Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Lecimy z gimnastyką! Mokre sny o sylwetkach (Merfi84)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
526 odpowiedzi w tym temacie

#81
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj mega active day. Trening zacząłem o 8:00 rano gościnnie w Kwidzyńskim parku streetworkout :) Bardzo fajnie tu mają - dużo lepiej niż ja u siebie :P 

Tak jak pisałem wcześniej po rozgrzewce próbowałem tego muscle upa kilkanaście razy i niestety ale diagnoza jest taka: jestem za słaby na zrobienie go bez tego wskoku na drążek. Zwyczajnie brakuje mi siły do wykonania tej ewolucji. Robię zatem krok w tył i jak tylko przyjdzie w przyszłym tygodniu guma to będę katował go narazie z gumą + dorzucę jakieś eksplozywne podciąganie z kippingiem. 

Oprócz muscle upa pokatowałem też wymyk i odmyk (generalnie już mam opanowany ten element). Próbowałem również kilkanaście razy taboret. W najlepszej próbie udało mi się już podciągnąć tyłek nad drążek jednak nie obróciłem się. Widocznie jeszcze za mało się podciągnąłem :D Fajne to to - będę robił! Kilkanaście razy free handstand. Zaczynam umieć opuścić tą głowę pomiędzy ręce i raz nawet udało mi się ją zupełnie wyprostować w dół. Jest coraz lepiej :) Oprócz tego różne zabawy typu dragon flag, front i back lever - we froncie udało mi się wyprostować na sekundę jedną nogę, a w backu udało mi się opaść kontrolowanie z wyprostowanymi obiema nogami :) Jest dobrze!

https://www.instagra.../p/BF8YY5-vpQ4/ - jakaś tam próba taboretu.

 

Po całej zabawie zrobiłem trening i tutaj również sukcesy :D

Podciąganie: 1/2/3/4/5/6!!/5/4/3/2/1 = 36 - udało mi się dołożyć 6 powtórzeń!
Przysiady bułgarskie: 2/4/6/8/10/12/14!!/12/10/8/6/4/2 = 98 - udało mi się dołożyć 14 powtórzeń!
Dipy: 20/12/8 = 40 

I nowość. Za waszą radą dołożyłem sobie dipy/pompki (nie wiem jak to nazwać) w tuck planche :) Zrobiłem 3 i 1 powtórzenie. Super ćwiczenie! Będę też robił od czasu do czasu. Na koniec trzepnąłem maksa australiskiego podciągania. Byłem ostro spompowany więc zdziwiłem się, że aż 20. 

Na tym koniec części treningowej. Potem było strzyżenie żywopłotu i roboty ogrodowe, rodzina, grillowanie i zajebisty dzień! :D Generalnie padam na ryja więc pozdrowionka i do usłyszenia! 

https://www.instagra.../p/BF8tySkPpaq/ - ogrodowe zajęcia.


  • 0

#82
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

W tym ogrodzie jak taki typowy drwal, pozytywnie :D


  • 0

#83
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Kalisteniczny Wiking :D

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#84
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Heh. Śmiałem się, że niedługo będę mógł reklamować nordyckie piwo 😂
  • 0

#85
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Fota jak do reklamy Husqvarny :-)


  • 1

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#86
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej.

Dzisiaj zakwasy pięćset wiec na przełamanie ich zrobiłem dodatkową sesję rozciągania + Tabata na skakance. Od razu lepiej :)

Do jutra!
  • 0

#87
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Miałem dziś nadal tak obolałe ciało, że odpuściłem trening statyki i pobawiłem się na drążkach. Z grubsza robiłem tylko próby muscle up z tego rozbiegu i wymyk odmyk. Dobra wiadomość jest taka, że weszło mi 3 razy więc mam to! :D Wygląda to beznadziejnie bo z rozbiegu i nie tak jak trzeba ale i tak się jaram :D Będzie tylko lepiej!

 

https://www.instagra.../p/BGCjU7NPpe7/ - pierwsza próba która wyszła!

 

Próbowałem też z miejsca bez rozbiegu i raz mi prawie prawie wyszło. Myślę, że w niedługim czasie zajarzę cały ruch i będzie poprawnie :) Do tego guma w drodze więc też na pewno sporo pomoże! Jakieś uwagi to pisać :) Będę poprawiał ;)

https://youtu.be/3pZXFM6cXis - najlepsza próba z miejsca.

 

 

Do usłyszenia!


  • 0

#88
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Wcześniej podbij kolana wraz z podciągnięciem - zrób to w najdalszym punkcie ( z bujania ), kolana Cę wyrzucą w górę i nie pozostanie nic innego jak, dosłownie, nakryć klatką drążek. Poćwicz zginanie kolan z jednoczesnym naciskaniem ramionami na drążek - taka sprężyna w tył i w przód. Gdy to opanujesz, przekręcisz nadgarstki w najwyższym punkcie i nakryjesz klatką drążek.

 

Ćwiczenie prawie identyczne jak z 2:40 tylko bez prostowania rąk po 'kopnięciu' kolanami

 


  • 0

#89
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

Spróbuj lepiej opanować bujanie bo nawet ten z miejsca zginałeś łokcie żeby się rozbijać, spróbuj bujać się barkami, tak bez zginania w biodrach i pozwól na większy zakres tego ruchu. W maksymalnym wychyleniu do przodu na ułamek sekundy nie wychylasz się bardziej ani nie spadasz w tym momencie zaczynasz podciągnięcia w górę, myślę, że to jest kluczem do wytworzenia najlepszego momentu pędu, u Ciebie widać, że jeszcze minimalnie za późno się podciągasz. 

Ale co by nie powiedzieć to już jesteś bardzo blisko i lada moment będziesz śmigał MU elegancko :)


Użytkownik JamesFranek edytował ten post 30 maja 2016 - 20:20

  • 0

#90
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Kurde ale mam parcie panowie :D Heh! Dzisiaj zrobię normalnego muscle upa i NIE WYJDĘ Z DRĄŻKÓW dopóki nie wejdzie! O! :)


  • 1

#91
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dzisiaj dupa :( coś mnie bark zaczął koleć po paru minutach treningu więc porobiłem lżejsze ćwiczenia i to by było na tyle. Nawet tego "bujania" nie mogłem poćwiczyć bo bark bolał w odchyleniu na plecy. Próbowałem też z gumą i to samo. Dam sobie 2 dni przerwy i zobaczę.

Do usłyszenia.
  • 0

#92
Berkano

Berkano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Kurcze a już czekałem na filmik z MU - odpoczywaj! :)


  • 0

#93
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Gorąca woda i lejesz na bark, kłuj go szczotką do włosów/grzebieniem żeby pojawiły się czerwone kropeczki na barku (pod skórą, a nie krew wypływająca na zewnątrz), krążenia barku i wznosy ramion w przód i w bok. Pomoże na pewno, na mnie działało wiele razy, tylko że ja nie przerywałem treningów, więc u ciebie łącznie z przerwą w treningach wiele to da. :)


  • 0

#94
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Wczoraj basen, sauna i bicze wodne na bark, żeby go zluzować. I dziwna sprawa. Zrobiłem sobie wieczorem trochę pseudo planche pushups i bark nie boli. Pływałem żabką w basenie i bolał :/ Ktoś ma pojęcie co to może być? Rotatory? Nie mam wrażenia, że to mięsień tylko coś w środku - tak jakby głęboko. Boli w określonych pozycjach i ruchach. Np. przy podciąganiu boli kiedy przechodzę z pozycji najniżej z wyprostowanymi rękoma do podciągania :/ Przeciążenie? czy może być kontuzja jaka? Dziś idę na drążki to zobaczę czy coś będzie lepiej.

https://www.instagra.../p/BGKfdfjvpWK/

Z góry dzięki za podpowiedzi.


  • 0

#95
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Jak boli, to chyba lepiej odpuścić niż sprawdzać czy jeszcze boli..


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#96
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów
Kup sobie masc konska chlodzaca. Do tego obejzyj film Jana Luki o regeneracji barkow i film wk z dr Biernatem o rotatorach barku.
  • 0

#97
Gromowładny

Gromowładny

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Jak boli, to chyba lepiej odpuścić niż sprawdzać czy jeszcze boli..

W końcu trzeba będzie sprawdzić czy sprawność wróciła. Delikatny powrót do ćwiczeń jest wskazany.


  • 0

#98
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Może za bardzo szarpiesz ruch podczas pływania? Z tego co wiem to przy żabce nie można z tym przesadzać, choć pewnie są alternatywne techniki.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#99
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Jeżeli podczas podciągania w fazie pozytywnej na początku boli bark to przynajmniej w moim przypadku było to za sprawą zbyt małego spięcia w barkach. Mi również pomogły z tym filmy Jana Łuki i codzienne zwisanie na drążku żeby wzmocnić bark. :)
  • 0

#100
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dzisiaj skupiłem się na barkach i zrobiłem piramidy. Wydaje mi się, że mam przyczynę bólu. Kuleje mobilność lewego barku, a przynajmniej tak mi się wydaje. Wziąłem kija i trzymając go na wyprostowanych rękach przekładałem go za siebie. Prawa ręka bez problemu natomiast lewa z lekkim bólem, dziwnym przeskokiem i odchyleniem. To samo zbadałem podciągając się mega powoli. W fazie pozytywnej na początku bark odchyla mi się w lewo i "przeskakuje". Myślę, że jak zacząłem pracować dynamicznie nad muscle up to to po prostu wyszło :) Dorzucę sobie jakieś ćwiczenia na mobilność i zobaczymy co z tego będzie. Jakieś ew. rady i uwagi to proszę :)

Dzisiejszy trening:
Podciąganie 1/2/3/4/5/4/3/2/1 mniej bo bolał bark
Przysiady bułgarskie 2/4/6/8/10/12/14/12/10/8/6/4/2
Dipy 2/4/6/6 przerwałem z powodu nasilającego się bólu barku

Do usłyszenia :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych