Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Kolana w podwijaniu kolan i przysiadach w staniu na barkach ze "Skazanego"

brzuch nogi skazany krok 1 kolana

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1
DominX

DominX

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Takie samo pytanie odnośnie dwóch ćwiczeń ze "Skazanego na trening" Paula Wade'a. Chodzi o podwijanie kolan i przysiady w staniu na barkach, czyli krok 1 ćwiczeń na brzuch i na nogi.

 

Czy w tych ćwiczeniach w "szczytowej" pozycji kolana dalej powinny być obok siebie jak przyklejone tak jak stopy? Mi te kolana się "rozjeżdżają", po prostu podczas zginania nóg i próbie utrzymania kolan razem, czuję dość duże napięcie w okolicach pachwin (no i nie ukrywam że w okolicach "dzwonów" również ;) ). Mogę zrobić ugięcia ze złączonymi kolanami, ale jest to cholernie niewygodne, no i samo ugięcie również nie jest wtedy tak głębokie jak z "rozjechanymi". Macie tak samo czy nie macie z tym problemu? Czy powinienem skupić się na trzymaniu ich razem, czy tak żeby było mi wygodnie? Być może powodem tego jest mój większy niż przeciętny brzuch, nad którym też pracuję i może w miarę zrzucania go będzie mi wygodniej? Czy to po prostu taka budowa? Do tego wszystkiego jestem (zawsze byłem) niezbyt elastyczny. Co o tym wszystkim sądzicie i co radzicie?


  • 0

#2
Krzepki Paweł

Krzepki Paweł

    "Jesteśmy tylko marionetkami własnego umysłu"

  • Bywalec
  • 341 postów

Pierwsze kroki ze skazanego robiłem jakieś 2 lata temu i też miałem podobny problem z 1 krokiem wznosów nów, bo po jakichś 20-30 powtórzeniach czułem silne zmęczenie i ból treningowy w okolicach pachwin. Było to dla mnie dziwne bo spodziewałem się głównie bólu mięśni brzucha a nie nóg. Po jakichś 2 może 3 miesiącach przeszedłem do kolejnych kroków, lecz ból w tym odcinku ud podczas wykonywania ćwiczenia aż do wyjścia z 1 kroku ciągle pozostawał. Chyba taka specyfika tego ćwiczenia. w kolejnych krokach już bardziej dostaniesz po brzuchu :D


Użytkownik Krzepki Paweł edytował ten post 07 września 2015 - 16:54

  • 1

#3
Chors

Chors

    Ad Astra

  • Bywalec
  • 354 postów
  • LokalizacjaPrawie Tatra

Pierwszy krok w przysiadzie możesz spokojnie opuścić i zabrać się do przysiadu scyzorykowego. Ja tak zrobiłem. 


  • 0

#4
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki
Kolana nie powinny się rozjeżdżać, musisz zadbać o mobilność w biodrach, najpierw może rocking a potem skręcanie bioder w podporze tyłem. Tylko się nie spisz, z każdym krokiem będzie lepiej, brzuch tez zgubisz. Wytrwałości.
  • 1

#5
DominX

DominX

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Dzięki za odpowiedzi. Panateusz, możesz powiedzieć albo przylinkować coś więcej o tym rockingu i skręcaniu bioder? Myślisz, że to pomoże na to "rozjeżdżanie"?


  • 0

#6
Ricko

Ricko

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 225 postów
  • LokalizacjaMarki

od 20 sec na tym filmku to ćwiczenie o które mi chodziło

 

co do rockingu przeszukaj forum bo jest tego dużo:


  • 1

#7
DominX

DominX

    Brak

  • Użytkownik
  • 3 postów

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi ;)!


  • 0

#8
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Polecam cala rutyne z 1 filmiku.
Stosuje od ponad miesiaca i efekty sa widoczne.
Poprawa mobilnosci we wszystkich plaszczyznach oraz zdecydowanie lepsza wspolpraca miedzymiesniowa.

Drugi filmik to klasyka. Kto nie robi ten gapa :)

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: brzuch, nogi, skazany, krok 1, kolana

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych