Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Ratatouille z kurczakiem

PRZEPIS

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Poniżej tekst na pyszne ratatoulle z kurczakiem. Jest to świetna odskocznia od zwykłego schematu kurczaka z ryżem i brokułami. Zapraszam do spróbowania! :)

 

składniki:

pomidory - 3/4 szt

cukinia - połowa

kurczak - jedna pojedyncza pierś

cebula - 1 szt

sól

pieprz

oliwa z oliwek

papryka ostra mielona

przyprawa do kurczaka złocista

makaron Pene

 

1. Wlewamy do garczka oliwę i ją podgrzewamy.

2. Po podgrzaniu oliwy wrzucamy cukinię oraz cebulę.

3. Po chwili gdy cukinia i cebula się zrobią miękkie dodajemy kurczaka pokrojonego w kostki.

4. Doprawiamy go przyprawami i wszystko przysmażamy.

5. Gdy kurczak osiągnie złocisty kolor dorzucamy pomidory pokrojone w średniej wielkości kawałki.

6. Czekamy około 15 minut aż wszystko puści soki i zrobi nam się sos.

7. Nastawiamy wodę na makaron i go gotujemy.

8. W garczku powinien zrobić nam się ładny sos :)

9. Po ugotowaniu makarony kładziemy go na talerz, wylewamy na niego sos i voila! smacznego! :)

 

Opcjonalnie można doprawić startym serem :)

 

A1k4M7H.jpg?1


  • 5

#2
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
Dokladamy pomidory pokrojone w paprykę 😉 nie znam takiego sposobu krojenia
  • 1

#3
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Makaron?!


  • 0

#4
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Dokladamy pomidory pokrojone w paprykę nie znam takiego sposobu krojenia

 

Poprawione, nie zauważyłem błędu. Dzięki ;)

 

Makaron?!

A czemu nie? Zabije mnie to? Dla smaku polecam makaron, można zrobić oczywiście z ryżem. Ale np taki brązowy ryż ma IG równe 50, tyle samo ma makaron z mąki durum. ;) Żeby było zdrowiej można kupić makaron sojowy lub po prostu razowy (w przypadku razowego wartość ig jest nieznacznie niższa a psuje smak potrawy) ;)


  • 0

#5
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

No od czasu do czasu nie zabije ale raczej oczekiwałbym na forum przepisów zgodnych z tematyką :) 

A jeśli miałbym się czepiać, od strony kulinarnej też kulawo, przyprawa złocista... idę o zakład, że ma glutaminian. Zamiast tego daj po prostu sól, pieprz czarny, paprykę słodką, czosnek i do drobiu polecam rozmaryn, potrzymaj cycki w takiej marynacie kilka godzin a najlepiej noc i zobaczysz jak zwykła pierś może fajnie smakować ;)


  • 0

#6
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
Na allegro masz super przyprawy bez chemii, sol na ostanim miejscu w składzie i cena lepsza niż ze sklepu w dodatku świeże. A takie sklepowe właśnie zazwyczaj jakies glutaminiany difosforany antyzbrylacze itp itd
  • 0

#7
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Super przyprawy da sie kupic w sklepie BIO

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#8
eGzu

eGzu

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 160 postów

Przyprawy Prymat nie mają glutaminianu sodu :)


  • 0

#9
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

No od czasu do czasu nie zabije ale raczej oczekiwałbym na forum przepisów zgodnych z tematyką :)
A jeśli miałbym się czepiać, od strony kulinarnej też kulawo, przyprawa złocista... idę o zakład, że ma glutaminian. Zamiast tego daj po prostu sól, pieprz czarny, paprykę słodką, czosnek i do drobiu polecam rozmaryn, potrzymaj cycki w takiej marynacie kilka godzin a najlepiej noc i zobaczysz jak zwykła pierś może fajnie smakować ;)


Zgodnie z tematyką forum? Myślisz, że każdy tutaj przestrzega reżimu diety? Nie każe nikomu jeść tego co ja tutaj udostępniam. Jeśli Tobie nie pasuje wrzuć sobie ryż, kasze czy co tam wolisz i koniec tematu a nie będziecie się teraz czepiać bo makaron taki niezdrowy, zabija i wgl druga para rąk po nim wyrasta.
  • 0

#10
Hannibal

Hannibal

    Go Hard or Go Home

  • Bywalec
  • 2 739 postów
  • LokalizacjaBXL
Zastanawiam sie ile tutaj osob na forum robiac zakupy czyta kazda etykietę i sklad kazdego produktu kupowanego.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka
  • 0

Rodzaje sił, więc zastanów się nad czym chcesz pracować:

* siłą bezwzględna  * siła względna  * siła maksymalna  * siła ogólna  * siła szybkościowa  * siła specjalna  * siła wytrzymałości mięśniowej  * siła biegowa


#11
MarekBania92

MarekBania92

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 72 postów
  • LokalizacjaJZ represent
Osobiscie czytam dlatego ze czesto drozsze produkty maja gorszy sklad niz tansze lub taki sam
  • 0

#12
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Zastanawiam sie ile tutaj osob na forum robiac zakupy czyta kazda etykietę i sklad kazdego produktu kupowanego.

Wysłane z mojego SM-G360F przy użyciu Tapatalka

Ja zawsze.


  • 0

#13
ziel

ziel

    Far Beyond Driven

  • Użytkownik
  • 120 postów

Ja nie zawsze i nie każdego produktu ale staram się zwracać uwagę na to co jem. 

 

Zgodnie z tematyką forum? Myślisz, że każdy tutaj przestrzega reżimu diety? Nie każe nikomu jeść tego co ja tutaj udostępniam. Jeśli Tobie nie pasuje wrzuć sobie ryż, kasze czy co tam wolisz i koniec tematu a nie będziecie się teraz czepiać bo makaron taki niezdrowy, zabija i wgl druga para rąk po nim wyrasta.

 

Przecież napisałem, że ten makaron można wybaczyć.Zamiast się spinać zrób kurczaka z normalnymi przyprawami w takich proporcjach jak lubisz i ciesz się smakiem i zdrowiem! ;) 


  • 0

#14
Merfi84

Merfi84

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 733 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Ja nie zawsze i nie każdego produktu ale staram się zwracać uwagę na to co jem. 

 

 

Przecież napisałem, że ten makaron można wybaczyć.Zamiast się spinać zrób kurczaka z normalnymi przyprawami w takich proporcjach jak lubisz i ciesz się smakiem i zdrowiem! ;)

Złocista przyprawa do kurczaka zawiera:

sól, paprykę, czosnek, kurkumę, kolendrę, imbir, kozieradkę, chilli, gorczycę, cynamon, kmin rzymski, goździki i gałkę muszkatołową.

Nie rozumiem dlaczego uważasz, że to nie są normalne przyprawy i dlaczego nie miałby się po tym cieszyć smakiem i zdrowiem :) Możesz mi wytłumaczyć Twój punkt widzenia?

 

 

No od czasu do czasu nie zabije ale raczej oczekiwałbym na forum przepisów zgodnych z tematyką :)

I jeszcze to. Z jaką tematyką? Makaron nie jest zgodny z tematyką kalisteniki i ćwiczenia? Bo też nie do końca zrozumiałem. Możesz mi wyjaśnić dlaczego makaron nie jest zgodny z tematyką tego forum o ćwiczeniach z masą własnego ciała?


  • 0

#15
Dom1nus

Dom1nus

    Padre

  • Moderator Fanpage
  • 223 postów
  • LokalizacjaKielce

Ja nie zawsze i nie każdego produktu ale staram się zwracać uwagę na to co jem. 
 

 
Przecież napisałem, że ten makaron można wybaczyć.Zamiast się spinać zrób kurczaka z normalnymi przyprawami w takich proporcjach jak lubisz i ciesz się smakiem i zdrowiem! ;)


Spokojnie, bez spiny ;) Przyprawę złocistą można wyrzucić i doprawić po swojemu. Te przepisy co do tej pory udostępniłem można zmieniać i przyrządzać po swojemu. Pozdrawiam ;)
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PRZEPIS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych