Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy coś urośnie? Dziennik treningowy na 6 tygodni!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#101
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Moim zdaniem masz już naturalną krzepę;) z tego co się orinetuje jeszcze niedawno ćwiczyłeś tylko ze skazanym i zaczynałeś od pierwszych kroków a takie wyniki siłowe że masakra :) marnowałeś sie przez ten cały czas robiąc te pierwsze kroki. Moim zdaniem masz predyspozycje do treningu siłowego:)
  • 0

#102
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Dzięki wielkie! Aż z sentymentem wróciłem do 1 strony mojego dziennika treningowego:

Załączony plik  tmp_17874-20160111_2058341145778679.jpg   366,12 KB   41 Ilość pobrań

Pamiętam, że te pompki o ścianę dociągnąłem ledwo ledwo do tych 12, a na drugi dzień tricki umarły na ament 😂 Pocieszam się tym, że każdy od czegoś zaczyna. Poważnie dzięki wielkie za komentarz. To naprawdę pozwala mieć motywację do dalszej pracy na maksymalnym poziomie! Piona ;)
  • 0

#103
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
A korzystałeś w pierwszych krokach z technik z nagiego wojownika- korkociąg, wysokie napięcie, oddech siły itd. ? :) bo jak tak to mam wytłumaczenie skąd taki progres siłowy i że warto trenować z małym obciążeniem ale idealnie technicznie i na pełnej spinie i na kontrolowanym oddechu bo wtedy człowiek sie uczy wykorzystywać w późniejszych etapach gdy jest naprawde duże obciążenie. Sam teraz się cofnąłem do tyłu i robię zwykłe podciaganie nachwytem codziennie- smarowanie gwintów ale za to staram się jak najmocniej napinać wszystkie mięśnie i kontrolować oddech, chociaż mógłbym na spokojnie dowalić ciężaru:) myślę że pozwoli mi to zbudować większą siłę niż jakbym dowalił ciężaru i robił bezmyślnie. :)
  • 0

#104
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Przyznam, że koncepcja niecodzienna (dziwna?) - robić to samo ćwiczenie 10x5 i 5x10,ale efekty są, więc się zamykam :-)

Przeklikałem fotki na instagramie i elegancko pojechałeś! :-)

Mam nadzieję, że kolejny dziennik będzie, albo w tym będziesz kontynuował..

 

Siła!


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#105
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

 

A korzystałeś w pierwszych krokach z technik z nagiego wojownika- korkociąg, wysokie napięcie, oddech siły itd. ?

Jeszcze nie czytałem nagiego wojownika :) Niedawno kupiłem i zamierzam jak tylko skończę obecnie czytane książki ;) Jeśli chodzi o same ćwiczenia to starałem się je robić według wszystkich rad Wade'a czyli powoli i dokładnie. Ja nie uważam przejścia wszystkich pierwszych kroków za czas stracony (no ew. krok 1 w podciąganiu) bo mam wrażenie, że odpłacają mi się one w tej chwili dobrym przygotowaniem różnych partii mięśniowych na większe obciążenia i stawów przede wszystkim. Z grubsza czuję się jak ten drugi z dwóch porównywanych przez niego ćwiczących kolesi. Ten, który się nie spieszył ;)

 

 

Przyznam, że koncepcja niecodzienna (dziwna?) - robić to samo ćwiczenie 10x5 i 5x10

Wiesz co jest to o tyle rozsądne, że zawsze to zmiana bodźców dla mięśni co tydzień więc nic niedobrego nie ma prawa z tego wyniknąć :) Jeśli chodzi o dziennik to raczej na pewno założę kolejny wraz z kolejnym planem za tydzień ;)

Dzięki za miłe słowo! Piona!
 


  • 0

#106
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Ktoś już testował na forum koncepcję naprzemiennego wykonywania 10x5 i 5x10 ale w jego przypadku nie przyniosło to zakładanych rezultatów - cieszę się że u Ciebie jest inaczej. Poza tym jeśli chce się tak kombinować to trzeba znać swoje ciało aby wiedzieć, jakie ćwiczenia dopasować do obydwu tych planów. Czekam na nowy dziennik ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#107
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

5x10 lżejszego wariantu pompek i 10x5 cięższego - to na logikę zrozumiem. Inne bodźce.
Tutaj jest to samo ćwiczenia 5x10 i 10x5 - stąd moje zaskoczenie.

Ważne, że rezultaty są jak należy!


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#108
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej!

Dzisiaj zaszalałem i postanowiłem odejść trochę od treningu i wykorzystać kółka. Jechałem 10x5 w podciągnięciach pełnych. Uznałem, że czas wyjść z podciągnięć australijskich ;) Nie wszystko weszło ale jestem bardzo zadowolony! Czuć moc po takim podciąganiu na kółkach! Przysiady bułgarskie też zarzuciłem i postanowiłem ćwiczyć lewą nogą normalne pistolety, natomiast prawą póki co negatywy (jak schodzę mam kontrolę) bo poderwać się jeszcze nie dam rady. Trening mnie zjechał dość poważnie i pojawił się dość spory pot więc uznaję to za bardzo dobrą drogę :)

Pistolety lewa noga (pełne)          5/5/5/5/5/4/4/4/4/4
Pistolety prawa noga (negatywy) 5/5/5/5/5/5/5/5/5/5
Podciąganie na kółkach (pełne)   5/5/5/5/4/4/4/3/3/3
Wznosy nóg                                 16/10/10

Wznosy dość cienko ale byłem już tak styrany pod koniec, że nie dałem rady więcej. Uda mnie pieką do tej pory :D

https://www.instagra.../p/BAfFtINvpag/

Do usłyszenia w piątek już po raz ostatni! W sobotę zrobię zdjęcia, pomierzę się i wrzucę wszystko wraz z podsumowaniem tych 6ciu tygodni.

 


  • 0

#109
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Z niecierpliwością czekam na końcowe podsumowanie😊
  • 0

#110
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Jak tam, bo też jestem ciekawy!? :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#111
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej hej!

Wczoraj zrobiłem normalnie ostatni trening ale niestety nie miałem czasu na wpis. Jutro napiszę całe podsumowanie bo dziś też biegam po mieście :)
  • 0

#112
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

PODSUMOWANIE!! Tak więc zacznę od wymiarów:

WAGA: +0,2kg
BICEPS: +1cm
KLATKA: +5,5cm
PAS: -0,5cm
UDO: +2cm (lewe) - +2cm (prawe)
ŁYDKA: +1cm (lewa) - 0cm (prawa)

Ciało: 2 Tygodnie temu zmieniłem sposób żywienia więc nie sugerowałbym się wagą jednak zapisałem ją mimo wszystko. Jak widać biceps, klatka, uda oraz łydki zwiększyły swoje rozmiary - natomiast w pasie ubyło. Upatruję tutaj efekt zmiany żywienia oraz to, że mimo wszystko mam jeszcze trochę fatu do spalenia - tak więc to pewnie nastąpiło :) Jak widać też najbardziej zwiększył się obwód klatki piersiowej. Na zdjęciach niżej będzie można zauważyć, że to nie tyle urosła sama klatka co plecy. Największa widoczna dla mnie zmiana. Kolejną zauważalną zmianą jest triceps - również widać na zdjęciach. Generalnie mam wrażenie, że wszystko po troszku się uwypukliło. Lepiej wyglądam i czuję się również lepiej.

Siły niestety nie zmierzyłem w żaden sposób przed podjęciem się tego planu jednak subiektywnie mogę stwierdzić, że rośnie ona bardzo bardzo szybko. 6 tygodni temu nie byłoby mowy o pompce wspomaganej na 1 ręce. Dzisiaj jestem w stanie wycisnąć 1 powtórzenie pompki na 1 ręce (takiej z nogami szeroko). Podciągnę się również na 1 ręce trzymając drugą za nadgarstek. Zyskałem pewną kontrolę przy negatywie hspu aż do momentu jak głowa dotknie ziemi. Jeśli chodzi o klasyczne podciągnięcia na kółkach to potrafię je wykonać bardzo powoli i z absolutną kontrolą nad techniką. To tak z grubsza. Siły przybyło mi bardzo zauważalnie i to również niewątpliwy plus tego planu!

Wytrzymałość również poszła do przodu bo przeskoczyłem z maksymalnie 6 powtórzeń podciągania na 9 (właściwie rekord pobiłem wczoraj). Reszty nie "mierzyłem" niestety. Jeśli chodzi o pompki czy pistolety to mam wrażenie, że jestem na takiej samej maksymalnej liczbie powtórzeń ale nie powiem na 100% bo zwyczajnie tego nie sprawdziłem.

Jeśli chodzi o plan od strony techniczno-psychicznej to jest on bardzo fajny i przyjazny. Dzięki temu, że zmieniałem system z 5x10 na 10x5 co tydzień nie dopadła mnie na żadnym etapie "nuda". Co tydzień jest wrażenie nowego wyzwania i to trzyma bardzo wysoki poziom skupienia w trakcie ćwiczeń. Czasowo też wychodzi bardzo fajnie bo trening waha się od 35-50 minut w zależności jak długie przerwy stosujemy i jak wolno robimy powtórzenia. Mi wychodziło średnio 42 minuty na trening. Jedyne na co moim zdaniem trzeba zwrócić uwagę to na utrudnienia. Siła rośnie dość zauważalnie więc nie ma potrzeby trzymać się jednego ćwiczenia przez cały cykl. Warto przeskoczyć na trudniejszy wariant kiedy już się czuje, że ćwiczenia robią się łatwe. Powtórzenia i serie zostawiłbym w spokoju bo moim zdaniem są dobrane idealnie.

Plan ogólnie polecam na pewno średniozaawansowanym, którzy są już lekko obyci z ćwiczeniami kalistenicznymi. Nie polecam raczej początkującym bo jest to dość intensywny plan do którego trzeba być już fizycznie przygotowanym. 

Tak więc dziękuję jeszcze raz wszystkim za czytanie tego dziennika. Dziękuję za porady i wszystkie dobre słowa, które pojawiły się w trakcie. To był pierwszy raz w życiu jak próbowałem się dzielić moimi treningami w takiej formie i powiem, że to bardzo motywująca rzecz :) Niżej wklejam 4 zdjęcia z przed i po:

Załączony plik  Biceps.jpg   26 KB   71 Ilość pobrań
Załączony plik  Bok.jpg   31,15 KB   90 Ilość pobrań
Załączony plik  Triceps.jpg   33,37 KB   79 Ilość pobrań
Załączony plik  Plecy.jpg   38,49 KB   74 Ilość pobrań

Do usłyszenia!


  • 1

#113
Xiaoyum

Xiaoyum

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 010 postów
Widać solidny postęp sylwetki a przede wszystkim siły:) do tej pory robiłeś tylko podciaganie na stole ( australijskie) a teraz robisz bez problemu podciaganie na kółkach gimnastycznych które są cięższe od zwykłego podciągania na drążku:) pompka na jednej ręce to już też jest coś:) ładnie też ciśniesz pistolety- ja mam z tym ogromny problem akurat- ale nogi zawsze miałem słabsze. Kiedyś też próbowałem 10x5 ale szczerze mówiąc wole zdecydowanie 5x5 i myślałem że 5x5 jest dużo lepszy jeżeli chodzi o siłę ale z tego co widzę 10x5 nie jest wcale najgorszy. Teraz jak zaczniesz robić plany typowo na siłę ( z tego co czytałem wywnioskowałem że chcesz tak robić) wszystko jeszcze bardziej pójdzie do przodu, i sylwetka i siła:) powodzenia w dalszych treningach :)
  • 0

#114
kano

kano

    KB-MASTER !

  • Zasłużony
  • 1 325 postów

Brawo!!

Zalinkuj tu nowy dziennik :-)


  • 0

Ja bym tu widział jeszcze tureckie wstawanie poparte ostrym wymachem !!! :D


#115
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Brawo!!

Zalinkuj tu nowy dziennik :-)

http://kalistenikapo...n-na-8-tygodni/

Prosz :) 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych