Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Zostawianie powtórzeń w zapasie czy do spalonego powtórzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1
kantaxo

kantaxo

    Member

  • Użytkownik
  • 10 postów

siema, mam pytanie otóż trenuję już jakiś czas i aktualnie trenuję do spalonego powtórzenia czyli np podciągnięcia 8/6/4 i jeżeli wiem że nie zrobię 9 to kończę serię, a ostatnio gdzieś wyczytałem o powtórzeniach w zapasie żeby zostawić jedno, dwa, czyli na przykładzie tych podciągnięć 7/5/3 słyszał ktoś o takiej metodzie, stosował?Generalnie trenuję pod siłę i robię 3 serie w ćwiczeniach ale może zainteresować się tym tematem?Trenuję i z masą ciała i dodaję obciążenie np do podciągnięć.

 


Użytkownik kantaxo edytował ten post 31 maja 2020 - 12:31

  • 0

#2
JoteMSW

JoteMSW

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 239 postów
  • LokalizacjaLBC

Trenując stricte pod siłę powinieneś raczej trzymać się z dala od upadku mięśniowego. Jeżeli zależy Ci tylko na sile to zmniejszył bym powtórzenia do max 5, nawet do 3 a zwiększył liczbę serii. wszystkie powtórzenia powinny być wykonywane z idealną techniką, skupiając się na jak najszybszej fazie koncentrycznej i odpowiednio dłuższej ekscentrycznej, pauzy też są wskazane.


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych