Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Czy coś urośnie? Dziennik treningowy na 6 tygodni!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
114 odpowiedzi w tym temacie

#1
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Cześć!

Tak więc opierając się na poście Pablo1 "Przykładowe schematy budujące masę mięśniową" i uwzględniając cenne porady eragon3d utworzyłem sześciotygodniowy plan treningowy ukierunkowany na rozbudowę masy mięśniowej. Plan ten uzupełniłem o ćwiczenia na brzuch oraz lędźwia, a także ćwiczenia na balans: "stanie na rękach" oraz "frog stand". Codziennie będę również wykonywał "rocking" licząc na to, że pomoże to w usprawnieniu mojego prawego kolana (listopad 2014 - artroskopia - rekonstrukcja więzadła). Na koniec każdego tygodnia pojawi się także TABATA w celu spalenia zbędnej tkanki tłuszczowej i wyeksponowaniu mięśni.

W najbliższy poniedziałek robię zdjęcia, pomiary i biorę się za robotę. Będę na bieżąco aktualizował dziennik dzień po dniu wrzucając też od czasu do czasu jakieś zdjęcia lub filmiki. Po 6 pełnych tygodniach zrobię ponownie zdjęcia, pomiary i zobaczymy jakie plan przyniósł efekty! Do usłyszenia ;)

Załączony plik  Bez tytułu.jpg   102,91 KB   191 Ilość pobrań


  • 0

#2
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Będę śledził dziennik, ciekaw jestem czy 10x5 sprawdzi się w Twoim przypadku ;)

 

Nie oczekuj jednak ogromnych postępów, bo w 6 tygodni są bardzo mało prawdopodobne, natomiast trochę mięśni i siły powinno Ci wskoczyć ;)


  • 0

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

oraz lędźwia

 

Poprawna forma to 'lędźwie' - wiele osób o tym nie wie.

 

Także jestem ciekaw zmian w sylwetce i sile.


  • 0

#4
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

machnij fotkę przed i po :) 


  • 0

#5
RadzioSW

RadzioSW

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 121 postów
  • LokalizacjaKostrzyn nad Odrą

jeżeli to wszystkie Twoje ćwiczenia to śmiem stwierdzić, że mięsa tym nie wbijesz. 


  • 1

#6
Dave'

Dave'

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Witam, skoro cel jaki chcesz osiągnąć to masa mięśniowa (wymieniłeś go jako pierwszy czyli domyślam się że najważniejszy z 3) z tym planem wynik będzie niezadowalający. Natomiast wytrzymałość jak i poprawa sylwetki jak najbardziej i myślę że na tym powinieneś się skupić. Nie widzę nigdzie  podciągania na drążku?


  • 0

#7
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Panowie wyżej, z ciekawości spytam - jakie ćwiczenia kolega musiałby wprowadzić by nabrać masy? Pytam tylko z ciekawości bo nie wiem a chciałbym się dowiedzieć. :) 


  • 0

#8
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk
Hej tak więc podciąganie mam na etapie ledwo 5/4/4/3/2 wiec nie miałoby sensu przy 10 seriach i w drugim tygodniu przy 10 powtórzeniach. Dlatego zdecydowałem się użyć podciągania pod stołem. Takie robie ok 12 powtórzeń :)

Sam jestem ciekaw efektów wiec nie mogę się doczekać aby je sprawdzić :)
  • 0

#9
Dave'

Dave'

    Brak

  • Użytkownik
  • 8 postów

Chorys daruj SB ironie i ten sarkazm ;)  Od siebie dodałbym jednak podciąganie np. 10x3, skoro 5 nie dasz rady lub martwy ciąg jeżeli masz taką możliwość. Sylwetka na pewno się poprawi ;)

Powodzenia


Użytkownik Dave' edytował ten post 05 grudnia 2015 - 10:25

  • 0

#10
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Chorys daruj SB ironie i ten sarkazm ;)  

 

Proszę o wskazanie bezpośredniego wyrażenia w którym wyszczególniony jest mój rzekomy sarkazm i ironia. 


  • 0

#11
Rucik

Rucik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Sporo statyki jak na taki cel treningowy. Ciekaw jestem jak to zadziała, powodzenia ;)


  • 0

#12
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Chorys daruj SB ironie i ten sarkazm ;) Od siebie dodałbym jednak podciąganie np. 3x10, skoro 5 nie dasz rady lub martwy ciąg jeżeli masz taką możliwość. Sylwetka na pewno się poprawi ;)
Powodzenia


Przecież napisałem sytuacje :) jak mam zrobić 3 serie po 10 powtórzeń podciągania skoro robie 5 maksymalnie w pierwszej serii? :)
  • 0

#13
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej.

 

Jeden dzień do startu. Rano stwierdziłem, że dzisiaj zrobię wszystkie pomiary i zdjęcia, żeby mieć to z głowy. Moja obecna sylwetka prezentuje się następująco:

DSC_0954.JPG

 
Pomiary wykonałem z samego rana, na czczo:

Waga: 74,5kg
Biceps: 33,5cm
Klatka: 99cm
Pas: 82cm
Udo lewe: 54cm
Udo prawe: 50,5cm
Łydka lewa: 37cm
Łydka prawa: 36cm
 
Jak widać została mi jeszcze spora dysproporcja mięśni na nodze po urazie więzadła i operacji z zeszłego roku (8 tygodni chodziłem o kulach). 

Tak więc wszystko mam przygotowane. Jutro czas zabrać się za ostre ćwiczenie. Szczerze nie mogę się już doczekać! :) 

Do usłyszenia.

 

Załączone pliki


  • 0

#14
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Hej.

Dzisiaj od rana już nie mogłem się doczekać wejścia w nowy plan. Pod koniec roboty dosłownie przebierałem nogami :D Po przyjściu do domu od razu się przebrałem i zrobiłem standardową rozgrzewkę, a zaraz po niej zabrałem się za ćwiczenia. Najpierw trening główny:

pompki z rękoma szeroko (nogi na podwyższeniu) 10x5
podciąganie pod stołem (krok 2 skazany) 10x5

 

Nogi do pompek dałem wyżej, żeby utrudnić nieco ćwiczenie. Uznałem, że zwykłe to jednak trochę za mało będzie i decyzja była dobra. Po skończeniu treningu głównego czułem dość mocno mięśnie na klatce no i biceps. Całość wykonywałem z metronomem trzymając się 2 sekund w dół i sekundy w górę. Pomiędzy seriami ok 3 minuty odpoczynku. Fajnie weszło - jestem bardzo zadowolony! :)

Po treningu głównym:

wznosy nóg z leżenia 3x10
archer body hold 3x30sekund

We wznosach niespodzianki nie było - to akurat mój poziom więc czułem brzuch dość mocno za to pozycja archer body mnie zdziwiła. Tylko 30 sekund, a trząsłem się jak galareta i odcinek lędźwiowy palił :D Bardzo fajne ćwiczenie! Jest moc. 

Na koniec pobujałem się 5 minut w przód i w tył - czyli rocking. Dziwne ćwiczenie nie mniej jednak jeśli ma pomóc to nie zaszkodzi ;)

No i to tyle. Nie ma co się rozpisywać więcej. Z ciekawości zmierzyłem sobie czas całego treningu (bez rozgrzewki):
https://www.instagra...m/p/-_wk-zvpVW/

Do usłyszenia!


  • 0

#15
zip

zip

    Iron Body

  • Moderator

  • 177 postów
Jak zrobisz te 6 tygodni, potem tydzień może dwa luźniejsze i znowu wskoczysz na plan tyle, że z zachowaniem progresji w ćwiczeniach to będziesz na 100% zadowolony.
<br />Wałkowałem ten plan z pomocą Pablo ładnych kilka miesięcy w tym roku i powiem Ci, że jestem z niego bardzo zadowolony i na pewno do niego jeszcze wrócę.Paradoksem jest to, że jest to plan głównie nastawiony na masę ale progres siłowy jaki przy nim odnotowałem przerósł moje oczekiwania 10 krotnie.( tak zadziałał na mnie ciekawe jak będzie u Ciebie)
<br />Będę zaglądał.
<br />Powodzenia i wytrwałości życzę!
  • 0

#16
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Też jestem ciekaw jak to na mnie zadziała :) Chciałbym troszeczkę tylko przybrać, nie liczę na jakieś ogromne przyrosty ale i siła i wytrzymałość się też przyda :) Mam do tego takie podejście, że nigdzie mi się nie spieszy więc nie mam też parcia na konkretne efekty w szybkim czasie. Zobaczymy co czas przyniesie. Dzięki za wpis!


  • 0

#17
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Dzisiaj dzień drugi. Pozycje na balans i mostki. Mięśnie naramienne za wczoraj dawały się we znaki ale trening lajtowy więc szybko poszło i właśnie regeneruje się na jutrzejszą ciężką pracę :)

Hand stand 10xMax
Frog stand 10xMax
Mostki (krok 3) 3x8 (nie dałem rady 10 w serii)

Rocking 5 min

A tutaj dzisiejszy trening w przyspieszeniu :)
https://www.instagra...m/p/_C8GMOvpcD/


Użytkownik Merfi84 edytował ten post 09 grudnia 2015 - 11:32

  • 0

#18
VINNIE

VINNIE

    Brak

  • Użytkownik
  • 7 postów
Powodzenia i wytrwałości! Będę śledził :)
  • 0

#19
novy

novy

    Student Siły

  • Bywalec
  • 495 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Podpinam się do obserwacji i z ciekawości zadam pytanie: Jak propozycje budowania masy mięśniowej w C-MASS? Interesuje mnie ta pozycja w dalszej perspekrywie budowania mięśni, bo na razie jest 5x5 na siłę.


  • 0

“Tension is strength. Tension is power. Tension is slow. Tension is fatigue.
Relaxation is speed. Relaxation is mobility and flexibility, and it’s also a weakness. It’s endurance, but it’s weakness.
Tension is stronger, faster, but you give out sooner. Relaxation can go longer, but you’re not as strong. Work tension and relaxation equally.”


#20
Rucik

Rucik

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 103 postów

Podpinam się do obserwacji i z ciekawości zadam pytanie: Jak propozycje budowania masy mięśniowej w C-MASS? Interesuje mnie ta pozycja w dalszej perspekrywie budowania mięśni, bo na razie jest 5x5 na siłę.

 

 

Zerknij na dziennik ''Byle do przodu'' Mateo. Z tego co pamiętam on trenuje tym schematem.
 


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych