Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dziennik treningowy na rok 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
350 odpowiedzi w tym temacie

#301
Berkano

Berkano

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 86 postów
  • LokalizacjaLubuskie
Nie no nie mogę. Udajesz jakiegoś męczennika i wstawiasz zdjęcie statyk :D Każdy potrafi nagrać film i wyciąć klatkę :P Niemniej jednak szacun za aparat :)
  • 0

#302
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
I z wami tak jest zawsze. :) Nie musicie mi wierzyć, zwisa mi to.
  • 0

#303
Dipsiarz

Dipsiarz

    Pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas!

  • Bywalec
  • 586 postów

siedzi elegancko, ciśnij dalej :D


  • 0

#304
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

A na ziemi czemu nie ćwiczysz? boisz się o nadgarstki? bo że trudniej to wiem :D


  • 0

#305
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
A na ziemi czemu nie ćwiczysz? boisz się o nadgarstki? bo że trudniej to wiem :D


No na ziemi fulla nie zrobię pewnie. Też ćwicze ale jak wtedy zrobić zdjęcie? Ktoś musiałby leżeć żeby było widać z boku jak robię planche. :D O nadgarstki sie nie boje bo wzmacniam je codziennie.
  • 1

#306
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Fajny planche, ale zapytam, czemu specyficznego garbika nie robisz?

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#307
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Robi, większość właśnie przesadza z tym garbikiem :P


  • 0

#308
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Jak dla mnie to nie zastosował rotacji miednicy w dół oraz nie podniósł nóg a wszystko inne spoko ;p


  • 0

#309
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Moje błędy to PPT (posterior pelvic tilt) i nogi ciut za nisko, garbika robię, ale przynajmniej w fullu nie mam jeszcze na tyle siły żeby był on wyraźniejszy, w straddle normalnie zachowuję barki ściągnięte w dół i do przodu, może na zdjęciu nie widać tego za dobrze, za jakiś czas postaram się o filmik bądź lepsze zdjęcie z perspektywy bokiem. ;)

 

No i bez cechy gimnastycznej (paluszki), ale to dlatego że bałem się że ściany dotknę bo trochę za blisko te poręcze były jednak. xd


  • 0

#310
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Przy planche wiem że barki muszą iść do przodu ale jeszcze ściągnięte? nie wiedziałem, wprowadzę to xd
nie no to nie możliwe by jednocześnie zrobić hollow i ściągnąć łopatki XD


  • 0

#311
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Kto mówi o ściągniętych łopatkach? Łopatki w protrakcji a barki ściągnięte w dół.
  • 0

#312
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Osiągnięcia z ostatnich dni:

 

  • Przejście z front levera na wewnętrznej części przedramienia do normalnego front levera (nie umiem tego inaczej wytłumaczyć, za niedługo dam filmik to ogarniecie jak coś :D)
  • Przejście z front levera na ugiętych do normalnego front levera
  • One arm front lever na ugiętej ręce, niezła pozycja ciała, trzymam z 3-4 sekundy na świeżo, więc źle nie jest
  • Wchodzenie do front levera po "schodkach" na prostych rękach przez cały czas + przytrzymanie potem kilka sekund w fullu
  • X grip full front lever i inne łatwiejsze rzeczy związane z frontem

Wszystko potwierdzę jednym dłuższym filmikiem bądź kilkoma krótszymi filmikami w zależności od tego czy będzie mi się chciało to sklejać w jeden filmik czy też nie. Ogólnie front lever to coś w czym czuję moc od dłuższego czasu także ciągle zaniedbuje treningi pod planche (a mimo tego jest progres xd). Front niby jest mniej imponujący, ale to w nim mogę sobie pozwolić na fajne kombosy bo mam na nie siłę, więc lubię ten element bardziej niż planche które u mnie kuleje w porównaniu do fronta, bo tylko potrafię trzymać straddle i fulla, a o kombosach w planche póki co mogę tylko pomarzyć. :P


  • 0

#313
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Jak już umiesz fronta i planche to teraz tylko ogarnąć kółka, nauczyć się iron crosa i robić kombosy z kosmosu. Azariany, dawtyany, nakajamy i inne pierdoły :D
  • 2

#314
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Ja te elementy i kombosy robię tylko dla własnej satysfakcji, a nie dla jakiś zawodów czy coś, bo w planach nie mam nawet za kilka lat wzięcia udziału w zawodach we freestyle'u. Jak mi się spodobają kółka to może coś na nich porobię, ale na razie nie mam na nie kasy i tak więc nic nie planuję co będzie potem. :P Elementy to tylko dodatek do moich treningów bazy, to na bazie się skupiam bardzo, bo chciałbym właśnie kiedyś wystartować w zawodach w bazowych ćwiczeniach z obciążeniem i bez, myślę że 20 podciągnięć z 20 kg. z deadstop'em to niezły wynik, a na pewno do 27 kwietnia (wtedy miną 2 lata treningów!) się to znacznie poprawi, więc chciałbym gdzieś w okolicach kwietnia właśnie jakieś zawody ogarnąć czy coś, pierwszy nie będę, ale wystartować i tak bym chciał. :D

 

Gdybym planche umiał tak dobrze jak fronta to może na ten freestyle też bym się zdecydował, ale jak na razie długa droga przede mną żeby robić planche w x grip albo jakieś nawet najłatwiejsze kombosy. Myślę, że to przez braki w handstandzie (nie umiem nadal xd) i HSPU (nie mam ich w planie treningowym, a umiem już zrobić ich kilka). Muszę poważnie pomyśleć o zmianach w planie żeby barki wzmocniły się pod to planche, ale na pewno nie zrobię tego kosztem treningów bazy, więc coś tak myślę o dodaniu HSPU do treningów. Plan będę zmieniał dopiero 1 stycznia (fajna data na zmianę planu :P) więc mam jeszcze trochę czasu żeby ułożyć coś konkretnego i przemyślanego. ;)


  • 0

#315
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Mateusz, co do protrakcji to mi pomyliło i przeczytałem ściąganie łopatek w dół zamiast barków, sorry. Co do Twojego progresu jest wielki, szacunek, jestem pewny, że zasługą tego jest Twoja baza, tyle podciągnięć i dipów robi swoje. Mówiłeś o tym, że robisz 100 podciągnięć z 20 kg, ja dziś zrobiłem;
Szeroki nachwyt + 24 kg 4,3,2,4,3 oraz wąski podchwyt  + 24 kg 5,4,3,3,3 i stwierdzam, że jeszcze sporo mi do Ciebie brakuje ale dam radę, za to jestem coraz lepszy w martwym ciągu i dipach, dziś martwy ; 100 kg 5,8,6 i 140 kg z pasem (rekord) 4,2 oraz dipy 20 kg 7,7,10 i 30 kg 6, teraz dochodzi chelleng, mam do wykonania 526 hspu pełno zakresowych przy ścianie, także rozbije sobie to na kilka trenigów, polecam ;DD
 


  • 0

#316
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Baza mi na pewno wiele daje, podciągnięcia i dipy z obciążeniem dają mi power we front leverze, czuję, że jak dodam HSPU to planche się znacznie poprawi. No nadal robię 2,4,6,8 x 5 a potem dropset z 20 kg. 8 powtórzeń i kolejny dropset już bez obciążenia 12 powtórzeń, bez żadnych przerw te dropsety, czyli łącznie 120 powtórzeń wychodzi nawet także nie jest źle chyba. xd Jest dobrze z 24, ja bym na twoim miejscu zainteresował się drabinami, one dają prawdziwą wytrzymałość, bo robię niby maks. 8 powtórzeń w drabinie, ale te małe przerwy na prawdę budują wytrzymałość, bo jak z ciekawości jakiś czas temu robiłem trening 10x10 z 2-3 minutowymi przerwami to nawet nie poczułem zmęczenia, a kiedyś na pewno bym tyle nie zrobił z 20 kg. i to jeszcze bez żadnego zmęczenia, czułem się tak świeżo że jeszcze z kilka serii po 10 bym zrobił. Drabiny są po prostu świetne i w nowym roku na pewno nie porzucę tego schematu. Zastanawiam się tylko nad zmianą obciążenia na np. 30 kg. bo tak kiedyś sobie planowałem, że dążę do 100 powtórzeń z 20 kg.,a potem dodaję kg. i znowu do 100, póki co do końca tego roku jeszcze pomęczę te 20 kg., już się na prawdę oswoiłem z tym ciężarem i jest on dla mnie leciutki. O tyle mam problem z dodaniem kg. bo mam tylko 2 talerze po 10 kg, a reszta po 5 jest, a te kilka talerzy między nogami denerwuje, więc wolałbym żeby było ich jak najmniej ale o jak największej wadze. Oczywiście mam ok. 300 kg. z tej siłowni brata co kiedyś pisałem, ale to jest tak, że on ma masę takich byczych talerzy (w ciul duża średnica jest) o wadze 25 kg., a z taką średnicą tych talerzy to już w ogóle niewygodnie by mi było. Wszystko jest jeszcze do dopracowania. :D

 

Dzisiaj zainspirowałem się Igorem Kowtynem i zrobiłem sobie dynamiczne podciągnięcie podchwytem, potem będąc w powietrzu złapanie drążka nachwytem i przytrzymanie full front levera, no i potem jakieś kilka 3/4 podciągnięć we front leverze (3/4 - mam na myśli zakres, trzy czwarte, a nie 3-4 powtórzenia xd). Nie wiem jak mam zwiększyć zakres tych podciągnięć, wydaje mi się że to nie tylko od siły zależy, bo takich 3/4 jestem w stanie zrobić z 5, ale ani jednego nie mogę zrobić takiego żeby chociaż do połowy się podciągnąć,a przytrzymać fronta na ugiętych lajtowo umiem więc nie ogarniam o co chodzi z tym zakresem. :D

 

Wracając do ciebie Bejek, w martwym jest dobrze, dojdziesz do 200 to już będzie coś (wiem, bo jak brat kiedyś robił 210 na powtórzenia to sterydy z siłowni się na niego patrzyli takim pytającym wzrokiem "co on ku**a bierze" XD), ja nie mam miejsca w planie na tego typu ćwiczenia ani nie mam tyle czasu żeby robić więcej ćwiczeń na treningach także niestety muszę sobie odpuścić, a wiem że martwy i np. wyciskanie żołnierskie to bardzo fajne ćwiczenia budujące siłę przydatną w street workout. ;) Propsy ziomeczku, motywujmy się wzajemnie i za kilka lat się spotkamy na jakiś zawodach będąc kozakami. :D


  • 1

#317
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Hej, piękny progres, graty : )

 

Ja ostatnio wróciłem do planche i też zanotowałem największy progres w życiu, może nie taki jak Twój ale cieszy mnie : )

 

Powiedz mi ile robiłeś sek adv tuck jak zacząłęś przechodzić do straddle ?

Ja na świeżo zrobię 10s adv tuck i umiem przejść z tuck do rozkroku i przytrzymać powiedzmy 0,5-1s :D Trochę dłużej przytrzymam jak trochę ugnę nogi w kolanach w rozkroku.

 

Zastanawiam się czy katować adv tuck dalej np do 20sek czy robić już tylko próby straddle.

 

Generalnie bardzo polecam sylwetkę gimnastyczną mianowicie leżenie przodem nogi do góry tyle, że w rozkroku, wydaje się łatwe a dla mnie było dosć trudne na początku utrzymywałem 20sek, teraz >30 w ciężkich butach (0,6 kg każdy) i to chyba uleczyło mój słaby element łańcucha bo progres w planche leci jak szalony :D


  • 0

#318
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Chillout to spróbuj taką sylwetkę jak mówisz tylko ugnij nogi w kolanach. Mrówek na seminarium jak to zarządził to wszyscy umierali :)
Ja preferuję metodę dominika sky. Po co pieprzyć się z długimi holdami. To jest syf. Dużo kilku sekundowych serii. Od dawba to stosuję na streddle na gumie. A czas w adv.tuck rośnie. Spróbuj
  • 1

#319
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Ugiąć w sensie łydka idzie do góry czy w bok ? Podejrzewam, że to drugie bo właśnie spróbowałem ale spytam :D


  • 0

#320
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów
Chodzi mi o takie half lay w rozkroku :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych