Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Plan treningowy do oceny

Plan trening ocena

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
1 .Wiek : 16
2. Płeć : mężczyzna
3. Wzrost i waga : 170cm, 60 kg, 17,9%BF
4. Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej w przeciągu ostatnich dwóch lat : od 4 miesięcy kalistenika
5. Wszystkie kontuzje, których doświadczyłeś/aś w przeszłości : bolący bark przy podnoszeniu ręki, złamany palec od ręki i nogi
6. Odpowiedź na pytanie: Czy przeczytałeś/aś pigułkę wiedzy? : Tak
7. Cel treningowy : siła, sylwetka, wytrzymałość
8. Czas jaki możesz poświęcić na treningi : 3 razy w tygodniu po 2h
9. Rodzaj diety z rozpiską ile dziennie spożywasz: kcal, węglowodanów, białka, tłuszczy, produktów niezdrowych : Nie mam określonej diety. Staram się jeść zdrowo i unikać słodyczy.
10. Plan treningowy stworzony przez Ciebie
Poniedziałek : pompki nierówne, wznosy zgiętych nóg w zwisie 5x5
Środa : pełne pociągnięcia, przysiad na 1 nodze z asystą 5x5
Piątek : pompki w staniu na rękach, schodzenie po ścianie 5x5
11. Na jakiej podstawie stworzyłeś/aś plan (link do artykułu, tytuł książki itp)
Plan treningowy z forum : http://kalistenikapo...na-wzrost-siły/
A ćwiczenia że skazanego na trening

Ćwiczyłem 2 miesiące planem 5x5, później planem 4x12, i teraz planuje z powrotem wrócić do planu 5x5 ale do trudniejszych wariantów ćwiczeń. Moje pytanie brzmi czy plan 5x5 będzie dobry do zrealizowania wszystkich moich celów, czy po jakimś czasie będę musiał go zmieniać. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Hej, witamy na forum

 

Generalnie plan 5x5 powinien zapewnić przyrosty siły, zapewne poprawisz też nieco swoją sylwetkę. Nie widze potrzeby by wykonywać obie odmiany pompek równocześnie, proponowałbym je wymieniać co tydzień. Jeśli jednak będziesz chciał pozostać przy aktualnym układzie to dorzuć podciąganie do poniedziałkowego planu oraz przysiady w piątki. Reszta to już kwestia praktyki.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Część Pablo dzięki za odpowiedź. Czytałem pełno twoich artykułów i wiem że jesteś doświadczony w kalistenice. Ćwiczę już 4 miesiące i efekty widać. Tylko teraz trochę się pogubiłem bo chciałbym rozwijać swoją siłę jąk i sylwetkę. Jak myślisz czy plan 5x5 załatwi sprawę czy doradziłbyś mi jakiś inny plan.

Użytkownik Kalisteniczny edytował ten post 03 sierpnia 2016 - 14:38

  • 0

#4
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Plan 5x5 może Ci pomóc w osiągnięciu tych celów, o ile będziesz się trzymał jego górnych granic (czyli robił 4 czy 5 powtórzeń w serii). Ewentualnie jeśli chciałbyś nieco szybszych przyrostów to polecam 10x5, w którym wygląd jest wprost proporcjonalny do posiadanej siły. Wiele osób z forum go sobie chwali, miałem okazję go opisać na forum - na końcu pigułki wiedzy to znajdziesz w artykule o "Przykładowych schematach budujących masę mięśniową".


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#5
Kalisteniczny

Kalisteniczny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 68 postów
Dzięki ci wielkie za pomoc. Pozdrawiam
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Plan trening, ocena

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych