Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Serie czy powtórzenia,jak to jest?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz nie wyrobić z regeneracją na poszczególne ćwiczenia, chyba że sensownie to poprzeplatasz. Które książki masz na myśli jeśli można wiedzieć?


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#22
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów
Bo uważam ze może planem drabiny/10x5 osiągnął bym szybciej bądź lepiej dane cele..a książki którymi się posługuję to standardowo skazany,więcej niż bodybuilding,nagi wojownik. Z każdej po trochu próbuje tworzyć własne zdanie.

A nad planem zastanawiam się,gdyż przykladowo podciąganie wykonuje raz na caly tydzień, a wydaje mi się ze moglbym częściej (może błędne myślenie?)

Dość sensownie opisuje plan drabiny tutaj na forum jeden użytkownik i wzoruje się wlasnie na "więcej niż bodybuilding". Lecz jest to tylko na jedno ćwiczenie co wymuszalo by ćwiczenie codziennie aby zrobić wszystko na dany tydzień co chyba nie jest dobrym wyjściem na dłuższa metę.
  • 0

#23
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Jak masz dobry trening to raz w tygodniu wystarcza całkowicie. ;)
  • 0

#24
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów
To przeczy wszystkiemu co do tej pory wiem :)
Wiedziałem ze tak można,ale nigdy w to nie wierzyłem,dla mnie logiczne ze im więcej ćwiczę tym lepiej cos umiem "praktyka czyni mistrza" a tutaj trening raz w tygodniu ;)
  • 0

#25
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Mógłbyś podesłać link do wypowiedzi tego użytkownika na temat drabin? Mam wrażenie że to pominąłem, a muszę się upewnić ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#26
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów
Spojrzałem ze jest to dokladnie temat napisany przez ciebie, nie zorientowałem się wcześniej ;) o tutaj http://kalistenikapo...i-wytrzymałość/
  • 0

#27
Arte

Arte

    It's Not Over Until I Win

  • Użytkownik
  • 171 postów
  • LokalizacjaWrocław
Wydaje mi się że podzial treningi na push pull legs ABS i rozłożenie tego na pull legs
Push ABS i co drugi dzień i weekend wolny jest ok nie czuję zmęczenia bo jedna partia odpoczywa a później jeszcze weekend wolny.
Ale Musisz sam to sprawdzić

wysłano mobilne, Siła!
  • 0

“Whether you think you can, or you think you can't--you're right.” ― Henry Ford

 

Work until your idols become your rivals


#28
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Spojrzałem ze jest to dokladnie temat napisany przez ciebie, nie zorientowałem się wcześniej ;) o tutaj http://kalistenikapo...i-wytrzymałość/

 

Heh, jakiś czas temu pisałem też o drabinach, znajdziesz ten tekst na głównej stronie gdybyś chciał poczytać. Jeśli miałbyś też jakieś osobiste spostrzeżenia czy wnioski na temat schematu to pisz, chętnie poczytam.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#29
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów
A mam jeszcze pytanko-jak często zmieniać dany plan? Co miesiąc? Co dwa?
  • 0

#30
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Trenuj danym schematem tak długo jak długo przynosi efekty, nie trzeba go zmieniać co X tygodni. Dopiero w momencie znużenia lub braku efektów polecam coś zmienić. Oczywiście dodawanie serii czy powtórzeń to już inna bajka, wszystko zależy od periodyzacji.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#31
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów
Przeczytalem obydwa twoje tematy które poleciłeś lecz sa dla mnie zbyt skomplikowane do ułożenia a wiec zostaje przy obecnym :)
Pozdrawiam
  • 0

#32
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Są dosyć intuicyjne, kwestia praktyki i szybko załapiesz o co mi chodzi w tych artach.


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#33
mistrzu56

mistrzu56

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 40 postów

Witam ponownie!

 

Wraz z pogłębianiem wiedzy chciałbym zastosować plan ćwicząc jeden tydzień 6 razy w tygodniu, a w drugi tylko 3. Mozna tak?

Jeden forumowicz napisał taki według mnie sensowny plan:

Pn i czw pompki i przysiady, wt i pt podciąganie sr i sb wznosy nóg i mostek. 

A w następny tydzień podzielił by te same partie na 3 dni w tygodniu żeby troszkę się zregenerować. Trenował bym to systemem: 6 razy na tydzień-5x5,3 razy na tydzień 10x5.

Co spowodowało takie przemyślenia? Cwiczenie raz w tygodniu jednej partii to dla mnie za mało,zrobiłem znikomą progresję siłową,a tak jak tu niedawno wyczytałem do rozrostu jednak potrzeba troche tych treningów.

 

Wykonywałbym max 2 ćwiczenia na daną partie np.na podciąganie w piątek ustaliłbym tylko dwa ćwiczenia na ten ruch.


  • 0

#34
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Możesz spróbować, generalnie jest to metoda blokowa złożona z dwóch bloków (jeden z nastawieniem na wzrost siły, a drugi na wzrost masy mięśniowej i w drugiej kolejności siły).


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych