Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Przechylanie przy pistoletach - ocena techniki

pistolety technika

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Hej, postanowiłem ostatnio spróbować pełnych pistoletów i w związku z tym nagrałem siebie. Zobaczyłem jednak, że przechylam się w stronę nogi na której robię przysiad. Czym to może być spowodowane? Niewystarczającą siłą, brakiem odpowiedniego rozciągnięcia, a może czymś innym? Jakby co mam do dyspozycji kettla 16kg, więc mogę robić goblet squat czy inne ćwiczenia, które pomogą wypracować technikę pistoletów :P Liczę na waszą pomoc :) Oczywiście jestem gotów cofnąć się kilka kroków w tył, jeśli to potrzebne (a wygląda na to, że tak).

 


Użytkownik warrumin edytował ten post 16 sierpnia 2016 - 14:22

  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Jak dla mnie to nie jest wada o ile kierujesz kolano na zewnątrz.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
To się cieszę :-) To zakładając, że technika pod tym względem jest ok, to mimo wszystko jestem ciekaw co wpływa na to przechylenie. Co mogę zrobić, żeby się tak nie przechylać? Na większości filmów z poprawnymi pistoletami ludzie schodzą prosto, chcę do tego dążyć.
  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Spróbuj wbijać palce stóp w podłoże, generalnie opierałbym się na modyfikowaniu momentu przekroczenia przez kolano linii palców pracującej nogi - im bardziej masz mobilny staw skokowy tym bardziej możesz eksperymentować. Generalnie pozostaje też kwestia praktyki i zwiększanie siły - wówczas będzie łatwiej o zachowanie równowagi.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów
Dzięki, w takim razie pozostaje mi czysta praktyka :)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pistolety, technika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych