 18.5cm/30.5cm przy 25% bf

Mogę mieć maksymalnie 35cm w przedramieniu i 44cm w bisepsie przy 8% bf: http://www.weightrai...t/bodypred.html

 

Bardzo dużo ludzi ma odziwo więcej niż 35cm OoO -> http://www.sfd.pl/Ob...ia-t243488.html

Niektórzy nawet piszą że mają +40 - możliwe jeśli ktoś jest bardzo wysoki i trenuje już przynajmniej 4 lata. Bardzo rzadko zdarzają się ludzie wyjątkowi którzy mają +20cm w obwodzie nadgarstka. Albo jeśli u kogoś występują duże predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej na rękach lub ma bardzo duży bf wtedy to nawet z 50cm możliwe :)

Być może mylące jest to, że nigdzie nie napisałeś, żeby ktokolwiek cokolwiek podawał. Oznajmiłeś w tym poście jak się mierzy biceps, jaki Ty masz biceps, jakie bicepsy piszą, że mają na innym forum oraz jaki można mieć biceps wraz z dużą tkanką tłuszczową. Nigdzie nie dopatrzyłem się pytania o wymiary albo, że to temat - "konkurs".

Natomiast jakie "poruszenie"? Wyraziłem swoją opinię w temacie. Nie od tego są fora i "tematy"? Wymiana poglądów to jeszcze nie poruszenie natomiast wycieczki osobiste, które pierwszy zacząłeś na pewno są po prostu niegrzeczne. Cool down bym Ci poradził :)


  • 1

#9
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

No tak mój błąd nigdzie nie napisałem aby podać swój obwód. Mój błąd, masz rację. No ale taki był tego cel moje niedopatrzenie i masz babo placek.

 

Noi rzeczywiście mogło to być zrozumiane jako wymiana przekonań na temat obwodów etc. - nie zrozumiałem cię i uznałem jako atak na temat a atakiem nie był więc sorry.

 

A jeśli chodzi o obwody to też nie zależy mi na jakichś wielkich - np. pudzian ma kompleks niższości i ostatnio uznał pisząc płaczem że tak mało waży - 115kg... Ważył 150+ na zawodach strongman. Najgorzej jak ktoś bierze sterydy - później człowiekowi bardzo ciężko jest się pogodzić z tym że jest mniejszy niż wcześniej po odstawieniu. Ja np. cieszę się z każdego cm w obwodzie, wiem że istnieją mężczyźni wyżsi itd. i porównywanie wcale nie ma sensu - no ale to w taki sposób nie ma sensu jak np. zawody sportowe -> przecież są różnice więc jaki sens gdy rywalizuje ze sobą słabszy i silniejszy, lub szybszy i wolniejszy ze względu na budowę mięśni, poziom testosteronu etc. ? To też trzeba uznać za bezsens - ale jednak ludzie rywalizują i to sprawia im przyjemność - dlatego myślę że porównywanie się jest ludzkie choć bezsensowne - no ale skoro sprawia radość to czemu nie ? Żyjemy i coś robić musimy, i dobrze byłoby mieć w tym życiu trochę radości.

 

Znam swój potencjał genetyczny i jeśli będę miał mniej niż np. 35cm w przedramieniu to wcale się tym nie przejmuję bo wiem że więcej mieć nie mogę :) Choć zawsze jest jakiś + - ale zawsze będzie to zbliżona wartość bo organizm ludzki jest jeden a na większej liczbie osób można już wyciągnąć wnioski.

 

Wcale już nie zależy mi na tym abyście podawali obwody - w sumie i tak mała grupa osób tu siedzi :) Ale dobrze czasem posłuchać co ten drugi ma do powiedzenia. Ja jestem otwarty i oczywiście przyjmuję jeśli ktoś ma inne zdanie - choć to nie znaczy że nie mogę wypowiedzieć swojego :)

 

Muszę jeszcze dodać że się z wami zgadzam. Np. że nie wszystkim tutaj zależy na mięśniach, obwodach itd. bo byłoby głupotą powiedzieć że maratończykowi chodzi o masę mięśniową. Jako że jesteśmy ludźmi to napędza nas również idea, nagroda, społeczność itd. -> za bardzo wtedy wszystko spłyciłem a jednak człowiek to coś więcej :) Jako że ja nie jestem zadowolony ze swojej sylwetki to chciałbym jeszcze nad nią popracować co nie znaczy że nie zmienią mi się priorytety w przyszłości. Być może tak mam bo nie otaczam się ludźmi z pasją - a noi wiadoma rzecz - takich ludzi trzeba znać osobiście. A z powodu mojego pustelniczego trybu życia ciężko jest się wybrać na jakieś zawody, treningi, etc.


Użytkownik Papaja edytował ten post 21 września 2016 - 13:53

  • 0

#10
MikeR34

MikeR34

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 67 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Lepiej przeczytać posty na mniejszych forach na których piszą obiektywnie niż czytać większe fora na których wszystko kręci się wokół masy,wyglądu i obwodów właśnie :)Tam też się trafi ktoś obeznany ale większość patrzy na innych przez pryzmat masy.Jak dla mnie sylwetka powinna być efektem ubocznym treningu a nie celem samym w sobie.


  • 1

#11
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Prawidłowe mierzenie przedramienia to wyprostowana ręka i nienapięte mięśnie.

Mam 18.5cm/30.5cm przy 25% bf

Mogę mieć maksymalnie 35cm w przedramieniu i 44cm w bisepsie przy 8% bf: http://www.weightrai...t/bodypred.html

 

Bardzo dużo ludzi ma odziwo więcej niż 35cm OoO -> http://www.sfd.pl/Ob...ia-t243488.html

Niektórzy nawet piszą że mają +40 - możliwe jeśli ktoś jest bardzo wysoki i trenuje już przynajmniej 4 lata. Bardzo rzadko zdarzają się ludzie wyjątkowi którzy mają +20cm w obwodzie nadgarstka. Albo jeśli u kogoś występują duże predyspozycje do odkładania tkanki tłuszczowej na rękach lub ma bardzo duży bf wtedy to nawet z 50cm możliwe :)

 

Jak mierzysz przedramię mając zgęta rękę w łokciu to wychodzą takie kosmiczne liczby. Ja tez wtedy mam 40cm. Mierząc tak jak piszesz mam 32,5 cm. Nie wiem czemu Merfi tak spinasz się z tymi obwodami. Toż to nic złego pomierzyć się dla zabawy i z czystej ciekawości. Problem zaczyna się wtedy gdy dla 1cm więcej w bicu ktoś zarzyna się i traci zdrowie. Wtedy takie odpały według mnie powinno się leczyć we wrocławskich kraszkach. Zresztą na takie chorobliwe przejmowanie się swoim wyglądem wymyślili jednostkę chorobową ;)


  • 1

#12
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów
Znam swój potencjał genetyczny

Tez chcialbym znac ale to ponoc kupe kasy kosztuje. Wziales kredyt czy za gotowke zrobiles?


  • 0

#13
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

Ja tam w genetyczne testy do końca nie wierze. Znam swój potencjał na podstawie kalkulatora

http://www.weightrai...t/bodypred.html

http://www.rekompozy...aturalnego.html

Pewnie że się może trochę różnić od średniej wyciągniętej z badań no ale nie aż tak bardzo +-.

 

"I choć niektórzy stwierdzą, że model sylwetkowy nie ma wiele wspólnego z naturalnym genetycznym potencjałem przyrostu masy mięśniowej, to istnieją badania wspierające ową ideę (zaznaczę jeszcze raz, że analizy Caseya są oparte na badaniach kulturystów z krwi i kości, a więc grupy, które bezsprzecznie jest w stanie pokonać wszystkie limity, jeżeli tylko istnieje fizyczna możliwość by je obejść)"

 

A i zapomniałem napisać dlaczego nie wierzę -> bo mowa była o masie mięśniowej, obwodach a w DNA nie ma napisane czarno na białym ile można mieć. Owszem można tam wyczytać czy ma się większą skłonność do jakieś choroby czy predyspozycje do jakiegoś sportu ale masa i obwody ? Nie wiem może się mylę i nawet to w jakiś sposób potrafią odczytać ? Według mnie lepiej jest się opierać na grupie kulturystów, udowodniono że obwód nadgarstka ma wpływ na mięśnie górnych partii ciała, a kostki na dolne. Nie mówię że na 100% ale takie badania były i to potwierdziły. Ale jak pod koniec każdego badania piszą: potrzeba więcej badań by to stwierdzić  :) Czy karzeł zbuduje 12kg mięśni w pierwszym roku ćwiczeń ? Nie. Budowa szkieletu, długość i grubość kości bardzo dużo nam mówi o możliwościach, predyspozycjach genetycznych - mamy oczy i w tym przypadku to wystarczy, co innego choroby, predyspozycje do raka, ojcostwo itd.


Użytkownik Papaja edytował ten post 21 września 2016 - 18:29

  • 0

#14
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja tam w genetyczne testy do końca nie wierze. Znam swój potencjał na podstawie kalkulatora

http://www.weightrai...t/bodypred.html

http://www.rekompozy...aturalnego.html

To jest jedna z najśmieszniejszych rzeczy jakie wyczytałem na tym forum odkąd tu jestem. Serio :D POTENCJAŁ GENETYCZNY obliczony na podstawie kalkulatora w internecie :D Toć to jest jeszcze większy hit niż wyliczanie swojego zapotrzebowania w takich kalkulatorach. 

Papaja - dam Ci radę - wyrzuć z głowy kalkulatory, internet, fora i skup się na treningu :) Wyliczając w internecie takie bzdury jedyne co robisz to sam sobie strzelasz w kolano i nic więcej :) Z dobrego serca Ci radzę - skup się na treningu i swoich celach, a nie na wyliczaniu potencjałów genetycznych :D


  • 0

#15
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Ja mogę polecić wiszenie na grubym drazku, wiszenie i podciaganie się na recznikach, trzymanie jednoracz/oburacz talerzy, marsz farmera z kettlebellami np 2x 40kg bądź z talerzami np 2x 20kg, wchodzenie po linie, nawijanie ciężaru na drazek podchwytem/naxhwytem/zmiennych chwytem, pompki na palcach, ugniatanie ręcznika, wbijanie pięści/palcow w wiadro z piasków, trzymanie podchwytem/nachytem ciężkiej sztangi kilkanaście sekund.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#16
Papaja

Papaja

    Member

  • Użytkownik
  • 25 postów

To jest jedna z najśmieszniejszych rzeczy jakie wyczytałem na tym forum odkąd tu jestem. Serio :D POTENCJAŁ GENETYCZNY obliczony na podstawie kalkulatora w internecie :D Toć to jest jeszcze większy hit niż wyliczanie swojego zapotrzebowania w takich kalkulatorach. 

Papaja - dam Ci radę - wyrzuć z głowy kalkulatory, internet, fora i skup się na treningu :) Wyliczając w internecie takie bzdury jedyne co robisz to sam sobie strzelasz w kolano i nic więcej :) Z dobrego serca Ci radzę - skup się na treningu i swoich celach, a nie na wyliczaniu potencjałów genetycznych :D

 

Spoko, dzięki za rady ale jestem od takich kalkulatorów i badań zdystansowany. Jednak czy zaprzeczysz że długość i grubość kości ogranicza budowę i masę mięśni na tejże kości ? Ja wiem że większość będzie miała podobną masę biorąc pod uwagę grubość i długość danej kości. Wyjątki owszem będą - wahadło - skrajnie na lewo środek skrajnie na prawo. Skupiam się na treningach i ćwiczę everyday - no pain no gain. Z pasa schodzi a waga rośnie - no ale jeszcze dużooo tłuszczu do zgubienia mam. Co z tego że waga wybiła dziś rano 89.7kg skoro jest 22-25%bfa. Z tego wychodzi z 67kg beztłuszczowej masy ciała. Moim celem jest ważyć 80-85kg przy niskim bf, 20 x poprawnych podciągnięć na drążku, salto w tył z miejsca i inne akrobacje jak Simonster:

https://youtu.be/YMo_FdGWUbA

 

A co do obliczeń tego kalkulatora to mam mieszane uczucia bo badania były robione na współczesnych kulturystach - a tu wiadomo sterydy. Bardziej byłbym skłonny uwierzyć w mniejsze obwody.

 

Ja mogę polecić wiszenie na grubym drazku, wiszenie i podciaganie się na recznikach, trzymanie jednoracz/oburacz talerzy, marsz farmera z kettlebellami np 2x 40kg bądź z talerzami np 2x 20kg, wchodzenie po linie, nawijanie ciężaru na drazek podchwytem/naxhwytem/zmiennych chwytem, pompki na palcach, ugniatanie ręcznika, wbijanie pięści/palcow w wiadro z piasków, trzymanie podchwytem/nachytem ciężkiej sztangi kilkanaście sekund.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka

 

Wiszenie na ręcznikach, pompki na palcach myślę że będzie.

Chce też kupić:

http://allegro.pl/ze...5742426711.html


Użytkownik Papaja edytował ten post 21 września 2016 - 20:59

  • 0

#17
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL

 
Wiszenie na ręcznikach, pompki na palcach myślę że będzie.
Chce też kupić:
http://allegro.pl/ze...5742426711.html

Zrób lepiej drazek/kijek z linka i będziesz nakładal ciezar i tylko nawijanie podchwytem, nachwytem i mieszanym, lepszy interes wyjdzie, albo kup taki sprzęt.

Bo te sciskacze nie działają. Lepiej już ugniatać ręcznik bądź gumki do ścierania.



Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#18
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Skupiam się na treningach i ćwiczę everyday - no pain no gain.


No pain no gain tez się nie sprawdza, i radzę tej głupiego slogan się nie trzymać. Tylko nauczyć się słuchać swojego organizmu.

Od dawna trenujesz?



Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#19
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Bo te sciskacze nie działają.

 

A czemu niby ściskacze nie działają? Ćwiczyłeś może na poważnie mocnymi ściskaczami, że takie dziwy piszesz?


  • 0

#20
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL


Bo te sciskacze nie działają.


 
A czemu niby ściskacze nie działają? Ćwiczyłeś może na poważnie mocnymi ściskaczami, że takie dziwy piszesz?


Po prostu są lepsze metody na rozbudowe silnego i wytrzymałości chwytu.

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: obwód przedramienia, obwód nadgarstka, przedramie, nadgartsek, obwód

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych