Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wasze suplementy w Kalistenice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#1
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Cześć, jestem ciekaw jakich używacie suplementów ;)

 

Osobiście używam białka SFD ( 1 miarka dziennie - 26g białka ), BCAA XTRA ( 10g od razu po treningu, czasem 5g przed ), UNIVERSAL MOHOHYDRANT ( 5g od razu po treningu, czasem 5g na czczo ) i w zapasie VITALMAX MONO. Mam jeszcze puchę z S.A.W. co by mnie na treningu siekło porządnie po pracy :)

Oczywiście cukry jem ile wlezie, miarki cukry lecą do owsianki, ryżu, w pracy zazwyczaj pizza albo jakieś frytki, ogólnie mnóstwo okropnych kalorii.

 

 

Bonus - ktoś z Was może używał albo używa przedtreningówki S.A.W.? Sporo osób w świecie SW ją chwali, szczególnie gdy idzie ona w parze z CM3 - dziwne, że akurat CM3, a nie jakieś tanie mono.

 

Pozdro!

 

gKpVd4h.jpg


  • 0

#2
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

Bardzo smutny widok na tej fotce. Ktos laduje w siebie kilogramy chemii, bo nie potrafi sie sensownie zywic. Szczerze wspolczuje.

 

Moje suplementy: jajka, maslo, ser, smietana, watroba smazona, cebula, papryka, pomidory, smalec, woda. przyprawy, kawa, herbata.


  • 3

#3
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

A Ty chemii nie używasz? Masło, ser ( żółty ), smalec, same rakotwórcze produkty. Byłem na spotkaniu z pewnym profesorem i na początku odrzucił smalec i wszelkiego rodzaju żółte sery ;)

 

Oczywiście chętnie wysłucham negatywnych opinii na temat aminokwasów, białka serwatkowego oraz kreatyny ;)

Jeżeli chodzi o przedtreningówki to wiem, że to może nie jest zdrowe, ale umiarkowane dawki dla osoby z takim sercem jak ja jeszcze nikomu nie zaszkodziły.


  • 0

#4
Boluś

Boluś

    Real muthafuckin G's

  • Użytkownik
  • 84 postów
  • LokalizacjaChełm
Jeśli ktoś nie ma możliwości lub czasu robic posiłki to wtedy wspomaga się suplementami i odzywkami.
Ale ja zawsze stawiam jedzenie na pierwszym miejscu.
  • 0

#5
eragon3d

eragon3d

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Bywalec
  • 748 postów

Gdybyśmy tak podchodzili to nic byśmy nie mogli jeść bo wszystko jest nafaszerowane chemią, polepszaczami i i innymi dziwnymi dodatkami.

 

Ja myślę, że suple nie są potrzebne. Kiedyś ich nie było i ludzie rośli w siłę, masę i wytrzymałość. Podobnie jest z wszystkimi dodatkami, typu stroje, pasy.  Wielu z nich przewyższało w swoich dokonaniach współczesnych ciężarowców, trójboistów i kulturystów. Troszkę nie rozumiem powodów dlaczego dziś dla wyników wyszukuje się wszelkiego rodzaju stroje, opaski czy dodatki byle wycisnąć 0,5kg więcej, pobiec czy przepłynąć 0,05s szybciej, wyprodukować białko czy coś tam jeszcze byle urosnąć w bicepsie o ten 1cm więcej. Tylko po co? Jak dla mnie to mocne naciąganie. Współczesny sport bardziej rozgrywa się w laboratorium, pomijając ciężką pracę, serce i hart ducha

 

Nie chcę żebyście mnie zrozumieli, że skoro kiedyś wszystkich dodatków nie było i dali radę to teraz też należy je odrzucić. Ale według mnie, powinno zmienić się podejście ludzi do wszelkich dziedzin życia, a zwłaszcza sportu bo w nim to jest najbardziej widoczne, takie naciągactwo.

 

Ale każdy robi z własnym życiem co uważa za słuszne więc mogę życzyć tylko powodzenia :)


  • 0

#6
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

No właśnie - kiedyś. Kiedyś żywność nie byłą poddawana obróbkom itp.

 

Oczywiście, że lepiej zjeść kurczaka ( nafaszerowanego hormonami ) niż wypić białko, ale białko wychodzi taniej, po prostu nie każdy może sobie pozwolić na codzienne zakupy.

Jest jeszcze wiele innych suplementów 'wspomagaczy', jednak ja wybrałem te najbardziej 'wartościowe' dla mnie. Może jeszcze brakuje glutaminy, jednak jej cena mówi sama za siebie ;)


  • 0

#7
Salute!

Salute!

    Salute!

  • Zasłużony
  • 1 391 postów

A Ty chemii nie używasz? Masło, ser ( żółty ), smalec, same rakotwórcze produkty. Byłem na spotkaniu z pewnym profesorem i na początku odrzucił smalec i wszelkiego rodzaju żółte sery ;)

Czy to byl prof.Gaciong z IZIZ? Bo on przestrzega przed smalcem i zalec zeby czlowiek jadl trawe, tak jak krowa na lace. Nie pamietam czy zaleca zeby czlowiek nosil tez kolko w nosie i ryczal glosno.
W kazdym razie paradoksem dzisiejszych czasow, ze najlatwiej ukryc jest wiedze tam gdzie najlatwiej ja dostac, czyli pod tzw latarnia, wg przyslowia.
I dlatego miliony sie nabieraja na odzywki i tym podobny szajs. A tymczasem wystarczy wziac do reki dwie, gora trzy ksiazki zeby wiedziec, ze to sciema.
  • 0

#8
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Wytłumacz mi tą ściemę, bo nie rozumiem ;)

 

Jak ktoś kupuje kreatynę czy białko i myśli, że od tego będzie ogromnym mięśniakiem, a widzi jedynie zero efektów to może uznać wszystkie 'prochy' za ściemę. Efekty są jak ktoś tego używa z głową.


  • 0

#9
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Zgadzam się z Salute. Suple nie są potrzebne do szczęścia i jeżeli stać Cię na ich kupowanie to równie dobrze możesz zainwestować w więcej warzyw i owoców by poprawić swój jadłospis i zapewnić sobie odpowiednią dawkę węgli.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#10
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Czekam na argumenty dlaczego suplementacja miałaby szkodzić zdrowiu albo miałaby w ogóle nie działać.


  • 0

#11
Pablo1

Pablo1

    Advanced Member

  • Administrator
  • 3 444 postów

Osobiście uważam że w podobnej cenie można ogarnąć własną michę do tego stopnia, że nie trzeba sobie zawracać głowy tego typu dodatkami - ale może się mylę, to tylko moje zdanie.


  • 1

E = mc2
Efekty = motywacja * (ciężka praca)2
Enstein naprawdę był geniuszem.


#12
Majchrzal

Majchrzal

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 118 postów

To Twoje zdrowie, wiec rób co chcesz. Ja uważam, że suplementacja jest niepotrzebna jak się je zdrowo i z głową :)


  • 0

#13
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Sugerujecie, że to nie zdrowe, a gdzie jakieś popracie? Jakieś wyniki badań istnieją, które wskazują, że to niszczy zdrowie? Słyszałem ostatnio, że od białka serwatkowego zatrzymuje się wzrost, a od tatuaży odpadają części ciała ( skóry ) i jest wysypka, rak i w ogóle umiera się, szkoda jeszcze, że nie można się zarazić tatuażami :v


  • 0

#14
Struc

Struc

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 348 postów
  • LokalizacjaKraków

Na mnie dzisiaj po treningu czekała szklanka mojego ulubionego koktajlu: woda, jabłko, banan, jarmuż, olej lniany.

 

Moje zdanie na temat supli jest proste. Jak potrzebujesz i masz dziury w jadłospisie to czemu nie.


  • 1

...


#15
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

Żeby dostarczyć do organizmu porcję kreatyny ( 5g ) musiałbym zjeść około 1 kg mięsa. Nie znam nikogo kto by pochłonął taką ilość podczas jednego posiedzenia. 

Tak samo z BCAA - potrzeba na raz 8-10 jajek, aby dostarczyć porcję 10g aminokwasów po treningu - kto je tyle jajek dziennie?


  • 0

#16
tehSiMO

tehSiMO

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 156 postów

Każdy ma swój rozum i niech sobie używa co tam chce, we wszystkim jest chemia w mniejszym czy większym stopniu. Jadłem różnego rodzaju odżywki białkowe po to żeby nie sięgać po słodycze na redukcji, jak miałem tzw. "pypcia" na słodkie to wolałem sobie zrobić szejka niż zjeść batonik czy czekoladę. Niektórych witamin nie da się dostarczyć z posiłków lub nawet z czegokolwiek naturalnego w odpowiedniej dawce np. witamina D3, ponieważ promieniowanie słoneczne o odpowiedniej długości fal(zależne od kąta padania promieni słonecznych i ich przedostawanie się przez atmosferę), odpowiedzialnych za pobudzenie organizmu do wytwarzania tejże witaminy jest tylko latem i to nie przez cały dzień, a przez około dwie godziny(mam na myśli strefę klimatyczną w której mieszkamy). Z czasem nasz organizm broni się przed promieniowaniem słonecznym i wytwarzamy jeszcze mniej witaminy D3, więc uważam że jej suplementacja jest jak najbardziej przydatna dla naszego organizmu. Witamina K2 odpowiedzialna za metabolizm wapnia, jest bardzo trudna do dostarczenia ze zwykłych posiłków w odpowiedniej ilości. BCAA jest dla mnie zbędnym dodatkiem, aminokwasy te dostarczamy z każdym produktem zawierającym białko, nie pamiętam dokładnie w jakim procencie, ale było to około 15-20%, to zależy też od rodzaju przyjmowanego posiłku. Suplementy, których efekt czuć dosyć szybko to przedtreningówki, w okresie redukcji bardzo przydatny suplement, zwłaszcza w gorsze dni, kiedy nic nam się nie chce lub ogólnie na gorszy dzień, mam tu na myśli przedtreningówki, które dodają nam energii i poprawiają skupienie(kofeina, tauryna, guarana, beta-alanina, ekstrakty z roślin takich jak np. herbata czy kawa itp.), a nie "mózgotrzepy" nafaszerowane nie wiadomo jaką chemią, która często ukrywana jest w składzie produktu, przez co stajemy się w danym momencie "silniejsi", ale tylko pozornie, często napływ takiej energii działa negatywnie, ponieważ jesteśmy w stanie wypompować się do cna, a potem zdychać jak efekt "wow" suplementu się skończy. Często możemy przekroczyć pewną granicę, która dzieli nas o milimetry od kontuzji. Ważne jest to żeby wiedzieć czego się używa i jak to działa na nasz organizm.

 

phillix:

tatuaże mogą powodować wysypki itp, jest to efekt alergiczny na atrament, igły itp, może dojść do uszkodzeń skóry jeśli tatuażysta jest nieudolny, a nawet możesz dostać po takim zabiegu zapalenia skóry, które może skutkować nowotworem, wszystko zależy od sytuacji. Równie dobrze mogę cię zapytać o badania na temat nieszkodliwości suplementów na nasze zdrowie, znajdziesz takie? Suplementy takie jak przedtreningówki i spalacze naprawdę mogą szkodzić np. osoba która nie wie, że ma problemy z sercem lub układem krążenia lub jest uczulona na któryś ze składników, po zażyciu takiej odżywki może dojść do tragicznych skutków. Sam wpływ takich suplementów na nasz żołądek, nerki, serce jest udokumentowany(uważam, że jesteś na tyle inteligentny, że dasz radę sam odnaleźć te badania w pierwszej lepszej wyszukiwarce) i nawet niektóre negatywne skutki zażywania tego typu odżywek są opisane na opakowaniach tych produktów.

 

Chcesz używać supli? Używaj. Nie chcesz? Nie używaj. Twoje zdrowie, twoja decyzja. Koniec tematu.


  • 0
Zanim zapytasz wysil się i poszukaj w Google!
Train. Compete. Live

#17
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów

 

 

Suplementy takie jak przedtreningówki i spalacze naprawdę mogą szkodzić np. osoba która nie wie, że ma problemy z sercem lub układem krążenia lub jest uczulona na któryś ze składników, po zażyciu takiej odżywki może dojść do tragicznych skutków. Sam wpływ takich suplementów na nasz żołądek, nerki, serce jest udokumentowany

 

Dlatego na np przedtreningówkach są odpowiednie informacje na ten temat, więc jeżeli ktoś nie ma przeciwwskazań i nie przekracza zalecanej dawki to nic mu nie grozi.

 

 

 

tatuaże mogą powodować wysypki itp, jest to efekt alergiczny na atrament, igły itp, może dojść do uszkodzeń skóry jeśli tatuażysta jest nieudolny

 

Mikro przypadki, dzisiejsze studia są w pełni profesjonalne - podałem tylko przykład czyjejś niewiedzy, mniejsza z tym ;)

 

 

 

BCAA jest dla mnie zbędnym dodatkiem, aminokwasy te dostarczamy z każdym produktem zawierającym białko, nie pamiętam dokładnie w jakim procencie, ale było to około 15-20%, to zależy też od rodzaju przyjmowanego posiłku.

 

W większości są to śladowe ilości aminokwasów. Najwięcej ich zawierają jaja kurze, ale musiałbyś zjeść około 10 jajek, aby dostarczyć 10 gram BCAA. W dodatku aminokwasy zawarte w jajkach są wolno wchłanialne, a po treningu potrzebujemy tych szybko wchłanialnych - dlatego sięgamy po BCAA w proszku ;)

 

Niektórych substancji nie jesteśmy w stanie wytworzyć, np glutaminy, która działa pozytywnie na rdzeń mózgowy i mogą ją zażywać nawet osoby, które nie mają nic wspólnego z aktywnością fizyczną.


  • 0

#18
Powadzi

Powadzi

    Wymówki domeną ludzi słabych

  • Administrator

  • 2 335 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
Żeby dostarczyć do organizmu porcję kreatyny ( 5g ) musiałbym zjeść około 1 kg mięsa.

Tak samo z BCAA - potrzeba na raz 8-10 jajek, aby dostarczyć porcję 10g aminokwasów po treningu - kto je tyle jajek dziennie?


A na podstawie jakich badan niezaleznych stwierdzono, ze potrzeba jest na porcje 5g kreatyny, ktora odpowiada kilogramowi miesa?

Natura jest madrzejsza od miliona naukowcow i skoro nasz organizm na przestrzeni milionow lat zostal tak przystosowany, iz dopiero kilogram miesa na porcje moglby sprostac obecnym naukowym cyferkom to jest to czystym absurdem i zwyklym biznesem.
Natura to nasz glowny trener i dietetyk.

Natury czlowiek nigdy nie zmieni. Cyferki, badania, trendy, ceny itd czlowiek zmienia dowolnie zaleznie od potrzeb.

Co do jajek. Ja jem bardzo czesto okolo 10 jaj dziennie, bo je po prostu lubie :)

Kurde szkoda, ze manipulacja koncernow zywieniowych jest tak silna, ze ludzie walcza za darmo o ich dobre imie i ich produkty.

To wszystko mi przypomina sprytnego polaka, ktory wydymał mnostwo ludzi:
http://www.tvn24.pl/...r-k,541814.html

Za badaniami odnosnie zarcia i zapotrzebowan stoja tacy sami ludzie. Cwani, sprytni, bezwgledni, z gleboko umiejscowionym w d… naszym zdrowiem i jezdzacy dobrymi furami :)

Ostatnie zdanie.
Suplementy diety? Jak najbardziej tak. Sen, popoludniowa drzemka, lezenie na łące gapiac sie w chmury ze zrelaksowanym umyslem. Reszta zbedna.

wysłane za pomocą TapaTalk
  • 1

Piękno i siła, a nie pompa i masa


#19
phillix

phillix

    Advanced Member

  • Bywalec
  • 1 213 postów
Badania wykazują, że wieprzowina i piersi kurczaka mają około 5mg/1g kreatyny ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • 0

#20
Długi Wilk

Długi Wilk

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 60 postów
Suplementacja jak ktos ma ochote przy dobrej diecie i treniingu, nie widze problemu.

Suplementacja zamiast jako cudowny srodek bez diety, strata kasy
  • 0

Honor, Tradycja, Szacunek, Perfekcja, Fairplay

 

Muay%20thai%20letras.JPG





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych