Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy można gubić tkankę tłuszczową i budować mięśnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Kolejny kij w mrowisko:

 

https://www.facebook...75720456139052/

Pozdrowionka.


  • 0

#2
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Kolejny kij w mrowisko:

https://www.facebook...75589066152191/

Pozdrowionka.

 

W końcu coś mądrego :D.  Moim zdaniem najlepszym sposobem na palenie tłuszczu nie są aeroby, ale intensywny trening siłowy, który indukuje wydzielanie hormonu wzrostu i podkręca metabolizm. Widzę po sobie, że w czasie 40 min treningu siłowego pocę się bardziej niż w trakcie 1,5 h na bieżni lub rowerze - to chyba świadczy o większej ilości generowanego ciepła, a ciepło nie bierze się z "powietrza" tylko ze spalania. Dla mnie oczywiste jest, że można jednocześnie palić tłuszcz i budować mięśnie. Oczywiście nie należy przy tym zapominać o diecie - bez niej wysiłek treningowy idzie w kosz.


Użytkownik bartnick edytował ten post 25 lutego 2016 - 11:44

  • 0

#3
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Moim zdaniem najlepszy na palenie tłuszczu nie są aeroby, ale intensywny trening siłowy

Zdecydowanie się pod tym podpisuje. :)


  • 0

#4
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Również. Nie wiem jak u Was, ale zauważyłem, że najbardziej pocę się podczas robienia nóg, szczególnie siłowo.


  • 0

#5
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dwa odważniki o odpowiedniej średnio-ciężkiej wadze i kompleksy - to zdecydowanie to co najskuteczniej z form treningu działa na spalanie. Nie wspominam o diecie, bo to oczywiste.


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#6
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Martwy+ przysiad ze sztanga- pistolet+ odważniki ( tak jak napisal novy ) i tłuszcz topnieje jak śnieg na wiosnę :D dlatego śmieszą mnie te treningi z Chodakowską:D
  • 0

#7
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Poniżej krótki filmik z wykonania ostatniej serii, trzeciej, programu z odważnikami kulowymi Kettlebell Muscle (waga kulek jak w opisie a liczba powtórzeń taka jak powinna być)

 


  • 1

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Bo ludziom się bardzo mocno wbiło w głowę te całe cardio, aero i inne 1,5 godzinne aktywności. Nie wytłumaczysz, że są prostsze sposoby, które nie naruszają tkanki mięśniowej, a wręcz ją jeszcze budują i wzmacniają :) Świat lubi wierzyć w to co robi piękna Pani z telewizji i skoro Ona tak ładnie wygląda to musi działać. A siłownie swoje zarabiają na bieżniach i orbitrekach :D


  • 0

#9
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Zgadza się, tłuszcz redukuje się w kuchni... Trening to tylko wspomagający bodziec.

Co do jednoczesnego budowa i redukowania teoria jest całkiem słuszna ale wprowadzić ją w życie to już zupełnie inna sprawa. Nie mówię o kimś kto ma BF na poziomie 12-15 % czy więcej. Tu zadziała dieta + w zasadzie każdy trening. Zabawa zaczyna się w granicach 8 % i niżej. Tu jednoczesne budowanie i redukowanie to ciężki temat.


  • 0

#10
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Noo ale tak na naszym poziomie redukcja z 8proc to już jakieś szaleństwo :D Cristiano Ronaldo ma 7 :P


  • 0

#11
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Podejrzewam że większość ludzi była by zadowolona z 8 % bf. Wystarczy zobaczyć jak to wygląda:)

https://m.youtube.co...h?v=tPdwKjudLT0

A co do bieżni. Po co komu bieżnię tak wgl ? xD jak można pobiegać normalnie i na to samo wyjdzie. Przy okazji pozwiedzasz trochę teren a nie tylko w ścianę się gapić i biegnąć w miejscu xD tak samo te wszystkie maszyny. Masakra jakaś:D
  • 0

#12
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Z pewnością.

Jest to do zrobienia na samej diecie i treningu i przez jakiś czas daje się to nawet utrzymać ale chciałbym zobaczyć jak autor tego tekstu buduje masę, utrzymując jednocześnie zbliżony do filmowego poziom BF, nie mówię już o redukowaniu. U mnie problemy pojawiają się gdy przekraczam 10 %. Żeby zejść niżej liczę wszystko co się da, węgle bardzo ograniczam a i tak ciężko to idzie. Trzeba czasu.

Można oczywiście wspomóc proces spalaczami i w moim środowisku dużo osób tak robi ale da się też bez. Trwa to o wiele dłużej ale jest do zrobienia. Nie wyobrażam sobie budowania wtedy masy. 

Przy BF w granicach 12 - 20% można wszystko ;)


  • 0

#13
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Soldier, w związku z powyższym pytanie: jak myślisz, czym spowodowana jest ustabilizowana waga lub wahania pomimo zmniejszonego zapotrzebowania i spożywaniu węglowodanów na poziomie poniżej 30g? Taki przypadek mnie spotkał i nie wiem jak go ugryźć. Z jednej strony chodzi mi po głowie dorzucenie do pieca lub obniżenie ilości białka na rzecz tłuszczów. Trening typowo z masą ciała (nawet napisałem jaki teraz będzie) a dodam, że poziom BF jest w granicach 20%.


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#14
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Niski poziom BF u osób aktywnych fizycznie to wg różnych źródeł 6-15 % w przypadku mężczyzn. Myślę, że wagę i poziom BF organizm dostosuje praktycznie sam do trybu życia jaki prowadzi. Mam na myśli dosłownie wszystko dietę, sen, trening, stres, aktywność umysłową i wiele innych czynników.

Wg mnie ustabilizowana waga to optymalna waga organizmu dostosowana do aktualnego tryby życia więc zmieniając np. dietę, ilość i rodzaj treningu możemy próbować tą wagę obniżyć. Tak mniej więcej to widzę...


  • 0

#15
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa
Co zatem próbowałbyś zmienić na początek?
  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#16
soldier

soldier

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 166 postów

Trudno powiedzieć. Musiałbyś przeanalizować dietę i trening. To zależy ile czasu jesteś na deficycie i jaki rodzaj treningu wykonujesz. Często organizm dostosowuje się do zmniejszonego zapotrzebowania i rodzaju treningu i wszystko zatrzymuje się w miejscu. Organizm po prostu oszczędza, metabolizm spowalnia.Trzeba wtedy kombinować z ucinaniem zmianami treningu itd. Stąd systematyczne ucinanie kalorii w dietach redukcyjnych. Czasami pomaga podbicie bilansu i zmiana treningu. To takie najczęstsze przyczyny i reagowanie. Trudno mi powiedzieć bo to takie w pewnym sensie wróżenie z fusów.


  • 0

#17
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Co zatem próbowałbyś zmienić na początek?

 

Może ćwiczenia statyczne po dynamicznych? Tutaj jest coś wspomniane na ten temat http://gimnastycy.pl...k-hollow-body.

 

Z mojego małego doświadczenia mogę potwierdzić, że ćwiczenia izometryczne dają nieźle popalić - ja pocę i grzeję się przy nich niemiłosiernie :D.


Użytkownik bartnick edytował ten post 25 lutego 2016 - 16:31

  • 0

#18
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Jeżeli są to ćwiczenia pod figury to najpierw statyka, a później dynamika. Natomiast jeżeli chodzi o statykę jako plank czy wall sit to zgadzam się - po ćwiczeniach dynamicznych będą super wyciskać pot.


  • 0

#19
bartnick

bartnick

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 95 postów
  • LokalizacjaZąbkowice Śląskie

Poniżej krótki filmik z wykonania ostatniej serii, trzeciej, programu z odważnikami kulowymi Kettlebell Muscle (waga kulek jak w opisie a liczba powtórzeń taka jak powinna być)

 

 

I tak się właśnie pali tłuszczyk :D Ja na razie dostaję w kość przy jednej kulce 30 kg :huh: (przysiady i MC). Może kiedyś złapię się też za dwie :).


  • 0

#20
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Trudno powiedzieć. Musiałbyś przeanalizować dietę i trening. To zależy ile czasu jesteś na deficycie i jaki rodzaj treningu wykonujesz. Często organizm dostosowuje się do zmniejszonego zapotrzebowania i rodzaju treningu i wszystko zatrzymuje się w miejscu. Organizm po prostu oszczędza, metabolizm spowalnia.Trzeba wtedy kombinować z ucinaniem zmianami treningu itd. Stąd systematyczne ucinanie kalorii w dietach redukcyjnych. Czasami pomaga podbicie bilansu i zmiana treningu. To takie najczęstsze przyczyny i reagowanie. Trudno mi powiedzieć bo to takie w pewnym sensie wróżenie z fusów.

No właśnie, cieżko. Będę musiał przeanalizować całość i jakieś kroki podjąć. Może na początek trochę wymachów pójdzie w ruch z jakimś "ciężkim dodatkiem".

 

Może ćwiczenia statyczne po dynamicznych? Tutaj jest coś wspomniane na ten temat http://gimnastycy.pl...k-hollow-body.

 

Z mojego małego doświadczenia mogę potwierdzić, że ćwiczenia izometryczne dają nieźle popalić - ja pocę i grzeję się przy nich niemiłosiernie :D.

Ruszam z planem 5x5x5 i po każdej sesji chcę robić przynajmniej wymachy z kulką 24-32kg. Nie wiem gdzie i w jakiej formie miałbym jeszcze wcisnąć statykę, ale wezmę to pod uwagę i może coś się uda z tym zrobić.

 

Jeżeli są to ćwiczenia pod figury to najpierw statyka, a później dynamika. Natomiast jeżeli chodzi o statykę jako plank czy wall sit to zgadzam się - po ćwiczeniach dynamicznych będą super wyciskać pot.

Trening na siłę, nie statykę.


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych