Skocz do zawartości

Nasze strony:

   Uszczelnienia techniczne. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem.
   test.pl


Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się

Top Posters

 • LukoZdjęcie
  1. Luko

  1921 postów

 • PowadziZdjęcie
  2. Powadzi

  1648 postów

 • MichalZdjęcie
  3. Michal

  1594 postów

 • HannibalZdjęcie
  4. Hannibal

  1592 postów

 • krzysiek20inoZdjęcie
  5. krzysiek20ino

  1536 postów

 Zdjęcie

Poszukiwane osoby do współtworzenia KP.PL

27 maj 2015

Napisane przez Powadzi w Serwis

Witam,

 

pewnie już wszyscy zauważyli, że od pewnego czasu wprowadzamy zmiany na forum kalistenikapolska.pl, ale także tworzymy osobne "córki" KP np crawling.pl, kalisteniczni.pl itd.

 

Niestety nie jest to proste i zajmuje trochę czasu, dlatego poszukujemy ludzi, którzy potrafią zarazić swoją pasją innych, dla których trening to nie tylko sylwetka i spektakularne umiejętności, ale także sposób na życie. Szukamy ludzi, którzy nie będą niczym maszyna wypełniać powierzone zadania, ale włożą w to nieco serca. 

 

Dla wielu pewnie głównym wyznacznikiem tego, czy do nas dołączy jest wysokość wynagrodzenia za poświęcenie własnego czasu, więc od tego zacznę.

Wynagrodzenie członka kadry kalistenikapolska.pl składa się z dwóch składników:

-uśmiechu na twarzy po udzieleniu pomocy innemu zakochanemu w kalistenice użytkownikowi

-niekiedy słów "dziękuję" od użytkownika, któremu pomogliśmy.

 

I tyle jesteśmy w stanie zapewnić. Nasz portal jest stworzony przez pasjonatów dla pasjonatów, a nie przez biznesmenów, którzy myślą jak zarobić na czyjejś pasji.

 

Na chwilę obecną zapotrzebowanie jest na:

 

1. Moderator strony crawling.pl

Do głównych obowiązków należałoby:

-tłumaczenie artykułów z Original Strength (czyli znajomość j angielskiego w piśmie wymagana)

-tłumaczenie i tworzenie napisów do filmów z Original Strength (montażem napisów i filmu w całość możemy się zająć, jeśli ktoś nie posiada wiedzy na ten temat)

-uzupełnienie treści na stronie oraz wstawianie na bieżąco nowych informacji (nie trzeba być informatykiem, by to zrobić)

 

Do tej funkcji nie trzeba specjalnych umiejętności i wiedzy. Potrzebna jest tylko chęć, trochę czasu i zamiłowanie do resetów  :)

 

2. Administrator techniczny (koder) forum kalistenikapolska.pl oraz "stron córek"

Tutaj już wymagana jest znajomość kodowania oraz forów IPB. 

 

3. Osoba odpowiedzialna za kręcenie filmów instruktażowych / tutoriali / filmów promujących kalistenikę itd.

Osoba na tym stanowisku (a najlepiej dwie - "operator" oraz ćwiczący) musi posiadać wiedzę merytoryczną na temat treningu, a także umiejętności, aby było co pokazać na filmie  :) Wielu z Was nagrywa swoje treningi i wstawia na YT, więc dlaczego nie zrobić z tego coś pożytecznego? 

 

4. Osoba odpowiedzialna za pisanie własnych artykułów na podstawie książek z zakresu:

-odżywiania

-treningu

-psychologii sportu (motywacja, rola podświadomości, wpływ grupy na jednostkę, określanie i dążenie do celu itd)

 

5. Osoba biegła w wyłapywaniu nowości / najlepszych filmików/zdjęć na YT, FB, Twitter itp oraz umieszczanie ich na forum

 

 

Nie oczekujemy od nikogo dostępności 24h/7! Wystarczy raz na jakiś czas (w zależności od pełnionej funkcji) zrobić coś dla/na forum. Nikt nie oczekuje codziennych filmików, czy tłumaczeń artykułu co cztery godziny. To ma być pewnego rodzaju "spełnianie się", a nie przykry obowiązek.

 

Pamiętajcie to Wy tworzycie naszą społeczność, więc to od Was zależy jaką jakość przekazu będzie miała nasza strona. Wielu z Was ma ogromną wiedzę i umiejętności. Podzielcie się tym z innymi!

 

Liczymy na Was!

 

Wszelkie szczegóły dostępne poprzez prywatną wiadomość u mnie oraz Orel'a

  108 wyświetleń · 1 odpowiedzi ( ostatnia odpowiedź przez Powadzi )

 Zdjęcie

Skazany na trening 3 !

25 maj 2015

Napisane przez Orel w Wydarzenia
... no i stało się, kolejna część skazanego już niebawem znajdzie się na półkach sklepowych ! Jest to już 3 część z tej serii, którą objęliśmy patronatem. Tym razem kalistenika eksplozywna, zapowiada się na prawdę ciekawie :)
 
Tytuł: Skazany na trening 3
Autor: Paul Wade
Premiera: 18-sty czerwca
Przedsprzedaż: Tutaj - LINK
Opis:
 
To trzeci tom bestsellerowej serii na temat treningu sprawnościowego, który można odbywać samodzielnie, bez żadnego specjalistycznego sprzętu. Po omówieniu w poprzednich tomach sposobów wyrobienia masy mięśniowej i siły autor daje tym razem instrukcje na temat kolejnego aspektu sprawności sportowej: eksplozywności. Chodzi o umiejętność wykorzystania siły w sytuacjach, które wymagają szybkości i zwinności. Jest to temat rzadko przedstawiany tak dogłębnie w podręcznikach treningowych, a autor jak zwykle omawia go ze swojej unikalnej perspektywy.
 

SkazanyNaTrening_3_powiekszenie.jpg

  311 wyświetleń · 2 odpowiedzi ( ostatnia odpowiedź przez artek89 )

 Zdjęcie

Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego !

17 maj 2015

Napisane przez Orel w Wydarzenia

Objeliśmy właśnie patronatem medialnym nową książkę, którą właśnie wydaje wydawnictwo AHA ! Książką po wstępnych oględzinach wydaje się na prawdę ciekawa. Zapraszamy wszystkich na przedsprzedaż. Już wkrótce książki będą również do wygrania w konkursie forumowym. Więcej informacji wkrótce.

 

Tytuł: Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego

Autor: Even-Esh Zach

Premiera: 21-wszy maja

Przedsprzedaż: Tutaj - LINK

Opis:

 

"Tymczasem nieuchronnie zbliża się data premiery "Encyklopedii undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego...

 

Jeśli naprawdę chcesz eksperymentować z obciążeniem zewnętrznym, najlepszą książką jest Encyklopedia undergroundowego treningu siłowo-kondycyjnego niesamowitego Zacha Even-Esha”

Paul Wade, autor "Skazanego na trening".

Jak mówi autor, jest to a mixture of science & hell – mieszanka nauki z piekłem – skrajnie wybuchowa.

 • Opony
 • Młoty dwuręczne
 • Sledy
 • Łańcuchy
 • Sztangi, hantle, kettle
 • Ćwiczenia z masą ciała

Zasługujesz na to, by przekonać się, z jakiej gliny jesteś ulepiony. Trening nigdy nie da ci motywacji i napędu w życiu, jeżeli twoim ostatecznym celem będzie tylko wyrobienie szerszej klaty czy większych ramion, niż ma facet ćwiczący obok ciebie.
Regularnie wychodź ze swojej zwyczajowej rutyny, a zaczniesz budować hart, którego istnienia w sobie nawet nie podejrzewałeś. Aby odkryć swoje wewnętrzne zasoby, trzeba przechodzić przez brutalne treningi. Te piekielne sesje uczą, jak pokonywać przeciwności i przeszkody, które pojawiają się w zaciętej rywalizacji sportowej oraz w życiu.

 • Siła i masa mięśniowa
 • Wytrzymałość siłowa
 • Siła szybkościowa
 • Dynamika i zrywność
 • Wytrzymałość mocy
 • Ogólna sprawność sportowa

Metody te nie są przeznaczone dla „większości ludzi”. Są to brutalne sesje służące wytrenowaniu twojego umysłu. W końcu umysł zostaje przełamany i odkrywasz, jak odwoływać się do ducha swojego wewnętrznego wojownika, tak by wykroczyć poza zwykłe zahartowanie psychiki."

 

ENCYKLOPEDIA-FB-POST-1200X900.jpg

  715 wyświetleń · 0 odpowiedzi

 Zdjęcie

Sposoby utrudniania danego ćwiczenia - cz. 2

22 kwi 2015

Napisane przez Pablo1 w Trening

Cześć

 

W poprzednim artykule omówiłem bardzo skuteczne metody utrudniania danych ćwiczeń i w zasadzie na nich możemy się opierać. Jednak sposobów mamy więcej i dzisiaj chciałbym Wam opisać te, które wpadły mi do głowy.

 

Dodanie zewnętrznego obciążenia

Najbardziej oczywisty sposób utrudniania jakiegokolwiek ruchu - również jeden z najprostszych. Często stosowany gdy chcemy zbudować masę mięśniową ( polecałbym tutaj naprzemienne dodawanie obciążenia i utrudnianie samego ruchu poprzez zastosowanie niekorzystnej dźwigni ). Jeśli nie dysponujemy żelastwem to można się posłużyć butelkami z wodą, książkami, cegłami i plecakiem. Inną możliwością jest korzystanie z wiaderka z wodą, worków z piaskiem czy czegokolwiek, czego wagę możemy ustalić i co możemy w bezpieczny sposób włączyć do treningu. Wadą dodawania obciążenia jest fakt, że cały czas wykonujemy ten sam ruch i szlifujemy ciągle tę samą odmianę danego ćwiczenia. Niewątpliwie nadal będziemy zwiększali swoją siłę, jednak aby być wszechstronnym należałoby również stosować nieco trudniejsze warianty danych ćwiczeń o czym napisałem kilka zdań wcześniej. Dodatkowo dodając obciążenie musimy mieć pewność, że dane ćwiczenie wykonujemy bezbłędnie pod względem technicznym. W przeciwnym razie kontuzja jest nieunikniona, a do tego dojdzie jeszcze frustracja że dodanie paru kilogramów do pompek nas przerasta. Do wszystkiego należy podchodzić z głową i stosować progresje, nie rzucajmy się na głęboką wodę.

 

Wydłużanie tempa ruchu

Kolejna metoda, która z pozornie prostego ćwiczenia potrafi stworzyć potwora, po którym mięśnie będą niemiłosiernie piekły a my będziemy mieli dość. Polega ona na wydłużeniu dowolnej fazy ćwiczenia - pozytywnej i/lub negatywnej - przez co jest ono trudniejsze. Szybki przykład - jeśli jesteś w stanie wykonać 50 pompek w tempie eksplozywnym, to gdy wydłużysz fazę pozytywną i negatywną do około 2 sekund, liczba powtórzeń drastycznie spadnie. Tempo tego typu sprzyja budowaniu siły czy masy mięśniowej, ale nie jest niezbędne - odpowiednie tempo powinno wynosić tyle, ile potrzebujemy aby mieć pełną kontrolę nad ruchem. Ale wracając do tematu, zaletą takiego postępowania jest doskonalenie techniki - w końcu wykonując dowolne ćwiczenie szybko pomagamy sobie nieco rozpędem ( nie mylić z bujaniem ciała, chociaż takowe może pojawić się przy bardzo eksplozywnych ruchach np. przy próbach Muscle Upa ) i nie dbamy w stu procentach o technikę. W przypadku wolniejszego tempa zdecydowanie łatwiej będzie nam wychwycić różne błędy w technice i będziemy lepiej panowali nad ruchem. Oczywiście nie przesadzałbym z wydłużaniem poszczególnych faz ćwiczenia, gdyż w rezultacie może to nas bardziej hamować powodując ciągłe praktykowanie tej samej odmiany - wszystko zależy od nas, ponownie należy do wszystkiego podchodzić z rozwagą.

Ciekawym przykładem stosowania tej metody są negatywy, które polegają na wykonywaniu tej łatwiejszej fazy danego ćwiczenia ( tej, w której pomaga nam grawitacja ) co może pomóc nam w opanowaniu pełnego ruchu. Niekiedy fazę tę wydłużamy wówczas do 10 sekund, aby mieć pewność że ją dobrze opanowaliśmy. Wadą takiego treningu jest fakt mocnego obciążania stawów, gdyż jeżeli nie jesteśmy w stanie wykonać pełnego ruchu danej odmiany to tak naprawdę nie jesteśmy jeszcze na niego gotowi. Nie mniej jednak jeśli jesteśmy dosyć zaawansowani to można z powodzeniem korzystać z takich metod.

 

Zwiększanie zakresu ruchu

Ponownie nic co by wymagało ogromnej kreatywności. Po prostu wydłużamy dany ruch. W zależności od ćwiczenia możemy to zrobić na różne sposoby, przykładowo w przypadku pompek należałoby podłożyć coś pod dłonie i najlepiej jednocześnie coś pod nogi abyśmy zachowali tę samą dźwignię ( jeśli chcemy jeszcze bardziej sobie utrudnić życie to możemy podstawić pod nogi przedmiot wyższy niż te pod rękami ). Wówczas bardziej rozciągamy nasze mięśnie i działamy w nieco nowej perspektywie, co pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Jeśli chodzi o podciągnięcia to zamiast kończyć ruch na ominięciu brodą drążka, możemy podciągnąć się jeszcze wyżej aby dotknąć go klatką piersiową. W wielu różnych programach szlifowania HSPU spotykałem się z metodą utrudniania tych pompek właśnie poprzez zwiększenie zakresu ruchu. Oczywiście nie od razu będziemy w stanie wykonywać je na poręczach - wymaga to od nas dodatkowego balansu. Można podłożyć jakieś książki pod dłonie i wykonywać te pompki w oparciu o ścianę. Inną możliwością może być zakup poręczy do pompek ( oczywiście mam na myśli te niewielkie przyrządy, a nie poręcze widywane w parkach SW ) i korzystanie ich w tego typu ćwiczeniach.

Z pewnością metoda ta daje mięśniom nowe bodźce, ale ponownie nie przesadzałbym z jej wykorzystywaniem gdyż nie są to do końca naturalne ruchy dla naszych stawów i można łatwo przedobrzyć. Oczywiście jeśli ktoś trenuje wystarczająco długo to klasyczny ruch będzie dla niego zbyt prosty, wówczas można ćwiczyć na okrągło z wykorzystaniem tej metody - ale nie korzystamy wtedy całkowicie z potencjału naszego układu nerwowego.

 

Trenowanie w niestabilnym środowisku

Dosyć zaawansowana i ciekawa metoda urozmaicenia różnych ćwiczeń. W książce "Skazany na trening" często można spotkać wykorzystanie tej metody. Polega ona na wykonywaniu danego ćwiczenia przy udziale przedmiotów, które są niestabilne. Przykładowo podczas pompek możemy podłożyć pod ręce piłki - wówczas bardziej zaangażujemy barki, które włączą się abyśmy mogli zachować równowagę. Podobnie bardziej zaangażujemy naszą wewnętrzną muskulaturę mięśni stabilizujących, których nie widać gołym okiem. Zamiast podciągać się na drążku możemy spróbować podciągać się na kółkach gimnastycznych, gałęzi drzewa lub na drążku zamontowanym na zawieszonych łańcuchach. Będzie to wymagać od nas większego skupienia i automatycznie spowolnimy ruch, aby łatwiej było nam zachować nad nim kontrolę. Dodatkowo zadziałają na nas nowe bodźce, które mogą bardzo mocno zwiększyć efektywność treningu. Wyczytałem kiedyś w sieci że niektórzy koszykarze wykonują przysiady na ruchomej platformie. Wymusza to na nich większe skupienie nad ruchem i odpowiednią koordynację. W rezultacie skaczą wyżej i mają mocniejsze nogi. Ponownie jednak należy mieć na względzie własne bezpieczeństwo i należałoby najpierw perfekcyjnie opanować dane ćwiczenie w stabilnym środowisku.

 

Tworzenie sekwencji ćwiczeń

Różnego typu łańcuchy mogą stanowić doskonałe urozmaicenie naszych treningów. Mogą one polegać na połączeniu kilku ćwiczeń w jeden ruch. Dla przykładu możemy połączyć w ten sposób podciągnięcia i wznosy nóg - po jednym podciągnięciu wykonujemy jeden wznos nóg. Innym przykładem jest połączenie mostków i pompek - konkretnie mówiąc możemy wykonać mostek ze stania, przejść do stania na rękach a następnie wykonać pompkę w tej pozycji i wrócić do pozycji stojącej. Kolejną metodą może być próba przejścia z Front Levera do Back levera i na odwrót. Jeszcze inny łańcuch może polegać na wykonaniu Muscle Upa i przejścia do pozycji Front Levera - następnie odwracamy ruch. Często tego typu sekwencje możemy obserwować podczas treningu gimnastyków. Jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia, a tworzenie sekwencji daje dużą frajdę i cechą charakterystyczną tej metody jest duża wszechstronność treningu. 

 

To chyba wszystkie metody jakie przychodzą mi w tej chwili do głowy, omówiłem wszystkie najistotniejsze dla mnie metody w obu artykułach, ale jeśli macie jakieś sugestie to piszcie - chętnie poczytam. Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie łączeniu kilku metod jednocześnie, tak jak już wspomniałem czynnikiem ograniczającym nasze postępowanie w tej materii jest własna wyobraźnia. 

 

Redaktor KalistenikaPolska: Pablo1

  571 wyświetleń · 3 odpowiedzi ( ostatnia odpowiedź przez Pablo1 )

 Zdjęcie

Sposoby utrudniania danego ćwiczenia - cz. 1

14 kwi 2015

Napisane przez Pablo1 w Trening
Cześć
 
Zauważyłem że dosyć sporo osób zaczynających swoją przygodę ma problemy z ustaleniem trudniejszej wersji danego ćwiczenia. Wiele z nich posługuje się "Skazanym na trening" i często natrafiają na problemy przejścia do kolejnego kroku. Dla niewtajemniczonych dodam tylko że książka ta prezentuje 10 odmian podstawowych 6 ćwiczeń z użyciem masy własnego ciała, które zostały ułożone w kolejności od najłatwiejszego wariantu do najtrudniejszego w przejrzystej formie. Niekiedy jednak potrzeba dużo więcej niż 10 odmian by dojść do upragnionego "Kroku mistrzowskiego" będącego najtrudniejszą odmianą danego ćwiczenia ( dla podciągnięć są to podciągnięcia jednorącz, dla pompek - pompki jednorącz itd. ). Dzisiaj chciałbym podzielić się z wami kilkoma metodami utrudniania danego ruchu, gdyż jest to kwestia wyobraźni i gdy wykażemy się kreatywnością to możemy utrudniać dane ćwiczenia w nieskończoność i te 10 kroków można wtedy rozbić na 100 różnych odmian.
 
Nie przeciągając, spośród najbardziej skutecznych metod utrudniania danego ćwiczenia możemy wyróżnić:

 

Stosowanie niekorzystnej dźwigni

Sposób ten polega na zmianie toru ruchu i ułożenia ciała w ten sposób, abyśmy zaangażowali więcej mięśni, zaatakowali nasze słabe punkty lub zastosowali pozycję w której będziemy wykonywali dany ruch z większym obciążeniem przez co każde ćwiczenie stanie się wówczas trudniejsze. Przykładowo w podciąganiu możemy wysunąć nogi do przodu przechodząc do sylwetki hollow - utrudnimy wówczas standardowe podciągnięcia gdzie nogi są skrzyżowane za plecami ( oczywiście dla niektórych podciąganie w hollow może być formą standardowego podciągania, ale możemy posunąć się dalej i podciągać się w poziomce, czyli utworzyć między nogami a torsem kąt 90 stopni tym samym wchodząc w pozycję L - sit ). Powoduje to zaangażowanie mięśni brzucha w dużo większym stopniu niż zwykłe podciągnięcia oraz większe rozciągnięcie mięśni najszerszych grzbietu i barków. W przypadku pompek utrudnieniem tego typu może być umieszczenie nóg na podwyższeniu, przez co będziemy dźwigali większy ciężar ciała. Nie należy z tym jednak przesadzać jeżeli dążymy do pompek jednorącz, gdyż im wyżej umieścimy nogi tym bliżej będziemy HSPU ( chyba, że są one naszym celem - wówczas takie postępowanie jest jak najbardziej wskazane ). Jeszcze inną metodą wpisującą się w stosowanie niekorzystnej dźwigni jest zmiana ustawienia rąk i/lub nóg. Dla przykładu w pompkach umieszczenie rąk bliżej spowoduje większy nacisk na mięśnie trójgłowe ramion natomiast im szerzej tym bardziej atakujemy naszą klatkę piersiową. Jeżeli chcemy osiągnąć pompki jednorącz wówczas należy najpierw opanować pompki wąskie, aby przygotować odpowiednio ramiona do wysiłku. Podobnie sytuacja wygląda w przysiadach czy też podciągnięciach. 
 
Zatrzymania izometryczno - dynamiczne
Jeden z najlepszych sposobów na pozbycie się różnych słabych punktów w trakcie ruchu. Metoda ta polega na zwykłych zatrzymaniach w różnych etapach ruchu danego ćwiczenia, których długość możemy dopasować do własnych upodobań ( mogą wynosić 2 sekundy a mogą wynosić 10 sekund ). Przykładowo jeżeli w pistoletach mamy problem z utrzymaniem równowagi lub z pokonaniem jakiegoś martwego punktu ( po którym przykładowo lecimy na tyłek bo brakuje nam siły ) to możemy w takim momencie zatrzymać się w trakcie wykonywanego ćwiczenia na około 5 sekund utrzymując napięcie mięśniowe. Następnie powracamy do pozycji wyjściowej lub staramy się pogłębić ten ruch o ile czujemy się na siłach. Oczywiście zatrzymania tego typu możemy też wykorzystywać do zwykłych ćwiczeń. Przykładem są podciągnięcia Frenchies, w których z pełnego zwisu podciągamy się do klatki piersiowej i przytrzymujemy ten moment na 5 sekund, następnie opuszczamy się do pełnego zwisu i ponownie podciągamy po czym opuszczamy się do momentu, aż uzyskamy w łokciach kąt 90 stopni. Następnie opuszczamy się ponownie do martwego zwisu i przy kolejnym podciągnięciu opuszczamy się aż do momentu uzyskania kąta 120 stopni. Zawsze gdy uzyskamy pożądany kąt w ramionach zatrzymujemy się na około 5 sekund. Trzy takie zatrzymania ( i co za tym idzie trzy podciągnięcia ) dają jedno powtórzenie podciągnięcia Frenchies. 
Zatrzymywać się możemy również w górnej i dolnej fazie danego ćwiczenia. Przykładowo przy pompkach możemy zrobić pauzę gdy klatka piersiowa jest parę centymetrów nad podłogą, a następną przerwę wykonać gdy będziemy w pozycji wyjściowej. Eliminuje to rozpęd i jest naturalnym sposobem na utrudnienie danego ćwiczenia. 
Zatrzymania izometryczno - dynamiczne tworzą ogromne napięcie mięśniowe przez co układ nerwowy funkcjonuje wydajniej - jednak nie należy przesadzać z tą metodą, generalnie trening opierający się na wysokim napięciu mięśni może wyrządzić również wiele szkód jeżeli wykonujemy go zbyt często i nieodpowiednio dobieramy odmiany danych ćwiczeń ( przykładowo może powodować nadciśnienie, jednak jeżeli odpowiednio długo odpoczywamy to nic złego nie powinno się stać ).
 
Przejście z pracy bilateralnej na unilateralną
Jeśli podejmiemy próby wyeliminowania w którymś ćwiczeniu daną kończynę, to ćwiczenie stanie się trudniejsze. Pompki jednorącz są dużo trudniejsze od pompek zwykłych - jest to proste jak dwa plus dwa. Nieco większą sztuką jest umiejętne minimalizowanie udziału drugiej kończyny. Przykładowo w przypadku pompek możemy jedną z tych rąk umieścić na piłce - im dalej odsuniemy piłkę od naszego ciała tym mniejszy będzie jej udział w ćwiczeniu. Jeśli chodzi o podciągnięcia to możemy spróbować podciągnięć nierównych, w których drążek trzymamy tylko jedną ręką a drugą chwytamy nadgarstek ręki pracującej. Im dalej odsuniemy rękę asystującą od nadgarstka tym to ćwiczenie stanie się trudniejsze. 
 
Niebawem ukaże się drugi artykuł w którym omówię jeszcze inne sposoby utrudniania danego ćwiczenia, nie chciałem robić ogromnego wypracowania ponieważ ciężej się czyta długie teksty ;)
 
Redaktor KalistenikaPolska: Pablo1

  800 wyświetleń · 8 odpowiedzi ( ostatnia odpowiedź przez Pablo1 )


Najnowsze odpowiedzi

Aktualizacje statusu

Wyświetl wszystkie aktualizacje

Najnowsze tematy


 • 65266 Napisanych postów
 • 8639 Wszystkich użytkowników
 • -M- Najnowszy użytkownik
 • 311 Najwięcej aktywnych

75 aktywnych użytkowników (w ciągu ostatnich 60 minut)

1 użytkowników, 63 gości, 11 anonimowych   (Wyświetl pełną listę)


Google, Bing, Aemon, Yahoo


Portal v1.4.0 by DevFuse | Based on IP.Board Portal by IPS