Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

podciąganie FL i HS ile razy w tygodniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#81
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Dead hang to nie jest czasami z rozluźnieniem barków w dolnej fazie, a potem znowu napięciem ich i normalnym podciągnięciem? Z ciągle napiętymi barkami to jest chyba active hang. :)


  • 0

#82
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Dead hang to nie jest czasami z rozluźnieniem barków w dolnej fazie, a potem znowu napięciem ich i normalnym podciągnięciem? Z ciągle napiętymi barkami to jest chyba active hang. :)

Też mi sie tak wydawało, ale pooglądałem i zarówno dead hang pull ups czy sam dead hang najczęściej wygląda jak active hang i w takiej pozycji podciąganie, jeden typek robił z opuszczaniem do passive hang a  w komentarzu wyjaśnił komuś, że dead hang pull ups to poprostu podciąganie bez kippingu :D Ale czy to ma jakieś większe znaczenie? Ważne, że prostujemy do końca łokcie bo to głównie ten staw pracuje, tak myślę przynajmniej :P


  • 0

#83
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Też mi sie tak wydawało, ale pooglądałem i zarówno dead hang pull ups czy sam dead hang najczęściej wygląda jak active hang i w takiej pozycji podciąganie, jeden typek robił z opuszczaniem do passive hang a  w komentarzu wyjaśnił komuś, że dead hang pull ups to poprostu podciąganie bez kippingu :D Ale czy to ma jakieś większe znaczenie? Ważne, że prostujemy do końca łokcie bo to głównie ten staw pracuje, tak myślę przynajmniej :P

Ja robię w hollow body, bez kippingu, do końca wyprost i zatrzymania na górze i na dole, więc jak to się nazywa to mi to lata już, ważne że działa. :D


  • 0

#84
MateovSW

MateovSW

    Doktorek

  • Oczekujący
  • 76 postów
  • LokalizacjaKraków

Witam wszędzie szukam jednoznacznej odpowiedzi ale nikt nie potrafi  mi odpowiedzieć ile razy w tygodniu ćwiczyć wymienione elementy. w większości postów piszą np.podciąganie przynajmniej 3 razy w tygodniu , FL 4 albo nawet 5 dni w tygodniu i HS też około 3-4 razy w tygodniu. w zależności na jakim forum różne odpowiedzi. jeśli przykładowo ćwiczę 5 dni w tygodniu to nie ma opcji by w danym którymś dniu ćwiczenia nie nachodziły na siebie.np:

 

Pullups:

Pn, Śr,Pt        

Front Lever;

Pn,Wt,Czw,Pt

HS;

Wt,Czw,Sb?

 

Ciężko jest połączyć mi te 3 elementy nawet jeśli miałbym ćwiczyć też w sobotę. Często jest tak że zaczynam Frontem i nie mam już na tyle siły by robić podciągnięcia w takiej ilości jak dniu z samymi podciągnięciami bez fronta. A kiedy czas na elementy bazowe ?A nogi ? brzuch ? Dipy? proszę o szczegółowe wyjaśnienie  :blink:

ja HS uczę się codziennie raz , a nawet dwa razy za dzień po 10-15minut


  • 0

hkuWlaA.jpg


#85
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

podczas Cwiczeń BL czy nachwytem czy podchwytem odczuwam dość mocne kłucie żebra .na początku myslałem że to serce ale to na pewno żebro. czy za wąski rozstaw rąk może to powodować? powinienem spróbować szerzej?


  • 0

#86
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Te wszystkie wasze problemy to najprawdopodobniej po prostu brak mobilności, przygotowujcie się jakoś do tych pozycji zanim zaczniecie je konkretnie katować, powinieneś zacząć od german hang, to raczej by ci rozciągnęło wszystko pod BL.


  • 0

#87
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

wczoraj po tygodniu przerwy totalnej a dokładnie po 9 dniach załamka ( przerwa z powodu mocnego stłuczenia żebra.) sami mówicie że  czasami wypada zrobić reset ale sęk w tym za każdym razem kiedy robie taki tygodniowy reset cały progres spada diametralnie np. przed resetem potrafiłem utrzymać FL z 1 nogą 10 sek. a po resecie cieżko nawet 3 sek utrzymać . nie wspomnę już o pull up . tak jakbym startował od początku. strasznie to demotywujące na tyle że chyba póki co zrezygnuję z FL bo w kółko po każdym urlopie stoję w miejscu. w zamian zaczynam ćwiczyć więcej na  AB wheel roller. będę dążył do rozjazdów na stojąco ale do tego daleka droga póki co z kolan. od razu wyczuwam przy tym ćwiczeniu że mam słabe lędźwia i ogólnie dół pleców. FL jak widać to dla mnie za trudna bajka. 


  • 0

#88
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Tak jak nieraz było to pisane na forum, 10-cio dniowa przerwa nie powinna spowodować żadnych spadków. Jeśli doświadczyłeś regresu to może świadczyć o kilku rzeczach:

1. Przed urlopem miałeś dobry dzień i solidną nadwyżkę formy,

2. Po urlopie miałeś słaby dzień i spadek formy,

3. Przed urlopem oszukiwałeś przy technice,

4. Po urlopie wykonałeś ćwiczenie lepiej technicznie niż ostatnio.

Niewykluczone, że kilka z tych elementów wystąpiło równocześnie. Generalnie ilość siły, jaką na dany moment posiadamy, jest zmienna ponieważ przypływ siły ma charakter falowy - czyli jednego dnia czujesz się jakbyś mógł przenieść górę, ale innego dnia nie myślisz o niczym innym jak położeniu się do łóżka i przespanie całego dnia.

 

W teorii po dwutygodniowej przerwie można zauważyć spadek formy o jakieś 5-10% względem ostatnich treningów, a nawet jeśli takiego spadku nie doświadczymy to możemy celowo obniżyć natężenie lub intensywność treningu aby dać organizmowi czas na dostosowanie się do poprzednich wartości.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#89
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Dokładnie, spadek nie powinien być zbyt duży do dwóch tygodni. Na pocieszenie dodam, że szybciej się wraca do formy, niż buduje ją od początku.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych