Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

podciąganie FL i HS ile razy w tygodniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
88 odpowiedzi w tym temacie

#41
remix666

remix666

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 965 postów

remix nie kumam o co ci chodzi z tym 2 razy 5*5? robie 5 serii po 5 pompek to nie za wiele przecież. a ok kumam przodem i tyłem do ściany ok. cóż z tego skoro katuje hs i nie umiem utrzymać dłużej niż 3 sec równowagi

A bo myślałem, że robisz 2 razy po 5x5 czyli 50 a to sporo. Tak jak pisałem-niezłośliwie pytam. Co do free hs to hspu przy ścianie nie bardzo tu pomaga z tego co się orientuję.


  • 0

#42
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

Remix Nie no był czas że robiłem 2 razy 5*5 pod ścianą przodem i tyłem ale jakos te ostatnie były nie pełne i zmieniam co trening raz przodem raz tyłem a HS staram się poki co codzennie chociaż 10min


  • 0

#43
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

Bejek właśnie luknąłęm na twój dziennik i przyznaje że wymiatasz. daleko mi do Ciebie. nie wiem czy dobrze u ciebie zauważyłem że pull robiszw ten sam dzień we wtorek z push. a doradzałes mi ostatnio żeby nie mieszać. a czegóż to? ;)


  • 0

#44
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Wcześniej mieszałem, miałem różne treningi, fbw, splity, fbw z figurami itd, wszystko na spontanie bo nie lubiłem sobie treningów układać i narzucać od górnie. Wczoraj zacząłem nowy trening, wczoraj było push+ core, dziś jest pull+core, jutro będzie leg+core, zastanawiam się czy właśnie w tym dniu leg+core czy nie odpuścić brzucha i po prostu zrobić lżejszy trening a skupić się na treningu figur. Pamiętaj, musisz słuchac ciała, jak czujesz że nie możesz to lepiej czasem wrzucić mniejsze obroty, chyba że Ci to psychika podpowiada, to powiedź spier*alaj i jedziesz, leń nie może z nami wygrać :)

Doradziłem Ci tak bo myślę że to dobry pomysł, takim sposobem Twoja baza ciągle się rozwija, jesteś silniejszy no i masz więcej czasu, bo taki trening nie będzie długi. 

Dzięki, miło, że tak sądzisz, ale jeszcze dużo przede mną! Musze być lepszy xd

Remix, mam teraz misje by zniszczyć Dipsiarza w hspu i dragon flag, muszę zrobić 10 serii x 13 pow w obojgu ćwiczeniach :)


  • 0

#45
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

no szacunek ja umiem tylko 4*4 w DF a co do niego lepiej go robić po figurach czy na sam koniec treningu? pytam bo czasami brak mi sił pod koniec treningu i ledwo go daje radę robić?


  • 0

#46
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Teraz Twoim priorytetem jest baza, także robisz dragon flag przed figurami, jak zostanie ci siły to poćwicz figury progresje łatwe, żeby wydłużyć w nich czas, lepsze podstawy :) 


  • 0

#47
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

spróbujemy zobaczymy chociaż DF jest dość ciężkim ćwiczeniem jak dla mnie to nie wiem czy będe miał siły robić figury po nim prawidłowo


  • 0

#48
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Dlatego Ci piszę, że wpierw robisz dragony a potem np robisz front lever adv kilka serii i dążysz do 20/30 sekund i z czasem powoli odchylasz nogi do half lay, potem straddle i fulik :) 


  • 0

#49
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

jest mi ciężko odchylić nogi do half lay spadam jak kamień dosłownie. nie wiem czemu ale po  front lever adv 

boli mnie kość ogonowa więc kicha.pamiętam że jak zaczynałem się uczyć one leg fronta to najpierw wisiałem całkiem w pionie z one leg podkuloną i z czasem opuszczałem coraz niżej i doszedłem prawie do poziomu przez 10 sek. spróbuje tak samo z dwoma nogami 


  • 1

#50
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

to co robiłeś do były negatywy, najlepsze ćwiczenie na nauczenie się fronta, możesz próbować je robić, jeżeli Cie boli to znak że masz za słabe ciało pod te figure, więc robisz tucka i trzymasz ile możesz + robisz baze i z czasem progresujesz ;p 


  • 1

#51
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

wyobraź sobie że wisze całkowicie w pionie nogami do góry i ból w kości ogonowej odczuwam gdy przechodzę z FL do BL i na odwrót nie wiem jak to lepiej opisać


  • 0

#52
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

negatywy, najlepsze ćwiczenie na nauczenie się fronta

Polemizowałbym... Nie ma najlepszego ćwiczenia na naukę fronta - na każdego działa co innego jednak jest kilka ćwiczeń, które uchodzą za najskuteczniejsze. Oczywiście negatywy wliczają się do tego grona.

 

Jedyne co robię pod fronta to sporadycznie wznosy nóg do drąga (bardzo wolne i z zatrzymaniem w Lce), często izometryczne spięcia brzucha (w pracy na siedząco, na stojąco a w domu na leżąco przed spaniem),  podciąganie w progresji wagi (obecnie adv. one leg 5x5) i fulla trzymam max 5 sekund. Myślę, że gdybym się pobawił w trzymanie wcześniejszej progresji w seriach to czas trzymania fulla by się wydłużył. Tak więc nie trzeba robić pierdyliarda ćwiczeń pod FL - wystarczą 2-3.

 

Bardzo ważna jest technika i spięcie dosłownie całego ciała - jest to wręcz kluczowe. Przydatne (wręcz konieczne) jest maksymalne spięcie pośladków i ciągnięcie rękami na zewnątrz, tak jakby się chciało złamać drąga na pół - mi to bardzo pomogło. 

 

Co do bazy robię tak jak Bejek - 2 x w tygoniu po 2 ćwiczenia (podciąganie i podciąganie w wadze, oba ćwiczenia 5x5). Też uważam, że nie ma sensu robić 100 wersji jednego ćwiczenia - 2 do 3 ciężkie ćwiczenia są optymalne w budowaniu dobrej bazy.


  • 1
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#53
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

jak to piszecie to wszystko wydaje sie takie proste . ciezko mi to np pogodzić z praca za granica gdy konczy sie prace w różne dni tygodnia o innej porze . ciezko cos zaplanować ale nikt nie mówił ze bedzie lekko ;)


  • 0

#54
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Jak nie masz czasu/siły na pełny trening to zawsze możesz pomęczyć przez chwilę same statyki.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#55
termo1

termo1

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 44 postów

tak też robie. narazie mam drążek w domu który wynajmuje i ciężko sie na nim w pełni wyćwiczyć. mam materiały na drążek na zewnątrz tylko zwykłej wiertarki udarowej brak a kupować żeby zrobić kilka dziur się nie bardzo opłaca.


  • 0

#56
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Boski ja uważam że najskuteczniejsze są negatywy bo właśnie te ćwiczenie pomogło mi dojść do fulla w zaledwie półtorej miesiąca, wznosy, podciąganie, l sit to front lever, ice makers cream czy ćwiczenia na brzuch dopiero teraz zaczynam ćwiczyć a już umiem utrzymać go 5-8 sekund. 

Teraz zamierzam trenować wznosy we froncie/ w backu czy też podciąganie, negatywy z obciążeniem 1-3 kg i myślę że w ciągu kilku miesięcy poczuje wielki przypływ mocy xd 

Możesz mi powiedzieć o co chodzi złamaniem drążka na pół, czytałem o tym ale nie rozumiem i nie stostuje, może mi to pomoże, zaciekawiłeś mnie ;)


  • 0

#57
Boski

Boski

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 320 postów

Wyobraź sobie, że drąg to gumowa pałka i chcesz ją wygiąć tak, aby się wybrzuszyła środkiem w górę - trzymając fronta próbujesz rotować nadgarstki na zewnątrz i ściągać łopatki.


  • 0
“Absorb what is useful, Discard what is not, Add what is uniquely your own.”

-Bruce Lee


#58
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

I jak to pomaga w nim? xd Rotacje już kumam ale łopatek nigdy nie ściągam bo to w chuy trudne xd 


  • 0

#59
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

I jak to pomaga w nim? xd Rotacje już kumam ale łopatek nigdy nie ściągam bo to w chuy trudne xd 


No widzisz. Tu się różnimy :D Tak samo jak pisałeś o tym,ze uginasz ręce. To już całkiem inna waga.

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#60
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Bez ściągniętych łopatek to nie front ;) To trochę jakbyś robił na lekko ugiętych rękach. To też nie front ;)

Dlatego nie warto się spieszyć i lepiej robić od podstaw bo wtedy ciężko dojść do "ściany". W przeciwnym wypadku forma często właśnie cierpi na skrótach i potem ciężko pójść dalej bo wszystko kuleje. Chociażby proste ręce czy ściągnięte łopatki.
  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych