Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Stożek rotatorów.

bark kontuzja stożek rotatorów mięśnie ból

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1
DazyZ

DazyZ

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Witam, trenuję kalistenikę od około roku, a na grudzień 2015 roku założyłem sobie cel - Front lever, 10 HSPU brzuchem do ściany.

 

Wszystko szło pięknie do piątku tego tygodnia. Podczas rozgrzewki przy krążeniu ramionami wystąpił u mnie ból w barku, przestałem ćwiczyć. Nasmarowałem i dałem barkowi odpocząć, lecz nie widzę znacznej poprawy od tamtego dnia. Ból występuje przy :

- Pozycji ramion i lekkich skrętach jak w załączniku.

- Przy robieniu pompek i ruchach tego typu z większym wychyleniem łokci w tył

- Przy ćwiczeniu w którym ręce mam uniesione na wysokość barków zgięte w łokciach do 90 stopni, przy obrocie w dół w najniższej fazie ruchu

- Mając wyprostowana rękę wzdłuż na wysokość barków podczas odkręcania pięści tak jakby przed siebie, gdy znajduje się ona skierowana w dół.

 

Ból jest przy przyczepach mięśni z boku i przodzie barku. Co ciekawe ból nie występuje przy krążeniach ramion, takich najzwyklejszych, trzymaniu fronta, podciąganiu czy pompek w wychyleniu, albo w staniu na rękach. 

Nadmienię, iż problemy ze stożkiem rotatorów mam już od dawna, lecz ta kontuzja mocno mnie wystraszyła, ponieważ ból wystąpił na rozgrzewce.. I nie wiem co robić

1. Kontynuować treningi wyżej wymienionych elementów i odpuścić te, w których występuje ból?

2. Pójść do lekarza? Niestety ortopeda w moim mieście niezbyt lubi nawet obadać ramię... A prywatnie.. hm.. daleko :) Publiczny nie zleci prześwietlenia czy tego typu rzeczy, lecz tak jak ostatnio, powie by odpocząć 3 miesiące i smarować maścią przeciwbólową, a najlepiej to rzucić sport :) 

 

Chciałbym kontynuować treningi i wykurować bark, a gdy ból ustąpi robić ćwiczenia w celu wzmocnienia stożka rotatorów, ale...

Boję się, że to może być coś poważniejszego, jak myślicie?

Załączone pliki


  • 0

#2
JPawel

JPawel

    JPawel

  • Redaktor
  • 38 postów

Skoro miałeś już problemy to powinieneś wiedzieć, że natury nie oszukasz. Jesli tego porządnie nie wyleczysz problem będzie wracał, i będzie coraz gorzej.

 

Poszukaj dobrego fizjoterapeuty, najlepiej takiego który pracuje ze sportowcami zawodnikami/amatorami. Jesli jeden nie pomoże idziesz do drugiego, innego wyjścia nie ma. Life is brutal...


Użytkownik hs408pi6d edytował ten post 21 grudnia 2015 - 21:36

  • 0
http://Muscle-Spirit.com - MOJE spojrzenie na Kulturystykę Naturalną i Trening Siłowy

#3
DazyZ

DazyZ

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów
Niestety masz rację :( zdawało mi się, że w miarę go wyleczyłem, po dwóch tygodniach lekkich treningów, odpoczynku ból zniknął całkowicie, zacząłem wchodzić w treningi, robić kolejne rekordy, a tu nagle bum.. Bark znowu boli.. Już nie tak mocno jak wtedy, może 1/6 bolu sprzed 2 tygodni, lecz boli.. To chyba będzie moje ostatnie podejście do tego, by naprawić go samodzielnie :) poczekam aż ból odejdzie, na treningach wyłączę ramiona,a jedynie będę wykonywać ćwiczenia na wzmocnienie stożka rotatorów. Jeżeli ból powróci znowu,zostaje mi tylko fizjoterapeuta, bo jak mam rozumiec, lekarz publiczny / ortopeda nic nie pomoże? :P
  • 0

#4
majlo

majlo

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 200 postów
Tez miewam takie bóle w barkach, ale ignoruje je i jak juz sie wkrece w trening to o nich zapominam i jest wszystko dobrze. Ale jesli naprawde jest cos nie tak to sprobuj udać sie do fizjoterapeuty, na pewno szybciej przywróci Cie do zdrowia niz sam odpoczynek. Przede wszystkim unikaj lekarzy pierwszego kontaktu albo w szpitalu. Takich klientów w Polsce nie brakuje, ktorzy wsadzilbys Ci najlepiej 2 rece w gips nawet bez diagnozy. Pozdro i zycze zdrowka

Użytkownik majlo edytował ten post 05 stycznia 2016 - 11:57

  • 0

#5
DazyZ

DazyZ

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Niestety.. Tacy nasi lekarze :) Ból w barku zszedł prawie całkowicie, zacząłem wykonywać dużo ćwiczeń rehabilitacyjnych, z gumami i pół kilogramowymi odważnikami ;) Zdecyduję się, by naprawić go i wzmocnić, zobaczymy co z tego wyjdzie :D Jeśli ktoś ma jakieś przeżycia z barkami, niech się udziela ! Chętnie przeczytam, dowiem się czegoś nowego z doświadczenia innych, może jakieś ćwiczenia? :)


  • 0

#6
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz
Gdy już ból ustąpi polecam wykonywać zestaw ćwiczeń wzmacniających barki od Jana Łuki, mi pomogło. I pamiętaj, barki są twoim priorytetem w rozgrzewce, od czasu kontuzji same barki rozgrzewam 6-7 minut, bo boję się o kolejną kontuzję. Treningi odpuść, jedynie jakieś lekkie ćwiczenia rehabilitacyjne na barki, ale tylko do momentu dopóki nie czujesz bólu. ;) Więcej powiedzą ci bardziej doświadczeni koledzy.<br /><br />@edit: Sorki za bezsensowny post, nie doczytałem ostatniej odpowiedzi i nie wiedziałem, że już robisz te ćwiczenia które polecam (rehabilitacyjne i na wzmocnienie barków). :P

Użytkownik Mateusz01 edytował ten post 07 stycznia 2016 - 23:50

  • 0

#7
DazyZ

DazyZ

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Cześć ! Minął już tydzień, treningi wykonywałem bardzo ostrożnie, jednak intensywnie, tak jak powiedziałem :D Podciągnięcia z obciążeniem, nawet dipsy, po pewnym czasie pompki, brzuch na drążku etc. ale jak ognia unikałem stania na rękach :D Dodatkowo rozciąganie barków Trifectą i właśnie te ćwiczenia. Efekt? Bark już praktycznie nie boli :D :) Mam teraz w planie, od poniedziałku ( więc jeszcze 3 noce regeneracji ) stanie na rękach przy ścianie, od ~środy stanie na rękach bez ściany, jakieś pompki na barki, ale z nogami na ziemi, tak by powoli wracać od tej kontuzji :) A po tym tygodniu wracać do pompek w staniu na rękach. Co ważne, ćwiczenia na barki dalej będę wykonywać, tylko zwiększać obciążenie o pół kilo, tak by w wymachach na boki dojść do ok. 3 kg, a w ćwiczeniach mocno na rotatory do 1.5kg/2kg :) 

 

Mateusz01. Ja jednak doszedłem do wniosku, że nie warto psuć sobie treningów, przy których bark jest praktycznie nie obciążony i spróbować tak jakby "obejść ten bark dookoła" :) Bardzo dużo pomógł mi temat użytkownika Luko : http://kalistenikapo...-z-kontuzjami/

Oraz ten artykuł : http://www.fabrykasi...y-z-rotatorami/

 

Wykonuję dużo treningów pleców/brzucha, wzmacnianie palców czy nadgarstków, czyli to co zostało zaniedbane przez miłość do stania na rękach :D

 

Liczę oby każdy w przyszłości, który będzie przeglądać ten temat, znajdzie swoją drogę na walkę z tą wredną kontuzją :D 

 

Odezwę się za tydzień ! :D


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: bark, kontuzja, stożek rotatorów, mięśnie, ból

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych