Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy coś urośnie? Dziennik treningowy na 6 tygodni!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#81
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Gdzie montowałeś?


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#82
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Załączony plik  tmp_14164-20160109_1742551145778679.jpg   420,78 KB   43 Ilość pobrańZałączony plik  tmp_13016-20160109_1743031145778679.jpg   425,26 KB   47 Ilość pobrań
  • 0

#83
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Fajnie, myślałem o czymś takim jak i o takiej listwie z elite-games z allegro. Możesz jakieś namiary dać na te Twoje mocowania? Używałeś kleju czy tylko kotwy do sufitu?


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#84
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Bardzo fajnie to wygląda :)

 

Gdzie kupiłeś kółka i za ile?

 

A propos przysiadów. Aby wzmocnić dalej nogę to polecam przysiady bułgarskie, ale w pełnym zakresie ruchu czyli stajesz na dwóch krzesłach albo krześle i wersalce i robisz przysiad bułgarski. Dla mnie była to kolejna progresja przed pistoletami wspomaganym na krzesło i bardzo fajnie zadziałała ;)


  • 0

#85
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

skoro masz kółka to polecam:

 

http://kolkagimnastyczne.info/

 

 

 

https://www.youtube....SUx2rg/featured

 

Powodzenia i pamiętaj o hollow bo to na kołach jest najwazniejsze :)


  • 0

#86
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Polecam support hold ;) Dobrze się sprawdza jako izometria dla całego ciała.


  • 0

#87
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Bardzo fajnie to wygląda :)

 

Gdzie kupiłeś kółka i za ile?

 

A propos przysiadów. Aby wzmocnić dalej nogę to polecam przysiady bułgarskie, ale w pełnym zakresie ruchu czyli stajesz na dwóch krzesłach albo krześle i wersalce i robisz przysiad bułgarski. Dla mnie była to kolejna progresja przed pistoletami wspomaganym na krzesło i bardzo fajnie zadziałała ;)

Hej hej :)

Taki komplet kupiłem na allegro:

http://allegro.pl/sh...item=5145124709
http://allegro.pl/sh...item=5192681232

Te uchwyty zamontowałem na stalowe kotwy fi10. 

HYBRYDO po raz kolejny dzięki za informacje, na pewno się mocno przydadzą! 

Pozdro :)


  • 0

#88
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Dzięki za info. Przy okazji, też od nich brałem kółeczka :-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#89
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Nie ma problemu. Ale dzisiaj poczułem takie mięśnie na plecach, że nawet nie wiedziałem, że istnieją :D super te kółka!
  • 0

#90
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Mam nadzieję że się sprawdzą. Zastanawiałem się nad listą, ale to zdecydowanie tańsza opcja, oby dobra. Pamiętam swoje pierwsze dipy na kółkach, nie dałem rady zrobić nawet jednego pomimo tego że na poręczach szło mi całkiem nieźle :-) Udanych treningów zatem:-)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#91
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Po twoim wpisie postanowiłem się sprawdzić :) pewnie technicznie to lipa no ale 5 udało mi się zrobić jako tako

https://youtu.be/QAR68blegnE

Rzeczywiście dużo cięższe niż na krzesłach ;)
  • 0

#92
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Jak dla mnie bardzo ładnie wyglądają, jeżeli są jakieś niedociągnięcia techniczne to są to drobne szczegóły, które szybko poprawisz :)

 

Super progres siłowy zrobiłeś, szacuneczek ;)

 

Pozdro i SIŁA :)


  • 0

#93
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Każde powtórzenie na kółkach staraj się kończyć tzw support hold z przytrzymaniem -> http://crossfitsomer...ior-Results.jpg

 

Łokcie zablokowane i odwrócone, barki maksymalnie ściągnięte. Możesz też robić do w hollow, wtedy bardziej angażujemy core.

Jak wspomniałem wcześniej - jest to świetne izometria na całe ciało.


  • 0

#94
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Każde powtórzenie na kółkach staraj się kończyć tzw support hold z przytrzymaniem -> http://crossfitsomer...ior-Results.jpg

Łokcie zablokowane i odwrócone, barki maksymalnie ściągnięte. Możesz też robić do w hollow, wtedy bardziej angażujemy core.
Jak wspomniałem wcześniej - jest to świetne izometria na całe ciało.

Dzięki man! Od jutra zaczynam nad tym pracować :)

Dzięki eragon za miłe słowo. Zawsze dobry motywator do jeszcze cięższej pracy :)
  • 0

#95
czillaut

czillaut

    Advanced Member

  • Moderator
  • 993 postów
  • LokalizacjaPL

Do tego możesz zacząć coś myśleć o treningu chwytu głębokiego, jakaś izometria w dolnej pozycji dipa (jak najgłębiej) -> przyda się do przyszłego muscle upa :)


  • 0

#96
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

ktoś wstawił ostatnio dyskusję na gimnastykach.pl jakie ćwiczenia działają na klatę. Pewien trener napisał tam ze w dipie na kółkach najważniejsze jest odwrócenie kółek 45* na zewnątrz bo to własnie to aktywuje naszą klatkę :) co do dipów to zchodź do momentu aż twój biceps nie dotknie kółka bo tam ci jeszcze trochę brakuje :) i Pamietaj o odkręcaniu :)


  • 0

#97
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Nie jest źle. Mi za pierwszym razem szło gorzej, a raczej nie szło. Jest ok! :)


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#98
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Na kolkach najlepsze dipy to bulgarskie i rko ( cos jak koreanskie tylko schodzimy jak najnizej ) moim zdaniem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#99
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

staraj się też robić wszelkie ćwiczenia na jak najbardziej wydłużonych taśmach bo im krótsze tym łatwiej :)


  • 0

#100
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej! Tydzień 6 i ostatni :)

Dzisiaj jakoś tak wyszło, że wylądowałem z przyjacielem na siłowni. Po pierwsze bo sobie pomyślałem, że sprawdzę jak to tam jest. Po drugie bo chciałem zmierzyć swoją krzepę na ciężarach. Za tydzień zaczynam 8 tygodniowy plan typowo na siłę więc będę mógł jeszcze raz pójść po tych 2 miesiącach na siłkę i zmierzyć realny jej przyrost. Tak to sobie wymyśliłem :D 

Będąc już na siłowni skorzystałem z niej i zamiast pompek wyciskałem sztangę, natomiast podciągania zrobiłem pełne na drążku zamiast australijskich.

Wyciskanie - 10x50kg/10x40kg/10x40kg/8x40kg/7x40kg
Podciągnięcia 7x5

W międzyczasie postałem sobie na rękach, popróbowałem dragon flag na ławce, popróbowałem utrzymać pozycję rąk do human flag na drabinkach (ciężka sprawa), porozciągałem się, a na koniec 20 minut bieżni. 

Wrażenia są takie, że pakiernia to jednak nie miejsce dla mnie :) Jakieś to takie wszystko przeładowane testosteronem i dziwnymi spojrzeniami. Szpan zamiast sportu. Oczywiście nie wszyscy ale czuć to od większości. Parę osób podciągało się i robiło pompki to myślałem, że umrę :D MA SA KRA jak ludzie nie umią ale udają, że umią ;) 

Rezulat prób siłowych maksymalnych, który chciałem zmierzyć:
Wyciskanie na ławce - 70kg
Podciągnięcie +20kg
Dip +35kg

Nigdy nie byłem na siłce ale kolega mi mówił, że to już niby wstydu nie ma więc mam pewność, że moje obecne ćwiczenia przynoszą efekty! Bez karnetów, bez talonów, bez testosteronu i spojrzeń oraz na spokojnie w domu :P

https://www.instagra.../p/BAaMl4jPpX7/

Zbliżamy się do końca tego dziennika więc dziękuję wszystkim, którzy czytają i pomagają. Dziękuję za wszystkie rady!

Do usłyszenia!


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych