Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj siÄ™ Zarejestruj siÄ™
Zdjęcie

Lecimy z gimnastykÄ…! Mokre sny o sylwetkach (Merfi84)


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#101
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

Może podczas podciÄ…gania nie opuszczaj siÄ™ w barkach tak jak robiÅ‚eÅ› to do tej pory (gdzieÅ› o tym wspomniaÅ‚eÅ›). gdy już wisisz to używaj zwisu aktywnego. 


  • 0

#102
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
Ale jak zaczynam nawet z napiętych barków i opuszczonych łopatek to jest ten sam problem z lewą stroną. Zrobię potem filmik i wrzucę dokładnie o co mi chodzi :)
  • 0

#103
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
Nie wiem czy to coś będzie widać ale filmik ruchu w początkowej fazie:

https://youtu.be/exBNdCnr0D0

I ból oraz największy dyskomfort występuje jak juz zepne barki, opuszczę łopatki i moment początku uginania ramion. Dokładnie 5-6 sekunda. Jak robie to wolno to tym momencie mam wrażenie jakby cos mi tam przeskakiwalo. Może ja coś robię źle? Mam jakiś zły nawyk?
  • 0

#104
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Hej!

Wczoraj delikatny trening. OdpuÅ›ciÅ‚em narazie cięższe elementy. ChcÄ™ dać barkowi wytchnienie. W miÄ™dzy czasie muscle up z gumÄ… i wszystkie możliwe ćwiczenia na bark: hand standy, wiszenie ze spiÄ™tymi barkami, wiszenie i spinanie barków, faza poczÄ…tkowa podciÄ…gania kilkadziesiÄ…t razy, do tego "Å‚amacz barków" z gumÄ… i różne ćwiczenia na mobilność. Już po wczorajszej sesji czujÄ™, że jest ciut lepiej wiÄ™c chyba dobra droga. SkupiÄ™ siÄ™ na barku przez najbliższy tydzieÅ„, a 16go i tak lecÄ™ na MaltÄ™ na urlop wiÄ™c bÄ™dzie chwila wytchnienia i odpoczynku. PotraktujÄ™ to jako czas na regeneracjÄ™ caÅ‚ego organizmu. Wczoraj jeszcze sobie trzepnÄ…Å‚em TABATE  na skakance :)

Z niedobrych informacji to dzisiaj byłem u ortopedy i okazało się, że mam kolano jednak do poprawki. Źle mi naciągnęli więzadło w czasie poprzedniej rekonstrukcji i dlatego mam luzy. Będę zapisywał się na operację.

Przy okazji poprosiłem, żeby obejrzał mój bark - generalnie mam lekką skoliozę i z tego może wynikać delikatna dysproporcja. Dla pewności dał mi skierowanie na USG bo osobiście podejrzewa po prostu jakieś zapalenie stawu :) Zobaczymy co z tego będzie.

Póki co będę robił swoje tak jak opisałem i pracował nad mobilnością oraz regeneracją.

Do usłyszenia!


  • 0

#105
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zdrowiej tam ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#106
Sapos93

Sapos93

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 39 postów
  • LokalizacjaKraków - Stargard

Szybkiego powrotu do zdrowia Merfi. Śledzę Twoje poczynania i powiem, że szedłeś jak burza. Ale wrócisz silniejszy na pewno!


  • 0

#107
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Hej!

Tak wiÄ™c caÅ‚y czas odpoczywam i robiÄ™ mobilność barków i w sumie jest trochÄ™ lepiej :) W przyszÅ‚ym tygodniu i tak już zaczynam urlop wiÄ™c pociÄ…gnÄ™ tÄ… regeneracjÄ™, a do regularnych treningów wrócÄ™ po powrocie. 

Dzisiaj żeby się nie zastać za bardzo zrobiłem sobie FBW.

PodciÄ…ganie australijskie: 2/4/6/8/9/8/6/4/2 =49
Pistolety: 1/2/3/4/5/4/3/2/1 =25
Pompki klasyczne: 2/4/6/8/10/12/10/8/6/4/2 =72

Przy pompkach zaczął mnie lekko kłuć bark więc nie forsowałem się na niewiadomo jaki wynik. Na koniec mobilność i rozciąganie :)

https://www.instagra.../p/BGgylQqvpYl/

Pozdrowienia!


  • 0

#108
kano

kano

    KB-MASTER !

  • ZasÅ‚użony
  • 1 325 postów

Forma na urlop elegancka :-)
Zdrowia!!!


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#109
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ten dzwonek przy skakance to jakaÅ› apka na telefon ?? potrzebuje czegoÅ› takiego żeby  przytrzymać jakaÅ› pozycje kilka okreÅ›lonych sekund


  • 0

#110
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
To apka to Tabata Timer do tabaty konkretnie. Jak chcesz sam ustalać czas to jest Excercise Timer. Polecam :)
  • 0

#111
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

chodzi mi o coÅ› takiego że jak wejdÄ™ na kółka to mi zadzwoni kiedy mam opuÅ›cić do fronta i zadzwoni kiedy mam opaść ^^ 

 

Czyli lepsze bÄ™dzie tabata timer czy to drugie 
????


  • 0

#112
warrumin

warrumin

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 195 postów

Hybrydo, trzymasz fronta 4 minuty? :D (czas trwania tabaty - 20s intensywnego wysiÅ‚ku, 10s przerwy i tak 8 razy) Zapewne bardziej bÄ™dzie odpowiadać ci ta druga apka, sam jÄ… na nastÄ™pnym treningu przetestujÄ™ :) SwojÄ… drogÄ…, Merfi, jak ustalasz czas trzymania pozycji statycznych? Z tego co widzÄ™ to chyba wedÅ‚ug Sommera, czyli maks czas dzielisz przez dwa, a potem 60s przez uzyskany czas i masz liczbÄ™ serii. Ja ostatnio spotkaÅ‚em siÄ™ z takÄ… tabelkÄ… zuING.png której stosowanie proponuje Steven Low (autor "Overcoming Gravity"), wziÄ…Å‚em jÄ… z tego artykuÅ‚u http://www.eatmoveim...ric-exercises/ 

SwojÄ… drogÄ… polecam przeczytać, bo to dodatkowa dawka wiedzy :P  W tej wersji trzymamy pozycje w okolicach 70% maksa, ale wykonujemy mniej serii, co o tym myÅ›lisz? 


Użytkownik warrumin edytował ten post 11 czerwca 2016 - 21:22

  • 0

#113
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaÅšwiecie
Tabelkę którą podeslales stosowalem przy nauce wagi tyłem. Ciężko mi powiedzieć czy Sommer czy Steven mają rację. Obie wydają się być dobre i sprawdzone. Mimo to Steven narzucil trochę większa intensywność poprzez mierzenie nowego maxa co 2 tygodnie .

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#114
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

chodzi mi o coś takiego że jak wejdę na kółka to mi zadzwoni kiedy mam opuścić do fronta i zadzwoni kiedy mam opaść ^^

Czyli lepsze będzie tabata timer czy to drugie
????

Przecież ci napisałem wyraźnie, że jak chcesz sam ustalać czas to excercise timer bo tabata jest do tabaty czyli 20s/10s w 8 cyklach.

Co do tych tabelek to nie wypowiem się bo nie sprawdzałem tego. Na pewno to jak robiłem teraz (sommer) jest ok i polecam :)
  • 0

#115
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk
Akcent polskiej kalisteniki na Gozo :) Pozdrawiam z egzotycznych stron ;)

https://www.instagra.../p/BG1YpKTPpYr/

Bark nie boli już zupełnie. Jak wrócę to przekonam się czy na drążkach również (na całej wyspie nie znalazłem nawet jednego drążka więc chyba tutaj nie ćwiczą z masą własnego ciała) ;)
  • 0

#116
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Hej!

Tak więc po dłuuugiej przerwie i wyjeździe urlopowym dziś wróciłem do treningu. Nie było łatwo ale pocisnąłem :) Wróciłem do sylwetek więc:

Tuck planche: 12x5 sekund

Ze zwisu na kółkach do tuck FL: 8x8 sekund

Ze zwisu przewrotnego na kółach do tuck BL: 8x8 sekund

 

Oprócz tego pobawiłem się planche lean, tuck planche bez uchwytów i zrobiłem sobie porządną ogólną rozgrzewkę. Bark nie bolał ani razu więc może i rzeczywiście był stan zapalny. Sprawdzę to jeszcze w trakcie treningów i przy usg, które mam jakoś na początku lipca :)

 

https://www.instagra.../p/BHCsg3XBCeg/

Generalnie jaram siÄ™, że wracam do treningów i poziom motywacji jest na wysokoÅ›ci Giewontu! Ćwiczenia to coÅ› co weszÅ‚o już na staÅ‚e w krwioobieg i ich brak powoduje efekty gÅ‚odu treningowego :D 

Do usłyszenia!


  • 0

#117
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

Hej!

Dzisiaj delikatne FBW w piramidach na rozruszanie. Tym razem w domu bo nie chciało mi się iść na drążki.

Podciąganie na kółkach: 1/2/3/4/5/4/3/2/1 = 25
Dipy na kółkach: 1/2/3/5/3/2/1 = 17

Pistolety: 1/2/3/4/3/2/1 = 16

 

Pobawiłem się jeszcze chwilę na kółkach z support hold, l-sit, trochę brzuszków, hspu przy ścianie i takie tam pierdoły :) Generalnie dobry ranek. Bark nie boli jeszcze nic, a nic więc odbieram to za dobry znak :)

https://www.instagra.../p/BHE0M97BrWx/

Do usłyszenia!


  • 0

#118
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

obciÄ…gaj palce i stale patrz przed siebie :)

 

Jest fajnie. Skoro podpór rto wychodzi już w miarę to mozesz popróbować się huśtać :)


  • 0

#119
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdaÅ„sk

obciÄ…gaj palce i stale patrz przed siebie :)

No staram się staram :) brzuch tez napinać i pośladki i generalnie całe ciało ale to nie takie easy jak oglądam na filmikach heh jeszcze myślę o barkach i łopatkach tysz ;)
  • 0

#120
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaÅšwiecie

Tuck planche nieźle :D Staraj się podciągnąć jeszcze bardziej kolana do klatki. Gdybym miał możliwość, też bym robił takie support holdy na kółkach i inne ćwiczenia. Są najlepsze, na mięśnie stabilizujące.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych