Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Dogonić planche - dziennik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
325 odpowiedzi w tym temacie

#261
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

To zdjęcie z neta, chciałem tylko pokazać o co chodzi z tą taśmą :D

Oczywiście kółka trzymam w false grip z bicepsem skierowanym ku górze.

 

Jeżeli chodzi o podciąganie to różnie u mnie z tym. Zależy od dnia :D


  • 0

#262
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Wybacz, że to tak trochę zabrzmi jak "hejt", ale uwierz nie ma to na celu obrażanie ciebie czy coś, tylko po prostu dziwi mnie to, że ćwiczysz już tyle czasu, z tego co widzę treningi też masz nawet spoko, a ciężar w podciąganiu i dipach taki powiedzmy sobie szczerze mały. Nie rozumiem dlaczego. :P


  • 0

#263
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Mały, bo nie mam więcej w domu :D Czy ja wiem czy 24 kg to tak mało jak na treningi bez ciężaru... Moja aktualna waga to 65-67 kg.

 

PS. 2 lata temu na zawodach w nysie zrobiłem najpierw 30 dipów na czysto ( zaliczenie ), później 20 dipów z 10 kg ( zaliczenie ) i 13 dipów z 20 kg ( max ). Wiadomo, że dipy na kółkach są o wiele trudniejsze, ale co tam... trenuję dla siebie, nie dla czyichś rekordów i nie na pokaz :D


  • 3

#264
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

Mały, bo nie mam więcej w domu :D Czy ja wiem czy 24 kg to tak mało jak na treningi bez ciężaru... Moja aktualna waga to 65-67 kg.

Ale ogólnie z 24 kg. 3 sety kolejno po 5,3,3 powtórzeń to za dużo nie jest, a stażu już trochę masz, bo widzę, że w 2013 roku założyłeś konto. To taki wieszaczek jak ja po roku ćwiczeń robi 5x5 30 kg. z zatrzymaniami na górze i dole min. 2 sekundy (nie chwalę się tylko porównuję nie zrozum mnie źle :P). Myślę, że właśnie zatrzymania dużo dają, bo ja też już dawno nie tykałem ciężarów, dodałem je na nowo dopiero 2 tygodnie temu, ale przed dodaniem obciążenia jak się normalnie podciągałem to robiłem i nadal robię w każdym powtórzeniu zatrzymania na 3 sekundy na górze i na dole. Kosztem tych zatrzymań warto zmniejszyć nawet ciężar, ale właśnie zatrzymywać się na te 2-3 sekundy, wtedy dużo siły przybywa, ja też żeby robić te zatrzymania robię z 30 kg., bo spokojnie poszłoby więcej, ale wydaje mi się, że prawdziwa siła jest wtedy kiedy kontrolujesz ruch i zatrzymujesz się na chwilę na górze i dole, a nie tak jak ci co widzę niekiedy w internecie co tak szarpią i latają jak debile, a potem kontuzje lub w lepszym wypadku tylko brak progresu. :P


  • 0

#265
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

W samym podciąganiu nigdy nie byłem dobry, mój rekord to chyba 13 powtórzeń, ale czysto siłowych, tzn bez bujania, płynny ruch z chwilowym przytrzymanie w górnej i dolnej fazie. Miałem niedawno wybrać się na siłownię i wypróbować 1RM w dipach i podciąganiu, może niedługo pojadę z ojcem. Strzelam w 40 kg przy pull i ok. 50 kg w push :D


  • 1

#266
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz

W samym podciąganiu nigdy nie byłem dobry, mój rekord to chyba 13 powtórzeń, ale czysto siłowych, tzn bez bujania, płynny ruch z chwilowym przytrzymanie w górnej i dolnej fazie. Miałem niedawno wybrać się na siłownię i wypróbować 1RM w dipach i podciąganiu, może niedługo pojadę z ojcem. Strzelam w 40 kg przy pull i ok. 50 kg w push :D

No i właśnie to też mnie dziwi, bo np. w dipach obstawiasz 50 kg.,a  w seriach robisz mniejszym ciężarem niż ja, jak ci wejdzie 50 kg. to się dopiero będę dziwił. No nic, już się nie "czepiam" i powodzenia z próbowaniem maksów. :P Na większą ilość w podciąganiu polecam drabiny, kozacko działają. Mój czysto siłowy maks. dzięki nim znacznie skoczył, dawno go nie mierzyłem, ale ostatnio było 25 powtórzeń, drabiny dużo dają jak się z nich umie wycisnąć to co najlepsze (krótkie przerwy niszczą xd). ;)


  • 1

#267
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Na wakacjach 2015 robiłem po 5-7 dipów z 30 kg na poręczach, a wtedy robiłem po 3-5 HSPU max. Teraz to ponad 10 HSPU wytargam, ponad 10 tuck planche push ups itp. Jak będę miał okazję to ogarnę jakiś rekord.


  • 0

#268
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

20.06.2016

 

Sylwetki

 

SET:

HSPU 6, 6, 5

Tuck planche push ups 8, 8, 7

Pseudo planche push ups 5, 5, 5

 

SET2:

Bulgarian dips 10, 9, 8

Tiger bends 10, 10, 8

 

Support hold -> L-sit na kółkach 7, 7, 7

Kołyski hollow 20, 20, 20

Skłony tułowia w odcinku piersiowym 15, 15, 15


  • 0

#269
JamesFranek

JamesFranek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 134 postów

No i właśnie to też mnie dziwi, bo np. w dipach obstawiasz 50 kg.,a  w seriach robisz mniejszym ciężarem niż ja, jak ci wejdzie 50 kg. to się dopiero będę dziwił. No nic, już się nie "czepiam" i powodzenia z próbowaniem maksów. :P Na większą ilość w podciąganiu polecam drabiny, kozacko działają. Mój czysto siłowy maks. dzięki nim znacznie skoczył, dawno go nie mierzyłem, ale ostatnio było 25 powtórzeń, drabiny dużo dają jak się z nich umie wycisnąć to co najlepsze (krótkie przerwy niszczą xd). ;)

Mnie bardziej dziwi, że Ty robisz tyle samo dipów co podciągnięć. Podciąganie, które robię powiedzmy od 4 lat w systemie "miesiąc w roku" czyli jak mnie najdzie motywacja i aż się skończy i mój wynik na zimno był ok. 13, a dipy mimo, że nigdy ich nie ćwiczyłem na zaliczeniu na w-f 25 :D


  • 0

#270
iamtheweakone

iamtheweakone

    Fanatyk

  • Bywalec
  • 1 017 postów
  • LokalizacjaSieradz


No i właśnie to też mnie dziwi, bo np. w dipach obstawiasz 50 kg.,a  w seriach robisz mniejszym ciężarem niż ja, jak ci wejdzie 50 kg. to się dopiero będę dziwił. No nic, już się nie "czepiam" i powodzenia z próbowaniem maksów. :P Na większą ilość w podciąganiu polecam drabiny, kozacko działają. Mój czysto siłowy maks. dzięki nim znacznie skoczył, dawno go nie mierzyłem, ale ostatnio było 25 powtórzeń, drabiny dużo dają jak się z nich umie wycisnąć to co najlepsze (krótkie przerwy niszczą xd). ;)


Mnie bardziej dziwi, że Ty robisz tyle samo dipów co podciągnięć. Podciąganie, które robię powiedzmy od 4 lat w systemie "miesiąc w roku" czyli jak mnie najdzie motywacja i aż się skończy i mój wynik na zimno był ok. 13, a dipy mimo, że nigdy ich nie ćwiczyłem na zaliczeniu na w-f 25 :D


To że jestem na tym samym poziomie drabin w podciąganiu i dipach nie znaczy że robię ich tyle samo podczas rekordów. Mój maks. w podciąganiu na chwilę obecną podchodzi pod 30 powtórzeń (nie sprawdzałem, ale znam swój organizm i potrafię mniej więcej przewidzieć), a w dipach może z 35 by było. W sumie to podobny wynik. Może to dlatego że wyrównałem dysproporcję. :D A tak po za tym to robię te powtórzenia jakościowo a nie ilościowo, jak bije rekord to i tak 1 sek w górze i w dole zatrzymania robię, hollow body, bardzo głęboko schodzę itp. :)
  • 0

#271
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie

Ja również nie podciągnę się bez ciężaru więcej niż 15 razy pewnie :) Z zatrzymaniem u góry i na dole,bo takie powtórzenia wykonuję. Dipy z ciężarem również odpuściłem ze względu na bark. Czy to ,że ktoś po roku nie robi 5x5 z 30kg to znaczy , że jest "słaby" ? Osobiście więcej czasu ostatnio poświęcam na mobilność i rozciąganie. Waga trzyma się cały czas ok. 70kg i przy tej wadze chciałbym zostać ;) Phillix i ja mamy za cel planche , więc temu poświęcamy najwięcej czasu. Reszta to tylko dodatek :)


  • 0

#272
Bejek

Bejek

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 145 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Muszę te drabinki wypróbować by zwiększyć wytrzymałość. Będąc na jednym pułapie obciążenia np. 30 kg i długo go męcząc na prawdę można wyrobić niezłą siłę czy wytrzymałość do większego obciążenia, zrób 20 powtórzeń dipów 30kg to  50 trzaśniesz kilka razy na pewno. 


  • 1

#273
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

21.06.2016 - klatka i barki obolałe po wczoraj. Dziś podciąganie.

 

Kilka sylwetek

 

SET:

Podciąganie nachwytem hollow 10, 8, 6

Podciąganie tuck front 5, 5, 6

Podciąganie na kółkach w L 5, 4, 4

 

SET2:

Podciąganie podchwytem za głowę na kółkach ( stopy na podłodze, ćwiczenie niemal identyczne jak modlitewnik ) 10, 10, 8

Ściąganie gumy z drążka w hollow hold 10, 10, 10

 

Sylwetki


  • 0

#274
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

22.06.2016

 

Kilka sylwetek

 

Obwód ( SET ):

Przysiady zwykłe 20, 20, 20

Pistolety ( na nogę ) 5, 5, 5

Cossack squats ( na nogę ) 10, 10, 10

 

Obwód2:

Bulgarian squats 10, 10

Szerokie przysiady 15, 15

 

Horse stance

Izometryczne rozciąganie w rozkroku


  • 0

#275
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

23.06.2016

 

Straddle planche z gumą 4 serie

 

Pół rozpięcia z gumą 5, 5, 5, 4

 

Pół rozpięcia na kolanach z gumą 4, 3, 3, 3

 

IC z asystą 2, 2, 2, 2

 

Wychylenia w podporze na kółkach 3 serie

 

Support hold 1 seria - trening przerwany ze względu na ból w przeproście prawej ręki

 

Hollow hold i hollow rocks


  • 0

#276
Mateusz_handstand

Mateusz_handstand

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 438 postów
  • LokalizacjaŚwiecie
Widzę ,ze guma w treningu to nieodzowny element :D Też muszę zacząć robić jakieś rozpiecia, czy to z guma czy z hantlami (mam takie po 4kg).

Wysłane z mojego HTC Desire 510 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#277
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Przydaje się bardzo, polecam do wszystkiego, nawet do rozgrzewki!

 

Ma ktoś jakąś ciekawą progresję do rozpiętek/rozpięcia na kółkach? ( nie mam na myśli IC tylko rozpięcie ze stania albo z 'przykucu'. Dzisiaj trochę za duże napięcie i 'przeprost' zaczął boleć. Po zimnym prysznicu ból dużo mniejszy, do wieczora się zregeneruje :D


  • 0

#278
HYBRYDO

HYBRYDO

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 214 postów

przy rozpiętkach zawsze będą bolały łokcie, nie ważne jaką progresję zastosujesz. Ja uczyłem się ich rok a ból pozostał. Z tego co wiem innie też tak mają. 

Z doświadczenia powiem ci że najtrudniej przełamać strach przed upadkiem na twarz. Podczas zchodzenia w dół jest taki moment gdzie musisz się zaprzeć i kontrolować to.

 

Progresje:

Guma,guma,guma. Tylko nie między kółka lecz zaczep za drążek i podłóż pod klatkę- to moja wersja

Kolega uczył się tak: rozpiętki na kolanch z gumą>bez gumy>normalna rozpiętka (wydaje się że między 2 a 3 stopniem jest zbyt duży przeskok ale tu właśnie działa psychika o której pisałem wcześniej).

 

Nie wiem czy chodzi ci o to ćwiczenie ale mam nadzieję że pomogłem :)


  • 1

#279
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Mnie nie boli łokieć tylko część przedramienia przy miejscu gdzie piguły pobierają krew haha :D 


  • 0

#280
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

24.06.2016

 

Sylwetki

 

Rozpiętki na kółkach, ręce zgięte pod kątem prostym jak w planku 4x10

Rozpięcia z kolan z gumą zaczepioną o drążek i klatkę piersiową 4x5

HSPU 8, 7, 7, 7

Bulgarian dips 4x6

Tiger bends na kółkach 4, 4, 4, 4


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych